PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2007 o 12:18, jakubcjusz napisał:

Witam

Ostatni HHDHealth wskazał mi dość duży spadek wartości Seek Error Rating (na obrazku). Powinienem
się martwić? Dysk ma dopiero rok.

nie u mnie kolego też miał cos takiego juz po 6miesiacach i sie tym nie przejmował bo to nic nie znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 12:19, rafekx 12 napisał:

nie u mnie kolego też miał cos takiego juz po 6miesiacach i sie tym nie przejmował bo to nic
nie znaczy


Dzięki. Uspokoiłeś mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż stery do mojej karty (GF4 MX440) to Force Ware 93.71. Niestety żadne nie działają - i nowsze i starsze - wywala błąd, że nie są kompatybilne z moim sprzętem. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zegarem systemu Windows (WinXP Pro SP2).
Po wyłączeniu komputera, dokładniej jak zauważyłem po wyłączeniu listwy zasilającej, nie aktualizuje się data i godzina w systemie.Pomaga dopiero ręczna aktualizacja tych ustawień z witryną time.windows.com, ale to automatycznie dzieje się zaledwie raz na tydzień. Czy można w jakiś sposób ustawić to tak, aby aktualizacja dokonywała się po każdym uruchomieniu komputera, a jeśli nie, to co innego należy zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 13:42, GanD napisał:

Mam problem z zegarem systemu Windows (WinXP Pro SP2).
Po wyłączeniu komputera, dokładniej jak zauważyłem po wyłączeniu listwy zasilającej, nie aktualizuje
się data i godzina w systemie.Pomaga dopiero ręczna aktualizacja tych ustawień z witryną time.windows.com,
ale to automatycznie dzieje się zaledwie raz na tydzień. Czy można w jakiś sposób ustawić to
tak, aby aktualizacja dokonywała się po każdym uruchomieniu komputera, a jeśli nie, to co innego
należy zrobić?


Podejrzewam, że rozładowała się bateryjka na płycie głównej podtrzymująca dane w CMOSie. Sprawdź ją jakimś miernikiem napięcia i w razie potrzeby przejdź się do zegarmistrza i wymień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 13:50, Nufiko napisał:

Podejrzewam, że rozładowała się bateryjka na płycie głównej podtrzymująca dane w CMOSie. Sprawdź
ją jakimś miernikiem napięcia i w razie potrzeby przejdź się do zegarmistrza i wymień.


A w którym miejscu szukać takiej bateryjki, jeśli już rozkręcę obudowę? Piszesz do kompletnego laika, którego największym sukcesem jak do tej pory była samodzielna wymiana karty graficznej ;)
I skąd ja wezmę miernik napięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.... Otóż okazało się, że poszły stery od AGP - dlatego nie dało się zainstalować karty. Niestety teraz jest nadal źle - po instalacji sterów do GPU wywala błąd: KOD10. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 14:03, DJ Danielus napisał:

Mam problem.... Otóż okazało się, że poszły stery od AGP - dlatego nie dało się zainstalować
karty. Niestety teraz jest nadal źle - po instalacji sterów do GPU wywala błąd: KOD10. Co robić?

kiedyś miałem cos takiego jak na kazdy poważny problem powinno pomóc reinstal Windows ale moge sie mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 14:00, GanD napisał:

A w którym miejscu szukać takiej bateryjki, jeśli już rozkręcę obudowę? Piszesz do kompletnego
laika, którego największym sukcesem jak do tej pory była samodzielna wymiana karty graficznej
;)
I skąd ja wezmę miernik napięcia...


Jeśli nie masz w domu woltomierza to użyj programu Everest i tam w Komputer->Czujnik powinna być opcja VBAT baterii CMOS powinno być podane napięcie. Bateria to taki spory metalowy krążek umieszczony zazwyczaj na dole płyty głównej. Jest to bateria "pastylka" i kosztuje kilka-kilkanaście złotych u zegarmistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, użyłem tego programu:

Wartości napięć:
Napięcie rdzenia procesora 1.39 V
+3.3 V 3.36 V
+12 V 11.90 V
VBAT baterii CMOS 1.22 V
DIMM 2.56 V
Debug Info F 34 FF FF
Debug Info T 25 25 70
Debug Info V 57 A0 D2 B3 BA 98 A2 (77)

Czy to jest właściwa wartość, czy zbyt niska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 14:26, GanD napisał:

Ok, użyłem tego programu:

[...]

Dnia 17.11.2007 o 14:26, GanD napisał:

VBAT baterii CMOS 1.22 V

[...]

Dnia 17.11.2007 o 14:26, GanD napisał:

Czy to jest właściwa wartość, czy zbyt niska?


Jest ona za niska, bateria ma nominalnie napięcie 3V, a czytałem że jeśli spadnie poniżej 2,5V to należy ją wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 14:40, Nufiko napisał:

Jest ona za niska, bateria ma nominalnie napięcie 3V, a czytałem że jeśli spadnie poniżej 2,5V
to należy ją wymienić.


Oki doki, na pewno nie będę się sprzeczał w takich sprawach ze studentem politechniki :) Szkoda tylko, że dzisiaj sobota. No nic, w poniedziałek poszukam jakiegoś zegarmistrza i dam znać czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 14:00, GanD napisał:

A w którym miejscu szukać takiej bateryjki, jeśli już rozkręcę obudowę? Piszesz do kompletnego
laika, którego największym sukcesem jak do tej pory była samodzielna wymiana karty graficznej
;)
I skąd ja wezmę miernik napięcia...

to bateria typu "pastylka" jak do zegarka, na pewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie
Ostatnio wymieniałem w swoim kompie kilka rzeczy, m.in . płytę główną. Nie wiem dokładnie, co to za model, ale na pudełku jest napisane: K9MN-V VIA K8M800+8237 to chyba model.
Czy na takiej karcie da się zamontować dwurdzeniowy procesor?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się