PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2007 o 17:23, napster6 napisał:

> Fan1: 0 RPM
> Fan2: 1985 RPM
> Fan3: 0 RPM
>
> Mam 1 wiatraczek na procesorze i 1 na karcie graficznej. Chyba się popsuł.

chodziło mi raczej o temperaturę ale chyba wymiana karty powinna rozwiązać problem ale nie
jestem jeszcze do końca pewien.

20071116173746

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Według mnie padł Ci wentylator procesora. Albo ma tak niskie obroty, że płyta go nie wychwytuje. To wyjaśniałoby bluescreeny. Proponuję czym prędzej kupić nowe chłodzenie na procesor. Zanim się spali oczywiście...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użyj programu dodanego do płyty, jak by na lini 12v było 5 to by ci ani dysk ani napęd optyczny nie chodził (właśnie z niej mają zasilanie silniczki wszelakie). Speedfan widocznie nie obsługuje takich czujników jakie ty masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 17:41, mrosi napisał:

/.../

Według mnie padł Ci wentylator procesora. Albo ma tak niskie obroty, że płyta go nie wychwytuje.
To wyjaśniałoby bluescreeny. Proponuję czym prędzej kupić nowe chłodzenie na procesor. Zanim
się spali oczywiście...
Pozdrawiam

Wiatraczek działa bez problemu jest marki Gigabyte kupiony 2 lata temu niby wytrzymuje 40 tys godzin a tyle raczej nie minęło. Mi się wydaje że to karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli obydwa wentylatory (procesora i karty graficznej są sprawne - obracają się) to musi być coś innego. Tym bardziej, że jak widzę w SpeedFanie temperatury masz przyzwoite. Spróbuj zapuścić SuperPi, przetestować procesor a potem MemTest i sprawdzić pamięć. Jeśli nie wykażą żadnych błędów to trzeba będzie szukać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozkręciłem kompa i okazało sie że wiatrak od grafy i płyty głównej się nie kręci. Ten od płyty naprawiłem ale speed fan go nie wykrywa a od grafy kupię na giełdzie.

Ile takie cuś może kosztować?

20071116205400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 20:54, Tomek1120 napisał:

Dobra rozkręciłem kompa i okazało sie że wiatrak od grafy i płyty głównej się nie kręci. Ten
od płyty naprawiłem ale speed fan go nie wykrywa a od grafy kupię na giełdzie.

Masz szczęście - gdyby u mnie doszło do uszkodzenia wentylatora, to pewnie PC spłonąłby w minutę...

Dnia 16.11.2007 o 20:54, Tomek1120 napisał:

Ile takie cuś może kosztować?

Ok. 20-30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:13, ziptofaf napisał:

> Dobra rozkręciłem kompa i okazało sie że wiatrak od grafy i płyty głównej się nie kręci.
Ten
> od płyty naprawiłem ale speed fan go nie wykrywa a od grafy kupię na giełdzie.
Masz szczęście - gdyby u mnie doszło do uszkodzenia wentylatora, to pewnie PC spłonąłby w minutę...
> Ile takie cuś może kosztować?
Ok. 20-30 zł.

No na allegro są po 5-15zł. Teraz wiem że co jakiś czas trzeba otwierać komputer i go czyścić sprężonym powietrzem bo nie otwierałem go 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 21:16, Tomek1120 napisał:

No na allegro są po 5-15zł. Teraz wiem że co jakiś czas trzeba otwierać komputer i go czyścić
sprężonym powietrzem bo nie otwierałem go 2 lata.

Ja swojego nie otwierałem od roku. Ale to dlatego, że mam wodne chłodzenie na procku, a temperaturę karty zawsze monitoruje mi AtiTool. Dzięki temu jestem bezpieczny. Chyba...może jednak zajrzę do PC-ta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hey, pomóżcie, mam problem z głośnikami. coś się z subwooferem stało. działają tylko dwa boczne... jeśli to ma znaczenie, to głośniki są Logitech''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 22:28, pizmak666 napisał:

hey, pomóżcie, mam problem z głośnikami. coś się z subwooferem stało. działają tylko dwa boczne...
jeśli to ma znaczenie, to głośniki są Logitech''a.

A czy po podłączeniu głośników zaznaczyłeś opcję: wyjscie na głośnik główny/centralny? Jeżeli nadal nie działa, to przestaw na wyjście liniowe. Mówiąc przestaw mam na myśli wyjmij kabel, po czym go wsadź jeszcze raz. Komp zapyta, co mu wsadziłeś.
PS Jeżeli głośniki są na gwaracji, to je oddaj do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te głośniki mam już ze 3 lata, czas chyba na nowe... a działały od zawsze dobrze, tylko wczoraj im się coś stało... zaraz spróbuję, dzięki ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki tyci-tyci problem :) Otóż przy otwieraniu plików z poziomu różnych programów (np Winamp), wszystko jest wyświetlane wg daty utworzenia (wcześniej zawsze było wyświetlane wg nazwy, by default) - da się to jakoś naprawić? Na dłuższą metę staje się to denerwujące, bo musze ciągle klikać i klikać przy otwieraniu byle czego :) W folderach (czyli w przeglądarce) wyświetla wszystko tak jak powinno.

I jeszcze dwa pytania (prosiłbym o podanie linków, lub chociażby nazw tego co szukam): czy istnieją jakieś programy całkowicie blokujące klawiaturę i myszkę (aż do wciśnięcia specjalnej kombinacji klawiszy) i czy istnieje możliwość zaaplikowania jakiegoś kontrolowanego wirusa na pliki typu .mpg / .wmv, tak aby je poniszczył bez usuwania ich (nie pytajcie po co mi to, wyłącznie na własny użytek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie malutkie pytanie. Wiatrak w zasilaczu i na płycie głównej pompuje powietrze na zewnątrz a od procesora pompuje powietrze do wewnątrz. Czy to jest w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 01:08, Sth`Devilish napisał:

Mam taki tyci-tyci problem :) Otóż przy otwieraniu plików z poziomu różnych programów (np Winamp),
wszystko jest wyświetlane wg daty utworzenia (wcześniej zawsze było wyświetlane wg nazwy, by
default) - da się to jakoś naprawić? Na dłuższą metę staje się to denerwujące, bo musze ciągle
klikać i klikać przy otwieraniu byle czego :) W folderach (czyli w przeglądarce) wyświetla
wszystko tak jak powinno.

Folder -> Właściwości -> Rozmieść wg. nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa LG FS-2.AA5GY i mam z nim problem. Nie mogę znaleźć sterowników do karty bezprzewodowej. Nie ma nigdzie nazwy producenta, jedyne co mi wykrywa to: Karta sieciowa WirelessLAN obsługa standardu 802.11 b/g

Gdzie mogę pobrać odpowiednie sterowniki? Szukałem wśród różnych producentów ale ani jeden nie działał. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: Czy ograniczona mozliwosc zwiekszenia czestotliwosci szyny FSB to wina BIOSU czy czegos innego? Da sie to odblokowac? Poniewaz moge zwiekszyc ta czestotliwosc z 200 tylko do 232 Mhz, wieksze wartosci mam zablokowane. Moja plyta glowna to MSI k8n Neo-V2.0 czy cos takiego a procesor taki jak w sygnaturce. Jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się