PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2005 o 22:42, buras napisał:

dokladna wielkos raczej nie bedzie tu wazna .. pewne jest ze powyzej 700 MB zaczyna robic glupoty
i to niezle :D

A co by było, gdyby zlikwidować mu plik wymiany? Może przestałby choć trochę wariować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia :D przetestuje to jutro jak dam rade w serwisie na jakiejs 98-semce :D
Chociaz watpie ... problem tkwi w kernelu systemu... jak byl projektowany to 64MB byl wypasem, a 128 MB zupelna rozpusta ... A jak wiadomo z historii ,w MS twierdzono ze 640 KB zawsze kazdemu wystarczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 22:30, buras napisał:

nie dam sobie uciac jajek, ale wysypuje sie bodajze na 730 kilku MB ...

Mówicie serio? :)
Czyli najlepiej wyrzucić kość 256?!!
To jakaś paranoja. Przecież jeśli nawet by nie widział powyżej 700 MB to i tak jest więcej niż było, więc czemu mu teraz za mało pamięci gdy przedtem wystarczało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie serio ... tak jak napisalem wyzej, to wina wieku systemu. A okreslenie lek przestrzeni jest jak najbardziej na miejscu ... System pamieci ma full ... ale wydaje mu sie ze ma jej za malo. Jak masz 98 to wyciag te 256 i przetestuj na sobie ...
Z reszta znam ten problem z doswiadczenia i jest to jedyny znany prezemnie sposob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wyzej :D Polecam tester z Microsoftu. Darmowy, niezly i do pobrania z ich stronki. Uzyj opcji dokladnej (po rozpoczeciu testu nacisnij T) ... jak w dolnej czesci ekranu po mniej wiecej 3-5 cyklach nic nie wyskoczy to pamieci niewinne... Sa inne testery, Gold Memory, RAM tester ...i kupa innych, ale w drodze praktyki, ten sprawdzil mi sie najlepiej.
Jesli to nie RAM, to przyczyny bedzie trzeba szukac gdzie indziej ... ale nie zapeszam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 23:13, A-cis napisał:

> nie dam sobie uciac jajek, ale wysypuje sie bodajze na 730 kilku MB ...
Mówicie serio? :)
Czyli najlepiej wyrzucić kość 256?!!
To jakaś paranoja. Przecież jeśli nawet by nie widział powyżej 700 MB to i tak jest więcej
niż było, więc czemu mu teraz za mało pamięci gdy przedtem wystarczało?

Ja tego osobiście nie testowałem, maksimum przy Win98 to miałem 512. Ale w poważnych pismach komputerowych o tym czytałem: dlaczego tak jest to może wie Bill Gates i parę innych osób, jego to zresztą nie obchodzi, bo wcisnął nam nowy system za nowe pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 22:50, KrzysztofMarek napisał:

A co by było, gdyby zlikwidować mu plik wymiany? Może przestałby choć trochę wariować?

Nie sądzę. Win98 był projektowany do działania na poziomie 8-32 MB RAM. To i tak nieźle, że może w ogóle prawidłowo pracować na 512 MB.
Ale na wszelki wypadek sprawdzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 23:30, KrzysztofMarek napisał:

komputerowych o tym czytałem: dlaczego tak jest to może wie Bill Gates i parę innych osób,
jego to zresztą nie obchodzi, bo wcisnął nam nowy system za nowe pieniądze...

zauważ ze windows 98 pochodzi z roku 1997, wtedy nikt o 512 (i wiecej) mb ram w pc nie myślał. a pisesz o tym tak jak by wyszedł tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 06:39, sig. napisał:

> /.../
zauważ ze windows 98 pochodzi z roku 1997, wtedy nikt o 512 (i wiecej) mb ram w pc nie myślał.
a pisesz o tym tak jak by wyszedł tydzień temu.

Mam płytę główną z 1998 roku która ma dwa sloty pamięci w których na pewno można osadzić po 256 MB, a może i więcej. Miałem w niej 64 MB, potem 2X64, potem kupiłem nowy komputerz 512 MB RAM. Ten stary, jeszcze działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 12:58, Harmegidon napisał:

Czy ktoś wie jak podkęcić Pentiuma 4 2,4 GHz(c) bo ci z Intela zablokowali mnożniki

jak nie mnożnik to fsb chyba logiczne......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 23:25, buras napisał:

Tak jak pisalem wyzej :D Polecam tester z Microsoftu. Darmowy, niezly i do pobrania z ich stronki.
Uzyj opcji dokladnej (po rozpoczeciu testu nacisnij T) ... jak w dolnej czesci ekranu po mniej
wiecej 3-5 cyklach nic nie wyskoczy to pamieci niewinne... Sa inne testery, Gold Memory, RAM
tester ...i kupa innych, ale w drodze praktyki, ten sprawdzil mi sie najlepiej.
Jesli to nie RAM, to przyczyny bedzie trzeba szukac gdzie indziej ... ale nie zapeszam ....


mozesz podac nazwe tego programu albo link szukalem na stronie MS i nie moge znalezc nic od ramu czy jakis tool do wina :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputerowa blondynka prosi o szczegółową instrukcję wymiany baterii na płycie głównej ;) Naciskam blaszkę z boku i co dalej? Jakimiś szczypcami mam ją wyjmować czy jak??

BTW, już wiem, skąd się bierze przy włączaniu kompa komunikat " CPU /.../ has been changed" i o z nim należy zrobić (poza wcisnięciem F1). Chodzi po prostu o zapisanie nowych ustawień , F10 w BIOSie... ;) Niestety, moja bateria nie zniosła takiego wysiłku i miałam wczoraj pad totalny. Na szczęście nie wpadłam w panikę i bez Waszej pomocy udalo mi się wyczyścić CMOS... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 15:31, Epiphany napisał:

Komputerowa blondynka prosi o szczegółową instrukcję wymiany baterii na płycie głównej ;) Naciskam
blaszkę z boku i co dalej? Jakimiś szczypcami mam ją wyjmować czy jak??

BTW, już wiem, skąd się bierze przy włączaniu kompa komunikat " CPU /.../ has been changed"
i o z nim należy zrobić (poza wcisnięciem F1). Chodzi po prostu o zapisanie nowych ustawień
, F10 w BIOSie... ;) Niestety, moja bateria nie zniosła takiego wysiłku i miałam wczoraj pad
totalny. Na szczęście nie wpadłam w panikę i bez Waszej pomocy udalo mi się wyczyścić CMOS...
:D


no brawo brawo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej przechilić obudowe? sama powinna wypaść jak już jej blaszka nie trzyma. no chyba że ty masz nietypową, ale jak jak dotąd wszedzie widziałem okrągle bateryjki jak do zegerka na ręke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 23:21, buras napisał:

Jak masz 98 to wyciag te 256 i przetestuj na sobie ...

Tak zrobiłem, i program który się przedtem nie chciał uruchomić (z powodu zbyt małej pamięci) teraz odpalił bez problemu. Później sprawdzę pozostałe.
Na razie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się