PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Taki mały problemik - jak włączam kompa to pisze mi w prawym dolnym rogu, że niby nie mam FireWalla i AntyVira jakiegokolwiek. Mam takowe ( Sygate Personal FireWall + AVG Free Edition ), a jednak się mnie XP SP2 czepia :P Zrobiło się tak po odinstalowaniu PoP:SoT. Gdy był zainstalowany to:
a) nie było na kompie żadnego dźwięku ( MIDI było :))
b) komp ciągle coś miał do explorer.exe i chciał go debugować
Teraz tego nie chce, dźwięk jest, ale ten antvir... Z góry thx za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to, ale coś na moim LCD jest.
Nie jest to chyba martwy pixel - to powinno być malutkie jak 1 kropka - ja mam niewielką plamkę, która na białym jest szara, a na szarym bardziej szara, a jak spojrze pod kątem przekłamującym kolory to ona pokazuje dobry kolor??? Jakby w tym miejscu było odchylenie matrycy w dół??? Nie jest też idealnie kwadratowa a raczej nieco ukośna i nie est to brudek...


Pod dużym powiększeniem wiliczyłem, że ma to około 4x4 te tyci punkciki ekranu (do tej pory to uważałem za pixele).

Dziwne to jest - zmienia kolory normalnie, powłoka monitora w tym miejscu wydaje się idzelna, czysta, niezadrapana. A mimo to jest to ciemniejsze w normalu, a w przekłamaniach kątowych (znegatywowieniu obrazu) jest jaśniejsze.

Nieść go na gwarę??? Jeszcze 7 dni nie minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 23:58, S4jm0n napisał:

Hmmm...tego FEELa kupiłem za 65 zł (300W), a tego dobrego już Fortrona 350W bede mogl dorwac
za 50 ? Jak możesz to powiedz chociaż gdzie.


Polecam poszperac na Allegro. Ostatnio byla aukcja wieloprzedmiotowa z zasilaczami Fortron 350-60MDN, cena 52 zl za sztuke.

>No i druga sprawa. Fakt, mam go na rocznej gwarancji

Dnia 18.12.2005 o 23:58, S4jm0n napisał:

no ale jezeli sie nie popsuł ani nic to moge ot tak po prostu do nich isc i powiedziec nie
jestem zadowolony bo....bo nie i już i dawac kase ? :D Zwykle na gwarancji zwracalem cos jak
sie juz psuło ;) No w sumie teraz moge powiedzieć że nie wydoli na moim kompie ten zasilacz
ale tu pojawia sie kolejna kwestia - czy to na pewno jego wina ?


Kupujacy ma prawo oddac towar (oczywiscie w pelni sprawny) bez zbednego tlumaczenia i otrzymac zwrot pelnej kwoty bodaj do tygodnia/dwoch od daty zakupu. Sprzedawca musi przyjac zwrot, oczywiscie nie zdziw sie jesli bedzie sie wykrecac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... sprobowac na pewno warto. Jedynie moze byc problem z udowodnieniem ze to nie w wyniku uszkodzenia mechanicznego. Tak wlasnie wyglada delikatnie wgnieciona matryca. Mialem podobnie u mnie. Jak monitor przywiozl kurier to cos na nim wiozl... a na matrycy polozony byl w opakowaniu kabel sygnalowy i sie odcisnal ...na matrycy zadnego uszkodzenia nie bylo widac, ale cienie pozostaly... Mi udalo sie to bez problemu wymienic na nowy monitor ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że u mnie to pokazało się wczoraj. Jutro będzie 7 dzień od zakupu. Ciekawe czy wymienią monitor, czy zaczną go rozkręcać i wymieniać elementy... :/ 1600 PLN w błoto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 20:51, Podpułkownik napisał:

Mam pytanie jak wlączyć lub wyłączyc antyaliasing w Windowsie XP ??


Poprzez zaawansowane ustawienia sterownika graficznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 18:53, RobeN napisał:

Nie wiem co to, ale coś na moim LCD jest.

/.../
Nie wiem. Każdy piksel to mały kwadrat podzielony na trzy prostokąty- subpiksele. Te wszystkie subpiksele i piksele oddzielone są cieniutkim plastikiem. Przy napełnianiu matrycy, ten plastik może się troszkę odkształcić. Nie wiem, jak to wygląda u Ciebie i czy uznają to za wadę. Skoro się świeci wszystko, mogą nie uznać. Ja to mam w jednym miejscu - wyglądało z daleka jak martwy piksel, z bliska pod lupą zobaczyłem, że to ten plastik oddzielający się wygiął. A co się dzieje, jak delikatnie przejedziesz palcem po powierzchni? Wtedy piksele się zniekształcają i wracają do pierwotnego kształtu. Spróbuj tak lekko palcem po powierzchni, może wróci do normy (chociaż mało prawdopodobne). Jeśli jest to rzeczywisty błąd i wszystkie przestaną świecić albo będą świeciły stale, to 4x4 piksele absolutnie kwalifikuje monitor do wymiany w każdym czasie gwarancji. Nie wiem co Ci poradzić. Ja bym pewnie dał spokój, jeśli to tylko niewielka zmiana w jasności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz tu fotkę - ciekawe czy sam znajdziesz - powiem tylko, że widać w zmniejszeniu takim, że obraz jest 1:1


Głównie chodzi tu o 1 rzecz: Wydajesz 1600 na 17" żeby był idealny. Nie czepiałbym się tak, gdybym kupił Samsunga za 900...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O RobeN, dobrze że jesteś :D. Wczoraj miałem mały problem (a raczej pytanie), pomógł mi w pewnym stopniu KrzysztofMarek, ale mówił też że ty mógłbyś pomóc jeszcze lepiej. Przejdźmy do senda...

Czy opłaca się montować na płycie dwie pamięci o róznych taktowaniach (266 i 333), czy nie spowoduje to żadnych spięć oraz jaki jest spadek wydajności w stosunku do pamięci na jednym zegarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamieci szybsze dostosują sie do wolniejszych, a raczej do tego co jest w biosie ustawione. Aczkolwiek ja bym raczej wkładał takie same, przy róznych mogą być problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Sig. - pamięci szybsze i tak będą musiały chodzić jak te wolniejsze - jest tylko 1 tryb ustawienia w BIOSie (tzn. 1 tryb dla wszystkich pamięci zamontowanych w kompie) => czyli taktowanie, timingi, napięcie => wszystkie te muszą być ustawione dla Najgorszej Kości.

Poza tym mogą pojawić się i tak problemy z niekompatybilnością i gubieniem danych, resetowaniem, zawieszaniem komputera, a w skrajnych przypadkach z nie startowaniem komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 21:59, RobeN napisał:

Masz tu fotkę - ciekawe czy sam znajdziesz - /.../

Jeśli jest to w lewo od wskaźnika, o jakieś dziesięc pikseli, to znalazłem. Ale sądzę, że nikt tego nie uzna za wadę kwalifikującą do wymiany. Gdybyś nie napisał, że jest, to bym nie znalazł. I nawet nie wiem czy dobrze znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) skoro sam znalazłeś kierunek?? To znaczy, że i na moim ekranie byś znalazł - a w 1:1 widać ewidentnie...

Zrobiłem mega zbliżenie, ale nie mogę się dopatrzeć krzywego ułożenia szkieletu... Teraz to już ciężej znaleźć (jest w innym miejscu niż poprzednio) - czyli odpuszczę sobie pakowanie i kłótnię, tyle że zawiodłem się nieco...

Czy w ogóle jest możliwość wymiany kawałka??? I ile za takie coś się buli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:26, RobeN napisał:

Poza tym mogą pojawić się i tak problemy z niekompatybilnością i gubieniem danych, resetowaniem,
zawieszaniem komputera, a w skrajnych przypadkach z nie startowaniem komputera.


Naprawdę musisz tak mnie straszyć ?? :) Czy gdybym kupił jakieś firmowe kości (np. Kingston) to czy prawdopodobieństwo (uh.. trudne słowo) wystąpienia ekscesów będzie mniejsze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 22:38, RobeN napisał:

/.../
Czy w ogóle jest możliwość wymiany kawałka??? I ile za takie coś się buli???


O ile wiem, takiej możliwości nie ma. Jeśli się wymienia, to całą matrycę. Taka technologia produkcji matryc, robi się całą i potem napełnia ciekłym kryształem.
A na tym powiększeniu, to nie wiem, czy to jest cień prawego boku wskaźnika (w środku) czy ciemniejsze piksele. Jak by nie było, nawet nasze banknoty różnią się rozmiarami, więc taki drobiazg jak ledwo widoczna zmiana odcienia będzie uznana za dopuszczalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 19:47, thevon napisał:

Polecam poszperac na Allegro. Ostatnio byla aukcja wieloprzedmiotowa z zasilaczami Fortron
350-60MDN, cena 52 zl za sztuke.

Dnia 19.12.2005 o 19:47, thevon napisał:

Kupujacy ma prawo oddac towar (oczywiscie w pelni sprawny) bez zbednego tlumaczenia i otrzymac
zwrot pelnej kwoty bodaj do tygodnia/dwoch od daty zakupu. Sprzedawca musi przyjac zwrot, oczywiscie
nie zdziw sie jesli bedzie sie wykrecac.


Ehhh... :/ Wszystko byłoby super ale pojawią sie schody. Po pierwsze - tydzień/dwa ? Tydzień minął dzisiaj...dobrze bedzie jesli bedzie to okres 2 tygodni.( to zależy od sklepy czy to po prostu jest jakieś prawo konsumenta ? bo to można sprawdzić w sumie) Po drugie - jeśli to nie jest wina zasilacza ? Hmm...troche zachodu z tym bedzie. Fakt, że tak czy siak bede mial lepszy zasilacz no ale jezeli to nie wina zasilacza to ta 300-tka w zupełności starcza...
No i ostatni nawiększy problem - wyjezdzam w czwartek do domu już... nie zdaze kupic zasilacza, żeby przyslali mi go jescze do wawy. Pójde oddać w srode zasilacz to zostane bez kompa do czwartku,a to mnie nie urzadza bo bede potrzebował na cały wieczór (albo i noc) kompa przed wyjazdem na świeta, gdzie kompa nie biorę...w czwartek rano nie zdaze. Jestem chyba w kropce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 23:03, KrzysztofMarek napisał:

więc taki
drobiazg jak ledwo widoczna zmiana odcienia będzie uznana za dopuszczalną.


Szkoda tylko, że nie jest to przy samym brzegu... tylko 15dół x 8lewo cm od prawego górnego rogu. Kichowate miejsce na takie przebarwienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się