PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2005 o 16:45, S4jm0n napisał:

Dwa problemy :///

1. Wciąż mi się zmniejsza ilość dostępnego miejsca na partycji C: - tam gdzie mam zainstalowany
system (tylko i wyłącznie !...no i jeszcze stery oczywiście). Programów tam żadnych nie instalowałem
itp.
Kosz Nortona opróżniam kilka razy dziennie, temp. internet files - zmieniłem katalog domyslny
na D:/temp tak więc przy "Oczyszczaniu dysku" nie ma żadnych plików tymczasowych do usunięcia,
stare punkty odzyskiwania systemu usuwam co jakiś czas, wielkość pamięci wirtualnej zmniejszyłem
do 500 MB a reszte przeniosłem na inne partycje.Poczta również zapisuje się na innej partycji.
Na pulpicie same skróty albo jakieś małe pliki, które łącznie nie przekraczają paru mega. Nie
mam pojęcia co do k*** jest !! Już mnie to naprawdę denerwuje bo nie mam najmniejszej ochoty
robić formata. Obecnie jest 170MB wolnego miejsca i z dnia na dzień spada o jakieś 10-20 MB....
:///


- pliki windows update (w katalogu Windows; podkatalogi typu $NtUninstallKB896424$)
- logi antywirusa/zone alarma itp (ja ostatnio wykasowalem 700MB logow zone alarma)
- save gier/dane programow(np. gimp) (zapisywane w "Documents and Settings/<nazwa_uzytkownika>")

pozapisuj sobie rozmiary katalogow i porownaj dane z kilku dni to zobaczysz ktory z nich sie rozrasta; bedziesz wtedy wiedzial gdzie szukac przyczyny


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości chciałbym dokupić sobie ramu (mam tylko 256), ale mam problem. Mianowicie pamięci które mam obecnie mają taktowanie 266MHz. Czy jeżeli dokupiłbym 512MB (333 MHz) i wmontował je razem ze starymi pamięciami to pameci by się ze sobą kłóciły. Jaki byłby też spadek wydajności w stosunku do 768MB w jednym taktowaniu (333MHz) ??

Czy bardziej opłacałoby się wtedy włożyć samo 512 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede kazdemu odpowiadał z osobna ale reasumując:
-dzięki za pomoc ale proponuję czytać dokładniej: pisząc "punkty odzyskiwania systemu" chyba można się domyślić, że chodziło mi o punkty przywracania systemu - a te usunąłem jak już napisałem w pierwszym poście.... ehhh..
Wirusów nie mam prócz Look2Me, który jest od spywareów....którego nie chce mi się usunąć bo z pop-upami w jego wykonaniu się uporałem...ale zrobię to wkrótce i pójdzie wir do kosza. A antywira mam NOD32, jego logi zajmują obecnie 240 kB... katalogów Windows update - niet.. :/ Save''y z gry ?
Live for Speed S1 - D:/
Live for Speed S2 - E:/
NFS:MW - E:/
FIFA 2006 - E:/
Counter Strike 1.6 - E:/
Tyle z gier... wcześniej save''y z Władcy Pierściecni: Bitwa o Śródziemię zapełniały mi C:/ ale gry już nie ma, a jej save''y przeniosłem na E:/ (tak na przyszłość). I znowu w kropce jestem..... ;/ o_O

Co do zasilacza:
FEEL to model zasilacza... taki jest na karcie gwarancyjnej i taki podałem...no ale widocznie się nie orientujecie tak dobrze skoro nie wiecie, że to zasilacz firmy Mode Com - markowy :]]] ( http://www.modecom.pl/) Bo taki mi polecił sprzedawca żebym wziął (nie markowy kosztował 40 zł, ten 65zł ). Żeby uściślić to kupowałem nie w pierwszym lepszym komputerowym u Wieśka tylko w W-wie w TRIO.
Dwa - nie wiem jak może padać tygodniowy zasilacz...nawet no name...bo do tej pory miałem właśnie takiego no name przez 4 lata :]]]]
Trzy - (metalli) - i tu pierwsza konkretna odpowiedź - rzeczywiście...brałem to pod uwagę, że może płyta została nadszarpnięta. Na sprzęcie nie jestem znawcą ale nie wygląda mi na to, żeby cosik było nie tak :/ Poza tym wentylek to ma rok na płycie a nie 4 lata. Napisałem przecież, że zasilacz miałem 4 lata od początku ten sam. Płyta gł., procek i ram były wymieniane rok temu :]]] Płyta to Abit NF7. Z kurzu wentylatorki czyściłem dosyć nie dawno no ale powtórzę...a nóż widelec jakiś okruch pizzy się zakleszczył ;) W końcu jedna strona obudowa jest cały czas odkręcona (komp na ziemi stoi pod biurkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 21:13, S4jm0n napisał:

Co do zasilacza:
FEEL to model zasilacza... taki jest na karcie gwarancyjnej i taki podałem...no ale widocznie
się nie orientujecie tak dobrze skoro nie wiecie, że to zasilacz firmy Mode Com - markowy :]]]
( http://www.modecom.pl/) Bo taki mi polecił sprzedawca żebym wziął (nie markowy kosztował
40 zł, ten 65zł ). Żeby uściślić to kupowałem nie w pierwszym lepszym komputerowym u Wieśka
tylko w W-wie w TRIO.


Co z tego, ze produkcji ModeCom, jak wydajnosciowo taki jak Codegen, Tracer czy zwykly no name. Z tanich, a dobrych zasilaczy polecam Fortron, 350 W kupisz juz za lekko ponad 50 zl. Dobrze, ze tego Feel''a masz na gwarancji, oddaj go i klopot z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem prawo jest ważniejsze od umowy i tego co mówi firma. a polskie stanowi że kopie płytki z windowsem mieć możesz, i każdy (no może poza amerykańskim tam to nigdy nic nie wiadomo) sąd przyzna ci racje. no chyba że płytka jakoś zabezpieczona to wtedy może być problem (bo narzędzia do obchodzenia tychrze już legalne nie są, czyli jednocześnie można i nie można kocham ten kraj). tak samo np w niemczech jeśli kupisz hadware z dołączonym software (np skaner z programem graficznym) to możesz zatrzymać skaner i w majestacie prawa sprzedac sam program (oczywiscie sam nie możesz tego programu po tym używać). producenci nie mają tu nic do gadania, krajowe prawo jest wysoko ponad nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps sytuacja była by inna gdyby chodziło np o dungeon siegie 2. w razie uszkodzenia płyty wymieniają po niskich kosztach na nową, wiec kopi mieć legalnie nie można (bo w razie problemów takową ci podeślą). natomiast te 300 zł microsoftu to za dużo jak na koszty własne + przesłanie, specialnych programów/cracków też nie trzeba, wiec można prawo tu nie zostawia tu żadnej furtki dzieki której prawnicy mogli by przerobić białe na czarne, i legalne działanie na przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 21:33, sig. napisał:

/.../
sąd przyzna ci racje. no chyba że płytka jakoś zabezpieczona to wtedy może być problem (bo

/.../
To jest do łatwego obejścia - nie łamania prawa a obejścia. Wgrywasz system i robisz np. Ghostem kopię zapasową dysku. ńawet jak płyta inastalacyjna jest zabezpieczona przed kopiowaniem, to masz kopię dysku z systemem i możesz ją przywrócić. Na drugi dysk też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie wiecie co z miom fantem zrobić... ech. Przypominam mój problem, ponieważ zależy mi na czasie, chcę też kupić GW i fajnie by było jeśli by się nie cieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 21:51, Latniak napisał:

Czyli jednak nie wiecie co z miom fantem zrobić... ech. Przypominam mój problem, ponieważ zależy
mi na czasie, chcę też kupić GW i fajnie by było jeśli by się nie cieło.

Nie ma reguły. Ja mam dwa zupełnie różne moduły po 512 i teoretycznie płyta tego drugiego nie obsługuje a w praktyce wszystko działa. Najlepiej, gdybyś uzgodnił ze sprzedawcą możliwość zwrotu, jak pamięci się pogryzą. I rozumiem, że nie masz Win98 bo on ci obsłuży najwyżej 700 MB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 21:13, S4jm0n napisał:

/.../
FEEL to model zasilacza... taki jest na karcie gwarancyjnej i taki podałem...no ale widocznie
się nie orientujecie tak dobrze skoro nie wiecie, że to zasilacz firmy Mode Com - markowy :]]]

/.../
Zobacz na stronie Komputronika, jak sklasyfikowane są zasilacze. Standard = badziewie i górna półka = normalne, uczciwe zasilacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 22:04, KrzysztofMarek napisał:

I rozumiem, że nie masz Win98 bo on ci obsłuży najwyżej 700
MB RAM.


Ja mam taki MIX :D Mam dwa systemy, 98 i XP
Ostatnio jednak używam tylko XP a 98 odchodzi powoli w zapomnienie i chyba boot menu wywale niedługo :P albo ustawie na 3 sek. Z tym więc problemu nie będzie. Dzięki za radę, mam jednak nadzieję że się nie pogryzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o kopie tego co na dysku, tylko o kopie płytki instalacyjnej a to róznica bo na kopie instalki pozwala nam ważniejsza od licencji i twierdzeń microsoftu ustawa. a że te twierdzenia bywają zbyt naciągane, wskazuje chociażby oficialna interpretacja (niewiem czy ciągle obowiązuje) mówiąca ze przy instalacji windows na macieży trzeba mieć licencje na każdy dysk wchodzący w jej skład (mimo że komputer na którym wykorzystujemy windows tylko jeden)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 22:31, Latniak napisał:

> /.../
Ja mam taki MIX :D Mam dwa systemy, 98 i XP/.../

RobeN dał mi dobrą radę: ściągnij program Cacheman i od Ci automatycznie ustawi pamięć w Win98 na 512 MB.
Szkoda jeszcze wyrzucać Win98, niektóre gry chodzą na nim szybciej. Ja sam mam Win2000 i WinXP ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 22:33, sig. napisał:

/.../ przy instalacji windows na macieży trzeba mieć licencje na każdy
dysk wchodzący w jej skład (mimo że komputer na którym wykorzystujemy windows tylko jeden)

Chyba w Redmond rośnie dużo szaleju ;) Co do Office, na pewno jest, interpretacja, dająca sie wyegzekwować - jak masz komputer wielosystemowy, to Office musi być oddzielny dla każdego systemu. Natomiast produkty Symanteca, to jedna licencja na komputer, dostałem taką odpowiedź z polskiego przedstawicielstwa Symanteca, po konsultacji z prawnikami w Stanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 22:37, KrzysztofMarek napisał:

RobeN dał mi dobrą radę: ściągnij program Cacheman i od Ci automatycznie ustawi pamięć w Win98
na 512 MB.
Szkoda jeszcze wyrzucać Win98, niektóre gry chodzą na nim szybciej. Ja sam mam Win2000 i WinXP
;D


Szukając info o tym programie dowiedziałem się że istnieje CachemanXP. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest na XP, ale czy działa tak samo jak ten normalny cacheman ?? Może wiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 23:07, Latniak napisał:

>/.../
przeznaczony jest na XP, ale czy działa tak samo jak ten normalny cacheman ?? Może wiesz ?

Z tego co pisał RobeN, a raczej z tego, co zapamiętałem co On napisał, jest dla 98 i dla XP/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 21:20, thevon napisał:

Co z tego, ze produkcji ModeCom, jak wydajnosciowo taki jak Codegen, Tracer czy zwykly no name.


Spoko, ja tam się nie znam może i masz rację... porównanie zapewne takie jak klocki hamulcowe FERODO a Wilwood...FERODO też markowe a jednak dupa nie klocki...

Dnia 18.12.2005 o 21:20, thevon napisał:

Z tanich, a dobrych zasilaczy polecam Fortron, 350 W kupisz juz za lekko ponad 50 zl. Dobrze,
ze tego Feel''a masz na gwarancji, oddaj go i klopot z glowy.


Hmmm...tego FEELa kupiłem za 65 zł (300W), a tego dobrego już Fortrona 350W bede mogl dorwac za 50 ? Jak możesz to powiedz chociaż gdzie. No i druga sprawa. Fakt, mam go na rocznej gwarancji no ale jezeli sie nie popsuł ani nic to moge ot tak po prostu do nich isc i powiedziec nie jestem zadowolony bo....bo nie i już i dawac kase ? :D Zwykle na gwarancji zwracalem cos jak sie juz psuło ;) No w sumie teraz moge powiedzieć że nie wydoli na moim kompie ten zasilacz ale tu pojawia sie kolejna kwestia - czy to na pewno jego wina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde ... od czasu jak kupiłem tą nieszczęsna Civilizację to stale mam jakieś problemy ...
Zainstalowałem sobie najnowszy sterownik GeForce. I to dziadostwo instalując się wykasowało mi jakieś pliki .dll z systemu. Teraz Win uruchamiając się daje mi komunikat, że mu brak wpisu: NvStartup i brak pliku NvCpl.dll
Jakaś granda. Jak sterownik instalując się może coś usuwać bez pytania !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 03:27, A-cis napisał:

Kurde ... od czasu jak kupiłem tą nieszczęsna Civilizację to stale mam jakieś problemy ...
Zainstalowałem sobie najnowszy sterownik GeForce. I to dziadostwo instalując się wykasowało
mi jakieś pliki .dll z systemu. Teraz Win uruchamiając się daje mi komunikat, że mu brak wpisu:
NvStartup i brak pliku NvCpl.dll
Jakaś granda. Jak sterownik instalując się może coś usuwać bez pytania !!!

norolmalnie...... sądząc po nazwach zaczynających sie od nv oba te pliki należą włąsnie do sterownika nvidi (wiec z windowsem ok, to instalator sobie za mało skopiował. ew usunoł stary sterownik ale zapomniał o odwołujących sie do niego wpisach w rejestrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 03:27, A-cis napisał:

Kurde ... od czasu jak kupiłem tą nieszczęsna Civilizację to stale mam jakieś problemy ...
Zainstalowałem sobie najnowszy sterownik GeForce. I to dziadostwo instalując się wykasowało
mi jakieś pliki .dll z systemu. Teraz Win uruchamiając się daje mi komunikat, że mu brak wpisu:
NvStartup i brak pliku NvCpl.dll
Jakaś granda. Jak sterownik instalując się może coś usuwać bez pytania !!!


Cpl czyli Control Panel. To jest biblioteka Nvidii dzieki ktorej wsrod zakladek wlasciwosci ekranu pojawia sie tez zakladka Nvidii. Jak chcesz sie tego pozbyc to najlepiej przeinstaluj jeszcze raz sterowniki, ale ta szczegolowa metoda (z odinstalowywaniem starych, trybem awaryjnym i DiverCleanerem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się