PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wina zasilacza raczej nie. Ram dużo nie bierze. Sprawdź, czy kupiłeś taką samą kostkę jaką posiadałeś (firma, taktowanie). Możliwe że się gryzą...

Zgraj sobie program do testowania ramu. To że u kumpli chodzi jeszcze nic nie znaczy. Może mają więcej ramu i przez to komp nie kożysta z uszkodzonych obszarów. Zgraj jakiś program do sprawdzania ramu np memtest z www.dobreprogramy.pl i wtedy powiedz czy są dobre. Miałem kiedyś padnięty ram i podobne objawy

Wiecie gdzie sie odblokuwuje flmy z internetu aby je mozna ogladac . bo jak chce sobie obejrzyc film na gry onlnie to mi wyskakuje zielony ekran . ... i nie moge ogladac

Cześć mam taki problem otóż to kupiłem sobie nową kartę graficzna GeForce 7950 GX2 Gigabyte 1GB a mój stary radeon sie spalił i nie mam tam gniazdek VGA tylko jakieś DVI nie wiem co to jest. Może jest jakaś inna wtyczka potrzebna proszę o rade bo nie mogę grać w Dark Messiah of Might and Magic i Gothic 3.

/.../

Karty graficzne posiadają dwa rodzaje gniazd/złącz: D-SUB (analogowe) i DVI (cyfrowe). Jeśli nie masz możliwości podłączenia karty do monitora bo monitor ma tylko złącze D-SUB, wystarczy dokupić (o ile nie masz w kartonie z kartą graficzną - zwykle producenci załączają nawet dwie takie przejściówki) przejściówki z DVI na D-SUB.
Pozdrawiam

Dnia 28.02.2007 o 20:51, mrosi napisał:

/.../

Karty graficzne posiadają dwa rodzaje gniazd/złącz: D-SUB (analogowe) i DVI (cyfrowe). Jeśli
nie masz możliwości podłączenia karty do monitora bo monitor ma tylko złącze D-SUB, wystarczy
dokupić (o ile nie masz w kartonie z kartą graficzną - zwykle producenci załączają nawet dwie
takie przejściówki) przejściówki z DVI na D-SUB.
Pozdrawiam

nie wiem jak tam z oznaczeniami... ale w kablu od monitora mialem cienkie wejscie, a do grafiki grube. przejsciowka byla w pudeleczku z karta graficzna.

Przy wychodzeniu z systemu i zapisywaniu ustawień (niebieska plansza Win XP) pokazuje mi się jakiś komunikat o błędzie. Niestety tak szybko znika, że nie mam czasu przeczytać o co chodzi. Czy jest jakiś sposób zapisania tego komunikatu (Print Screen nie działa)?

Dnia 01.03.2007 o 10:56, Abi Dalzim napisał:

Przy wychodzeniu z systemu i zapisywaniu ustawień (niebieska plansza Win XP) pokazuje mi się
jakiś komunikat o błędzie. Niestety tak szybko znika, że nie mam czasu przeczytać o co chodzi.
Czy jest jakiś sposób zapisania tego komunikatu (Print Screen nie działa)?

Nie jestem pewien czy można tam takie komunikaty zobaczyć, ale wejdź w Panel Sterowania/Narzędzia Administracyjne/Zarządzanie komputerem i tam w drzewku wybierz Podgląd zdarzeń i System - sprawdź czy tam tego nie ma :)

Siema!

Co lepiej jest kupić:

Intel C2D E6300, GeForce 8600GT, 2GB RAM 800Mhz, czy Intel C2D E4300, GeForce 8800GTS, 2GB RAM 667MHz?? Co będzie bardziej wydajne??

Pozdrawiam.

Dnia 01.03.2007 o 20:04, Mikex napisał:

Siema!

Co lepiej jest kupić:

Intel C2D E6300, GeForce 8600GT, 2GB RAM 800Mhz, czy Intel C2D E4300, GeForce 8800GTS, 2GB
RAM 667MHz?? Co będzie bardziej wydajne??

Pozdrawiam.

Na twoim miejscu wziąłbym zestaw:
Intel C2D E6300, 2GB RAM 800Mhz i jakąś dobrą, ale nie drogą kartę(np. 7600 GT, 7900GS) - i tak zagrasz aktualnie w każdą na najwyższych detalach, a lepiej poczekać na odpowiedź ATI, czyli R600 ;)

Dnia 01.03.2007 o 20:10, Jimus napisał:

Na twoim miejscu wziąłbym zestaw:
Intel C2D E6300, 2GB RAM 800Mhz i jakąś dobrą, ale nie drogą kartę(np. 7600 GT, 7900GS) - i
tak zagrasz aktualnie w każdą na najwyższych detalach, a lepiej poczekać na odpowiedź ATI,
czyli R600 ;)

Ale ja kompa będę kupował w kwietniu...Więc ??

Intel C2D E6400 2,13 GHz, Geforce 8800 gts/acs3, 2Gb ram ddr2 800MHZ.....

Chciałbym siędowiedzieć jak mogę podkręcić procesor??!! Na innych forach chwalą się jak to ich e6400 podkręcają do 3,12 :O.... Lecz odpowiedzieć mi nie chcą :/ Karte podkręciłem, do najwyższych ustawień jakich
mogłem.... Procka zaś nie umiem....

Czy ktoś mógłby mi dać link do ściągnięcia takiego programiku, jeśli nie można go ściągnąć to chociaż nazwę...!:)

Dnia 01.03.2007 o 21:42, sasa punisher napisał:

Intel C2D E6400 2,13 GHz, Geforce 8800 gts/acs3, 2Gb ram ddr2 800MHZ.....

Chciałbym siędowiedzieć jak mogę podkręcić procesor??!! Na innych forach chwalą się jak to
ich e6400 podkręcają do 3,12 :O.... Lecz odpowiedzieć mi nie chcą :/ Karte podkręciłem,
do najwyższych ustawień jakich
mogłem.... Procka zaś nie umiem....

Czy ktoś mógłby mi dać link do ściągnięcia takiego programiku, jeśli nie można go ściągnąć
to chociaż nazwę...!:)

Na razie nie masz po co go podkręcać chyba że chcesz bić rekordy ale to porponuję chłodzenie ciekłym a:p i odsyłam na google wszystko tam jest. http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hs=zes&q=podkr%C4%99canie+Intel+C2D+E 6400+poradnik&btnG=Szukaj&lr=

Dnia 01.03.2007 o 21:42, sasa punisher napisał:

Czy ktoś mógłby mi dać link do ściągnięcia takiego programiku, jeśli nie można go ściągnąć
to chociaż nazwę...!:)

zasadniczo masz dwie drogi do podkręcenia procka 1. To manipulacja FSB z poziomu Bios''u jeśli nie wiesz co robić najlepiej nie próbuj nawet bo możesz spalić proca i pamięci ewentualnie kartę graficzną lub inne karty rozszerzeń.
2. za pomocą programowego tweakera który dostajesz wraz z płyta główną np: Gigabyte easytune, przeważnie każdy producent płyt daje programik na płycie ze sterownikami a jeśli nie to na stronie www.

Chciałbym zainstalować na moim komputerze drugi system.
Obecnie mam win xp pro sp2 i chciałbym zainstalowac jeszcze win 98 se ponieważ mam pewną grę która pod xp nie rusza :(
Pytanie moję brzmi, jak to zrobic ?

Gdzieś na forum czytałem ze nie da sie połączyć win xp z 98 ale tam chodziło chyba o łączeniu na jednym dysku, a ja chciałbym zainstalować drugi system na drugiej partycji.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się