PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Windowsa nie mam... Dysk sprawdziłem na innym PC - był dobry, jeszcze pod Linuksa poszukam programu i zamieszczę tu info o wskaźnikach.

Co do przekroczenia - DDR400 ma 200MHz, a więc nie przekroczyłem tu normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 17:02, Ballonik napisał:

Hmmm... Płyta może maksymalnie mieć "na sobie" 8 GB, a każda moja kość to 1GB, więc nawet jeśli
miałbym ograniczenie 4GB to powinno pójśc...

a masz 64 bitowy procesor? bo 32 bitowe obsługują max 4 gb właśnie, a jeszcze dodatkowo część "zabiera" karta graficzna (obszar jej pamięci dostępny dla systemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 17:17, sig. napisał:

a masz 64 bitowy procesor? bo 32 bitowe obsługują max 4 gb właśnie, a jeszcze dodatkowo część
"zabiera" karta graficzna (obszar jej pamięci dostępny dla systemu)


Mam 32 bitowy.
Więc wszystko chyba powinno pójść - 4x1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 17:27, Ballonik napisał:

Więc wszystko chyba powinno pójść - 4x1GB.

jak już pisałem praktycznie jest obsługują mniej niż 4gb, ze względu na pamięć na karcie graficznej (w końcu jakoś trzeba do niej wysłać dane do obróbki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 17:32, sig. napisał:

jak już pisałem praktycznie jest obsługują mniej niż 4gb, ze względu na pamięć na karcie graficznej
(w końcu jakoś trzeba do niej wysłać dane do obróbki)


I nic się nie da zrobić z tym faktem? ;>
Ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 17:35, Ballonik napisał:

> jak już pisałem praktycznie jest obsługują mniej niż 4gb, ze względu na pamięć na karcie
graficznej
> (w końcu jakoś trzeba do niej wysłać dane do obróbki)

I nic się nie da zrobić z tym faktem? ;>
Ciekawie...

teoretycznie możesz poszukać w biosie stronicowania (umożliwia obsługę większej ilości pamięci), ale ceną będzie spadek wydajności całego systemu (dlatego stosuje się to tylko w tych serwerach, gdzie rozmiar pamięci jest ważniejszy od szybkości działania (np obsługa gigantycznych baz danych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 17:38, sig. napisał:

teoretycznie możesz poszukać w biosie stronicowania (umożliwia obsługę większej ilości pamięci),
ale ceną będzie spadek wydajności całego systemu (dlatego stosuje się to tylko w tych serwerach,
gdzie rozmiar pamięci jest ważniejszy od szybkości działania (np obsługa gigantycznych baz
danych).


Ok - dzięki.
Myślę, że nie będzie problemów z wymianą zestawu na jedną kość w sklepie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie do fachowców:

Mam kilkuletni (4-5) monitor LG Flatron F700B. Od jakiegoś czasu po włączeniu go (np. kolejnego dnia rano) przez kilka- kilkanaście minut obraz jest różowy (nie wyświetla się zielony kolor) Dopiero po jakimś czasie kiedy się rozgrzeje obraz jest wyświetlany już normalnie. Jaka jest tego przyczyna? Jak można temu zaradzić? Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej usuwalem eradicatorem. (moze mi to Dxa zalatwilo?) Za uzycie tego programu trzeba placic... Chyba, ze jest inny sposob.

Mój email to abomek@gmail.com. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dokładnie płycie głównej - jeden zdeformowany kondensator potrafi powodować zwisy i/lub restarty. Wysokie temperatury mogą zmienić (niestety nawet trwale) pewne charakterystyki podzespołów elektronicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 18:35, Treant napisał:

Proponuję monitor oddać pod opiekę osoby obeznanej z elektroniką.


Dzięki za radę. Ale liczę też na to, że tutaj spotkam kogoś, kto zidentyfikuje problem - ewentualnie miał podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 18:54, DJ Danielus napisał:

Sprawdzone - uszkodzeń nie widać.... Kompletnie już nie wiem co z nim jest.


Stawiałbym jednak na pamięć. Swego czasu miałem podobne problemy. Też miałem trzy kości ramu. Zacząłem metodą prób i błędów wyjmować po jednej, zostawiając dwie w slotach, i tak przez trzy kolejne dni. Teraz mam dwie kości, trochę mniej ramu, rzecz jasna, ale komp chodzi stabilnie.

A "uszkodzoną" kością cieszy się mój kolega, u którego sprawuje się ona bez zarzutu. Co tylko potwierdza, że pamięć jest najbardziej nieprzewidywalnym komponentem. Niektóre nie lubią się z konkretnymi płytami głównymi czy innymi częściami.

Spróbuj mojej metody. Pozdrawiam i życzę sukcesu i wesołych Świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 19:09, Anjinsan napisał:

Stawiałbym jednak na pamięć. Swego czasu miałem podobne problemy. Też miałem trzy kości ramu.
Zacząłem metodą prób i błędów wyjmować po jednej, zostawiając dwie w slotach, i tak przez trzy
kolejne dni. Teraz mam dwie kości, trochę mniej ramu, rzecz jasna, ale komp chodzi stabilnie.
A "uszkodzoną" kością cieszy się mój kolega, u którego sprawuje się ona bez zarzutu. Co tylko
potwierdza, że pamięć jest najbardziej nieprzewidywalnym komponentem. Niektóre nie lubią się
z konkretnymi płytami głównymi czy innymi częściami.

No właśnie problem w tym, że tak zrobiłem - Wyjąłem 2x128MB i włożyłem 256MB DDR400. Działało do czasu, kiedy przypadkowo komputer został wyłączony z listwy.... A więc pora przyszła na pamięć 128MB - Samsunga i działało! Ale jak działało.... Nic się nie chciało uruchomić (długi czas uruchamiania), etc. W akcie desperacji włożyłem wszystkie i działa... Tak jakby.... Nie wiem już co i jak kombinować - wychodzi na to, że jest tylko jednak kość 100% sprawna, ale ma 128MB, a to za mało do komfortowej pracy, a kupno nowej raczej odpada - raz, że nie jesteśmy dokładnie pewni, że po tej stronie leży wina, a dwa to po co wydawać kasę na coś, co zostanie wymienione za ok. 4 mieniące.

Dnia 25.12.2007 o 19:09, Anjinsan napisał:

Spróbuj mojej metody. Pozdrawiam i życzę sukcesu i wesołych Świąt :)

Wesołych Świąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne procesor przeszedł w tryb oszczędzania energii - spokojnie! To normalne.
Co zaś tyczy się Twojego problemu z grafą - 1 600MHz to taktowanie pamięci (efektywne), poniżej masz to opisane - "Właściwości magistrali pamięci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się