PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2007 o 10:37, Union Pacific napisał:

No właśnie nie leci, cisza głucha.


Dziwne :|
A jak wcześniej miałeś dźwięk z komputera? Podłączyłeś pod dokładnie to samo wyjście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobne wejście na słuchawki w kompie, tam jest symbol słuchawki. Wkładam i nic się nie dzieje, a dźwięk dalej leci przez głośniki. Nie wiem, ale chyba trzeba jakoś uaktualnić odbiór przez słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 10:39, Union Pacific napisał:

Ja mam osobne wejście na słuchawki w kompie, tam jest symbol słuchawki. Wkładam i nic się nie
dzieje, a dźwięk dalej leci przez głośniki. Nie wiem, ale chyba trzeba jakoś uaktualnić odbiór przez słuchawki.


Skoro jest oddzielne wyjście na (mniemam że z przodu obudowy), to widocznie nie jest ono podłączone do karty dźwiękowej.
Sprawdź czy słuchawki działają na tym samym wyjściu co głośniki, jeżeli tak to zapewne jest tak jak mówię; jeżeli nie to widocznie coś nie tak z słuchawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 10:39, Union Pacific napisał:

Ja mam osobne wejście na słuchawki w kompie, tam jest symbol słuchawki. Wkładam i nic się nie
dzieje, a dźwięk dalej leci przez głośniki. Nie wiem, ale chyba trzeba jakoś uaktualnić odbiór
przez słuchawki.

To wejście ,to masz na panelu przednim budy?? Sprawdź czy jest podpięte :) to tak na początek, jaki system głośników masz ?? ( np 5.1)
Możesz spróbować przestawić funkcję w: panel sterowania -> dźwięki i urz audio ->pierwsza zakł. u dołu zaawansowane i zmień na słuchawki stereo. Może pomoże, ale sobie ręki za to uciąć nie dam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 10:44, Klimos napisał:

> Ja mam osobne wejście na słuchawki w kompie, tam jest symbol słuchawki. Wkładam i nic
się nie
> dzieje, a dźwięk dalej leci przez głośniki. Nie wiem, ale chyba trzeba jakoś uaktualnić
odbiór przez słuchawki.

Skoro jest oddzielne wyjście na (mniemam że z przodu obudowy), to widocznie nie jest ono podłączone
do karty dźwiękowej.
Sprawdź czy słuchawki działają na tym samym wyjściu co głośniki, jeżeli tak to zapewne jest
tak jak mówię; jeżeli nie to widocznie coś nie tak z słuchawkami.


Dźwięk na razie ciągnę z płyty głównej (zintegrowany), bo rozglądam się na razie za jakąś dobrą kartą dźwiękową, a wcześniejszy SB jakoś nie współpracował z moim PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna nowego kompa. Sęk w tym że jak to mówił sprzedawca płyta główna obsługuje tylko 1 napęd .
Moja płyta - Asus M2N - SLI Deluxe , nie wiem miałem kiedyś Nforca 2 i mogłem podłączyć 2 napędy. A mam nową płytkę a tylko jeden napęd mogę podłączyć. Dlaczego , czy po prostu sprzedawca się nie zna , albo po prostu taka płyta.

Ps. Komputer sprawuje się świetnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 13:07, Union Pacific napisał:

Dźwięk na razie ciągnę z płyty głównej (zintegrowany), bo rozglądam się na razie za jakąś dobrą
kartą dźwiękową, a wcześniejszy SB jakoś nie współpracował z moim PC.


Nawet jak dźwięk idzie z płyty głównej, to jest tam gdzieś układ dźwiękowy (aka zintegrowana karta dźwiękowa) i musi być w jakiś sposób możliwość wyprowadzenia gniazda na przód obudowy. Poszperaj trochę w środku pudła, czy nic luzem nie zwisa w miejscu gdzie powinno być połączenie gniazdko jack na obudowie -> złącze na płycie; poczytaj instrukcję od płyty - na pewno gdzieś jest informacja na ten temat jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 13:12, Klimos napisał:

> Dźwięk na razie ciągnę z płyty głównej (zintegrowany), bo rozglądam się na razie za jakąś
dobrą
> kartą dźwiękową, a wcześniejszy SB jakoś nie współpracował z moim PC.

Nawet jak dźwięk idzie z płyty głównej, to jest tam gdzieś układ dźwiękowy (aka zintegrowana
karta dźwiękowa) i musi być w jakiś sposób możliwość wyprowadzenia gniazda na przód obudowy.
Poszperaj trochę w środku pudła, czy nic luzem nie zwisa w miejscu gdzie powinno być połączenie
gniazdko jack na obudowie -> złącze na płycie; poczytaj instrukcję od płyty - na pewno gdzieś
jest informacja na ten temat jest.


Podłączone jest wszystko, nowy komp mam od niedawna, i już w sklepie ze znajomym podłączyliśmy ewidentnie wszystko. Wychodzi na to, że trzeba znaleźć jakąś opcje uruchamiającą odbiór przez słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie tyle przez słuchawki, co przez dodatkowe gniazdko. bo komputerowi bez różnicy czy podłączysz słuchawki czy głośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w specyfikacji na stronie asusa pisze jeden kanał ata, więc pewnie slave się nieda. Ale za to jest 6 kanałów sata. Podejrzewam że ten ata jest dla napędu optycznego, a sata do dysków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 14:03, sig. napisał:

w specyfikacji na stronie asusa piszę jeden kanał ata, więc pewnie slave się nieda. ale za
to jest 6 kanałów sata. Podejrzewam że ten ata jest dla napędu optycznego, a sata do dysków


To cieńko , A nie ma napędów optycznych pod sata ? Chyba nie :) To sprzedam napęd ten i może kupię napęd zewnętrzny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 13:55, sig. napisał:

nie tyle przez słuchawki, co przez dodatkowe gniazdko. bo komputerowi bez różnicy czy podłączysz
słuchawki czy głośniki.


No ale gniazdko oznaczone słuchawkami powinno od razu przerzucić dźwięk na słuchawki.

Mam takie okno, ikonki słuchawek nie zaznaczają się, gdy je podłączam.

20071101140914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem test nagrywarki dvd pod sata, ale niewiem czy to "cudo" jest jeszcze w sprzedaży. pozatym chyba są konwertery sata-ata, więc może ci się uda podłączyć napęd ata do kontrolera sata (w sumie i tak różnią się tylko kablem i sposobem (równolegle/szeregowo) przesyłania sygnału). no i oczywiście prędkością (sata szybsze), ale żaden pojedyńczy napęd nie wykorzysta możliwości ata133. ew ,możesz też kupić kontroler ata w postaci karty (zawsze wyjdzie to taniej niż zewnętrzny napęd, który pewnie dodatkowo wymagał by sterowników, a więc systemu z niego nie zainstaluje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 14:09, Union Pacific napisał:

> nie tyle przez słuchawki, co przez dodatkowe gniazdko. bo komputerowi bez różnicy czy
podłączysz
> słuchawki czy głośniki.

No ale gniazdko oznaczone słuchawkami powinno od razu przerzucić dźwięk na słuchawki.

Mam takie okno, ikonki słuchawek nie zaznaczają się, gdy je podłączam.

To ustawienia karty dźwiękowej, a słuchawki pisze dlatego że raczej nikt z przodu głośników nie podłącza. jesteś pewien że wkładasz do właściwego gniazda a nie mikrofonowego (gdzie i czy jest gniazdko na słuchawki/mikrofonowe to już zależy od konstrukcji obudowy, więc się tym obrazkiem nie sugeruj). Jak w innych też nie wykryje, to pewnie niepodłączony/niedociśnięty kabelek od tych złączy.
ps moim zdaniem raczej nie będzie niczego przerzucać, tylko zwyczajnie wysyłać na oba.
ps jaka karta? bo np cravite wymyślił coś takiego, że karta sama rozpoznaje co podłączone (czy mikrofon czy też słuchawki/głośniki) i się dopasowuje przełączając odpowiednie gniazdko na wejście (mikrofon) albo wyjście (słuchawki/głośniki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak swoją drogą to jeszcze dokładnie sprawdź, bo być może kanał oznacza że mogą być 2 napędy na jednym kablu (master i slave).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w dodatku taki problem, że w tym okienku nie mogę przestawić na Słuchawki, ani np. ustawienie 5.1. Wybieram np. słuchawki, daje Zastosuj, potem Ok, a jak wchodzę w to okno z powrotem to mam ustawione znowu 7.1 :(

20071101143712

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 14:23, sig. napisał:

tak swoją drogą to jeszcze dokładnie sprawdź, bo być może kanał oznacza że mogą być 2 napędy
na jednym kablu (master i slave).

To sprawdzę kiedy już kupię sobie Czytnik kart :) A wyrzucę stacje dyskietek. Ale piszesz że moja płyta główna ma jeden kanał ATA reszta SATA czyli dysk ma wejście SATA , dobra to już będę wiedział jaki kupić dysk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się