PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam pewien prblem otóż gdy chce włączyć pierwszej lepszej grze wygładzeine krawędzi to po tym wyświtla się 1/4 obrazu i mie to bardzo denerwuję am sterowniki 91.31 i kartę geforce 5200fx i te problemy sie pojwaiły gdy drugi raz instalowałem windowsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 17:46, Bratek196 napisał:

Mam pewien prblem otóż gdy chce włączyć pierwszej lepszej grze wygładzeine krawędzi to po
tym wyświtla się 1/4 obrazu i mie to bardzo denerwuję am sterowniki 91.31 i kartę geforce 5200fx
i te problemy sie pojwaiły gdy drugi raz instalowałem windowsa


fx5200 nie nadaje się do AA, daruj sobie spadek fps jest tak duży że nie daje się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś.W drugim podstawowym urządzeniu IDE ustawiony jest "tryb DMa jeśli dostępny" i typ transferu jest na Ultra DMA tryb 6 a w pomocniczym jest ustawiony UDMA tryp 5.

Sth''Devilish->nie pamiętam,żebym miał wcześniej tego typu problemy z nagrywarką :/ Dopiero teraz okazało sie,że coś jest nie tak :( Poza tym mój napęd jest chyba jakos slave.Co do instalowanych programów to instalowałem kilka gier i ze 2 programy antyspywarowe.No i oczywiście firewall,bo nie miałem przez jakiś czas żadnego-tylko Spybot + Spywareblaster.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2007 o 16:58, Virus 500 napisał:

Nie to jest do mojego poprzedniego posta
A powracając do twojego pytania to opłacałoby się kupić nowego kompa , bo jakbyś chciał uruchomić
Gothika 3 to byś musiał wszystko pozmieniać , także opłaca się kupić nowy system

Tutaj juz za bardzo nie ma co zmieniać, trzeba zacząć od wymiany płyty głównej.
Co do kupna nowego systemu, myślisz o viscie? Ja myślę że narazie windows xp to bardzo dobry system... Chociaż pobawiłbym się vistą home 64 bitową. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej
kupiłem sobie pendrive''a
pytanie:

jak moge rozpoznacz cy to jest usb 2.0 czy 1.0 ?
bo pisze ze usb 2 a profesor mi powiedział ze to jest 1.0 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 15:44, deecom napisał:

> komputer to jest bardzo dobry bo ma procka 2.5 GB
2.5gb mówisz :) ? to chyba dysk :P a tak na serio to o jakich filmach mówimy dvd divx xvid
matroska etc.
z jakiego programu odpalasz próbowałeś innych? W ogóle to z CD-Romu czy z twardego odpalasz
filmy? wszystkie filmy tak idą? jeśli mówimy od divx''ach to dvd też?


nie dysk tylko procesor a do filmow to wszystkie mi tak odpieraja nie wazne czy to divix czy inny format i czy odpalam z dysku czy z plyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiem tylko 2.5gb to jest dysk a 2,5gh to jest procek :)
co do tego to nie mam pojęcia a DVD filmy też tak chodzą? bo jak tak to może sterowniki do muzycznej albo coś się kłóci np. jeśli masz muzyczną zintegrowaną i jakiegoś SoundBlastera
poszukam coś na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wie ktoś dlaczego Winamp (mam najnowszą wersję, full) nie odtwarza mi plików .mp4 ? Tzn sam dźwięk jest, ale nie ma obrazu w ogóle... W Media Playerze działają w sumie ok. I drugie pytanie: czy ktoś zna _darmowy_ program do konwersji .mp4 na .avi - nie koniecznie super jakości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czyli podłączenie i ustawienie masz OK. Ze zworkami też tak powinno być. Dysk twardy na "Master" a napęd na "Slave" lub na "Auto". Ani firewall ani antywir nie powinien mieć wpływy na długość nagrywania. Ja spróbowałbym jeszcze (ależ się upieram - ale wiem o czym mówię) nagrać na DVD+R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 20:00, Sth`Devilish napisał:

Hmm wie ktoś dlaczego Winamp (mam najnowszą wersję, full) nie odtwarza mi plików .mp4 ? Tzn
sam dźwięk jest, ale nie ma obrazu w ogóle... W Media Playerze działają w sumie ok. I drugie
pytanie: czy ktoś zna _darmowy_ program do konwersji .mp4 na .avi - nie koniecznie super jakości
?

Ee...ale czemu winampem ?? Lepiej Media Player Clasic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 18:23, Chester001 napisał:

hej
kupiłem sobie pendrive''a
pytanie:

jak moge rozpoznacz cy to jest usb 2.0 czy 1.0 ?
bo pisze ze usb 2 a profesor mi powiedział ze to jest 1.0 :/

usb 2.0 w trybie full speed czy hi speed? bo jak full to tak naprawdę 1.0 (max transfer 12 mb/sa napisane że 2 zero żeby bezmózgowcy (amerykanie) nie pomyśleli że z kontrolerem 2.0 nie będzie działał. jak hi speed to jak najbardziej jest 2.0 (max transfer 480 mb/s)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jutro nagrać na plusach.

Znowu mam problem z dyskiem!Ten sam co wcześniej!!Próbuje nagrać giere,ale pokazuje mi sie,że nie mam dośc miejsca :/ Miejsca jest ponad 120GB!Partycje są na NTFS(systemowa i 2 partycje na wiekszym dysku).2 z 3 partycji na starym dysku(80GB) są w formacie FAT32,ale na nie nie będe instalował tej gry.Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 21:11, Jarzy napisał:

Spróbuje jutro nagrać na plusach.

Znowu mam problem z dyskiem!Ten sam co wcześniej!!Próbuje nagrać giere,ale pokazuje mi sie,że
nie mam dośc miejsca :/ Miejsca jest ponad 120GB!Partycje są na NTFS(systemowa i 2 partycje
na wiekszym dysku).2 z 3 partycji na starym dysku(80GB) są w formacie FAT32,ale na nie nie
będe instalował tej gry.Co jest?


FAT32 ma ograniczenie do 2Gb na plik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiesz co? Przypomina mi się problem z jedną z gier, w które gra moja córa. Chodzi o grę Barbie. Tak durnej (jeśli chodzi o wymagania) gry nie znam. Instalacja przebiega normalnie. Problemy zaczęły się w momencie uruchamiania. Okazało się, że gra wymaga 3MB pamięci wirtualnej. (mam 2x1024MB Geil) i jeszcze ustawiłem plik wymiany na 1536MB na partycji systemowej. Gra nie działa. Dalej ten sam komunikat. Za mało pamięci wirtualnej. Niezbędne minimum to 3MB. I wiesz o co chodziło? Pierwsza z cyferek ustawionego pliku wymiany musiała być cyfrą "3" żeby gra poszła (3MB, 30MB, 300MB...., itd.). Czyli po prostu Świrdows ;-)
Może w tym przypadku jest podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.Giera nazywa sie Joint Task Force-jedna z nowszych.Mogłbyś mi napisać gdzie sie zmienia pamięć wirtualną,bo zupełnie zapomniałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2007 o 21:13, Dead-pl napisał:

FAT32 ma ograniczenie do 2Gb na plik....

nie 2 tylko 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

P-Klik na Mój Komputer->Właściwości->zakładka "Zaawansowane"->"Wydajność"-ustawienia->zakładka "Zaawansowane"->"Pamięć wirtualna" zmień->"Rozmiar niestandardowy" (wpisz 3072 dla minimalnego i dla maksymalnego)->L-Klik na "Ustaw"-> OK->Restart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety,to nic nie dało :( Zrobiłem wszystko jak pisałeś i nadal nic z tego :( Próbowałem instalowac na każdej partycji-dalej nic!Zmieniłem język na niemiecki-dalej nic :/ Instalator giery sie odpala normalnie,ale gdy wybieram ścieżke i klikam instaluj to już wyskakuje ten głupi komunikat.Próbowałem też przerzucić giere na dysk i zainstalować-przerzucić sie dało,ale zainstalowac już nie :(

Do do nagrywarki to jestem prawie pewien,że wcześniej nie było problemów z nią.Wcześniej wypalałem rózne rzeczy na DVD-R Verbatima,potem na TDK i nie było problemów.Dopiero teraz sie pojawiły :/ Może laser siada?O tym,że nagrywarka nawala świadczyć może chyba też fakt,że,gdy rozpakowuje coś z płyty to też zajmuje to ~40minut :/ Chyba oddam nagrywarke do serwisu na gwarancji,bo sie wściekne normalnie!!

P.S
Wielkie dzieki za wielokrotne udzielanie mi porad :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Jak chce nagrać płyte cdrw. Powiedzmy pliki zajmują 600Mega. A pisze że płyta będzie się nagrywała 85 minut. Nigdy wcześniej tak długo nie było. Czemu ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz nagrałem płyte i niemoge jej odtworzyć, Wogule nie widać że jest w napędzie. Ktoś wie jak mi pomuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się