PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

...moja konfiguracja to:Athlon 2000+ 1.6Ghz,Radeon 9200SE 64MB,Dysk 80GB

Dnia 20.01.2006 o 16:53, cruzer napisał:

7200,Płyta K7VTA3 v5,RAM 384 DDR,monitor Samsung 17",głosniki Tracer,Mysz A4Tech,Klawiatura
multimedialna Tracer...


Zmień grafike na GF 6600GT, doqp 512 Ram''u i nie widze sensu sprzedawać kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...moja konfiguracja to:Athlon 2000+ 1.6Ghz,Radeon 9200SE 64MB,Dysk 80GB

Dnia 20.01.2006 o 16:53, cruzer napisał:

7200,Płyta K7VTA3 v5,RAM 384 DDR,monitor Samsung 17",głosniki Tracer,Mysz A4Tech,Klawiatura
multimedialna Tracer...

Jeśli jest za słaby to moim zdaniem doqp 512 ramu i GF6600GT i nie widze sensu zmieniać tej maszyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chce nowy komputer z tego wzgledu że ten jest juz przestazały a zawsze można go sprzedac i dołozyc do nowego...Może chcesz kupic??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 20:57, cruzer napisał:

ja chce nowy komputer z tego wzgledu że ten jest juz przestazały a zawsze można go sprzedac
i dołozyc do nowego...Może chcesz kupic??:)

Daj spokój, Iro1979 dobrze Ci radzi. Wiele raz modernizowałem komputer i wymieniałem na nowy, co najmniej dwa razy za dużo. To tyle kosztował, ile nowy komp. Bez sensu, a zmiana karty graficznej dodanie RAM i wymiana zasilacza zrobi Ci nowy komputer i to całkiem wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Nowy komp do gier (bez monitora) i taki nie najgorszy i nie najdroższy kosztuje około 3000zł. Po co ci np. duży dysk? Ja mam 160 GB bo była okazja ale zapełniłem tylko 35 GB. A monitor Samsung 17",głosniki Tracer,Mysz A4Tech,Klawiatura multimedialna Tracer nie starzeją się szybko. Procesor masz dobry, jak dotąd nie spotkałem gry która by wymagała mocniejszego procesora, zresztą wiadomo ze jeśli chodzi o gry 3D to nie procesor jest najważniejszy i dlatego proponuje ci zmienić tylko grafike i doqpić ramu (unikniesz doczytywania z dysq co spowalnia system). No i zapomniałem o zasilaczu o którym wspomniał KrzysztofMarek. Modernizacja będzie cię kosztowała około 900zł jak będziesz qpował części nowe. A taki sprzęt starczy ci jeszcze spokojnie na rok. A za rok, no cóż - to o czym teraz marzysz będzie o połowe tańsze :) i w dodatq nie będziesz tego chciał bo będzie coś o wiele lepszego :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem siostra kupiła neostrade. Przy zakupie powiedziała że chce nie żaden "modem" usb tylko na kartę sieciową. Dano jej SpeedTouch 510 gdy przyszła do domu chciała podłączyć 2 komputery no ale niestety tam jest tyko jedno gniazdo RJ45. I co teraz?? Poszła za czyjąś radą i kupiła to http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/7945. Ok teraz może podłączyć więcej komputerów ale.... I tak nie mogą one na raz korzystać z internetu (równolegle). Gdyż program przez jaki sie łączą z internetem (program neostrady) wywala albo jeden komputer (jeśli jest już podłączony do internet) albo nie łączy w ogóle. Krótko mówiąc nadal tylko 1 komputer może korzystać z internetu. Proszę o szybką pomoc co w takiej sytuacji krok po kroku mam zrobić (albo moja siostra) :/ .

A i rozwiązanie wcześniejsze (połaczenie przez kreator) nie działa


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 09:54, Konrad162 napisał:

Witam mam następujący problem siostra kupiła neostrade. Przy zakupie powiedziała że chce
nie żaden "modem" usb tylko na kartę sieciową. Dano jej SpeedTouch 510 gdy przyszła do domu
chciała podłączyć 2 komputery no ale niestety tam jest tyko jedno gniazdo RJ45. I co teraz??
Poszła za czyjąś radą i kupiła to http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/7945. Ok teraz może
podłączyć więcej komputerów ale.... I tak nie mogą one na raz korzystać z internetu (równolegle).
Gdyż program przez jaki sie łączą z internetem (program neostrady) wywala albo jeden komputer
(jeśli jest już podłączony do internet) albo nie łączy w ogóle. Krótko mówiąc nadal tylko 1
komputer może korzystać z internetu. Proszę o szybką pomoc co w takiej sytuacji krok po kroku
mam zrobić (albo moja siostra) :/ .

A i rozwiązanie wcześniejsze (połaczenie przez kreator) nie działa


Cały problem polega na tym, że połączenie w Neo więcej niż jednego kompa chyba jest droższe i trza za to zapłacić, może ktoś dokładnie się orientuje bo ja nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda ... za pomoca swicha tego nie zrobisz. Potrzebny ci jest modem-router. On wtedy odwala cale polaczenie. Niektore modele maja od razu wyjscie na 4 kompy, wtedy nie potrzeba swicha....
A tak sam swich to jedynie zrobi ci mala siec lokalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...Kiedy gram w Toca Race Driver 2 URS gra z niewiadomych przyczyn sama sie restartuje..Nie wiem jak to naprawic...po restarcie pojawia sie niebieski ekran i jest napisane o ustawieniach biosu i pamięci ale nie moge tego odczyta dokładnnie bo sie żle wyświetla...Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz stery systemowe i do grafiki. Jesli tylko na tej grze ci sie takie kloce robia, to raczej nie jest sprawa sprzetowa. A jesli tak, to zacznij od zerkniecia do kompa, czy sie wszystkie wentyle kreca, potem przetestuj pamieci, czy one nie powoduja wysypów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki instalowałem wczoraj Catalyst 6.1,systemowe nie-jeśli mozesz podaj mi jakiegoś linka,poza tym nie testowałem pamięci..jeżeli testowac to jakim programem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 20:52, cruzer napisał:

Do grafiki instalowałem wczoraj Catalyst 6.1,systemowe nie-jeśli mozesz podaj mi jakiegoś linka,poza
tym nie testowałem pamięci..jeżeli testowac to jakim programem?



Pamięci => SuperPI nastawione na 16M i 32M oraz Memtest - te pod windowsem, GoldMemory z dyskietki startowej (DOS).
Karta graficzna - ATItool (nawet do nVidia się nadaje świetnie) do ściągnięcia np. z http://www.tweaksrus.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porade w sprawie neo.

Mam pytanie jeszcze jedno:

Procek 2,4 Ghz Intel Celeron 128kb (400mhz)
Ram 2x512Mb (razem 1 GB) DualDDR400Mhz
Karta graficzna Radeon 9600 Pro Adv. Sapphire (procek:435mhz ramy:267mhz chłodzenie stadardowe)
Płyta główna : GA-8IPE1000-G

W 3dmarku 03 osiągam 3572


Czy w tym komputrze należałoby coś zmienić ?? (komputer wykorzystywany do gier)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 22.01.2006 o 14:08, Konrad162 napisał:

Czy w tym komputrze należałoby coś zmienić ??


Tak - trzeba wszystko poza ram''em :). Jak chcesz tanio to ładuj w socet 754. Np. Płyta MSI K8N Neo3-F lub Asus K8V SE Deluxe i procesor AMD Athlon 64 3000+. Wychodzi taniej i wydajniej niż na Socet 939. Karte graficzną sam sobie wybierz, ale poniżej GF6600GT nie schodź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 14:14, iro1979 napisał:

Tak - trzeba wszystko poza ram''em :). Jak chcesz tanio to ładuj w socet 754. Np. Płyta MSI
K8N Neo3-F lub Asus K8V SE Deluxe i procesor AMD Athlon 64 3000+. Wychodzi taniej i wydajniej
niż na Socet 939. Karte graficzną sam sobie wybierz, ale poniżej GF6600GT nie schodź.


Tzn - ja bym powiedział inaczej. Jeśli to co teraz masz Ci wystarcza to nie trzeba zmieniać nic. Lepiej zebrać kasę i kupić nowego kompa wg mnie ;), bo zmieniać wszystko jest ciężko - sam się o tym przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 14:46, Keroth napisał:

> Tak - trzeba wszystko poza ram''em :). Jak chcesz tanio to ładuj w socet 754. Np. Płyta
MSI
> K8N Neo3-F lub Asus K8V SE Deluxe i procesor AMD Athlon 64 3000+. Wychodzi taniej i wydajniej

> niż na Socet 939. Karte graficzną sam sobie wybierz, ale poniżej GF6600GT nie schodź.


Tzn - ja bym powiedział inaczej. Jeśli to co teraz masz Ci wystarcza to nie trzeba zmieniać
nic. Lepiej zebrać kasę i kupić nowego kompa wg mnie ;), bo zmieniać wszystko jest ciężko -
sam się o tym przekonałem.



a ile tak trzeba byłoby na nowy komp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się