PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czy istnieje jakaś solucja na nie wyświetlające się miniaturki plików z filmami (*.wmv, *.mpg itd) w Windows XP? Nie wiem czemu, ale w jednym folderze w ogóle ich nie wyświetla (no, załaduje góra kilka miniaturek i tyle), podczas gdy w innych są wszystkie miniaturki pokazywane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 22:06, DJ Danielus napisał:

Czyli to jest dysk twardy.

Mam pytanie - czy to było od zawsze, czy od jakiegoś czasu?


Tak jest około miesiąca już:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 03:53, Sth`Devilish napisał:

Czy istnieje jakaś solucja na nie wyświetlające się miniaturki plików z filmami (*.wmv, *.mpg
itd) w Windows XP? Nie wiem czemu, ale w jednym folderze w ogóle ich nie wyświetla (no, załaduje
góra kilka miniaturek i tyle), podczas gdy w innych są wszystkie miniaturki pokazywane :/


To zależy od tego ile plików jest w folderze. Jeśli jest mało - załaduje wszystkie, jeśli jest mniej, załaduje później lub wcale. Co do tego nie ma jakiejś reguły. Pewne jest natomiast, że nie zobaczysz miniatur dopóki nie ustawisz dla danego rozszerzenia domyślnego programu otwierającego. Do tworzenia miniatur przy plikach system używa tych samych aplikacji co do ich odtwarzania (to tak jak w dźwiękach - aby "kliknąć" system musi "zatrudnić" na tę chwilę program odpowiadający za odtwarzanie dźwięków - oczywiści to dzieje się poza wzrokiem i wiedzą użytkownika). Spróbuj wejść we właściwości danego pliku, Znajdź poniżej nazwy (na pierwszej zakładce) "Otwierany za pomocą...", naciśnij zmień, wybierz program, który będzie domyślnie odtwarzał ten typ plików, kliknij OK, ponownie OK i zrobione.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 08:11, ziptofaf napisał:

/..../
Bez szans. Przy zmianie płyty głównej potrzebny jest inny plik do kontroli dysków. A zmienia
się to tylko przy nowej instalacji systemu.
PS Ale formatujesz tylko C:, a nie resztę partycji, więc problem chyba nie jest taki duży.


Dzięki za odpowiedź, mam od wczoraj ten nowy sprzęt i spróbowałem najpierw naprawienia systemu, niestety praktycznie na początku instalacji, przy ładowaniu narzędzi pasek postępu dochodzi do około 3/4, zatrzymuje się, a potem następuje reset... i instalacja od początku, no i tak w kółko..
Rzeczywiście chyba jedynym rozwiązaniem będzie format (niestety problem jest- na dysku, czyli partycji z systemem mam około 50 GB danych.. a na drugi dysk tego wszystkiego nie przeniosę, więc muszę ratować to co najważniejsze..), ale poczekam do piątku, mam znajomego informatyka, który twierdzi że da się obejść bez formatu.. więc niech pokaże co umie, mnie się nie spieszy, a w końcu stary komputer działa więc nic na tym nie stracę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 14:41, Cieniek napisał:

> /..../
> Bez szans. Przy zmianie płyty głównej potrzebny jest inny plik do kontroli dysków. A zmienia

> się to tylko przy nowej instalacji systemu.
> PS Ale formatujesz tylko C:, a nie resztę partycji, więc problem chyba nie jest taki duży.

>

Dzięki za odpowiedź, mam od wczoraj ten nowy sprzęt i spróbowałem najpierw naprawienia systemu,
niestety praktycznie na początku instalacji, przy ładowaniu narzędzi pasek postępu dochodzi
do około 3/4, zatrzymuje się, a potem następuje reset... i instalacja od początku, no i tak
w kółko..
Rzeczywiście chyba jedynym rozwiązaniem będzie format (niestety problem jest- na dysku, czyli
partycji z systemem mam około 50 GB danych.. a na drugi dysk tego wszystkiego nie przeniosę,
więc muszę ratować to co najważniejsze..), ale poczekam do piątku, mam znajomego informatyka,
który twierdzi że da się obejść bez formatu.. więc niech pokaże co umie, mnie się nie spieszy,
a w końcu stary komputer działa więc nic na tym nie stracę ;)


nie da sie zainstalowac win xp czy visty bez formatu dysku c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem.
Kupiłem sobie już DAWNO przegrywarkę cd/dvd. Nawet pisze na niej Dvd x16. Ale od nigdy NAWET NIE ODTWARZAŁA mi płyt DVD, a co dopiero cd. Kiedyś to nie było dla mnie problemem, bo dvd nie było tak popularne, ale teraz mi to bardzo doskwiera. Ale skoro pisze na nim DVD x16, no to powinno chociaż odtwarzać te dvd. To jest jakaś blokada? Jeżeli tak, to można ją ściągnąć? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 16:22, Jackal-pl napisał:

Witam. Mam następujący problem.
Kupiłem sobie już DAWNO przegrywarkę cd/dvd. Nawet pisze na niej Dvd x16. Ale od nigdy NAWET
NIE ODTWARZAŁA mi płyt DVD, a co dopiero cd. Kiedyś to nie było dla mnie problemem, bo dvd
nie było tak popularne, ale teraz mi to bardzo doskwiera. Ale skoro pisze na nim DVD x16, no
to powinno chociaż odtwarzać te dvd. To jest jakaś blokada? Jeżeli tak, to można ją ściągnąć?
Proszę o pomoc, pozdrawiam.


Wątpię,żeby coś takiego jak blokady na napędy w ogóle istniało... Widocznie był jakiś wadliwy,a Ty mogłeś z nim iść na gwarancję.Może jeszcze gwarancja jest ważna?Jeżeli nie,nie pozostaje Ci nic,jak zakup nowego napędu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakiś darmowy program do mierzenia temperatury komputera? Nie jestem pewien, ale mój komputer się chyba przegrzewa, chciałbym widziec temperaturę procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 19:28, m4teU5z napisał:

Zna ktoś może jakiś darmowy program do mierzenia temperatury komputera? Nie jestem pewien,
ale mój komputer się chyba przegrzewa, chciałbym widziec temperaturę procesora.



Everest firmy Lavalys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 19:28, m4teU5z napisał:

Zna ktoś może jakiś darmowy program do mierzenia temperatury komputera? Nie jestem pewien,
ale mój komputer się chyba przegrzewa, chciałbym widziec temperaturę procesora.

najlepiej sprawdzić programem dołączonym do płyty głównej, tylko on jest wiarygodny. ew obciążyć kompa na max (bo bez tego żaden pomiar nie będzie wiarygodny), odczekać chwilkę, zrestartować i sprawdzić w biosie (będzie mniej dokładne niż programowo, ale pewniejsze od programu który może ale nie musi poprawnie współpracować z czujnikami na twojej płycie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to właściwy wątek, ale lepszego nie znalazłem...

Mam problem, rzecz jasna. Z internetem. Otóż kiedy włączam jakąkolwiek grę komputer odłącza mi internecik. O ile nie jest to problemem przy graniu np w Gothica, kiedy grasz w GW potrafi to trochę wkurzyć :D A kiedy już skończysz grać, internet elegancko wraca do normy. WTF?! :]
Dodam jeszcze, że korzystam z Liveboxa, bezprzewodowo.

Pozdrawiam i błagam o pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 23:51, Laska-z-Polski napisał:

/ciach/

Osobiście nie wiem, dlaczego tak się dzieje...

Ale zawsze możesz zapytać w którymś z tych tematów
Problemy z internetem :
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26800#u_38
LIvebox TP - bezprzewodowa neo+ - Temat ogólny. :
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11489#u_36
Neostrada TP - Pożal się Boże :
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=701#u_2042

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 08:07, Union Pacific napisał:

Wie ktoś jak włączyć słuchawki na PC, bo wsadzam wtyczkę w otwór, a tu nie ma żadnej reakcji
PC, że coś nowego zostało podłączone.


To sprawdź czy słychać cokolwiek. System nie powinien wykazywać żadnej reakcji - po prostu jak trafiłeś w dobrą dziurkę (zielona zazwyczaj, o ile dobrze pamiętam) to dźwięk będzie leciał przez słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się