PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam pewien problem z monitorem. Widok na ekranie zmienia mi się ciągle , raz to rozszerza, raz zwęża , czasami da siezauważyć na krawędziach ekranu takie migania obrazu jak w telewizji gdy odbiornik ma problemy z odbiorem , nie wiem gdzie leży przyczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 11:05, upiordliwy napisał:

Mam pewien problem z monitorem. Widok na ekranie zmienia mi się ciągle , raz to rozszerza,
raz zwęża , czasami da siezauważyć na krawędziach ekranu takie migania obrazu jak w telewizji
gdy odbiornik ma problemy z odbiorem , nie wiem gdzie leży przyczyna...


Monitor kineskopowy czy LCD? Sprawdz, czy jest przadnie polaczony z karta graficzna. Mam jednak wrazenie, ze problem jest sprzetowy i czeka Cie naprawa/wymiana monitora (u mnie podobne problemy tak sie skonczyly).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 11:27, Hegemon napisał:

> Mam pewien problem z monitorem. Widok na ekranie zmienia mi się ciągle , raz to rozszerza,

> raz zwęża , czasami da siezauważyć na krawędziach ekranu takie migania obrazu jak w telewizji

> gdy odbiornik ma problemy z odbiorem , nie wiem gdzie leży przyczyna...

Monitor kineskopowy czy LCD? Sprawdz, czy jest przadnie polaczony z karta graficzna. Mam jednak
wrazenie, ze problem jest sprzetowy i czeka Cie naprawa/wymiana monitora (u mnie podobne problemy
tak sie skonczyly).



Normalny CRT Samsung Sync Master 757DFX , też coś czuję , że czeka mnie naprawa - wymiana sprzętu. Zastanawiam sięczy gwarancja na monitory trwa 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 11:52, Seqiu napisał:

Jak windows xp automatycznie aktualizuje system np sp2 to gdzie jest ściągany ten plik sp2?
tz w które miejsce na dysku?


dane sa sciagane do tymczasowego katalogu, a potem usuwane
jedynym sladem po instalacji sa katalogi w "c:\windows" zaczynajace i konczace sie znakiem $
w tych katalogach sa dane potrzebne do odinstalowania danej poprawki (mozna je kasowac jezeli sie wie ze nie beda potrzebne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 11:52, Seqiu napisał:

Jak windows xp automatycznie aktualizuje system np sp2 to gdzie jest ściągany ten plik sp2?
tz w które miejsce na dysku?


Poprawki sa w katalogach c:\Windows\$NtUninstallKB******

przy czym zamiast gwiazdek jest kod poprawki. Jezeli nie masz zamiaru ich odinstalowywac to mozesz te katalogi wykasowac. Sam oproznilem tez katalog ServicePackFiles, bo nie mam zamiaru odinstalowywac SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 12:16, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../. Zastanawiam sięczy gwarancja na monitory trwa 5 lat...
Tak, konkretnie na monitory LCD firmy EIZO



No to całkiem niezła... szkoda , że tak krótko trwa na reszte. Zastanawiam się czy ta moja usterka pójdzie pod gwarancję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z kompem. Mianowicie od pewnego czasu wszyskto mi sie "muli". Sam NFS:MW laduje mi sie dobre 10 min(nie zaleznie od detali) taka sama sytuacja jest w Rome TW(tez strasnie dlugo sie laduje bez roznicy na jakie detale ustawie, kiedys działała o niebo lepiej) Moze problem tkwi w ramie. Sprawdzalem i az 60-70 procent jest zajete(podaczas zwyklej pracy sysemu bez zadnych aplikacji w tle).Moze znacie jakies dobre programy do czyszczenie komopa?To co sie teraz u mnie dzieje jest nie do zniesienia.Podaje moj konfig AMD athlon 1700+ 256 mb ram karta radeon 9550@9600 dysk 60 gb win XP pro sp1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj problem to cookies.Co restart kompa chyba mi sie kasuje,bo musze sie wszedzielogowac np tu czy na inne fora.Kto wie jak mozna zostawic ciasteczka ,t kaby sie nie kasowaly wraz z restartem windowsa? Mam WIN XP .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 14:01, aadasd napisał:

To sa procesy i wykorzystanie ramu. Komputer skanowalem Spybot s&d. Da sie cos z tym zrobic?

niektóre programy wykożystują dużo ramu - a te które uwarzasz za niepotrzebne wyłączaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam zadnych programow powlaczanych oprocz pandy titanium 06 i Win patrola. Pozatym wszystko mi sie zabojczo dlugo laduje wiec cos z tym kompem musi byc.(Wez taki nfs:mw z 10-15 min sie wczytuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 14:08, aadasd napisał:

Ale nie mam zadnych programow powlaczanych oprocz pandy titanium 06 i Win patrola. Pozatym
wszystko mi sie zabojczo dlugo laduje wiec cos z tym kompem musi byc.(Wez taki nfs:mw z 10-15
min sie wczytuje)

to może też zależec od procesora, karty graficznej a nawet od płyty głównej (sterowniki Ati wbrew pozorą mulą kompa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki no... problemik tak naprawdę, a uciążliwy jak nie wiem :/
No więc mam 2 kompy ( to ma mały związek, ale będę o obu pisał ).
Na jednym mam Windows Media Playe, Quick Time`a i DivX`a. Gdy chcę jakikolwiek filmik ( chodzi głównie o trailery ) to cały komp się wiesza :/ Jest tak od kiedy miałem na kompie spyware, ale je wywaliłem ( AdAware + Spybot S&D + HiJackThis ). Drugim problemem jest naprawdę powolne uruchamianie się internetu ( wciąż ten sam komp ) - czekam około 2 minut i wtedy nie tylko net działa spokojnie, ale i cały komp ( nie licząc playerów :/ )
Konfig kompa nr 1 to:
Pentium IV 2,8 GHz
512 MB RAM
GF 6600 GT
Win XP bez SP
Tyle chyba starczy. Dodam jeszcze to http://rapidshare.de/files/10032256/hijackthis.log.html ( log z HiJackThis`a - w końcu może to pomoże ).
Sprawa z kompem numer 2. Gdy włączam kompa to nie zawsze chce się włączyć tj. gdy powinien się ukazać ekran od ładowania BIOSu to jest cały czarny i piszczy. Komp brzmi jakby był włączony, ale jednak nie. Odłączam kabel zasilania, czekam moment, podłączam i działa - do dziś ! ( piszę z tego właśnie kompa ) Nie chciałsię włączyć, ale przypomniało mi się, że to może być sprawa RAMu i tak było - odczepiłem od tych zacisków , lekko docisnąłem kości i zacisnąłem - działa ! Czy jest na to jakaś rada ? Poza tym z RAMem to ten komp ma jeszcze coś. Gdy komp już włączony i rozbrzmiewa piękny dźwięk uruchomienia WinXP SP2 to tam gdzie zawsze się dymki z różnymi info wyświetlają to pokazuje mi, że nie mam antywirusa ani firewall`a które... mam i sprawnie działają :| Jest tak od czasów gdy miałem na kompie PoP:SoT ( tego z Bestsellera ) - wtedy to nie było dźwięku i były problemy z svchost ( czy czymś takim ). Po odinstalowaniu wszystko w normie tylko ten nieszczęsny dymek :/
Ten komp to
Pentium III 700 MHz
384 MB RAM
Radeon 9200
Sygate Personal Firewall
AVG Free Edition
Mam nadzieję, że chociaż z pierwszym kompem się uda bez formatu i tu liczę na Waszą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 14:14, aadasd napisał:

TO jakie sa najlepsze stery do radeona 9550? Teraz mam catalysty 5.8.A i karte podkrecona,
pracuje jak 9600. A to procek athlon 1700+


jeśli w miarę kumasz angielski wejdź na stronę Ati lub na producenta kerty - może tam znajdziesz odpowiedż jakie są najwydajniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się