PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam taki oto problem: po podkręceniu mojego P4 z 1,5 Ghz do 1,8. Co któryś raz przy starcie systemu (podczas ładowania) wyskakuje mi błąd typu STOP i komp się restartuje. Czasem robi tak kilka razy aż do czasu jak Windows się załaduje. Czy ten procek nie nadaje się do podkręcania? (płyta główna P4 Titan )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam system Vista Home Premium i napęd Samsung SH-203B

pod XP działa napęd a pod Vistą nie czyta płyt ani nie nagrywa.

czy są jakieś sterowniki pod viste dla tego napędu?

proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje, że problem nie tkwi w necie tylko w procku.Włączyłem Frets on Fire, zminimalizowałem i sprawdziłem użycie procesora. Było 100% a nie powinno bo użycie procesora było jakies 35,000k a CPU ok. 98.
Coś jest nie tak z moim prockiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 16:19, Noobio napisał:

mam system Vista Home Premium i napęd Samsung SH-203B

google twierdzi że to model wewnętrzny, a takowe nie mają sterowników (jest uniwersalny wbudowany w system). Coś musi być z samą vistą albo jej sterownikiem
ps jak by napęd optyczny wymagał sterownika to z czego zainstalował byś system operacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż w grach 3D komputer się wiesza :/ Jednak nie wiem dokładnie czego to może być wina.... Mam obecnie 2 Linuksy (openSUSE i Ubuntu) na każdym jest to samo, a więc nie jest to wina systemu. Myślałem, że to karta, ale po wymianie na drugą (tą samą) wynik był identyczny. Pozostaje więc sterownik, ale co tu zrobić? Pod Linuksa jest tylko jeden (legacy)..... Ma ktoś jakiś pomysł? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 20:23, sig. napisał:

> mam system Vista Home Premium i napęd Samsung SH-203B
google twierdzi że to model wewnętrzny, a takowe nie mają sterowników (jest uniwersalny wbudowany
w system). Coś musi być z samą vistą albo jej sterownikiem
ps jak by napęd optyczny wymagał sterownika to z czego zainstalował byś system operacyjny?


system byl instalowany za czasow gdy mialem inny naped

teraz mam nowy i nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 16:03, blacklio2 napisał:

Dyski są OK, nie ma sie do czego przyczepić


ok pożyjemy zobaczymy :) a mam jeszcze jedno pytanie co w programie EVEREST oznacza "wskaźnik" Dostępność systemu (u mnie jest 91.00%) dobrze jak jest duży czy mały? bo nigdzie nie mogłem znaleźć opisu opcji programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to nie powinno mieć znaczenia, ale może akurat ten hal (najniższa warstwa pośrednicząca między systemem a sprzętem) którego ty masz nie obsługuje akurat tego dvd (w co szczerze wątpię, tak tylko z kronikarskiego obowiązku wspominam bo instalator windowsa ma ich parenaście do wyboru a instaluje tylko jedną). Spróbuje wejść w menager urządzeń, a jeśli tam będzie sterownik do dvd dać jego właściwości i tam powinien być guzik aktualizuj. Jeśli nie ma go tam, to spróbuj doinstalować przez panel sterowania/dodaj nowy sprzęt (nie wiem czy pod vistą nie jest grzie indziej albo pod inną nazwą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. W regulacji ustawień, chce mieć zaznaczony mikrofon, a nie wiem czemu samoczynnie mi się zmienia na Front Pink in. Nie mogę z tego powodu korzystać z niektórych programów. Wie ktoś dlaczego tak się robi?

Mam windows Xp Sp2 Karta dźwiękowa Realtek ALC861

Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może dlaczego program HD Tune wyświetla mi mój dysk (Seagate Barracuda IV ATA 60 GB) jako dysk 33 GB? Innych programów co prawda nie próbowałem, ale tak czy siak zaniepokoiło mnie to troszkę, gdyż właśnie się przymierzałem do jego sprzedaży (a uszkodzonego nie sprzedam) :/ Co więcej, mam go podłączonego teraz zamiast napędu DVD-R... i jak wejdę w Mój Komputer to nigdzie go nie ma (jeśli się nie mylę, to powinien mi się chyba wyświetlić jako kolejna partycja czy coś). Potrafi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Otóż ostatnio grając w Call of Duty 4 na maksymalnych detalach po kilku godzinach gry rozgrywka się zawiesiła, a wiatraki w komputerze szalały jak cholera. Zaniepokoiła mnie ta sytuacja, szczególnie, że w innych grach nie ma problemów i zainstalowałem program Speed Fan. Następnie uruchomiłem testy wykorzystujące procesor w 100% Po około godzinie wskaźnik temperatury pokazywał około 45 stopni, co jest raczej wartością normalną. Wziąłem następnie pod uwagę procesor graficzny (w stopce), który przy zakupie został przeze mnie podkręcony o około 15% (i w 3D Marku 06 zyskałem około 800 dodatkowych punktów). I tu pojawił się problem:
otóż czujnik wskazywał w stanie spoczynku 67 stopni (!) a po zaledwie kilku mintach działania 3D Marka 06 już 76 stopni (!!)
Teraz już jestem pewny, że to przez to wywalało mi grę. I tu właśnie pytanie do Was, znawców:
Co mam z tym fantem zrobić? Bo wiem, że to nienormalne. Aż się boję pomyśleć, jakie wartości osiąga karta po kilkugodzinnym graniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można by spróbować wymienić pastę pod radiatorem karty graficznej, tylko ostrożnie ściągaj/zakładaj żeby nie uszkodzić samego czipu (nie ma metalowej osłony jak w przypadku cpu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo poważny problem z nowym kompem. W niektórych grach (np.TDU) po około pół godziny na całym ekranie pokazuja sie czerwone paski i kropki i komp sie zawiesza. Jak mogę rozwiązać ten problem ? Mój sprzęt: C2D E6750 2.66Ghz, 2GB Ram i Palit 8800 GT 1GB. Dodam tylko że mam beznadziejny zasilacz 350W a nowy powinien już dawno przyjść. Czy to on jest przyczyną problemu ? Gdy tylko bede mógl od razu zamieszcze fotke z tymi paskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podczas głośniejszych dźwięków w słuchwakach zaczyna charczeć. Dzieje się to niezależnie od ustawionej głośności, dzieje się tak też na głośnikach więc to chyba coś z kartą dźwiękową... nowe stery nie pomogły moja karta to SoundMAX HD Audio na płycie Asus P5B Deluxe. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wykrywa go BIOS przy starcie komputera? Na dyskach 40GB była kiedyś możliwość takiego ustawienia zworek, żeby pojemność ograniczyć do 32GB. Zobacz, czy przypadkiem nie dotyczy to również Twojego dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem:

Nowy komp, wszystko powinno śmigac, jednak mam problem z glosnikami. Mam dwa zestawy najprostszych glosniczkow komputerowych (sprawdzalem obydwa, problem ten sam). Gdy jacka wepne do konca, to moj HD Realtek zasygnalizuje ze sa glosniki, jednak dzwiek bedzie BARDZO znieksztalcony. Nie da sie sluchac muzyki, podczas gier nie probowalem, bo az sie boje;p

Istnieje jeden sposob na to: gdy wkladam jacka tak 3/4 tylko dlugosci, to dziala tak jak powinien! Tyle ze mi Realtek nie czyta ze glosniki mam. W dodatku komp sie czesto, ee porusza, wiec boje sie ze zaraz mi wypadnie jack, bede musial poprawiac, i znooowu.

Więc, moje pytanie jest takie: Istnieje sposób bym mogl spokojnie jacka do konca wkładac, nie bojac sie o dzwiek?:P

(Ten sposob znam ze starego kompa, tylko ze wtedy myslalem ze to wina plyty glownej [ a dokladnie zintegrowanej karty dzwiekowej] - jack do konca = znieksztalcony dzwiek, jack do polowy = wszystko jak nalezy. Nie rozumiem do konca -.-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 13:36, Be4n napisał:

(Ten sposob znam ze starego kompa, tylko ze wtedy myslalem ze to wina plyty glownej [ a dokladnie
zintegrowanej karty dzwiekowej] - jack do konca = znieksztalcony dzwiek, jack do polowy = wszystko
jak nalezy. Nie rozumiem do konca -.-)


Jest to wina gniazda gdzie wkladasz jacka:) musisz je wymienic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się