PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2005 o 10:25, lurynowicz napisał:

Tak, a co powiecie na to?

Dosyć często ni z gruszki ni z pietruszki nie włączał mi się Win. tzn. Pokazywał się niebieski
screen trwa ładowanie do WinXP a nie włączał się monit logowania. Reinstall pomógł. ;) Mógłby
być taki śmieszny wirus który by tak działał??


w przypadku windy to mogla byc nawet wilgotnosc powietrza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 10:25, lurynowicz napisał:

Tak, a co powiecie na to?

Dosyć często ni z gruszki ni z pietruszki nie włączał mi się Win. tzn. Pokazywał się niebieski
screen trwa ładowanie do WinXP a nie włączał się monit logowania. Reinstall pomógł. ;) Mógłby
być taki śmieszny wirus który by tak działał??

Podejrzewam że z windą coś się spieprzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm widać partycja została uszkodzona, pomoże jej usunięcie i stworzenie na nowo (zwykły format też czasem może pomóc, o ile uda sie go wykonać). nie trafił ci sie czasem zwij/nagły restart kompa podczas zapisu na ten dysk? w takim przypadku mogą nawet wszystkie sie uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 15:57, Epiphany napisał:

Napisz lepiej, jak wyjmuje się baterię! ;)

Paluchem. :)
A raczej dwoma. Jednym odsuwaszx blaszkę, a drugim (najlepiej z długim paznokciem - co u kobiet jest dość częste:) podważyć baterię w miejscu bocznego wycięcia oprawki.
Co jak co, ale kobietom właśnie wyjmowanie baterii nie powinno sprawiać problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 10:43, sig. napisał:

hm widać partycja została uszkodzona, pomoże jej usunięcie i stworzenie na nowo (zwykły format
też czasem może pomóc, o ile uda sie go wykonać). nie trafił ci sie czasem zwij/nagły restart
kompa podczas zapisu na ten dysk? w takim przypadku mogą nawet wszystkie sie uszkodzić.



dobra zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, skoro w innych wątkach nikt mi nie pomaga to może tutaj coś się stanie. Mój problem w gruncie rzeczy dotyczny Firefoxa, przedstawiłem go już w wątku niego dotyczącym:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=174&pid=70 (za screenem)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=174&pid=71

oraz troszkę dokładniej
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=174&pid=81

Wiem że wina leży gdzieś w ustawieniach firefoxa bo w safe mode działa to bez problemu. Bardzo proszę o pomoc bo nie widzi mi się zmieniać wielkość każdego okienka które otwieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej google + winrar ...
a jak sie nie uda to : www.rarlab.com
Poszukaj nastepnym razem samodzielnie... to naprawde nie boli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 20:32, Jar Jar Binks napisał:

Wiam

Chciałem się zapytać czy ktoś wie skąd ściągnąć program do odczytywania plików w formacie .rar?


Pozdro

power archiver - rozpakujesz wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam programy: acronis recovery expert. NIe najgorszy, ale moze uda sie odzyskac cala partycje bez straty.
GetDataBack ... to drugi ... odzyska pliki na pewno, ale porozwala ci po foldekkach i bedziesz musial wszystko samodzielnie zbierac. Dobry dla zdesperowanych ktorzy szukaja okreslonych plikow. Lub sprawdz go jeszcze instalatorem windows ... wsadz plytke i zacznij robic naprawe. Czasem instalator zakuma ze jest cos nie tak i zrobi calkiem fajna konserwacje dysku.
Hmmm ... jeszcze partition magic ... czasami nim mozna cos zakombinowac...
Unikaj norton disk doctora ... jak on sie za dysk wezmie to ciezko bedzie cos z tego potem odzyskac...
Wszystkie programy sa platne. Dobrych darmowych do odzyskiwania nie ma (a moze nie spotkalem po prostu...)
Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam problem z kompem. Resetuje mi się on czasami bez powodu, na początku myślałem że to problem z chłodzeniem ale raczej to odpada (jaką temperatura jest na procku nie wiem).
Wczoraj non stop były u mnie spadki napięcia z powodu burzy i wtedy komp też się resetował, ale napięcie nie jest przyczyną ciągłych resetów.
Od wczoraj też głośnik w kompie się co jakiś czas odzywa (ten w obudowie z biosu chyba) a właściwie to się jedynie odzywa w momencie kiedy piszę na klawiaturze, spontanicznie np w trakcie kiedy piszę tego posta odezwał się już kilka razy; podczas gier gdy korzystam z klawiatury też się odzywa. Sam nie wiem jak temu zaradzić, skorzystanie z punktu przywracania systemu nic nie pomogło.
Głośnik w kompie może dlatego się odzywa bo wczoraj hardkorowo zresetował mi się 3 razy w ciągu mniej niż 10 sec, po czym go już na dobre wyłączyłem. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm a jaki masz zasilacz? bo czasem sie może okazać że zaczyna padać. A jak już wyzionie ducha, to może puscic 220v na płyte główną i do dysków, co dobre dla sprzętu napewno nie będzie (spoktałem sie już z pzypadkiem z spaleniem prawie wszystkich (ostał sie tylko twardy dysk, chociaż mu szans na to w serwisie dużych nie dawali). tyle że tam padł nagle, bez ostrzeżenia (zwyczajnie zaczoł śmierdzieć i w tym momencie po kompie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temperature CPU sprawdzisz w BIOS-e ... Zwykle opcja nazywa sie PC Health Status ... przynajmniej w Awardach.
Co do pikania podczas pisania ... moze to niezbyt rozgarnieta porada, ale sprawdzales na innej klawiaturze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 22:39, sig. napisał:

hm a jaki masz zasilacz? /..../


zasilacz marny 300W, ale na mój komp powinien starczyć bo mam: procka 1,2 Ghz, 256SDRAM i karte graf, GeForce 2 MX400.
Na to zasilacz do tej pory wystarczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 22:53, buras napisał:

Temperature CPU sprawdzisz w BIOS-e ... Zwykle opcja nazywa sie PC Health Status ... przynajmniej
w Awardach.
Co do pikania podczas pisania ... moze to niezbyt rozgarnieta porada, ale sprawdzales na innej
klawiaturze ?


Dabra, tylko że ja na biosie się nie znam, nie wiem nawet jak go włączyć. Drugiej klawiatury też nie mam by sprawdzić.
Pzrypomniało m się żę dzwięk może mieć coś wspulnego ze skrótami klawiaturowymi w windowsie, ale jak włączyć opcję ze skrótami klawiaturowymi to już zupełnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ... do biosu wchodzi sie na kilka sposobow .. zalezy od jego typu, i modelu plyty glownej. Mozliwe sa klawisze:
Delete, F2,Escape. To z tych najczesciej uzywanych. Jak juz wejdziesz do BIOS-u, to rozgladaj sie za opcja z Health, Status, Raport ... w nazwie. Bedzie tam temp CPU.
Jak powiesz jaka masz plyte to powiem Ci dokladniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 18:18, Seqiu napisał:

Dlaczego kopia windowsa xp którą sobie zrobiłem nie jest czytana przez komputer mimo, iż oryginał
był? tzn przy próbie instalacji windowsa komputer jej nieczyta po zmianie ustawień w biosie.
( tak aby dane były czytane z płyty a nie z dysku)

Widźe że nikt Ci nie odpowiedział no to ja Ci powiem co zrobić.
Skoro Twoja kopia działa na innym komputerze (licencja się kłania ;)) oznacza to że napęd do którego wkładasz cd jest pewnie Slave a płytke instalacyjną czyta tylko napęd Master (tak jest u mnie nie wiem czy wszędzie). Sprawdź zworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 00:12, buras napisał:

Heh ... do biosu wchodzi sie na kilka sposobow .. zalezy od jego typu, i modelu plyty glownej.
Mozliwe sa klawisze:
Delete, F2,Escape. To z tych najczesciej uzywanych. Jak juz wejdziesz do BIOS-u, to rozgladaj
sie za opcja z Health, Status, Raport ... w nazwie. Bedzie tam temp CPU.
Jak powiesz jaka masz plyte to powiem Ci dokladniej...


Na tej stronie znajdziesz opis mojej płyty (po niemiecku :/ )
http://www.pcwelt.de/tests/hardware-tests/prozessoren/16161/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 00:25, WoWmen napisał:

> Dlaczego kopia windowsa xp którą sobie zrobiłem nie jest czytana przez komputer mimo,
iż oryginał
> był? tzn przy próbie instalacji windowsa komputer jej nieczyta po zmianie ustawień w biosie.

po pierwsze - jak zrobisz kopie łamiesz prawo. Po drugie - czy wciskasz jakis klawisz po zastartowaniu biosu w momencie gdy pojawia sie komunikat na ekranie? po trzecie - sprobooj nagrac jeszce raz ale na DOBREJ plycie i z wolniejsza predkoscia

Dnia 18.12.2005 o 00:25, WoWmen napisał:

> ( tak aby dane były czytane z płyty a nie z dysku)

BTW - przyczyna moze byc opcja w BIOS BOOT OTHER DEVICES lub podobna ktoora powinna byc ustawiona na ENABLED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 23:54, Pitkit napisał:

> /.../

Nie lekceważ tego, co napisał Sig. Na 99% pada Ci zasilacz, ja już to przerabiałem. A u żony 300 watowy zasilacz padł na słabszej konfiguracji. Masz mniej więcej 10% szansy na to, że zasilacz puści Ci 230V na cały komputer i możesz zostać z blaszaną obudową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się