PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2008 o 18:13, luzac napisał:

Mam taki drobny problem związany z oglądaniem filmów z płyt DVD-video na komputerze.
Otóż problem polega na tym, że obraz parę sekund pochodzi płynnie, potem jest skok i
znowu płynnie, kolejny skok. I tak w koło Macieju. Z dźwiękiem z kolei kłopotów nie ma
żadnych. Może to wina faktu, że moje pudło ma starą zintegrowaną kartę graficzną? Bo
1200 Mhz/512MB RAM powinno spokojnie wystarczyć. Model mojej nagrywarki to z kolei LG...

A próbowałeś wgrać jakieś nowe sterowniki do odtwarzacza? Może to podziała jeśli nie, to chyba będziesz musiał kupić jakąś kartę graf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 18:33, Prateorian napisał:

Moja nagrywarka (Lite-On) nie nagrywa płyt , czy to oznacza , że już jest zepsuta?

To zależy. Jak długo ją masz i czy nie masz z nią problemów przy odtwarzaniu jakiejkolwiek płyty z danymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 16:04, makli napisał:

Mam problem z płytą główną, kiedy włączam kompa i mają się już pojawić konta użytkowników
zamiast tego jest czarny ekran (mowa tu modelu Abit IP35) dopiero jak zrestartuje pc
to wszystko działa. Pomóżcie jeśli możecie

Nie możemy pomóc. Podobno wszystkie płyty z IP35 mają restart, dopiero po restarcie odpala się Windows. Moja żona ma taką samą płytę Abita i też się restartuje, tyle, że chyba szybciej, niz u Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, bo bardzo mi na tym zależy:
Komp mi odmówił posłuszeństwa. Gdy próbuję go włączyć, wyskakuje ekran wyboru trybu (awaryjny, awaryjny z obsługą sieci, normalny itp.). Gdy wybieram jakikolwiek tryb, podczas ładowania systemu Windows komp się restartuje. I znów to samo. I tak w kółko. Pomocy. Piszę tego posta z notebooka siostry.
Nie grzebałem w BIOS-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki problem, że mój sprzęt chodzi całkiem dobrze przez 15 minut... Gdy go włączę, a jak już wejdę na Internet to po kilkunastu minutach szaleje, kursor zaczyna się ciąć, czekam 5 minut, a potem i tak muszę go zrestartować, a mam tylko włączone GG6 i Netscape Navigator 9 (przeglądarkę)... Co jest nie tak?!?

A może jest jakaś MAŁOZASOBOŻERNA przeglądarka? Bo już mnie trafia! Przez cały tydzień coś jest z kompem nie tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że nie takie fajne te płyty Foxconn-a...
Może ktoś mi wytłumaczy, pomoże. Kumpel złożył komputer na płycie Foxconn P35 (nie pamiętam dokładnie modelu). Wszystko jest cacy poza jedną rzeczą. Po odłączeniu zasilania choćby na chwilę (np. wyłączenie listwy zasilającej) powoduje, że komp nie wstaje. Musi resetować BIOS żeby uruchomić komputer. Próbował 6 różnych BIOSów. Wciąż to samo. Na forum PurePC wyczytał, że praktycznie w każdym egzemplarzu się to zdarza. Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 19:31, Graszczur napisał:

Ponawiam pytanie, bo bardzo mi na tym zależy:
Komp mi odmówił posłuszeństwa. Gdy próbuję go włączyć, wyskakuje ekran wyboru trybu (awaryjny,
awaryjny z obsługą sieci, normalny itp.). Gdy wybieram jakikolwiek tryb, podczas ładowania
systemu Windows komp się restartuje. I znów to samo. I tak w kółko. Pomocy. Piszę tego
posta z notebooka siostry.

Taki problem to mój kumpel miał z powodu badziewnej płyty głównej - "skaczące" napięcie procesora. Pomogło ręczne przestawienie na właściwą wartość. Może napisz dokładnie jakiego masz kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:
Po wymianie płyty głównej komputer, że tak powiem "osłabł". Sterowniki mam zainstalowane, a płyta była wymieniania z powodu spalenia się.

W razie czego to mój komp:
procek- Sempron 2600+
ram- 1,5Gb
karta graficzna - VIA/S3G DeltaChrome IGP
płyta główna - ASUS K8V-VM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 22:01, Wolus1 napisał:

Mam taki problem:
Po wymianie płyty głównej komputer, że tak powiem "osłabł". Sterowniki mam zainstalowane,
a płyta była wymieniania z powodu spalenia się.

W razie czego to mój komp:
procek- Sempron 2600+
ram- 1,5Gb
karta graficzna - VIA/S3G DeltaChrome IGP
płyta główna - ASUS K8V-VM


Co znaczy osłabł? Gorsze wyniki w 3D Mark''u? Może dokładniej opisz problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HI. wkoncu problem z dyskiem rozwiazany (kupilem nowy) jednak mam troche inny problem.
wiec tak mam plyte Foxconna p35a z biosem p35. pamieci crucial ballistic 2gb (2x1gb) 800Mhz i powinny pracowac na napieciu 2.20V wie ktos jak takie napiecie ustawic na tej plycie? jak ustaie napiecie na 1.60V zapisze zmiany wejde do biosu to jak wejde w opcje napiec to napiecie pamieci wynosi wtedy 2.208V O_o czemu jest zawyzana wartosc? ba raz napiecie mialem 2.5xxV O_o takie cos moze chyba mi zniszczyc pamiec? druga sprawa mam Q6600 wykrecilem go narazie na 3.2Ghz zmienilem napiecie na NB z domyslnej wartosci o jedna wyzej nie pamietam cos kolo 1.8xxV i napiecie proca z 1.275 na 1.375 procesor pracuje stabilnie po jakis 30min w orthosie 0 bledow temp na boxowym max 80C wiec jednak maly problem bo obciazylo mi to 2 rdzenie tylko ale i tak gry narazie 2 obsluguja wiec jest ok. mysle wykrecic go na boxowym tak do 3.4. wracajac do problemu po tych ustawieniach napiec jak wchodze do windowsa to i w cpu-z i w coretemp pokazuje mi ze napiecie proca wynosi 1.275 O_o w biosie normalnie. wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 01:20, Dominix napisał:

HI. wkoncu problem z dyskiem rozwiazany (kupilem nowy) jednak mam troche inny problem.
wiec tak mam plyte Foxconna p35a z biosem p35. pamieci crucial ballistic 2gb (2x1gb)
800Mhz i powinny pracowac na napieciu 2.20V wie ktos jak takie napiecie ustawic na tej
plycie? jak ustaie napiecie na 1.60V zapisze zmiany wejde do biosu to jak wejde w opcje
napiec to napiecie pamieci wynosi wtedy 2.208V O_o czemu jest zawyzana wartosc? ba raz
napiecie mialem 2.5xxV O_o takie cos moze chyba mi zniszczyc pamiec? druga sprawa mam
Q6600 wykrecilem go narazie na 3.2Ghz zmienilem napiecie na NB z domyslnej wartosci o
jedna wyzej nie pamietam cos kolo 1.8xxV i napiecie proca z 1.275 na 1.375 procesor pracuje
stabilnie po jakis 30min w orthosie 0 bledow temp na boxowym max 80C wiec jednak maly
problem bo obciazylo mi to 2 rdzenie tylko ale i tak gry narazie 2 obsluguja wiec jest
ok. mysle wykrecic go na boxowym tak do 3.4. wracajac do problemu po tych ustawieniach
napiec jak wchodze do windowsa to i w cpu-z i w coretemp pokazuje mi ze napiecie proca
wynosi 1.275 O_o w biosie normalnie. wtf?

Po pierwsze - niewielkie róznice napięc (+/- 10%) się nie liczą. Czyli 2.208 jest dobrą wartością. Po drugie, te pamieci chyba same dają potrzebne informacje płycie głównej - czyli żadne zmiany w ogóle nie są konieczne. Po trzecie - co do napięcia na procesorze - lepiej wierzyć BIOS''owi. Programy zewnętrzne bywają błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 22:08, ziptofaf napisał:

> Mam taki problem:
> Po wymianie płyty głównej komputer, że tak powiem "osłabł". Sterowniki mam zainstalowane,

> a płyta była wymieniania z powodu spalenia się.
>
> W razie czego to mój komp:
> procek- Sempron 2600+
> ram- 1,5Gb
> karta graficzna - VIA/S3G DeltaChrome IGP
> płyta główna - ASUS K8V-VM

Co znaczy osłabł? Gorsze wyniki w 3D Mark''u? Może dokładniej opisz problem....


Gry które wcześniej spokojnie chodziły mi na najwyższych, jak np. Gothic, teraz na najniższych chodzą jakbym co 3 sekundy przewracał kartkę z obrazkiem. O nowszych grach już nie wspominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ponawiam pytanie, bo bardzo mi na tym zależy:
> > Komp mi odmówił posłuszeństwa. Gdy próbuję go włączyć, wyskakuje ekran wyboru trybu
> (awaryjny,
> > awaryjny z obsługą sieci, normalny itp.). Gdy wybieram jakikolwiek tryb, podczas
> ładowania
> > systemu Windows komp się restartuje. I znów to samo. I tak w kółko. Pomocy. Piszę
> tego
> > posta z notebooka siostry.
> Taki problem to mój kumpel miał z powodu badziewnej płyty głównej - "skaczące" napięcie
> procesora. Pomogło ręczne przestawienie na właściwą wartość. Może napisz dokładnie jakiego
> masz kompa...
O ile dobrze pamiętam, to AMD Sempron 3000+, 1GB RAM, Radeon 9600Pro, a płyta główna? Hmm... jakaś Gigabyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 09:59, ziptofaf napisał:

> HI. wkoncu problem z dyskiem rozwiazany (kupilem nowy) jednak mam troche inny problem.

> wiec tak mam plyte Foxconna p35a z biosem p35. pamieci crucial ballistic 2gb (2x1gb)

> 800Mhz i powinny pracowac na napieciu 2.20V wie ktos jak takie napiecie ustawic
na tej
> plycie? jak ustaie napiecie na 1.60V zapisze zmiany wejde do biosu to jak wejde
w opcje
> napiec to napiecie pamieci wynosi wtedy 2.208V O_o czemu jest zawyzana wartosc?
ba raz
> napiecie mialem 2.5xxV O_o takie cos moze chyba mi zniszczyc pamiec? druga sprawa
mam
> Q6600 wykrecilem go narazie na 3.2Ghz zmienilem napiecie na NB z domyslnej wartosci
o
> jedna wyzej nie pamietam cos kolo 1.8xxV i napiecie proca z 1.275 na 1.375 procesor
pracuje
> stabilnie po jakis 30min w orthosie 0 bledow temp na boxowym max 80C wiec jednak
maly
> problem bo obciazylo mi to 2 rdzenie tylko ale i tak gry narazie 2 obsluguja wiec
jest
> ok. mysle wykrecic go na boxowym tak do 3.4. wracajac do problemu po tych ustawieniach

> napiec jak wchodze do windowsa to i w cpu-z i w coretemp pokazuje mi ze napiecie
proca
> wynosi 1.275 O_o w biosie normalnie. wtf?
>
Po pierwsze - niewielkie róznice napięc (+/- 10%) się nie liczą. Czyli 2.208 jest dobrą
wartością. Po drugie, te pamieci chyba same dają potrzebne informacje płycie głównej
- czyli żadne zmiany w ogóle nie są konieczne. Po trzecie - co do napięcia na procesorze
- lepiej wierzyć BIOS''owi. Programy zewnętrzne bywają błędne.


jak nie zmienie napiec pamieci bedzie 1.8V a powinny pracowac na napieciu 2.20V sciagnalem jeszcze najnowszego everesta no tam pokazuje napieie na procu 1.35 wiec niby spoko. everest tez ma test stabilnosci i na nim moge obciazyc 4 rdzenie i wtedy 1 rdzen dochodzil do 85C reszta do 80. dzisiaj sprobuje podkrecic do 3.4 i jak bedzie chodzil i sie nie grzal za bardzo to zostawie. Jakie jest dobre chlodzenie do tego proca? zeby go tak na 3.6 spokojnie wykrecic moze cos wiecej? cena zbytnio nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 18:42, makli napisał:

> Moja nagrywarka (Lite-On) nie nagrywa płyt , czy to oznacza , że już jest zepsuta?

To zależy. Jak długo ją masz i czy nie masz z nią problemów przy odtwarzaniu jakiejkolwiek
płyty z danymi?

Faktycznia miewałem z nią problemy z odczytaniem nie których płyt . Mam ją już dobre 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 12:02, Prateorian napisał:

> > Moja nagrywarka (Lite-On) nie nagrywa płyt , czy to oznacza , że już jest zepsuta?

>
> To zależy. Jak długo ją masz i czy nie masz z nią problemów przy odtwarzaniu jakiejkolwiek

> płyty z danymi?
Faktycznia miewałem z nią problemy z odczytaniem nie których płyt . Mam ją już dobre
3 lata.

To czas ją przeczyścić, musisz ją rozkręcić i wyczyścić oczko. Jak się to robiło to zbytnio nie pamiętam poszukaj na googlach coś na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 10:54, Graszczur napisał:

> > Ponawiam pytanie, bo bardzo mi na tym zależy:
> > Komp mi odmówił posłuszeństwa. Gdy próbuję go włączyć, wyskakuje ekran wyboru
trybu
> (awaryjny,
> > awaryjny z obsługą sieci, normalny itp.). Gdy wybieram jakikolwiek tryb, podczas

> ładowania
> > systemu Windows komp się restartuje. I znów to samo. I tak w kółko. Pomocy.
Piszę
> tego
> > posta z notebooka siostry.
> Taki problem to mój kumpel miał z powodu badziewnej płyty głównej - "skaczące" napięcie

> procesora. Pomogło ręczne przestawienie na właściwą wartość. Może napisz dokładnie
jakiego
> masz kompa...
O ile dobrze pamiętam, to AMD Sempron 3000+, 1GB RAM, Radeon 9600Pro, a płyta główna?
Hmm... jakaś Gigabyte


Ja mialem restartowanie sie kompa,przez procesor,ale takze przezto ze komputer sie przegrzewal chodziaz mial 6 wentylatorow xDD,jezeli masz go w obhudowie zdejmij jedną czesc i wystaw komputer na zewnatrz,czyli jezeli stoi w biurq to ma stac poza nim.Ale to moze byc spowodowane również(nie chce cie martwic)problemem z plytom glownom,albo twardym dyskiem.Moze masz uszkodzony plik boot.ini,moj jest uszkodzony ale sie normalnie uruchamia.U ciebie moze byc inaczej,nie formatuj kompa,sproboj zrobic to co ci powiedizlaem a potem napisz czy pomoglo :),czy nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się