PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam windowsa xp - problem polega na tym że ogladając filmiki w necie cały czs przycinają się , co chwila obraz się zatrzymuje i rusza - i tak jest cały czas
czy jest na to jakieś lekarstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 12:37, Prateorian napisał:

Mam taki problem. Jak chce nagrać płyte cdrw. Powiedzmy pliki zajmują 600Mega. A pisze że płyta
będzie się nagrywała 85 minut. Nigdy wcześniej tak długo nie było. Czemu ? Proszę o pomoc.



Miałem podobny problem. Sprawa dotyczy tego, że windows zmienił sobie tryb komunikacji między systemem a nagrywarką na tryb PIO, zamiast szybszego DMA, sam nie wiem czemu, ale takie rzeczy się zdarzają. tryb PIO jest wolnią od nagrywarki i wpiąć do innego gniazda IDEejszy od DMA i stąd tak długi czas nagrania płyty.
Musisz wyłączyć kompa, wypiąć taśme z płyty, tą od nagrywarki i wepnij ją do innego gniazda IDe na płycie ( masz prawdopodobnie 2) i to jest 99% sposób, mi zawsze pomógł.
Ręcznie w winie nie dałem nigdy tego rady zrobić. jeśli wedziesz w:
Mój komp prawy myszy i właściwości -> menadżer urządzeń ->kontrolery IDE -> pierwszy albo drugi kontroler -> i tam w krórejś zakładce będzie pokazane zależnie którego używasz gniazda: nie dotyczy albo tryb Pio ( to źle) albo DMA.
Myśle że w tym tkwi problem bo miałem tak samo.

tosz
ratuje cię załadowanie filmiku do końca z włączoną pauzą, czyli filmik się załaduje, ty poczekasz chwilkę i jak juz odpalisz kiedy bufor dojdzie do końca to masz bez przycięć, łącze za słabe chyba i buforowanie jest za niskie do odtwarzania.
Pozdrawaim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 15:01, BarNow napisał:

Może ktoś wie jak odzyskać adres MAC karty sieciowej.

Jeśli to XP, to w linii poleceń ipconfig /all - linijka adres fizyczny. A gdzie ten adres zgubiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.
Adres zgubiłem przez jakiegoś wirusa!..chyba:]
Bo swojego czasy na różne gry typu RUNESCAPE wchodziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 12:37, Prateorian napisał:

Mam taki problem. Jak chce nagrać płyte cdrw. Powiedzmy pliki zajmują 600Mega. A pisze że płyta
będzie się nagrywała 85 minut. Nigdy wcześniej tak długo nie było. Czemu ? Proszę o pomoc.


Jeśli włączył ci się tryb pio to powinieneś mieć obciążony bardzo procesor przy kopiowaniu na i z płyty, można to sprawdzić ctrl+alt+del i wydajność.

Najlepszym rozwiązaniem jest wyedytowanie rejestru regedit''em
Ja mam nagrywarkę zainstalowaną jako secondary slave.
Podaję zawartość odpowiedniego klucza
CODE

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0001]
"InfPath"="mshdc.inf"
"InfSection"="atapi_Inst_secondary"
"ProviderName"="Microsoft"
"DriverDateData"=hex:00,80,62,c5,c0,01,c1,01
"DriverDate"="7-1-2001"
"DriverVersion"="5.1.2600.0"
"MatchingDeviceId"="secondary_ide_channel"
"DriverDesc"="Pomocniczy kanał IDE"
"MasterDeviceType"=dword:00000001
"SlaveDeviceType"=dword:00000002
"MasterDeviceTimingMode"=dword:00020010
"SlaveDeviceTimingMode"=dword:00008010
"SlaveIdDataCheckSum"=dword:0000f9f5
"EnumPropPages32"="storprop.dll,IdePropPageProvider"
"MasterDeviceTimingModeAllowed"=dword:ffffffff
"SlaveDeviceTimingModeAllowed"=dword:ffffffff
"SlaveDeviceDetectionTimeout"=dword:00000001
"MasterIdDataCheckSum"=dword:0001b338
"UserSlaveDeviceTimingModeAllowed"=dword:ffffffff


najważniejsze są wpisy
"MasterDeviceTimingMode"=dword:00020010 // UDMA mode 6
"SlaveDeviceTimingMode"=dword:00008010 // UDMA mode 4
"MasterDeviceTimingModeAllowed"=dword:ffffffff
"SlaveDeviceTimingModeAllowed"=dword:ffffffff

Katalog 0001 odpowiada za kanał secondary a 0002 za primary
Jeśli jest ich więcej to prawdopodobnie ważne będą dwa ostatnie.

Jest to sposób ryzykowny ale mi pomaga i z dyskiem i z napędem jak nie chcesz grzebać w kabelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 15:45, marian538 napisał:

/.../

Nigdy tak tego nie próbowałem. Ciekawe, trzeba zapamiętać i kiedyś wypróbować. :P


kiedyś miałem problem z dyskiem i znalazłem ten sposób w odmętach sieci internet ;P
ponoć to bardzo częste w windowsie przyczyna jest taka przynajmniej w dysku twardym, że gdy windows wykryje błąd zmniejsza tryb pracy z dma na pio, a co ma to dać nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam problem, mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc. Otóż, niedawno dostałem nagrywarkę DVD Sony AW-G170A i mam z nią problem. Gdy kopiuję płyty DVD to dochodzi w fazie tworzenia do 20% i wyskakuje błąd "Błąd Odczytu" i nic. Nie da rady skopiować płyt DVD, z CD ten problem nie występuje. Co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i mniej więcej chodzi o Enemy Territory,
a bardziej o łącze - nie mam listy serwerów, ale to mi wisi (serwer się znajdzie);
moje pytanie brzmi (mam patcha) czemu czasem się połącza a czasem nie ?! Czemu, to jest bez sensu ?!
Pomóżcie . . .. . .

20070205192428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeszedłem sie do typa u którego kupiłem moją nagrywarkę DVD.Stwierdził,że nie ma różnicy czy nagrywasz DVD-R czy DVD+R.Powiedział mi też,żebym zmienił firmware nagrywarki,bo nagrywarki LF ze starym firmwarem mają problemy z płytami TDK.Ja używałem TDK''ów,więc wszystko by sie zgadzało.Flashowałem wcześniej nagrywarke.Zobaczymy co z teog wyjdzie-dam znać po następnym nagrywaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem na klawiaturze nie mam num pada (tego tam po prawej) i klawisze srodkowe:uioj itd. zamienily sie w num pada nie jasne?-jak wciskam np.k to mi sie pojawia 5 albo i to 8 wie ktos jak to zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się