PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2007 o 20:34, SnikerS28271 napisał:

Mam CHYBA mały problem z komputerem i niewiem co zrobic...mój kłopot polega na tym,iz przy
kazdej instalacji jakiejkolwiek gry mój komputer resetuje sie...Czy jest jakies rozwiazanie
tego problemu?? Prosze o szybka ODP...

Hmm... przeinstaluj sterowniki do grafy i zainstaluj najnowszego dx9. Czy restart ma miejsce na początku instalacji, czy pod koniec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 16:00, KrzysztofMarek napisał:

No, nie wiem. Skoro jest Głównym Podejrzanym, to musiałby być tani.


Podejrzany nie znaczy zepsuty. Może być co najwyżej za słaby ;)

Dnia 28.05.2007 o 16:00, KrzysztofMarek napisał:

Na wszelki przypadek podaj, kiedy go wystawisz, może wezmę udział w licytacji, chociaż jak dotąd niczego na
Allegro nie kupiłem ;-D


Dobrze wiedzieć, że mogę liczyć na podbicie ceny ;)

Dnia 28.05.2007 o 16:00, KrzysztofMarek napisał:

No dobrze, niech będzie, że to zasilacz, ale nie masz jakiegoś programu pokazującego napięcia?
Nie wiem, jaką masz płytę główną, ja mam Asusa i do niej dołączony był Asusprobe,


No właśnie tego Asusprobe Ci zazdroszczę, bo właśnie o nim słyszałem. Ale ja jeszcze wielu programów od swojej płyty nie znam. To jest płyta Gigabyte''a. Jedyny program jak używałem pokazuje procentowo wykorzystanie mocy zasilacza i wyświetlał 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie pech dopadł i od formatu ciągle w czymś problem:
1. Mam zainstalowany Macromedia Flash Player, ale pokazuje mi komunikat że nie mam.
2. W ff nie mam opcji zapisz plik na dysku tylko mam do wyboru flashgeta, a chcę mieć te opcje, takie okienko z wyborami zapisu.
Radźcie moi drodzy koledzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 21:57, marian538 napisał:

Ostatnio mnie pech dopadł i od formatu ciągle w czymś problem:
1. Mam zainstalowany Macromedia Flash Player, ale pokazuje mi komunikat że nie mam.
2. W ff nie mam opcji zapisz plik na dysku tylko mam do wyboru flashgeta, a chcę mieć te opcje,
takie okienko z wyborami zapisu.
Radźcie moi drodzy koledzy :)

a ten flash to masz w wersji geeckowej (czyli netscape, firefox, flock itd)? bo różne są dla różnych przeglądarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 21:57, marian538 napisał:

Radźcie moi drodzy koledzy :)

Aha i jeszcze jedno - w Mozilla Thunderbird podczas klikania na jakiś link z maila nie otwiera mi sie on w przeglądarce, a chcę żeby tak było.
Pozdrawiam i sorki za drugiego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 21:11, marian538 napisał:

> Mam CHYBA mały problem z komputerem i niewiem co zrobic...mój kłopot polega na tym,iz
przy
> kazdej instalacji jakiejkolwiek gry mój komputer resetuje sie...Czy jest jakies rozwiazanie

> tego problemu?? Prosze o szybka ODP...

Hmm... przeinstaluj sterowniki do grafy i zainstaluj najnowszego dx9. Czy restart ma miejsce
na początku instalacji, czy pod koniec??



Jak instaluje powiedzmy Carbona dochodzi do 8 procent i reset...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 22:00, marian538 napisał:

Najlepiej jak mozesz to i do ff i do ie potrzebuję, choć ie nie używam, ale musze mieć oba,
bo miałem komunikat dotyczący ie.

to wejdż z ie na dowolną stronę używającą flasha (choćby www.onet.pl) i sam sobie ściągnie co mu trzeba jak klikniesz tak w okienku które wyskoczy (po drodze będzie jeszcze naturalnie umowa licencyjna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 22:03, sig. napisał:

to wejdż z ie na dowolną stronę używającą flasha (choćby www.onet.pl) i sam sobie ściągnie
co mu trzeba jak klikniesz tak w okienku które wyskoczy (po drodze będzie jeszcze naturalnie
umowa licencyjna)

Super, podziałało, a co z pozostałymi dwoma problemami :) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 21:49, GeoT napisał:

> /.../> No właśnie tego Asusprobe Ci zazdroszczę, bo właśnie o nim słyszałem. Ale ja jeszcze wielu
programów od swojej płyty nie znam. To jest płyta Gigabyte''a. Jedyny program jak używałem
pokazuje procentowo wykorzystanie mocy zasilacza i wyświetlał 100%.

Coś mi się w tym wszystkim nie podoba. Wejdź na stronę Asusa: http://pl.asus.com potem -> download-> rozwiązywanie problemów -> wsparcie techniczne - i tam znajdziesz, jak wyliczyć minimalną moc zasilacza. Minimalna dla Ciebie wychodzi z grubsza 350 W. Może ja źle coś wpisałem, ale sam sprawdź, masz, jakby nie było, 200 W zapasu! Wpisz zresztą bardziej energochłonny procesor, trzy dyski, parę wiatraków więcej...
Naprawdę, zasilacz Chiefteca, produkcji Sirteca powinien Ci wystarczyć, chyba, że nie trzyma któregoś z napięć. Na płytach Gigabyte się nie znam, ale chyba też mają podobny program jak Asusprobe. Może RobeN albo Olamagato Ci pomogą, bo naprawdę szkoda tyle kasy w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 22:35, KrzysztofMarek napisał:

Coś mi się w tym wszystkim nie podoba. Wejdź na stronę Asusa: http://pl.asus.com potem ->
download-> rozwiązywanie problemów -> wsparcie techniczne - i tam znajdziesz, jak wyliczyć
minimalną moc zasilacza. Minimalna dla Ciebie wychodzi z grubsza 350 W. Może ja źle coś wpisałem,
ale sam sprawdź, masz, jakby nie było, 200 W zapasu! Wpisz zresztą bardziej energochłonny procesor,
trzy dyski, parę wiatraków więcej...


Bardzo fajna strona (dzięki za link), która jednak potwierdza moje przypuszczenie. Wyszło 500W. Trzeba jednak pamiętać, że jest to moc dla standardowej, nie obciążonej pracy kompa. Jakiekolwiek podkręcanie cpu czy gpu natychmiast podnosi ten wynik. Uruchomienie wymagającej gry czy czegokolwiek w tym stylu też zmienia ten parametr.
Dodatkowo w tym wątku tylko kilkadziesiąt postów wcześniej, ktoś z kolegów zwrócił uwagę, że przy włączeniu kompa podstawowe podzespoły jak dvd czy dyski twarde pobierają dwa razy więcej mocy niż potem w trakcie normalnej pracy. I tu tkwi najpewniej mój problem, bo właśnie w tym momencie uszkadzana jest tablica partycji.
To tylko przypuszczenie które zweryfikuję już jutro (mam tylko nadzieję, że na moją korzyść ;)
W innym kalkulatorze, tylko takim trochę bardziej dokładnym, do którego link też jest gdzieś wcześniej, zapotrzebowanie wyszło na poziomie 520W-540W.
Btw z tego Core 2 Duo chcę wycisnąć co najmniej 3,2 MHz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 23:08, GeoT napisał:

> Co/.../ podstawowe podzespoły jak dvd czy dyski twarde pobierają dwa razy więcej
mocy niż potem w trakcie normalnej pracy/.../

Chyba trochę przesadził. DVD nie startuje razem z systemem (chyba, że z niego uruchamia się system) a dyski twarde podobno (tak gdzieś czytałem) tylko o 50% więcej biorą przy starcie.
Ale, że Ci wyszło 500 jako minimum! Musiałem coś źle wpisać, bo z pamięci wpisywałem. No cóż, mój Chieftec 620 powinien sobie poradzić z moim nowym kompem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym kalkulatory moc przekłąmują wymagania odnośnie zapotrzebowania na W, 550W spokojnie ciągni GTX w SLI i dodatkowo podkeconego Q6600 bez zająknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 14:16, blacklio napisał:

Nie przesadzajcie z tym kalkulatory moc przekłąmują wymagania odnośnie zapotrzebowania na W,
550W spokojnie ciągni GTX w SLI i dodatkowo podkeconego Q6600 bez zająknięcia

Kalkulatory, moim zdaniem, podają bezpieczną moc użyteczną.
Sprawdziłem, w tym samym kalkulatorze, moc minimalną dla mojego komupera, wpisując wszystko dokładnie, co do wiatraczka. I wyszło mi, że powinienem mieć 400 W a mam Chieftec''a 360. Dowcip w tym jest taki, że mam dwie nagrywarki, jak nagrywam, to na jednej i wtedy nie gram, jak gram, to nie oglądam telewizji i nie nagrywam, więc w sumie wymagania minimalne Chieftec 360 spełnia. Od około 3 lat mam zero kłopotów z zasilaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 15:13, blacklio napisał:

Bezpieczną tak ale zawyżaja, od 50W do 80 W

Bo w czasie startu systemu moc pobierana przez część elementów jest wyższa, dysk twardy musi na starcie się rozpędzić, więc ciągnie 50% więcej mocy niż potrzebuje w czasie pracy. Inne części przy starcie mniej, ale zawsze ten impuls jest i musi być pewien nadmiar mocy, dobre zasilacze mają coś takiego, jak moc szczytowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 22:01, SnikerS28271 napisał:

> > Mam CHYBA mały problem z komputerem i niewiem co zrobic...mój kłopot polega na
tym,iz
> przy
> > kazdej instalacji jakiejkolwiek gry mój komputer resetuje sie...Czy jest jakies rozwiazanie

>
> > tego problemu?? Prosze o szybka ODP...

> Hmm... przeinstaluj sterowniki do grafy i zainstaluj najnowszego dx9. Czy restart ma miejsce

> na początku instalacji, czy pod koniec??


Na poczatku instalacjii


Na poczatku instalacjii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 29.05.2007 o 22:26, SnikerS28271 napisał:

Na poczatku instalacjii

I mniemam że dzieje się tak z każdą grą??/ Jakie tytuły jeszcze instalowałeś? Przeinstalowanie sterów do grafy nic nie dało?? Znajdź na necie program memtest i sprawdź ram nim, zrób defragmentację może jeszcze, ciężko mi powiedzieć co jest grane, tylko póki co przypuszczenia. Zobaczymy, w ostateczności format :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się