PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Zerknij sobie na NOD32 lub Kasperskiego obydwa używałem i sa bardzo dobre, absolutnie nie mulą kompa oraz nie biorą dużo pamieci ( w tej chwili NOD ma u mnie zużycie pamieci 2 MB )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 20:31, Sth`Devilish napisał:

/.../ I teraz pytanie - co możecie mi polecić na usunięcie tego? Chcę coś darmowego, ale też prostego w
obsłudze. AdAware Personal i Spybot odpadają - nie zdały egzaminu...


U znajomego usuwałem dokładnie takiego wirusa ręcznie. W msconfigu spisałem nazwy podejrzanych plików i ścieżki, uruchamiałem Windowsa w trybie awaryjnym z wierszem poleceń i krokpo kroku wywalałem śmieci.
Pomogło podczas gdy żaden antywir niczego nie znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 15:38, Sth`Devilish napisał:

Hmm, nie żebym był takim n00bem kompletnym, ale jak się uruchamia Windowsa w trybie awaryjnym?
:)

w przypadku xp najłatwiej będzie zrestartować kompa "na twardo" (przyciskiem na obudowie) podczas uruchamiania windowsa, a przy następnym uruchomieniu stosowne menu samo się pokażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przydała by się edycja postów. w 9x można było uzyskać tą możliwość wciskając f8 na początku uruchamiania windowsa (zanim wszedł w "tryb graficzny") ale pod xp jakoś mi to nie chce działać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 15:38, Sth`Devilish napisał:

Hmm, nie żebym był takim n00bem kompletnym, ale jak się uruchamia Windowsa w trybie awaryjnym?
:)


Przy pojawieniu się okna P.O.S.T. wciskasz klawisz F8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 17:15, ufo344 napisał:

mam pytanie czy kamerka internetowa Creative Live Cam Video IM wejdzie na viste?

Wnioskując z tej strony - NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy Sygate Personal Firewall. Od niedawna zaczyna mi się pojawiać ciągle komunikat dotyczący blokowania przez niego Systemu Jądra NT choć tak na prawdę nie jest on zablokowany. NIe wiem o co biega bo nigdy wcześniej nie miałem czegoś takiego. Nawet jak zakreślam żeby ten komunikat się już nie pojawiał to nic to nie daje. Jest to o tyle upierdliwe że gdy np. gram w coś i wyskakuje ten komunikat to wychodzi mi do Windowsa. Czy ktoś jest w stanie mi jakoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:34, sig. napisał:

> Format C nie działa a wirus blokuje nortona i formatke
już ci pisałem że nie da się sformatować dysku systemowego spod tego systemu (i bynajmniej
nie jest to winą wirusa). możesz go za to bez problemu sformatować z poziomu instalatora windowsa
albo dowolnego livecd posiadającego taką funkcjonalność



dysk już się zformatował ale windows nie chcew się wgrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:13, szymon853 napisał:

dysk już się zformatował ale windows nie chcew się wgrać

hm ciekawe....... a próbowałeś usunąć partycje i stworzyć ją jeszcze raz? i czy instalator wyrzuca jakiś komunikat czy też po prostu kończy pracę? bo jak np "nie widzi" dysku to może oznaczać że nie obsługuje twojego kontrolera i trzeba w odpowiednim momencie wcisnąć f6 i włożyć dyskietkę (koniecznie dyskietkę, płyta ani pamięć usb nic nie da) ze sterownikami do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 16:00, Virus 500 napisał:

Daje coś aktualizowanie Procesora w najnowsze stery ??
Ja mam stery z 2004 roku i nie aktualizuje ...
Warto ??

Z tego co wiem, to jedynie można zaktualizować sterowniki płyty głównej.
I taka czynność, nie przynosi dużych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim (przestarzałym i to mocno) kompem.
Otóż mój twardziel ma błędne sektory, a formaty, defragmentacje itd. już nic nie dają. Komp w najmniej odpowiednich momentach potrafi się zresetować bez mojej zgody. Bardzo mnie to irytuje i zastanawiam się czy to twardziel jest przyczyną.
Planuję zakup nowego sprzętu, ale na razie muszę ten postawić, bo bez kompa nie wyobrażam sobie pracy.

Jeśli to może być przyczyną twardziela, to może ktoś by mi podał link do jakiegoś freeware programu diagnostycznego, który wykryłby mi jakiego mam twardziela (w dokumentacji mam wpisane "20 GB" i to wszystko ^^). Muszę kupić coś większego i na tyle starego by mi działał, a średnio się na tym znam (na hardwere).
Chyba, że znacie inny sposób na wykrycie nazwy HDD. Będę wdzięczny za pomoc, bo już nie wyrabiam, a komp się sypie. :-(

Jakby co mój system to Windows 98 SE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:09, szerszeń45 napisał:

/.../> Chyba, że znacie inny sposób na wykrycie nazwy HDD. /.../

Hmmm, prawdę mówiąc, to jeszcze nie widziałem dysku twardego, który nie miałby na wierzchu nalepki z nazwą producenta. Może byś tak zajrzał do obudowy i zobaczył? Tylko najpierw go wyłącz, z kontaktu też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinien pomóc program aida 32 (aktualnie występuje pod nazwą everest, ale jego darmowa wersja jest okrojona (nie pamiętam w jaki sposób), zaś aida nie miała płatnej wersji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 17:09, szerszeń45 napisał:

Mam problem z moim (przestarzałym i to mocno) kompem.
Otóż mój twardziel ma błędne sektory, a formaty, defragmentacje itd. już nic nie dają. Komp
w najmniej odpowiednich momentach potrafi się zresetować bez mojej zgody. Bardzo mnie to irytuje
i zastanawiam się czy to twardziel jest przyczyną.
Planuję zakup nowego sprzętu, ale na razie muszę ten postawić, bo bez kompa nie wyobrażam sobie
pracy.

Jeśli to może być przyczyną twardziela, to może ktoś by mi podał link do jakiegoś freeware
programu diagnostycznego, który wykryłby mi jakiego mam twardziela (w dokumentacji mam wpisane
"20 GB" i to wszystko ^^). Muszę kupić coś większego i na tyle starego by mi działał, a średnio
się na tym znam (na hardwere).
Chyba, że znacie inny sposób na wykrycie nazwy HDD. Będę wdzięczny za pomoc, bo już nie wyrabiam,
a komp się sypie. :-(

Jakby co mój system to Windows 98 SE.



Nazwę producenta twardego możesz sprawdzić jakimś programem do diagnostyki Pc, np http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/11372.html
Jeśli masz bady to polecam HDD Regenerator http://www.programs.pl/program,514.html.

co do resetów kompa to nie sądzę, żeby winny był hdd, sprawdź jakie masz temp. poszczególnych podzespołów w stresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że jakoś specjalnie nie chcę rozkręcać obudowy...
No cóż, myślałem, że jakimś programem szybko to sprawdzę, ale jak się nie uda to faktycznie rozkręcę tego gruchota.
_____________________________________________

----> sig.

Spróbuję go znaleźć, dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się