PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2005 o 13:48, iro1979 napisał:

Teraz będę strzelał więc nie bijcie jak źle powiem. Może bateria jest za słaba. lub coś ustawiłaś
(jakąś zworkę na czyszczenie bios''u)


Ten komunikat ma chyba właśnie coś wspólnego z baterią, prawda? Ale pojawił sie tylko raz, tydzień temu. Teraz tylko uparcie "CPU is unworkable or has been changed".
Zworki znajduja sie na płycie głównej? Starałam się nie dotykać ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 14:31, iro1979 napisał:

W takim razie to na 99% wina słabej bateri.


Tak, to chyba rzeczywiście bateria. Data i zegar też mi się wtedy przestawiły. Mam nadzieja, że samodzielna wymiana nie będzie zbyt skomplikowana ;)
Natomiast ponoć ten aktualny komunikat oznacza tylko tyle, że zmienił się sprzęt i trzeba zapisać nowe ustawienia w BIOSie ;)
No nic, wieczoremsprawdze, czy poskutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 15:04, Epiphany napisał:

> W takim razie to na 99% wina słabej bateri.

Tak, to chyba rzeczywiście bateria. Data i zegar też mi się wtedy przestawiły. Mam nadzieja,
że samodzielna wymiana nie będzie zbyt skomplikowana ;)

nie będzie. na płycie jest bateryka jak w zegarku, tylko przesunąc blaszke i wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestawiły Ci się zegary, bo było Checksum Error i BIOS się wyzerował.
A dla 2500+ ma być FSB 166 i mnożnik x11, napięcie 1.65V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego, ale niekiedy na moim kompie dzieje się coś dziwnego, a mianowicie niemogę otworzyć żadnego pliku, zamknąć kompa itd, a otwarte okienka programów poprosu się zawieszają i po chwili mogę tylko pozaznaczać sobie ikonki na pulpicie, bo nic innego niemogę zrobić ;) no oczywiście zostaje restart i wszystko wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako ze temat o kompach to ja mam jeden problem.
kompa mam juz jakies 2 lata i czasami zdaza sie ze komp sie samoczynnie restatuje. np ostatnio siedze sobie na necie przegladam stronki cos tam wlaczylem i res:/ nie wiem w czym moze byc problem. mam nowy zasilacz specjalnie kupilem bo myslalem ze to wina zasilacza. Chiftec 400W. teraz raczej o spadkach napiecia nie ma mowy ale restart kompa sie zdaza na tym zasilaczu. zasilanie mam podlaczone besposrednio do gniazdka, nie mam listwy itp. czy to moze byc powod tego typu zdazen. podczas restartu nie zauwazam u siebie w pokoju zeby np swiatlo gaslo czy cos podobnego. moze ktos wie w czym problem? bo nie wiem czemu tak jest. mam:
AMD 2400+, 512MB ramu nie wiem jakiej firmy, Radeon 9500 64MB/128bit, Dysk WD Caviar 80GB, SB Audigy Player,
DVD Thoshiba, CD-RW LG. jesli dane sa za malo szczegolowe to prosze pisac bo nie wiem co mam podac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam taki mały problem. Podczas próby skopiowania mojego archiwum z płyty DVD na twardziela, wyskakuje mi błąd: błąd danych CRT. Nic więcej nie pisze. Wie ktoś z czym to może być związane?? Wcześniej na tym samym systemie nie było problemów z płytami DVD, pojawiły się ostatnio znikąd. I to nie tylko przy tej jednej płycie, ale niemalże przy wszystkich.

Mój system to Windows XP Proffessional Service Pack 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem z pamiecią. Miałem 256MB RAM. Dokupiłem tydzień temu kość 512MB. W zasobach sytemowych mam wykazane 768MB, czyli system widzi obie kości.
Jednak czasami, przy uruchamianiu niektórych programów, dostaję komunikat że mam za mało pamięci (i sugestię żebym niektóre programy wyłączył)
Zaznaczam, że przedtem mi te same programy chodziły bezproblemowo przy trzykrotnie mniejszej pamięci.
Od razu dodaję, że pamieć wirtualna nie jest ustawiona na sztywno (mam ustawione na: Pozwól systemowi Windows ustawić parametry pamięci wirtualnej).
Czy ktoś wie jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ... Zobacz czy to nie wina pogietej tasmy IDE (czasem tylko wyglada dobrze :) , lub sterow do plyty glownej, a dokladniej do jej szyny IDE... no i jeszcze przeczysc nagrywarke (badz odtwarzacz DVD ... moze sie ogniwo zabrudzilo. Ew zobacz w jakim trybie DMA dziala ... i eksperymentalnie wlacz lub wylacz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Taśma akuratnie wygląda i jest dobrze ustawiona. Znajomy informatyk akuratnie mi ostatnio grzebał w kompie to wyprostował i ułatwił przepływ powietrza.

Sterowników używam takich, jakie mi dali razem z płytą główną. Jak wgram nowsze, to mi nie wykryje dysku twardego. To już przerabiałem.

Nagrywarkę czyściłem tydzień temu, dzisiaj to zrobiłem po raz drugi. Nie czyta mi ani na nagrywarce, ani na napędzie DVD. A co najśmieszniejsze, to na laptopie wszystko chodzi.

A mógłbyś mi powiedzieć co to jest DMA?? Bo nie wiem zbytnio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ze sie widza razem to dopiero polowa sukcesu. Pusc Memory Test, ja preferuje ten z Microsoftu ... niewykluczone ze sie nie zgadaly ze soba ... Jesli to ich wina (jedna walnieta) to on ci to pokaze ... tylko nie zapomnij dac testu dokladnego (literka T). Ew zobacz jak sie system zachowa po wyjeciu 265 MB ram ... No i jak masz Win98 to zapomnij o wiecej niz 512MB ... powyzej 700 kilku MB ma lek przestrzeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 21:51, buras napisał:

/.../... No i jak masz Win98 to zapomnij o wiecej niz 512MB ... powyzej
700 kilku MB ma lek przestrzeni :)


Chyba wyciąga nawet 768 ?
I podobno można mieć powyżej, tylko trzeba go jakoś ustawić, żeby widział tylko 768, ale nie wiem jak to się robi.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie dam sobie uciac jajek, ale wysypuje sie bodajze na 730 kilku MB ... ostatnio jak orientowalem sie w problemie (jakis roczek temu) to nie bylo na to lekarstwa ... nawet w MS nie wiedzieli jak to zrobic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 22:00, KrzysztofMarek napisał:

> /.../... No i jak masz Win98 to zapomnij o wiecej niz 512MB ... powyzej
> 700 kilku MB ma lek przestrzeni :)

Chyba wyciąga nawet 768 ?
I podobno można mieć powyżej, tylko trzeba go jakoś ustawić, żeby widział tylko 768, ale nie
wiem jak to się robi.



Blokadę 512 ma np. Cacheman => ogólnie zmianę wprowadza się w rejestrze, ale Cacheman robi to automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 22:30, buras napisał:

nie dam sobie uciac jajek, ale wysypuje sie bodajze na 730 kilku MB ... ostatnio jak orientowalem
sie w problemie (jakis roczek temu) to nie bylo na to lekarstwa ... nawet w MS nie wiedzieli
jak to zrobic ...

Im dłużej myślę, tym bardziej chodzi mi po głowie, że to było 728. Dawno gdzieś czytałem i nie pamiętam, pewnie masz rację, a ja podałem na wyrost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 22:31, RobeN napisał:

> > /.../
Blokadę 512 ma np. Cacheman => ogólnie zmianę wprowadza się w rejestrze, ale Cacheman robi
to automatycznie.

Cacheman jest darmowy? Jak tak, to sobie bym ściągnął. W tej chwili nie używam Win98, ale jak kupię nowy komputer, to na starym zostawię właśmie Win98 i WinXP a co na nowym, to jeszcze nie wiem, pewnie Win2000, Linux i Vista... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się