PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Sory że tak przy święcie tutaj wyskakuję ale jest problem :/. Mianowicie nie mogę sobie poradzić ze sterownikiem USB 2.0. System Win XP Pro teoretycznie nie powinien sprawiać tutaj problemów ale w menedżerze urządzeń ten sterownik od początku działał nie tak... Nie mogę go zainstalować z płytki od płyty głównej... bo jeśli mam XP to nie ma takiej konieczności (taki jest komunikat :P). Kiedy usuwam go manualnie i próbuję zainstalować od nowa, brakuje mu jednego pliku- "usbehci.sys". Plik ten jest na dysku w Windows/system32/drivers ale nie działa nawet jak podam dokładną ścieżkę. Oczywiście moja płyta główna obsługuje USB 2.0 i jest ono włączone w Biosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik dziwny niedawno kupiłem 512 DDR Geila no i czasem mi wyskakuje te info ze mam za mało pamieci wirtualnej czy to normalne? a w everescie pisze ze mam wolnego 250mb co jest?:/ mam win xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 17:22, Widek napisał:

Mam taki problemik dziwny niedawno kupiłem 512 DDR Geila no i czasem mi wyskakuje te info ze
mam za mało pamieci wirtualnej czy to normalne? a w everescie pisze ze mam wolnego 250mb co
jest?:/ mam win xp

nie, nie jest. zwieksz maksymalny rozmiar pliku wymiany i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mianowicie nie mogę sobie poradzić ze sterownikiem USB 2.0.

Jedno pytanie: masz zainstalowany Service Pack? Jeśli nie, to może być przyczyna. Jesli masz, to się poddaję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 17:31, sig. napisał:

> Mam taki problemik dziwny niedawno kupiłem 512 DDR Geila no i czasem mi wyskakuje te info
ze
> mam za mało pamieci wirtualnej czy to normalne? a w everescie pisze ze mam wolnego 250mb
co
> jest?:/ mam win xp
nie, nie jest. zwieksz maksymalny rozmiar pliku wymiany i będzie ok.


jak to zrobic?;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 18:41, RobeN napisał:

Tak tak jak już CI tu piszą.
Powinieneś mieć SP2 zainstalowany i będzie OK.

Ściągnąłem ze strony z driverami ten plik chyba w jakiejś innej wersji i wsystko działa :). Zainstalowanie XP też by pewne pomogło więc dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 20:18, upiordliwy napisał:

Jak zainstalować nowy bios napędu optycznego?


Nowy Firmware jest przeważnie programem, który trzeba uruchomić, wybrać odpowiedni napęd i zgodzić się na update (napęd musi być pusty, najlepiej wyłączyć wszystkie programy - przypadkowe zawieszenie komputera, przerwa w dostawie prądu może spowodować nielada komplikacje, a czasami nawet śmierć napędu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 18:56, Widek napisał:

> nie, nie jest. zwieksz maksymalny rozmiar pliku wymiany i będzie ok.

jak to zrobic?;0


Panel Sterowania/System/Zaawansowane/Wydajność(ustawienia)/Zaawansowane/Pamięć Wirtualna(Zmień) i Tu zmieniasz po czym zatwierdzasz Przyciskiem Ustaw dla każdego dysku/partycji osobno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 21:12, RobeN napisał:

> Jak zainstalować nowy bios napędu optycznego?

Nowy Firmware jest przeważnie programem, który trzeba uruchomić, wybrać odpowiedni napęd i
zgodzić się na update (napęd musi być pusty, najlepiej wyłączyć wszystkie programy - przypadkowe
zawieszenie komputera, przerwa w dostawie prądu może spowodować nielada komplikacje, a czasami
nawet śmierć napędu)



To może bezpieczniej jest w ogóle tego nie robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 21:14, RobeN napisał:

> > nie, nie jest. zwieksz maksymalny rozmiar pliku wymiany i będzie ok.
>
> jak to zrobic?;0

Panel Sterowania/System/Zaawansowane/Wydajność(ustawienia)/Zaawansowane/Pamięć Wirtualna(Zmień)
i Tu zmieniasz po czym zatwierdzasz Przyciskiem Ustaw dla każdego dysku/partycji osobno :)


wszedłem tam i ...
co teraz ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo zwieksz rozmiar maksymalny, ale przełącz na kontrolowany przez system
ps ustawienie minimalnego i maksymalnego na ten sam rozmiar powinno przyśpieszyć nieco kompa, tylko go trzeba dobrać do fizycznego ramu i stawianych zadań dopasować bo sie inaczej bedą te komunikaty o braku pamieci pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem - próbuję włączyć przez napęd dvd płytke i ...nic. Wszystko działało cacy dopóki z tejże właśnie płytki nie zainstalowałem nowych sterowników płyty głównej . Muszę dodać , że póki co nie czyta mi wyłącznie tej płytki. Sprawdzałem jej stan techniczny ale od czasu ostatniego uruchomienia - czyt. 30 minut temu nie pojawiłą sięna niej żadna rysa czy zadrapanie. Korzystam z napędu dvd firmy LG- jakieś sugestie , porady co powinienem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj sterowniki
a dodatkowo napisz jaka to płyta/chipset :)
Jeśli zainstalowałeś IDE SW dla nForce to to może być problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja już na o tym gdzieś tu na forum pisałem ale napiszę raz jeszcze czy wiecie coś na temat tego jak ustawić antene radiową tunera RTV aby odbierać takie stacje jak RMF ZET czy ANTYRADIO.
Jeśli to coś pomoże to mieszkam w Gliwicach pokój mam zorientowany wg. osi wschód - zachód
mój tuner to AverTV GO 007 FM. Antena ze standardowego 1,5 metra ma rozmiar w każdą stronę jak na rysunku prawie 8 metrów i kształt litery T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam następujące pytanie- jak to jest z gwarancją w sklepach internetowych. Na przykłąd kupię monitor w necie i się sypnie i co dalej. Mowa oczywiście o nowym sprzęcie, nie żadne allegro, tylko normalne sklepy. Muszę wysyłać do nich sprzęt czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 10:27, Budo napisał:


Mam następujące pytanie- jak to jest z gwarancją w sklepach internetowych. Na przykłąd kupię
monitor w necie i się sypnie i co dalej. Mowa oczywiście o nowym sprzęcie, nie żadne allegro,
tylko normalne sklepy. Muszę wysyłać do nich sprzęt czy jak?


To zależy od tego od kogo kupisz ;)
Sklepy internetowe zgodnie z litera prawa to takie same sklepy jak tradycyjne z ladą, sprzedawcą itd. więc obowiązują je te same przepisy kodeksu cywilnego co tradycyjnego sprzedawcę>
Reguluje to ustawa "z dnia 20 czerwca 2002 r.
o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego"
z jedną nowelizcją która mówi że możesz zwrócić produkt nabyty systemem wysyłkowym w terminie 10 dni, gdyby ten produkt okazało się inny niż twoje przekonanie na podstawie zdjęcia czy ilustracji.
Reasumując sklep internetowy to taki sam sklep jak tradycyjny z tą różnicą że towar dostajesz w formie przesyłki.
Notabene przepisy o których wspomniałem wyżej odnoszą się również do sprzedaży z drugiej ręki czyli równiez allegro.
W razie potrzeby pytaj. ( trochę się na tym znam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ok, mam pytać to pytam;]
Chodzi mi głównie o gwarancję. Kupię monitor i jest ok ale na przykład po miesiącu się sypnie. Wtedy muszę go wysłać do nich na własny koszt, tak? Potem czekać aż zobaczą co z nim jest, odpisywać na głupie maile w stylu "czy przypadkiem nie grał pan nim w piłkę nożną?" i potem jeszcze czekać aż mi go przyślą z powrotem? Jeśli tak to chyba jednak kupię go u siebie za rogiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się