PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

...
A i tak jak przeglądam swoje posty to nie dodałem informacji że jak komp już nie wstaje to wszystkie wiatraki działają (chipset, grafa, zasilacz, proc) Świecą się diody na kompie i na klawiaturze tak jka powinno być. Zasilacz to raczej nie jest. Jeszcze jednej informacji nie dodałem to że ten reset to ja robie bo jeszcze gotów ktoś pomyśleć że on sam się restartuje.
PS: Sry za 3 posty pod rząd ale sytuacja jest podbramkowa, a przed snem chciałem podać jak najwięcej wskazówek. Może ktoś co ma sklep z kompami czy serwis spotkał się z czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle robię to tak:
Wyciągam z kompa płytę proca pamięć i zasilacz. Składam z tego tzw. "pająka", czyli składam to na jakimś kartoniku i odpalam. Jak bez karty grafiki dostaniesz na beeperze kod dzwiękowy (długi i kilka krótkich), to znaczy że reaguje do tej pory poprawnie i po prostu nie widzi grafiki. Wtedy ją dokładasz i znowu odpalasz.
Jak wstaje, to sprawdzasz, czy za każdym razem to robi.
Tak samo możesz sprawdzić pamięci. Jak je wypniesz dostaniesz nieco inny kod dźwiękowy ... Jak goła płyta bez pamięci i grafy, nie daje kodów, pro forma weź odpal to na innym zasilaczu. To, że kręcą się wentyle i świecą diody, nie koniecznie może być oznaką życia zasilacza. Jeśli nie ma choć jednego z kilku napięć, lub jest za niskie, taki może być właśnie objaw. Chociaż zwykle jest winna płyta ...
W serwisie mam trochę łatwiej ... podłaczam testery i wiem o co biega ... Jak masz kogoś znajomego w serwisie to wycygań od niego tester POST na port 80 i tester do PS. To wiele Ci może wyjaśnić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mam pytanie. Dlaczego pamięci 2x1024MB Geil 800 Ultra CL-4, BIOS oraz CPU-z widzą jako właściwe nazwą i modelem ale wartości ich jako 5-5-5-18? Czy to normalne? Dodam, że płyta to Asus M2N32SLI Deluxe, proc Athlon X2 4200+, BIOS flashowałem (teraz jest v.0903 - na poprzedniej wersji była ta sama sytuacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięci DDR2 swoje timingi mają chyba uzależnione nieco od taktowania (mnożnika i HTT) procesora.
Dlatego możesz mieć inne niż nominalne timingi wykrywane przez programy.
Zobacz do instrukcji płyty głównej - kiedy i jakie timingi pamięci są używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 08:59, Chester001 napisał:

hej jaki jest dobry program który odtworzy mi filmy divix. z napisami opórcz all playera ??

Google twoim przyjacielem.... SubEdit player, bestplayer... to takie przykłady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 09:22, marian538 napisał:

/.../

A propos jak sprawa ze sprzętem?? Zmieniło się coś, czy dalej się restartuje?? temat ucichł,
więc może coś lepiej :)

Nic się nie zmieniło, do serwisu mam dziś albo jutro zamiar zawieść :( Ehh... nie lubię rozstań xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 09:53, marian538 napisał:

> > /.../
A reinstalowałeś winde???

Tak... Kilka postów wyżej o tym było ;)
No cóż, dziś myślałem że wszystko ok ... odpaliłem prey-a, przeszedłem 2 pierwsze poziomy i pod koniec 3... zawiecha! no k... trzeba im zawieść... (chociaż wcześniej szybciej się wieszał =P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj jeszcze jednej rzeczy. Przeinstaluj stery od chipsetu, muzy i grafy. Z tym, że zainstaluj stery grafy producenta. Ja wczoraj zainstalowałem stery referencyjne od Gigabyte (niby niski numer 84.coś tam) i jak na razie ani jednej zwiechy i restartu. Ponoć (tak słyszałem), że ostatnie stery NVidii mogą sprawiać kłopoty w określonych sytuacjach.
Pozdrawiam

P.S. We wtorek w przyszłym tygodniu odbieram C2D E6400 i do tego dnia mam czas na wybór płyty. Z tym okazuje się może być kłopot. Przy Geilach 800 Ultra płyta musi mieć funkcję "Enhanced... coś tam" a nie wiem czy P5B Deluxe ją ma. Muszę jeszcze prześledzić testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Właśnie otrzymałem maila z Geil Polska. Pozwolę sobie zacytować:

"...pamięci "mają" bezpieczne wpisy w SPD - spowodowane jest to tym że moduły działają z mitingami 4-4-4-12 przy napięciu 2,1V a napięcie samo się nie przestawi:) - jest to typowe dla modułów o niższym >CL5 nie tylko marki GeIL.

To tak wiadomości wszystkich, którzy mieliby podobne pytanie na przyszłość
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem znowu..

wł film w bestplayyerze... i pojawiają mi sie napisy ... na filmie i pod nim.. wiec wył... napisy ... i widze takie małe napisy na filmie.. czy moge je jakoś wył.. aby wł napisy które wyświetla best player ?!
kiedyś ktoś mi doradził i było ok bo gdzies wył .. to chyba wina tych tam sterów
mam zainstalowany k-lite pack..

ps zaisntalowałem wczoraj nakąłdne viste i allplayer nie odtwarza mi filmów .. tj odtwarza ale nie ma obrazu tylko jest dzwiek.. w best playerze wszystko jest ok i w media playerze.. moze ktoś mi pomóc...

prosze ! ! ! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 11:55, mrosi napisał:

/.../
Spróbuj jeszcze jednej rzeczy. Przeinstaluj stery od chipsetu, muzy i grafy. Z tym, że zainstaluj
stery grafy producenta. Ja wczoraj zainstalowałem stery referencyjne od Gigabyte (niby niski
numer 84.coś tam) i jak na razie ani jednej zwiechy i restartu. Ponoć (tak słyszałem), że ostatnie
stery NVidii mogą sprawiać kłopoty w określonych sytuacjach.
Pozdrawiam

Hmm. Właśnie po "wywaleniu" systemu i zainstalowaniu od nowa instalowałem wszystko co dostałem na krążku od Asusa. Co do grafiki miałem wcześniej zainstalowane te "z płytki galaxy". Czyli od producenta. Muzę też musiałem na początku zainstalować, nawet sieciówkę... grr =P Panowie w serwisie znowu będą mieli dziwne miny, że ja to zawsze jakiś problem mam... Chociaż co do grafiki zaczynałem od versji 91 ... spróbować tej 84??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 12:47, mrosi napisał:

/.../

Ja zainstalowałem właśnie tę od Gigabyte 84.21. Na razie komp chodzi bez resetów i zwiech

Hmm co do firmy grafiki to ja mam galaxy ;) Zaraz spróbuję, bo może dziś zaciągnę mamę do serwisu :P (hehe mamie i tak nie mówię co jest nie tak bo za nic w świecie nie zajarzy :P )

Arctic Cooling Freezer 7 Pro - czytając komentarze stwierdziłem że dobry pod mojego c2d :)
http://sklep.benchmark.pl/pelny_22940.html

Co myślisz o takim chłodzeniu? Kasy na Ninje nie ma, więc patrzę sobie na tańsze rozwiązania. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Miałem Arcitc Cooling Freezer 64PRO ( to taki sam tylko wersja pod Athlona). W miarę cichy ale jego wydajność nijak się ma do wydajności ThermalTake MiniTyphoon (taki ja założę na 6400 - bo Scythe idzie razem z płytą). Fakt, że TT cenowo też wychodzi około 130PLN. W cenie Arcitica raczej nic lepszego nie ma szans znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 12:57, mrosi napisał:

/.../

Próbowałem zainstalować sterowniki z cd - version 84.56. I co? :P
Komunikacik xD
Błąd instalatora NVIDIA
Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę.
Hehe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A odinstalowałeś poprzednie w sposób podany w przypiętym poście? Jakieś pozostałości starych sterów mogły zostać i się kłócą z nowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 13:09, mrosi napisał:

/.../

A odinstalowałeś poprzednie w sposób podany w przypiętym poście? Jakieś pozostałości starych
sterów mogły zostać i się kłócą z nowymi

Tak. Nawet przed próbą instalacji versji 84.56 tak zrobiłem. No cóż... naprawdę trzeba go do serwisu... może tam coś zaradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się