PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2007 o 18:46, MLODY2K6 napisał:

podkrecales cos mobo z prockiem??? jesli nie i masz caly polnocny mostek goracy to trzeba by
tam na chwile zalozyc jakies chlodzenie. jesli to nie pomoze to oznaczac bedzie ze czas na
nowa zmiane sprzetu


Podkręcałem - chłodzenie dziś założyłem i temp. spadła do ok. 30 stopni. A więc to nie to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z podlaczeniem mikrofonu. nie wiem dlaczego nie dziala. przypusxzczam, iz moze byc to zwiazane z tym co umiescilem na obrazku. wie ktos jak temu zaradzic??

20071227191435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 18:53, Virus 500 napisał:

Ludzie , proszę pomóżcie mi , bo od tego cholernego problemu normalnie dostaję nerwicy i mam
ochotę rozwalić to młotem !!
Problem dotyczy monitora LCD FLATRON L1730B LG.
Włączam kompa po nocy i się włącza jest ok , ale jak już włączam monitor i się zaczyna .....
włącza się , mignie mi przed oczyma pulpit i się wyłącza :| jest włączony i jak wstanę i podświetlę
monitor widać żę jest włączony ale obraz czarny :| , i wyłączam i znowu włączam i to samo ,
i tak muszę to powtarzać aż zadziała prawidłowo ,ogólnie to z 30 razy tak muszę zrobić :| Lub
włączam monitor i czekam z 20 minut i po tym czasie wyłączam go i włączam ponownie i działa
, i to się powtarza też jak w czasie pracy komputera wyłączę chociaż na 5 minut znów to samo
:|


No to monitor się kończy jak takie jaja odstawia kineskop? Ile masz lat już ten monitor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już o tym czytałem, ale teraz znaleźć nie mogę...
Mam pewien problem. Zmieniłem sprzęt na nowy i wszystkie gierki działają na najwyższych wymaganiach. Komponenty są dobrze dobrane, generalnie hardware problemu nie ma. Temperatury też są O.K.
Niestety we wszystkich grach typu Crysis, Wiedźmin, ET:QW po ok. 2 godzinach gry się wyłączają. Bez żadnego problemu mogę je włączyć ponownie, ale dziwi mnie jedno...To nagłe wyłączenie występuje zawsze gdy:
Crysis ładuje następną lokację....
ET:QW to samo
a Wiedźmin zapisuje stan gry...niestety najczęściej nie zdąża i jestem 20 minut gry w plecy...

Obecnie mam zainstalowany Forceware 169...wcześniej 163 , ale zmieniłem po to, żeby Timeshift działał. Czy winą są stery czy może ktoś inny spotkał się z czymś podobnym i jakoś to rozwiązał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 20:30, Virus 500 napisał:

W styczniu będą już 3 lata


Oj to nie dużo jeśli masz jeszcze gwarancję radzę jak najszybciej oddać bo to może być kineskop. Jeszcze jedno. Czy masz koło monitora postawione głośniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 20:33, Virus 500 napisał:

Nom mam


No to głośniki mogą być źródłem problemów gdyż postawione koło monitora tworza bardzo silne pole magnetyczne, co zakłóca pracę innych odbiorników, a szczególnie na to narażone są monitory. Zresztą się to da zauważyć kładąc koło głośników komórkę jak np. przychodzi SMS. Jeśli to przez to, to mogą być problemy z gwarancją, ale niekoniecznie to musi być przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No telefon też mam cały czas obok monitora i słychać te sygnały jak przychodzi sms ....
Ale kurde głośniki stały przez 3 lata obok monitora i raptem teraz ??
To co kurde mogę zrobić ??? Monitor się namagnetyzował czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 20:51, Virus 500 napisał:

No telefon też mam cały czas obok monitora i słychać te sygnały jak przychodzi sms ....
Ale kurde głośniki stały przez 3 lata obok monitora i raptem teraz ??
To co kurde mogę zrobić ??? Monitor się namagnetyzował czy co ?


Mi od tego że głośniki stoją koło kompa wydłużył się czas reakcji kineskopu i niekiedy pojawiają się trzeszczenia i albo monitor się wyłącza albo jeszcze na dodatek resetuje się komp. Ale musze to jakoś przeboleć bo nie mam gdzie tych głośników postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 20:51, Virus 500 napisał:

To co kurde mogę zrobić ??? Monitor się namagnetyzował czy co ?

jeśli to crt to bardzo możliwe, co więcej nowsze mają albo w menu demagnetyzację albo robią to automatycznie przy każdym uruchomieniu.
co do komórki, to u mnie najpierw jest buczenie w głośnikach, a dopiero po kilku sekundach odzywa się komórka (o ile to moja, bo czasem buczą bez powodu wiec albo coś więcej powoduje taki efekt albo łapią komórkę sąsiada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 19:15, gmichal napisał:

witam. mam problem z podlaczeniem mikrofonu. nie wiem dlaczego nie dziala. przypusxzczam, iz
moze byc to zwiazane z tym co umiescilem na obrazku. wie ktos jak temu zaradzic??


Jaki to mikrofon? Zwykły, czy w zestawie słuchawkowym? I gdzie jest podłączony - do tylnego czy przedniego panelu (jeżeli posiadasz takowy w obudowie)? Odnośnie obrazka - te suwaki dotyczące tonów niskich i wysokich razcej nie mają znaczenia (u mnie też tak jest i mikrofon działa), natomiast co do "1 MIC Boost" to radziłbym spróbować bez tego - o ile się nie mylę, ta opcja służy do nieco innego zastosowania mikrofonu niż jego tradycyjnego używania do pogaduszek/grania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 08:51, Dekerinho6 napisał:

Mam taki mały problem z myszką często mi sie zawiesza a już ją rozbierałem co sie mogło stać?

może ze starości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dośc banalny problem z Internet Explorerem-otóż niebardzo wiem jak mu zmienić stronę domową,bo ciągle idzie domyślnie do strony msn.Poza tym chciałbym zmienić jego wygląd spowrotem na wygląd IE6 tylko nie wiem jak :( Nowy wygląd IE jest beznadziejny i niefunkcjonalny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam IE, ale zapewne będzie to gdzieś w narzędzia/opcje -> główna/podstawowa zakładka i miejsce do wpisania strony startowej. ew. można spróbować po otwarciu strony prawym przyciskiem i może tam znajduje się ''ustaw jako stronę startową''...

edit: znalazłem instrukcje -> http://firma.interia.pl/startuj/7/

spróbuj też tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=406#u_141

i zdaje się, że nie ma skinów do nowego (7) IE, szukałem na paru serwisach i nie znalazłem...
mam tylko taki, powinien działać pod IE, ale nie wiem czy i pod nowego też... http://iiswiis.deviantart.com/art/RulerAGV2-for-WindowBlinds-52559094

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 12:48, Jarzy napisał:

Mam dośc banalny problem z Internet Explorerem-otóż niebardzo wiem jak mu zmienić stronę domową,bo
ciągle idzie domyślnie do strony msn.Poza tym chciałbym zmienić jego wygląd spowrotem na wygląd
IE6 tylko nie wiem jak :( Nowy wygląd IE jest beznadziejny i niefunkcjonalny :(

ad 1- narzędzia - opcje internetowe itd. tak jak w Ie 6 - ale może tak być żę wywali ci stornę msn- więc tam wejdzę w ustawienia i zapisz i powinno pomóc
ad2 co do wyglądu to co masz dokładnie na myśli - ? paski zadać czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z płytami muzycznymi zawierającymi teledysk. Płyty są oryginalne.
Otóż po włożeniu do jakiegokolwiek napędu widać tylko teledysk (zero muzyki) - tak jest na komputerach (sprawdzałem na 2), wierzy, etc. Muzykę widzi tylko discman.
Da się jakoś zgrać te pliki muzyczne? Ew. czy da się coś zrobić by były widoczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się