PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam pewne pytanie , mianowicie. Jak sprawdzić czy na moim komputerze jest firewall . I jak go usunąć. Chodzi mi o programy p2p do ściągania zwiastunów filmowych . Mam internet 512 (nie neo) a ściąga po 0-2 kb\s. Pomocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 11:11, Prateorian napisał:

Mam pewne pytanie , mianowicie. Jak sprawdzić czy na moim komputerze jest firewall . I jak
go usunąć. Chodzi mi o programy p2p do ściągania zwiastunów filmowych . Mam internet 512 (nie
neo) a ściąga po 0-2 kb\s. Pomocy....


Jaki masz ten net??? To może byc wina programów zabespieczających, ale wcale nie musi!
Twój administroator sieci czyli człowiek czy firma, która udostępnia ci net może ci blokować porty, co powoduje tak niskie transfery. wiem to , bo kiedys miałem taka sytuację, przed zdjęciem blokady transfer taki jak twój albo mniejszy, po zdjęciu full wypas:) ( czyli wtedy 100 kb\s - pełna prędkość łącza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 11:46, marian538 napisał:

> Mam pewne pytanie , mianowicie. Jak sprawdzić czy na moim komputerze jest firewall . I
jak
> go usunąć. Chodzi mi o programy p2p do ściągania zwiastunów filmowych . Mam internet 512
(nie
> neo) a ściąga po 0-2 kb\s. Pomocy....

Jaki masz ten net??? To może byc wina programów zabespieczających, ale wcale nie musi!
Twój administroator sieci czyli człowiek czy firma, która udostępnia ci net może ci blokować
porty, co powoduje tak niskie transfery. wiem to , bo kiedys miałem taka sytuację, przed zdjęciem
blokady transfer taki jak twój albo mniejszy, po zdjęciu full wypas:) ( czyli wtedy 100 kb\s
- pełna prędkość łącza)

Mam Euron (taki miejski internet) . Z tymi portami to może racja . A czy odblokowanie portów wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami.? W programach p2p pisze np. Online, może za zaporą sieciową. Wyłączyłem antywirusy i nadal tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem przed chwilą nagrywarke DVD. Podłączam ją do komputera (dobrze podłączyłem, tak samo jak ostatni mój czytnik CD), wyskakuje mi, że Windows sie ładuje i nic. Czekam kilka chwil i cały czas to samo, Windows (98) cały czas się ładuje, a widać, że komputer pracuje, bo cały czas świeci się czerwona dioda. Może wie ktoś co zrobić? Może to dla tego, że wiozłem go 3km w reklamówce, i troche tą reklamówką częsło ale nie tak dużo. Kupiłem go jakąś godzine temu. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzic zworki. Zapewne na jednym kablu masz podlaczane dwa urzadzenia na tej samej ''pozycji'', czyli master/master albo slave/slave. Jedno urzadzenie musi byc ustawione jako master a drugie jako slave...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Euron (taki miejski internet) . Z tymi portami to może racja . A czy odblokowanie portów

Dnia 06.02.2007 o 12:32, Prateorian napisał:

wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami.? W programach p2p pisze np. Online, może za zaporą
sieciową. Wyłączyłem antywirusy i nadal tak samo.


Korzystanie z p2p wiąże się z dużym obciążeniem dla łącza internetowego, więc jeśli obciążasz nadmiernie łącze, to na jakości połączenia tracą inni uzytkownicy. Jeśli chodzi o koszty, to zależy to tylko od dostawcy i jego dobrej woli, możesz np się z nim dogadać,że odblokuje ci porty między 23 a 06 np. Wtedy mało ludzi sieni na necie i w sumie dostawca internetu mógłby iść ci tak na ręke. To jednak zalezy tylko od niego i może za to sobie policzyć coś extra. Włączenie antywirusa to raczej ryzykowna sprawa i nie radzę ci tego robić,to z resztą nic ci nie da, a może zaszkodzić. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o ten szry kabel to idzie z DVD do dysku twardego, pozniej do płyty głownej, stamtąd drugi szqry kabel (obok tego pierwszego) idzie do stacji dyskietek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzysz sie na tylna scianke dvd to masz miejsce na szeroki szary kabel z grubymi zylami, miejsce na zasilanie i cztery pary wystajacych blocow wygladajacych jak te od klabla od danych Bedzie sie tam znajdowal taki maly czarny (bialy) kawalek plastiku laczacy dwa bolce (czyli tzw. zworka). Jesli wlozysz go w dvdromie tak samo jak przy cdromie to powinno wszystko dzialac.
PS. Nie wiem w ktore dokladnie miejsce trzeba go wlozyc. Jest to opisane albo troche powyzej miejsca na zworke albo na gornej scianie dvdromu...
PS2. Rownie dobrze tej zworki przy cdromie moze nie byc. Wtedy tez wyjmij ja przy dvdromie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 15:46, cieju04 napisał:

CZy chodzi o ten szeroki szary kabel?



Nie, z tyłu nagrywarki są trzy rzędy po dwa pręcików metalowych.
:::
i dwa z nich są połączone zworką czyli taką złączką metalowo plastikową.
: I:I :
tam jest tez opisane nad tymi "pręcikami" funkcje danego ustawienia:
master - głowny
slave - podrzędny
Cable select - ustawienia automatyczne

jeśli masz 2 slave albo 2 master to jest kolizja i sprzęt może "zgłupieć". Ustaw cs , albo jeden master 2 slave.
(starałem się jak najprościej sprawę opisać, więc wybaczcie mój niefachowy język tu użyty :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 15:50, Piotrek K. napisał:

Jak patrzysz sie na tylna scianke dvd to masz miejsce na szeroki szary kabel z grubymi zylami,
miejsce na zasilanie i cztery pary wystajacych blocow wygladajacych jak te od klabla od danych
Bedzie sie tam znajdowal taki maly czarny (bialy) kawalek plastiku laczacy dwa bolce (czyli
tzw. zworka). Jesli wlozysz go w dvdromie tak samo jak przy cdromie to powinno wszystko dzialac.
PS. Nie wiem w ktore dokladnie miejsce trzeba go wlozyc. Jest to opisane albo troche powyzej
miejsca na zworke albo na gornej scianie dvdromu...
PS2. Rownie dobrze tej zworki przy cdromie moze nie byc. Wtedy tez wyjmij ja przy dvdromie...

Dzięki, wszystko działa już dobrze. Dzięki tobie poszerzyłem swoją wiedze. Jeszcze raz DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2007 o 15:53, marian538 napisał:

(starałem się jak najprościej sprawę opisać, więc wybaczcie mój niefachowy język tu użyty :P)

Nie jestem, aż takim debilem, tylko to mój pierwszy DVD i jakoś nie znam się na tym (przynajmniej kompa sobie sam złożyłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)... Kupilem glosniki 5.1. Creative SBS580... Niestety moj uklad zintegrowany nie ma tylu wejsc na wszytkie glosniki (czyt. potrzeba 3 wejsc line-out), wiec pomyslalem od razu o karcie dzwiękowej. Poratowal mnie kolega, ktora oddal mi stara swoja karte "Sound Blaster Live!", no ale nie wiem czy ona poradzi sobie z nimi i jakie sterowniki są do niej najlepsze... Działa subwofer i 2 glosniki satelitarne, 3 stoja bezuzyteczne... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 16:08, cieju04 napisał:


> (starałem się jak najprościej sprawę opisać, więc wybaczcie mój niefachowy język tu użyty
:P)
Nie jestem, aż takim debilem, tylko to mój pierwszy DVD i jakoś nie znam się na tym (przynajmniej
kompa sobie sam złożyłem)


Ja nie miałem zamiaru ciebie obrażać, chciałem wytłumaczyc jak najprościej, i nie uważam cie no wiesz....... wcale a wcale. A ta ostatnia linijka to bardziej do mnie samego była :P, i po to jest forum i ten yemat żeby się pytać, więc się nie denarwuj. Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 08:58, SzarQ napisał:

Spróbuj ctrl+shift i zacznij pisać...

problem juz sie rowzwiazal wylaczylkem num lcok :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dosc dziwny problem z klawiatura pod usb. Mianowicie podczas odpalania działa i jest ok moge wejsc do biosu ale gdy juz odpali sie winda komp jej nie widzi. Gdy wyciagne wtyczke i wepne znów zaczyna działac co prawda widzi ja jako standardowe urzadzenie usb (klawiatura jest logitech) wiec gdyby było wszystko jak nalezy to napewno widziałby ja jako logitech. Oczywiscie w biosie funkcja jest właczona na enable. Oprogramowanie dodatkowe mam zainstalowane. To samo było z mysza G5 ale po zainstalowaniu sterow jest ok ale do klawiatury zadnych sterowników nie ma chyba ze sa a ja o tym nie wiem. klawiatura to logitech G 11.Na innej klawiaturze jest to samo. Bardzo prosze o pomoc jak ktos wie o co tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem.


Mam 2 komputery i są połączone kablem lan.
Problem polega na tym jak włącze komputer 1 z internetem włącza sie i drugi a jak prubuje wyłaczyć drugi jak pierwszy jest włączony to i tak drugi sie włączy po jakims czasie.Co mam zrobić.Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się