PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2007 o 19:34, DJ Danielus napisał:

Zapewne procesor przeszedł w tryb oszczędzania energii - spokojnie! To normalne.
Co zaś tyczy się Twojego problemu z grafą - 1 600MHz to taktowanie pamięci (efektywne), poniżej
masz to opisane - "Właściwości magistrali pamięci".

Jak ta usługa w biosie się nazywa ?? bo teraz grając w Sourca patrze to daje tylko 1996.8 Mhz .....
I chcę to wyłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C1E Support, C1E Function, Cool''n''Quiet, Cool''n''Quiet control

Płyty główne z procesorami Intela (C1E-support) i AMD (Cool''n''Quiet) umożliwiają zmniejszenie zegara, gdy moc nie jest w pełni wykorzystywana.

Dzięki tej funkcji zmniejsza się zużycie energii i emisja ciepła. Dla płyt z procesorami AMD ustawiamy Auto, dal Intela - Enabled. Dla AMD musi być w systemie Windows aktywowany schemat zasilania - minimalne zużycie energii.

Może po prostu nie potrzeba aż tak dużo mocy obliczeniowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A skąd wiesz, że tyle daje? Pewnie wyszedłeś na chwilę do Windowsa. No właśnie. Przy grze zrzuconej na pasek nie potrzeba już tyle mocy procesora. Zmiana taktowania następuje tak szybko, że nie jesteś w stanie zdążyć się przełączyć tak szybko aby zauważyć zużycie w czasie gry. :-)
Funkcja w BIOSie nazywa się "C1E Support" wybierz "Disable".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 20:28, Virus 500 napisał:

> Zapewne procesor przeszedł w tryb oszczędzania energii - spokojnie! To normalne.
> Co zaś tyczy się Twojego problemu z grafą - 1 600MHz to taktowanie pamięci (efektywne),
poniżej
> masz to opisane - "Właściwości magistrali pamięci".
Jak ta usługa w biosie się nazywa ?? bo teraz grając w Sourca patrze to daje tylko 1996.8 Mhz
.....
I chcę to wyłączyć

uruchom odtwarzanie kilku filmów w okienkach, i jak obciążenie procka dojdzie do 100 procent to sprawdź częstotliwość. Z tym obniżaniem chodzi o to, że część wiatraczków dopasowuje się do temperatury procesora. A co za tym idzie jak np przeglądasz internet albo piszesz coś w wordzie, to procesor zwalania, i wydziela mniej ciepła a co za tym idzie wiatraczek chodzi ciszej bo może na niższych obrotach pracować (albo nawet i całkiem się zatrzymać jak baaaaardzo mało ciepła wydziela na wskutek spadku taktowania, a radiator porządny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 21:17, Virus 500 napisał:

OK wyłączyłem tą opcję i wiatraczek również chodzi cicho . Nie po to kupiłem kompa żeby na
nim oszczędzać :D

spokojnie, poczekaj aż się procek nagrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od momentu przejscia na Viste mam ciagle problemy z gra w sieci.

Problem opisze na przykladzie Hellgate i Quake Wars.

W przypadku pierwszym po kilku minutach gry od zalogowania zostaje wyrzucany do menu glownego z komunikatem blad sieci.

W przypadku drugim albo wychodzi komunikat "utracono polaczenie z usluga sieciowa" albo jesli uda mi sie zalogowac na jakis serwer po okolo minucie ping wskakuje na 999 i po chwili wylatuje do menu glownego.

I tak zyliard razy.

Zdarzaja sie takze problemy z przegladaniem stron internetowych czasami wyglada to jakby nie bylo polaczenia z internetem/siecia, strony nie chca sie odswiezac dopiero po kilkudziesieciu "odswiezeniach - F5" strona laduje sie ponownie.

Zdarza sie to nadzwyczaj czesto.


Problemem na 99,99999% jest Vista, a raczej ustawienia sieciowe.]

W zwiazku z problemem prosze o pomoc osoby ktore wiedza co jest grane lub ktore same mialy podobny problem.

p.s. prosze nie pisac, ze Vista jest ..ujowa bo to juz wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i znow odpowiedz geniusza forumowego, jakbym wiedzial przed kupnem, ze to taki shi. to bym chyba w to nie wchodzil, ale skoro juz sie w to wpakowalem to prosze o rzeczowa pomoc, jesli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nic nie mow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

internet explorer 7.0 ale z tym tez sa czasami problemy wczesniej opisane.

potrzebuje pomocy osoby ktora wie jeak nalezy skonfigurowac ustawienia sieciowe na Viscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:09, TetraGramaton napisał:

Tak jak Microsoft Office ma swojego darmowego odpowiednika tak pewnie Adobe Photoshop ma swego
- jakiego ?

Wypróbuj GIMP-a. Jest też gimpshop czyli gimp z interfejsem photoshopa, ale od dawna o nim nie słyszałem, więc niewiem czy jest jeszcze rozwijany, i gdziekolwiek dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy...
instaluje stery od mojego Radeona i gdy ponownie wlanczam kompa mam kolorowe paski
potem musze przez tryb awaryjny je usuwac formata windowsa robilem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 12:14, michas95 napisał:

Ludzie pomocy...
instaluje stery od mojego Radeona i gdy ponownie wlanczam kompa mam kolorowe paski
potem musze przez tryb awaryjny je usuwac formata windowsa robilem..

jesteś pewien że obsługują one twoją kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok użyłem Happy Uninstall,(jakoś)i nic. Robiłem tak jak kazał program, tylko pod koniec instalacji postraszyło mnie jakimś bugiem. Jestem w punkcie wyjścia. Ktoś ma inny pomysł?

Póki co ja na wszelki wypadek wybrałem sobie linucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się