PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

No mi właśnie zależało na starszych wersjach sterownikach, dlatego się zwracam o pomoc do Was:) no ale cóż...
Bo grając na tamtym kompie z GF 4 na pokładzie po prostu mam straszne spadki FPS, nieraz nie da się grać, a mając inne wersje sterów kiedyś hulało aż miło! Mhmmm, no to trochę zmienię prośbę: NVIDIA GF 4 MX pod XP wersja < 8x.xx...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest sprawa... Próbuję właśnie wgrać XP pod laptopa z wgraną Vistą HP... Laptop kupiony we Włoszech, model HP Pavilion dv6000. Sprawa jest taka, że po załadowaniu pierwszych sterów pokazuje mi się okienko: "Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze. Sprawdź, czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone do komputera, a także...." O co chodzi? Proszę o szybką podpowiedź co zrobić. Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 20:49, BzyQacz napisał:

Panowie, jest sprawa... Próbuję właśnie wgrać XP pod laptopa z wgraną Vistą HP... Laptop kupiony
we Włoszech, model HP Pavilion dv6000. Sprawa jest taka, że po załadowaniu pierwszych sterów
pokazuje mi się okienko: "Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych
w tym komputerze. Sprawdź, czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone
do komputera, a także...." O co chodzi? Proszę o szybką podpowiedź co zrobić. Z góry dzięki!


Najprawdopodobniej, na płycie z XP brakuje sterowników do dysku SATA. Musisz je dograć i potem podczas instalacji XP wcisnąć F6 i podać ścieżkę do sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie tyle dysku (bo takowe mają uniwersalny wbudowany w każdy system), co kontrolera. a komplet sterowników do xp możesz sobie ściągnąć stąd http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=us&dlc=en&product=1842 (o ile to ten model). ps masz tam stację dyskietek? bo jak nie to będziesz musiał pomodlić się żeby bios umiał takową emulować (instalator windowsa nie uznaje innych nośników z sterownikami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie czy zmiana pamieci z ddr 1GB 400mhz na 1GB ddr2 667 zmieniła by cos w moim kompie ??
Intel Core2Duo 2.0 (4400) GF 6800XT 1GB ddr 400mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 22:19, Kamil.sk napisał:

Witam!
Mam pytanie czy zmiana pamieci z ddr 1GB 400mhz na 1GB ddr2 667 zmieniła by cos w moim kompie
??
Intel Core2Duo 2.0 (4400) GF 6800XT 1GB ddr 400mhz

o ile dobrze widzę na google to ten procek ma szynę 800 mhz, wiec owszem, przyśpieszyłby (tylko niewiem czy na tyle żeby to zauważyć, czy też różnica będzie tylko w testach widoczna. bo poprzednie modele intela (te sprzed procków 2-rdzeniowych, a także początkowe 2 rdzeniowe) były baaaardzo wrażliwe na pamięć ram. ale c2d mogli to już poprawić (i chyba poprawili, chociaż pewności nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ważne jest jaką masz płytę główną.
Piszesz, iż posiadasz DDR1 400MHz a planujesz zakupić DDR2 - to są różne technologie. Kiepsko wyszłoby gdyby się okazało, że masz płytę tylko pod DDR1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 15:31, Virus 500 napisał:

Raczej jak ma pamięć DDR 400 Mhz to już wiadomo że nie ma płyty głównej na DDR II


Tu akurat nie jest to 100%, gdyż są płyty obsługujące i DDR i DDR2 :).
Więc nie można się tym kierować. ;P
---
EDCJA:
Kamil.sk
Właśnie chociażby ta płyta obsługuje i DDR i DDR2 :).
W praktyce według mnie dużych różnic wydajnościowo to nie da w grach, chociaż może coś tam nieznacznie przyśpieszy w Windowsie. Chociaż tak naprawdę to chyba DDR'y lepiej działają niż DDR2, mniejsze opóźnienia i w ogóle... DDR2 to byś musiał już z 800MHz kupić, a takich Twoja płyta nie obsłuży. Ja osobiście pozostał bym przy DDR1 400MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema. mam na dysku takie oto archiwa i za bardzo nie umiem ich wypakować. winrar twierdzi, że archiwum niekompletne, a na pewno jest całe. co robić?

20071109165546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z instalowaniem gier z obrazow plyt - gdy uruchamiam je przez demona/alco 120% zazwyczaj zamiast instalatora gry wlacza mi sie instalacja Cataclysm Control CenterATI. Dzieje sie to juz od pewnego czasu, wczesniej wszystko sie instalowalo cacy:/ ma ktos pomysl jak to naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy odtwarzam filmy z dysków DVD na komputerze obraz jest rozmazany tak jak na screen''ie. Co z tym zrobić?

Na wszelki wypadek podaję konfigurację swojego komputera:
Intel Core 2 4400 2GHz
2 GB RAM
GeForce 8800 GTS 320 MB (ściągnąłem najnowsze sterowniki)

20071109183435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 18:38, 8bit napisał:

Gdy odtwarzam filmy z dysków DVD na komputerze obraz jest rozmazany tak jak na screen''ie.
Co z tym zrobić?


Na początek sprawdź na jaki region masz ustawiony napęd DVD. Powinieneś mieć "2".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 19:36, mrosi napisał:

Na początek sprawdź na jaki region masz ustawiony napęd DVD. Powinieneś mieć "2".

A jak to sprawdzić? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 19:36, mrosi napisał:

Na początek sprawdź na jaki region masz ustawiony napęd DVD. Powinieneś mieć "2".

Ok. Jakoś już to znalazłem i jest ustawione na Region 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się