PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ludzie , proszę pomóżcie mi , bo od tego cholernego problemu normalnie dostaję nerwicy i mam ochotę rozwalić to młotem !!
Problem dotyczy monitora LCD FLATRON L1730B LG.
Włączam kompa po nocy i się włącza jest ok , ale jak już włączam monitor i się zaczyna ..... włącza się , mignie mi przed oczyma pulpit i się wyłącza :| jest włączony i jak wstanę i podświetlę monitor widać żę jest włączony ale obraz czarny :| , i wyłączam i znowu włączam i to samo , i tak muszę to powtarzać aż zadziała prawidłowo ,ogólnie to z 30 razy tak muszę zrobić :| Lub włączam monitor i czekam z 20 minut i po tym czasie wyłączam go i włączam ponownie i działa , i to się powtarza też jak w czasie pracy komputera wyłączę chociaż na 5 minut znów to samo :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakis nowy monitor? Bo jak tak to czym predzej go oddaj do naprawy na gwarancje, bo cos mu sie niedobrego dzieje. Druga sprawa to sprobuj go podlaczyc do innego kompa, albo innej karty graficznej. Tutaj tez cos moze byc z nia nie tak. Nie wyglada to na pewno na problem z oprogramowaniem/systemem...
PS. A w ogole to sprawdz kabelki czy sa dobrze podlaczone ;-)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh monitor kurde już w styczniu będzie miał 3 lata , a gwarancja była na 2 lata :/ Kabelek mam dobrze podłączony bo podłączałem do dwóch wejść na mojej karcie graficznej i to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz innego komputera, na którym mógłbyś przetestować monitor, to pobierz sobie Damn Small Linux ( http://www.damnsmalllinux.org/download.html), nagraj obraz na płytę, uruchom DSL i sprawdź, czy są te same objawy. Jeśli tak, to masz problem sprzętowy i bez użycia drugiego komputera/monitora się nie obędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze mam dwa konta ( te co się wybiera przy odpaleniu ) i na obu mam miano administratora więc wszystko powinno być ok tzn. dwa konta powinny mieć te same prawa itd., ale mam problem, np. gry działają tylko na 1 profilu ( tym co był od początku, a nie tym co stworzyłem ) co zrobić, aby te gierki działały na obu ?. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam szczęście, ostatnio karta graficzna mi się spaliła więc wymieniłem na nową. A kilka dni później dysk twardy poszedł... Wieć wstawiłem jakiś Seagate 75GB za 120zł...;) I akurat dzisiaj mi działa komp. No no Mikołaj się postarał...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 16:19, Paweł10 napisał:

żeby połączyć dwa komputery muszę odłączyć internet? :/
Nie ma tam innego miejsca, żeby włożyć ten kabel...


Jeśli ma 1 gniazdo RJ45 to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 16:52, blacklio2 napisał:

> żeby połączyć dwa komputery muszę odłączyć internet? :/
> Nie ma tam innego miejsca, żeby włożyć ten kabel...

Jeśli ma 1 gniazdo RJ45 to tak


To wystarczy, że połączę kablem te dwa komputery, a internet odłączę i będę mógł sobie graćprzez LAN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee... Nie sprawdzę sobie czy działa :(
Na tym starym komputerze nie mogę zainstalować żadnej gry: jest 16 kolorów i nie ma Directa ani nic...
A karta graficzna, direct itp nie chce się zainstalować i później jak się włączy mój komputer, to znikają napędy CD i DVD i nie mogę włożyć żadnej płyty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż grając w różne gry [Fallout, Baldur''s Gate, teraz zaczynam Jade Empire] nie ma pewnych dzwięków. Za każdym razem nie było słychać dialogów, a niektóre muzyczki z pewnych lokacji również nie działały. Co ciekawe muzyka z menu czy z intrów itp. funkcjonuje. Oczywiście w opcjach sprawdziłem i dzwieki powinny być. Czego w ogole ten problem może dotyczyć. Mam Viste 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w systemowym mikserze czy coś nie jest wyciszone. niewiem jak to jest z vistą, ale xp potrafił "sam z siebie" ściszyć na max kilka lub wszystkie kanały (być może jakaś kombinacja klawiszy to powoduje). Pozatym vista ma pewien feler, żeby było wsparcie dla sprzętowej obróbki dzwięku trzeba dać sobie spokój z direct sound (który na to nie pozwala) i korzystać z open al (który w przeciwieństwie do opengl (tłumaczonego przez system na direct3d, czy to się komuś podoba czy nie) ma dostęp do sprzętu (podejrzewam że to przeoczenie ze strony microsoftu, naturalnie dostęp open al a nie brak dostępu opengl bo to już z premedytacją zrobili)
ps jak masz creavite na najnowszym czipie (x-fi czy jakoś tak), to jest do ściągnięcia program który automatycznie obchodzi directsound tłumacząc wsio co dotyczy dźwięku na openal (bo z microsoftem się nie dogadali w sprawie dodania potrzebnych funkcji (np wsparcia dla EAX w wersji większej niż 2.0, a i to tylko softwaerowoa emulacja (podczas gdy jest już 5.0) do direct sound, a i to tylko softwaerowoa emulacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dziwny problem z moim kompem. Otóż jak już wcześniej tu pisałem - system dziwnie się zachowywał - nic nie chciał instalować, zawieszał się, etc. Po formacie w ogóle żaden system (czy to Linux, czy Windows) nie chciał się zainstalować - wywalał błędy, najwięcej z nich dot. budowy pamięci podręcznej. Tak więc po skonsultowaniu się z Wami oraz ze znajomym doszliśmy do wniosku, że jest to pamięć - i faktycznie - po wyjęciu 2x128MB system zwolnił, ale działał stabilnie. Niestety do czasu, aż... komputerowi zabrakło prądy, tzn. został przypadkowo wyłączony z listwy. I znów problemy nie do zniesienia z pamięcią. W końcu zamieniłem na moduł 128MB, To była istna katorga! Ładowanie systemu i aplikacji trwało wieczność. Na szczęście wszystko chodziło, ale marna to pociecha, ponieważ brakowało tu komfortowej pracy. W końcu w akcie desperacji włożyłem wszystkie moduły (łącznie 512MB) i zaczęło hulać! Prawdziwy cud! No, ale zobaczymy na jak długo....

I teraz pytanie - czy jest to wina systemu, czy faktycznie pamięci? Raz działa wszystko, a raz nic....

Na dodatek natchnąłem się na jeszcze inną rzecz. Otóż psuje mi się wentylator w budzie. Niby nic, ale jednak... Gdy komputer jest zamknięty (buda) i jestem na necie to nagrzewa się do niebezpiecznych wartości: zasilacz (nigdy się tak bardzo nie grzał, zapewne to przez procesor), procesor (w spoczynku ponad 50 stopni), mostek północny (radiator malutki, a w dotyku jest ciepły jak procek, na czujniku ponad 40). Temperatury trochę nie normalne, ale grunt, że chodzi.

Wracając do pamięci - pomyślałem, że "padanie" może być spowodowane OC komputera, ale zaraz odrzuciłem tę możliwość. Dlaczego? Ano jak wiadomo w starych kompach FSB=taktowanie pamięci. Obecnie magistrala systemowa wynosi ok. 168MHz. Pamięci posiadam DDR333 i DDR400, tak więc w tych pierwszych wartość przekroczona jest o góra 2MHz, a w drugim przypadku jeszcze daleko zostało do przekroczenia, a więc to nie po tej stronie leży wina.

Temperatura - jest wysoka, ale jak podałem wcześniej - tylko na mostku północnym i procesorze, czasem zasilaczu. Memorka, grafa i dysk jak sprawdziłem są w porządku.

Kolejna myśl jaka mi wpadła do łba, że tak powiem, to to, że wina może być po stronie systemu. Jednak i to jest mało realne - wielu użytkowników nie miała żadnych problemów z Linuksem oraz Windowsem. Nawet u mnie nie występowały, dopiero po sformatowaniu dysku....

Gdzie więc leży problem? Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 16:19, Paweł10 napisał:

żeby połączyć dwa komputery muszę odłączyć internet? :/
Nie ma tam innego miejsca, żeby włożyć ten kabel...

Kup sobie najprostszy switch (kilkadziesiąt złotych). Możesz wówczas połączyć ze sobą 2 komputery w sieć LAN i na obu korzystać z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 22:23, DJ Danielus napisał:

Memorka, grafa i dysk jak sprawdziłem są w porządku.

W jaki sposób sprawdziłeś? Podłączając do innego komputera, czy też korzystając z programów diagnostycznych? Pamięć i dysk możesz kompleksowo przetestować programami zawartymi np. na Ultimate Boot CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 00:13, Treant napisał:

Kup sobie najprostszy switch (kilkadziesiąt złotych). Możesz wówczas połączyć ze sobą 2 komputery
w sieć LAN i na obu korzystać z internetu.


No, ale do czego mi to jak nie mogę zainstalować żadnej gry? Tam działa tylko Settlers I...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 22:23, DJ Danielus napisał:

Temperatura - jest wysoka, ale jak podałem wcześniej - tylko na mostku północnym i procesorze,
czasem zasilaczu. Memorka, grafa i dysk jak sprawdziłem są w porządku.

mostek północny grzeje się z natury, być może pod obciążeniem przegrzewa się kontroler pamięci jeśli masz intela (bo w amd od kilku lat jest w procesorze). postaraj się wsadzić te pamięci do innego kompa, i sprawdzić czy tam będą działać. ew założyć na mostek północny aktywne chłodzenie (są takie), albo zdjąć radiator i jeszcze raz nałożyć pastę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się