PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam problem. Klawiatura mi dyiwnie pisye. np. zamiast y mam z albo odwrotnie. dyieje si tak y kilkoma ynakami ale tzlko na stronach internetowzch )tyn. w wordyie i notatniku pisye normalnie) POMOCy! Przeciey tak sie nied apisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:17, Yasiu89 napisał:

mam problem. Klawiatura mi dyiwnie pisye. np. zamiast y mam z albo odwrotnie.
dyieje si tak y kilkoma ynakami ale tzlko na stronach internetowzch )tyn. w wordyie i notatniku
pisye normalnie) POMOCy! Przeciey tak sie nied apisac


Wejdź w ustawienia klawiatury i zobacz czy masz tam 2 kodowania polskiej.
Jeśli masz, to usuń Polski 214 i pozostaw tylko Polski Programisty i wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:32, RobeN napisał:

Wejdź w ustawienia klawiatury i zobacz czy masz tam 2 kodowania polskiej.
Jeśli masz, to usuń Polski 214 i pozostaw tylko Polski Programisty i wszystko wróci do normy.

No dobrze. Poyostawilem tzlko programistzcynz ale ciagle dzwnie pisze. Trzeba zresetowac komp czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:46, Yasiu89 napisał:

No dobrze. Poyostawilem tzlko programistzcynz ale ciagle dzwnie pisze. Trzeba zresetowac komp
czy co?


Być może. Ale z drugiej strony może przestawiłeś przeglądarkę.
Jakiej używasz?? Poszukam opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:49, RobeN napisał:

Ale z drugiej strony może przestawiłeś przeglądarkę.

mozliwe

Dnia 23.01.2006 o 21:49, RobeN napisał:

Jakiej używasz?? Poszukam opcji.

Opera 8.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:52, Yasiu89 napisał:

> Ale z drugiej strony może przestawiłeś przeglądarkę.
mozliwe
> Jakiej używasz?? Poszukam opcji.
Opera 8.5


Chyba restart komputera załatwi sprawę.
Jak nie to napisz na GG i pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 21:48, cruzer napisał:

Kup sobie nową klawiature i po krzyku..

to nie jest kwestia klawiatury fizycznej tylko tej zainstalowanej (zwłąsza że klawiatury maszynistki czyli takiej z zamienionym z i y oraz pl literkami w miejsce [ ] ; '' . / nie idzie kupić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może tu mi ktoś poradzi. Mam Neo 1Mb\s podzielone na dwa kompy za pomoca routera. Przez większość czasu z łącz korzysta jednak tylko jeden komputer. Problem dotyczy prędkości. Do południa od rana jest wszystko w porzadku. Problemy zaczynają sie od południa i wieczorem. Prędkość wczytywania stron czy ściągania plików spada nawet kilkanaście razy. Nie wiem dlaczego. W wątku o neostradzie nikt nie znalazł rozwiązania. Moze tu ktoś wie o co chodzi? Czym te zmiany w prędkości łącza mogą być spowodowane? Zaczęło się to stosunkowo niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no coz - chyba sie bedziesz musial przyzwyczaic. tak wlasnie dosyc czesto dziala neostrada. siec niewyrabia od tej ilosci uzytkownikow, sa problemy na bramkach do innych sieci - generalnie kicha. nikomu bym neostrady nie polecal, chyba ze nie ma innej opcji. nawet ostatnio "internet dsl" (taka powazniejsza usluga tpsa) potrafi dzialac jakby chciala a nie mogla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z GG, gdy włączam pokazuje się komunikat (obrazek), instaluje ponownie gg, wyrzucam wpisy z rejestru, wszystko co możliwe, ale dalej ten sam błąd. Czy ktoś wie co to może być i jak temu zadadzić? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 21:43, myniekka napisał:

Mam problem z GG, gdy włączam pokazuje się komunikat (obrazek), instaluje ponownie gg, wyrzucam
wpisy z rejestru, wszystko co możliwe, ale dalej ten sam błąd. Czy ktoś wie co to może być
i jak temu zadadzić? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.


aktualizacja windows update az do skutku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.
Otóż wczoraj zakupiłem wrteszcie nowy sprzęt. Wszystko szło ładnie i pięknie, aż nie postanowiłem wejść do ustawień zaawansowanych karty graficznej. W tym momencie zmieniły mi się ustawienia monitora (same z siebie, jasność, kontrast,). Trochę się zdziwiłem, ale nic to, poprawiłem i dalej przeglądam. Wszedłem na zakładkę monitor i znowu mi się pozmieniały ustawienia, tym razem dodatkowo wielkości się zmieniła. To mnie już trochę wkurzyło. Zresetowałem komuter i przywróciłem ustawienia fabryczne monitora i wszystko wyglądało dobrze. Postanowiłem jeszcze raz zajrzeć do ustawień karty i znowu byo to samo. Tym razem jednak nie byłem w stanie już powrócić do ustawień fabrycznych (a właściwie powróciłą wielkość, ale nie kontrast). To co zauważyłe, to to, że kontrast został zablokowany i w żaden sposób nie jestm w stanie go zmienić. Przeinstalowałem system ale nie pomogło to nic. Dodatkowo tylko zauważyłem, że monitor nie został wykryty jako P&P i nie mogłem zainstalować do niego sterowników. Zainstalowanie sterowników do karty graficznej spowodowało zidentyfikowanie monitora i możliwość zainsalowania sterowników, jednak w żaden sposób nei pomogło to kontrastowi i ciągle wchodzenie do zakładki zaawansowane (GeForce...) powodowało zmianę ustawień monitora na inne:/)
Podłączyłem monitor do starego komputera gdzie wszystko było przed wczoraj jeszcze idealnie, ale dalej nie mogłem powrócć do ustawień fabrycznych i zmieniać kontrastu)

Ściągnołem sobie nowe sterowniki do karty co dało tyle, że wchodząc na ustawienia zaawansowane (zakadka GEForce...) nie sa zmieniane ustawienia monitora i mogę spokojnie przegladać je bez obawy, że coś mi się zmieni). Jednak nadale nie mogę nic z kontrastem zrobić, a odinstalowanie sterowników karty graficznej (poprzednich) spowodowało, że monitor znów był traktowany jako domyślny, bez możliwości zainstalowania sterowników.

Teraz specyfikacja. Karta graficzna To GALAXY GF6600GT, monitor natomiast LG Flatron F700P.
Sterowniki na których zaczęly się problemy to ForceWare 81. 85 (dostarczone z kartą)., poćźniej zainstalowałem najnowsze ze strony nvidii ForceWare 81.98.

Z tego co widzę,to jedynie ten kontrast jest kompletnie zablokowany (OSD ekranowe pokazyje najlepsze ustwienie, ale ono jest chyba najgorsze, aby cokolwiek widzieć, muszę mieć jasnosć na maksa ustawioną). No i oczywiscie nei wykrywanie monitora jako Plug&Play. Pozatym wszystko inne wygląda w porządku (zmiana rodzdzielczości i odśmwierzania nie nastręcza problemów, zmiana geometrii i innych wartości też, tylko ten kontrast :/)).

Prosiłbym o szybką pomoc, ewentualnie numer kontaktowy do LG (pomocy techniczne) na stronei jest podany jeden (801545454 ale jak dzwonei to mi mówią ,że nie ma takiego numeru :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dodzwonić do LG. Okazało się, że monitor został uszkodzony, (coś z pamięcią). Naprawa będzie kosztować. Czy ktoś miał moze taki problem? Okazało się, ze nie należy zmieniać ustawień monitora z zakładki karty graficznej, (tego nie robiłem, tylko wejście na tą zakładkę mi problemy sprawiało). No ale jak tylko powiedziałem, że wszedłem do zakłądki karty, odrazu serwisant powiedzieł, że kontrast nie działa, więc to musi być jakaś powszechna awaria. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić nie wydając 160 zł w serwisie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 12:49, Feniks napisał:

Udało mi się dodzwonić do LG. Okazało się, że monitor został uszkodzony, (coś z pamięcią).
Naprawa będzie kosztować. Czy ktoś miał moze taki problem? Okazało się, ze nie należy zmieniać
ustawień monitora z zakładki karty graficznej, (tego nie robiłem, tylko wejście na tą zakładkę
mi problemy sprawiało). No ale jak tylko powiedziałem, że wszedłem do zakłądki karty, odrazu
serwisant powiedzieł, że kontrast nie działa, więc to musi być jakaś powszechna awaria. Wie
ktoś jak sobie z tym poradzić nie wydając 160 zł w serwisie ?

Niestety nie potrafię Ci pomóc. Jeśli faktycznie poszła pamięć, to raczej sam nie dasz rady jej wymienić. Ale zacząłbym od sprawdzenia czy w instrukcji jest informacja, że nie wolno tego robić. Bo moim zdaniem to jakiś defekt fabryczny. To raczej nie jest normalne. To może jeszcze zabronić podłączać monitor do komputera, bo przestanie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja, kupilem sobie nowa karte graficzna z TV out (Radeon). Mam jednak probelm z wyswietlaniem obrazu na TV:
- Jesli ustawie tryb Standardowy lub To samo dla wszystkich to widze ekran komputera ale filmu juz nie (czarne)
- Jesli ustawie tryb Teatralny (co za łos to tak nazwal) to widze film, jednak nie wyswietlaja mi sie napisy w formacie tekstowym :(

Jak to poustawiac bo juz nie wytrzymuje z tym nerwowo :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 12:49, Feniks napisał:

Udało mi się dodzwonić do LG. Okazało się, że monitor został uszkodzony, (coś z pamięcią).
Naprawa będzie kosztować. Czy ktoś miał moze taki problem? Okazało się, ze nie należy zmieniać
ustawień monitora z zakładki karty graficznej, (tego nie robiłem, tylko wejście na tą zakładkę
mi problemy sprawiało). No ale jak tylko powiedziałem, że wszedłem do zakłądki karty, odrazu
serwisant powiedzieł, że kontrast nie działa, więc to musi być jakaś powszechna awaria. Wie
ktoś jak sobie z tym poradzić nie wydając 160 zł w serwisie ?


Niestety ja tez ci nie pomoge ale mysle ze problem tkwi w sterownikach do karty graficznej, lub w samej karcie która za posrednictwem sterowników spowodowała to co masz. Myśle ze cos z nia jest nie tak, zwróciłbym sie do serwisu ( zreszta i tak musisz isc z monitorem ) czy jest sprawna, bo co ci da jak znowu wejdziesz w ta zkaładke i zepsuje sie znowu pamiec....
Na koniec powiem ze mam LG F700B i karte Gigabyte 6600GT u mnie chodzi wszysto okej, w zakładke wchodze normalnie......
Teraz juz wiem ze nie wolno zmieniac kontrastu za pomoca karty, choc nigdy tego nie robiłem.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej karcie też mi nigdy nei przyszło do głowy zmieniać ustawień monitora z poziomu sterowników. Tylko tutaj jak zainstalowałem sterowniki standardowe i wszedłem do zakładki GeForce... to mi się dziwne rzeczy porobiły. I wtedy chyba ruszyłem tym suwakiem od kontrastu.

A ten człowiek z LG zapytał mnie jeszcze (nawet mu nie mówiłem jaki mam konkretnie monitor) czy mam F700P czy F700B. Czyli wychodzi, że to jest problem tylko z tymi modelami. Chce teraz poszukać czegoś w internecie na ten temat (bo wydaje mi się, że wystarczyło by tylko bios monitora wymienić, ale nie wiem czy to jest do zrobienia w domu). 160 zł w końcu piechotą nie chodzi, szczególnie, ze wczoraj wydałem majątek na nowy komputer.

A pozatym takie pytanko jescze. Bo pszyszło mi do głowy, że jeśli to już jest sprawa znana (napewno w serwisie LG) to może mógłbym uderzać o odszkodowanie do nvidi albo Galaxy (chociażby zwrot za naprawę), bo nie ma w instrukcji informacji, że mogą się takie problemy dziać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:03, KK_MODED111111 napisał:

Gdzie wyłącza sie auto start napędu CD/DVD??
Gdzie ustawia sie cache napędu DVD??


Na to pytanie Ci nie odpowiem, natomiast przestrzege cię,że kiedyś szukając właśnie tego wyłaczyłem coś innego i od tamtego czasu CD-Rom raz działał raz nie więc radze nie eksperymentować tylko poczekać na odpowiedź - taka przestroga jakbycoś :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się