PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2007 o 09:18, marian538 napisał:

/.../ Więc myślę, ze albo to karta wifi pada ( Realtek 2460), albo coś z samą siecią u dostawcy.


Prędzej to pierwsze. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby jakiekolwiek problemy z netem po stronie dostawcy zawieszały kompa odbiorcy.

Btw. nie sam jeden gryziesz się z kłopotem. Mój też nie rozwiązany. Tagan 800W w drodze. Ale jeśli to nie pomoże i okaże się, że wina nie była po stronie zasilacza to się wścieknę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 10:55, GeoT napisał:

> /.../ Mój też nie rozwiązany. Tagan 800W w drodze. Ale
jeśli to nie pomoże i okaże się, że wina nie była po stronie zasilacza to się wścieknę ...

Co się masz wściekać. Chieftec''a tanio odkupię ;-D, bo Ten Twój 560W jest produkcji Sirtec''a, z odpinanymi kablami. A nie pomyslałeś, że możesz mieć walniętą pamięć, albo płytę główną? Albo dysk? Dyski zresztą najczęściej ulegają awarii, nawet, jak S.M.A.R.T. niczego nie sygnalizuje. A u Ciebie tyle błędów na dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:03, KrzysztofMarek napisał:

Co się masz wściekać. Chieftec''a tanio odkupię ;-D,


Wystawię go pewnie na Allegro, ale jeśli znalazłby się chętny ... ;)

Dnia 28.05.2007 o 12:03, KrzysztofMarek napisał:

bo Ten Twój 560W jest produkcji Sirtec''a, z odpinanymi kablami.


Produkcji Sirtec''a, ale nie ma odpinanych kabli.

Dnia 28.05.2007 o 12:03, KrzysztofMarek napisał:

A nie pomyslałeś, że możesz mieć walniętą pamięć, albo płytę główną?


Mało prawdopodobne. Choć możliwe. Jednak sposób jego działania wskazywałby raczej na zasilacz.

Dnia 28.05.2007 o 12:03, KrzysztofMarek napisał:

Albo dysk? Dyski zresztą najczęściej ulegają awarii, nawet, jak S.M.A.R.T. niczego nie sygnalizuje.


I tak i nie. Dyski fabrycznie nowe. I mało prawdopodobne żeby wszystkie 3 były zepsute prawda? Nawet jak na mnie, który ma mało szczęścia taki zbieg okoliczności to byłoby za dużo.

Dnia 28.05.2007 o 12:03, KrzysztofMarek napisał:

A u Ciebie tyle błędów na dysku...


Błędów na dysku być nie może po pół dnia pracy na świeżutko postawionym systemie i to (jak wyżej wspomniałem) na wszystkich dyskach. Dodatkowo na systemie tym nic (!!) nie instalowałem, prócz niezbędnych sterowników.
Wcześniej było sporo skrosowanych itp. ale ten system trochę już pracował.

Jeśli chodzi o stan fizyczny dysków: żaden program diagnostyczny nie wykazał błędów fizycznych, a użyłem ich kilka w tym te z najwyższej półki (jak OnTrack).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 10:55, GeoT napisał:

> /.../

No to wtedy nie będzie wesoło,więc widzisz jak to jest mieć problem i nie wiedzieć co jest nie tak. :(
Zobaczymy dziś, jak przyjedzie facet od netu, do tego wszystkiego ogólnie net mi ładuje stronę ok 1-2 min, jeżeli w ogóle się załaduje, czyli o ile wcześniej się nie zawiesi komp. Tylko to juz musi być wina sprzętu, albo samej sieci, bo u mnie format nic nie dał, więc to nie wina software''a, a wcześniej wszystko działało bez zarzutów. W ogóle to dziwna sprawa, że net kompa zawiesza, pierwszy raz spotkałm się z takim problemem.
BTW Gratki z okazji awansu :) , coraz bliżej do WT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 13:04, marian538 napisał:

No to wtedy nie będzie wesoło,więc widzisz jak to jest mieć problem i nie wiedzieć co jest
nie tak. :(


Też masz ochotę kompa przez okno wywalić? Ciekawe jak byśmy szybko na dół z wrzaskiem zbiegali ;))

Dnia 28.05.2007 o 13:04, marian538 napisał:

/.../ W ogóle to dziwna sprawa, że net kompa zawiesza, pierwszy raz spotkałem się z takim problemem.


Moim skromnym zdaniem to wina sprzętu a konkretnie karty wifi. Masz może możliwość włożyć zwykła kartę sieciową i na kablu sprawdzić? Jeśli by tak działało to automatycznie masz winnego.

Dnia 28.05.2007 o 13:04, marian538 napisał:

BTW Gratki z okazji awansu :) , coraz bliżej do WT.


Dzięki :) Już mi się sekretarz znudził. Wolałbym WT ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam CHYBA mały problem z komputerem i niewiem co zrobic...mój kłopot polega na tym,iz przy kazdej instalacji jakiejkolwiek gry mój komputer resetuje sie...Czy jest jakies rozwiazanie tego problemu?? Prosze o szybka ODP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 12:12, GeoT napisał:

> /...> Wystawię go pewnie na Allegro, ale jeśli znalazłby się chętny ... ;)

No, nie wiem. Skoro jest Głównym Podejrzanym, to musiałby być tani. Na wszelki przypadek podaj, kiedy go wystawisz, może wezmę udział w licytacji, chociaż jak dotąd niczego na Allegro nie kupiłem ;-D
>/.../ Produkcji Sirtec''a, ale nie ma odpinanych kabli.
Szkoda. Mój 620W też jest produkcji Sirtec''a i też nie ma odpinanych kabli. Ten 360 też nie ma , ale od bodaj trzech lat działa bez zastrzeżeń.

Dnia 28.05.2007 o 12:12, GeoT napisał:

> A nie pomyslałeś, że możesz mieć walniętą pamięć, albo płytę główną? /.../

No dobrze, niech będzie, że to zasilacz, ale nie masz jakiegoś programu pokazującego napięcia? Nie wiem, jaką masz płytę główną, ja mam Asusa i do niej dołączony był Asusprobe, który monitoruje wszystkie napięcia, temperaturę i sporo innych rzeczy. Może mieć walnięte czujniki, ale chyba taniej jest kupić miernik napięć niż nowy zasilacz...
No nic, w najgorszym przypadku będziesz miał dwa sprawne zasilacze i niesprawny komputer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem może nie z kompem,ale trochę.Może pomożecie.
Gdy kopiuję coś,np. coś jakiś adres,czy jakąś notkę,i chcę wkleić,to ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wkleja się napis:Hello!Miłego dnia!I tak cały czas.Nie żartuję.Liczę na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:08, pan m. napisał:

Mam problem może nie z kompem,ale trochę.Może pomożecie.
Gdy kopiuję coś,np. coś jakiś adres,czy jakąś notkę,i chcę wkleić,to ku mojemu wielkiemu zdziwieniu
wkleja się napis:Hello!Miłego dnia!I tak cały czas.Nie żartuję.Liczę na pomoc.


Niektóre strony mają tego typu zabezpieczenie przed kopiowaniem tekstu :) Tzn właściwy tekst nigdy się nie kopiuje, zamiast tego masz właśnie takie coś :) O ile wiem nic na to nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale...jak chcę skopiować coś z mojego gs do postu na forum to to się pokazuje.Nawet jak chcę skopiować tekst z Worda do postu to samo.To już chyba nie zabezpieczenia,nie?Bo wcześniej się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 20:15, Virus 500 napisał:

Gdzie mogę znaleźć jakieś info czy moja karta graficzna ma HDMI ???

A jaką masz kartę to ci powiem :), możesz też znaleźć ją w jakimkolwiek sklepie internetowym i w specyfikacji przeczytać np :)
Pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam CHYBA mały problem z komputerem i niewiem co zrobic...mój kłopot polega na tym,iz przy kazdej instalacji jakiejkolwiek gry mój komputer resetuje sie...Czy jest jakies rozwiazanie tego problemu?? Prosze o szybka ODP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 20:33, marian538 napisał:

> Gdzie mogę znaleźć jakieś info czy moja karta graficzna ma HDMI ???
A jaką masz kartę to ci powiem :), możesz też znaleźć ją w jakimkolwiek sklepie internetowym
i w specyfikacji przeczytać np :)
Pozdrawim

ATI RADEON X1600 PRO na złącze AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 20:36, Virus 500 napisał:

> i w specyfikacji przeczytać np :)
> Pozdrawim
ATI RADEON X1600 PRO na złącze AGP

To przypuszczam że nie ma, na PCI są modele co mają, ale sam model to za mało, są takie z HDMI i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się