PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2007 o 20:59, Konrad162 napisał:


właśnie gram sobie w SpellForce 1 cześć z włączonym speedfan''em i temp maksymalna jaką wyciągnął
mój procek tooo UWAGA 83 stopnie!

PS nic nie spowolniło itd...

miałem kiedyś p4 (model 630) i strasznie się grzało - dopiero wymian boxowego wiatraka na coś lepszego pomogło ale i tak temp było 50-60 w stresie
możesz w biosie ustawić alarm na temperaturę - zacznie piszczeć jak przekroczy próg
dorzuć może wetylator wyciągający do obudowy (ok 20-25 zł) albo kup nowy wiatrak (np: pentagrama ok 60 zł - chyba takiego używałem - był wolno obrotowy i dawał rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 13:58, Konrad162 napisał:

wentylator na tył obudowy jest (pod zasilaczem) co do wymiany wentylatora z oryginalnego na
jakiś inny wątpię żeby to jakoś pomogło....

no co ty opowiadzasz - boxowe to najtańszy szajs - wymiana chłodzenia na inne - (cooler master, zalman czy nawet tani pentagram daje dużo - ) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już 3 raz w tym tygodniu muszę Windowsa instalować bo mi się ciągle komputer zacina jak gram. A teraz jak pokazuje się pulpit działa przez 5 sek. i się wyłącza :( Czy to może przez dysk? Bo czasem mi wyświetla że Bład dysku uruchom ponownie komputer. W naprawie był ale nic oprócz DVD-romu nie naprawili :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 14:39, scott napisał:

> wentylator na tył obudowy jest (pod zasilaczem) co do wymiany wentylatora z oryginalnego
na
> jakiś inny wątpię żeby to jakoś pomogło....
no co ty opowiadzasz - boxowe to najtańszy szajs - wymiana chłodzenia na inne - (cooler master,
zalman czy nawet tani pentagram daje dużo - ) !!!


powiem krótko zrobiłem mały eksperyment...

Z włączonym speedfanem oraz everestem obciążyłem jakimś tam programem procka następnie poczekałem aż wartość temperatury w everescie czy speedfanie osiągnie jakieś 70 stopni(jakieś 5 minut) i... walnąłem restart wszedłem do BIOS''u i tam patrze na temperaturę i jest około 55 stopni oO. Niech mi nikt nie mówi że w przeciągu tych ~3 sekund (restart+wejscie do biosu) temperatura na procku/radiatorze spadła o 20 stopni?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie speedfan oraz everest nie znają czujników na twojej płycie głównej, zainstaluj ten z płyty do niej dołączonej (powinien tam jakiś być). Żaden inny nie będzie wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 17:07, sig. napisał:

pewnie speedfan oraz everest nie znają czujników na twojej płycie głównej, zainstaluj ten z
płyty do niej dołączonej (powinien tam jakiś być). Żaden inny nie będzie wiarygodny.



mam płyte gigabyte 8IPE1000-G wiec ściągnąłem EasyTune5 Pro i śmieszna sprawa hehe na speedfan jest 50 stopni a na EasyTune jest 30 haha ładna rozbieżność? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z działaniem komputera, może nie taki straszny, ale nurtujący i nieprzewidywalny. Screeny na dole powinny nieco rozjaśnić sytuację. 1 to screen raportu o błędach z Windowsa, a drugi to niemal to samo, ale czytelniej.

20071219190955

20071219191004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , ten pierwszy screen w ogóle nic nie mówi , weź daj następny screen tylko nie rozwijaj o więcej informacji , jak ci wywali to będzie pisało co wywołuje ..
Ps . Używasz Mozilla Firefox ?? Jak zmieniłeś wygląd ? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 20:00, Virus 500 napisał:

Wiesz , ten pierwszy screen w ogóle nic nie mówi , weź daj następny screen tylko nie rozwijaj
o więcej informacji , jak ci wywali to będzie pisało co wywołuje ..
Ps . Używasz Mozilla Firefox ?? Jak zmieniłeś wygląd ? :]

Ten drugi powinien mówić wszystko- problem z driverami, tylko nie wiem jak go rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 20:05, Virus 500 napisał:

Jak ci się wyświetla niebieskie ekran śmierci to weź spisz błąd :/

Trudno mi to spisać, ponieważ wyświetla się na kilka sekund, wszystkie polskie znaki są w postaci krzaczków, a potem komputer sam się restartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 17:07, sig. napisał:

pewnie speedfan oraz everest nie znają czujników na twojej płycie głównej, zainstaluj ten z
płyty do niej dołączonej (powinien tam jakiś być). Żaden inny nie będzie wiarygodny.


hm jeszcze coś dziwnego odkryłem Speedfan wskazuje tę samą temperaturę jak EasyTune5 Pro z tym wyjątkiem że inaczej ją określa... nazywa ją Ambient (co oznacza otoczenie). A program od płyty głównej ze strony Gigabyte określa tą samą temperaturę jako CPU (czyli procek) i komu tu ufać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 20:23, Konrad162 napisał:

hm jeszcze coś dziwnego odkryłem Speedfan wskazuje tę samą temperaturę jak EasyTune5 Pro z
tym wyjątkiem że inaczej ją określa... nazywa ją Ambient (co oznacza otoczenie). A program
od płyty głównej ze strony Gigabyte określa tą samą temperaturę jako CPU (czyli procek) i komu
tu ufać?


Spróbuj jeszcze CoreTemp. Programik w stylu CPU-z, nie wymagający instalacji. Zaufasz większości podobnych wskazań. Z tego co się orientuję, większość czujników BIOSowych zawyża temperatury, ot tak, dla bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko tu już wiesz nie tylko chodzi o samą wartość temperatury ale bądź teraz mądry i zgaduj która temperatura jest do czego jak 2 programy wskazują dwie te same temperatury pod różnymi nazwami oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 20:50, Konrad162 napisał:

tylko tu już wiesz nie tylko chodzi o samą wartość temperatury ale bądź teraz mądry i zgaduj
która temperatura jest do czego jak 2 programy wskazują dwie te same temperatury pod różnymi
nazwami oO

Otworz kompa i uruchom wymagajaca gre. Metodą macania dowiesz sie czy wartosc podana przez te programiki jest odbierana jako prawdziwa czy bledna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się