PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2006 o 08:53, Misiek0987 napisał:

wie ktoś jak używać GetAnonymous


Aby ułatwić użytkownikom zadanie, autorzy wbudowali w program specjalny konfigurator ustawień, który automatycznie przekonfiguruje zasady dostępu w kilku najpopularniejszych aplikacjach sieciowych - m.in. Explorera, Opery czy Kazy. W przypadku innych programów trzeba to będzie zrobić samodzielnie - to znaczy przełączyć je na Proxy i wprowadzić adres 127.0.0.1 i port 8082.

P.S

Jeden post wystarczy, aby uzyskać pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 00:16, maniekk napisał:

Witam.
Czy może ktoś wyjaśnić owo zjawisko?
Mianowicie znajomy ma komputer z procescorem P4 3,00Ghz na płycie Asusa i ostatnio coś chyba
sie stało z wskaźnikiem temperatury.
W biosie wskazywał temperaturę prawie 90 stopni, nawet przy zdjętej obudowie. Natomiast Asus
PC Probe wskazywał po 5 minutach działania w trybie Idle około 80 stopni.
Wyglądało to tak jakby procesor dostawał porządnego kopa z zasilania. Wywalało także napis,
że jakoby był overclocking faild, chociaż wiem że nie było nic takiego.
Na dzień dzisiejszy komputer jest sprawny i działa.
Pozdrawiam.


Ja też miałem ten problem, to jest spowodowane właśnie gdy chcemy podkręcić procesor z szyny i wtedy się wydziela automatycznie temperatura, ponieważ procesor ma większe zapotrzebowanie na prąd(powyżej 1,5), tak samo się dzieje gdy chcemy podnieść tylko samą temperaturę.
Overclocking faild - to się pojawia gdy podkręcenie lub zwiększenie(temp.) procesora się nie powiodło.
Twój znajomy i tak już popełnij ogromny błąd, bo zachwiał równowagę ciepłoty procesora, podczas używania go razem z wiatrakiem temp. powinna wynosić średnio 50-60 stopni Celcjusza.
Overlocking procków pentiuma był możliwy (mozna było częstotliwościami siastać na prawo i lewo) ale poniżej 2,4 ghz. Corporacja wprowadziała szybko blokady mnożników, i niestety użytkownik używający pentiumów powyżej 2,4 ghz wersji C został skazany na podkręcanie z szyny poziomu biosu.
Można robić to programami ale pentiumy(powyżej 2,4ghz wersji C) nie są zabardzo elastyczne i będą się wieszać.
Los procka twojego znajomego został przesądzony, niedługo "pożyje".
Proponuję zmniejszyć jego częstotliwość z 3ghz.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 10:27, Harmegidon napisał:

> Witam.
> Czy może ktoś wyjaśnić owo zjawisko?
> Mianowicie znajomy ma komputer z procescorem P4 3,00Ghz na płycie Asusa i ostatnio coś
chyba
> sie stało z wskaźnikiem temperatury.
> W biosie wskazywał temperaturę prawie 90 stopni, nawet przy zdjętej obudowie. Natomiast
Asus
> PC Probe wskazywał po 5 minutach działania w trybie Idle około 80 stopni.
> Wyglądało to tak jakby procesor dostawał porządnego kopa z zasilania. Wywalało także napis,

> że jakoby był overclocking faild, chociaż wiem że nie było nic takiego.
> Na dzień dzisiejszy komputer jest sprawny i działa.
> Pozdrawiam.
>

Ja też miałem ten problem, to jest spowodowane właśnie gdy chcemy podkręcić procesor z szyny
i wtedy się wydziela automatycznie temperatura, ponieważ procesor ma większe zapotrzebowanie
na prąd(powyżej 1,5), tak samo się dzieje gdy chcemy podnieść tylko samą temperaturę.
Overclocking faild - to się pojawia gdy podkręcenie lub zwiększenie(temp.) procesora się nie
powiodło.
Twój znajomy i tak już popełnij ogromny błąd, bo zachwiał równowagę ciepłoty procesora, podczas
używania go razem z wiatrakiem temp. powinna wynosić średnio 50-60 stopni Celcjusza.
Overlocking procków pentiuma był możliwy (mozna było częstotliwościami siastać na prawo i lewo)
ale poniżej 2,4 ghz. Corporacja wprowadziała szybko blokady mnożników, i niestety użytkownik
używający pentiumów powyżej 2,4 ghz wersji C został skazany na podkręcanie z szyny poziomu
biosu.
Można robić to programami ale pentiumy(powyżej 2,4ghz wersji C) nie są zabardzo elastyczne
i będą się wieszać.
Los procka twojego znajomego został przesądzony, niedługo "pożyje".
Proponuję zmniejszyć jego częstotliwość z 3ghz.

Właśnie nominalna częstotliwość pracy to 3Ghz. Więc nie wiem co mogło być nie tak, bo procesor kręcony nie był. No chyba że zmniejszyć poprzez szynę do powiedzmy 2,5 Ghz.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...), tak samo się dzieje gdy chcemy podnieść tylko samą temperaturę (...)


Erm... Po co podnosić samą temperaturę procka? Wiem, że w dzisiejszych czasach komputery mają wiele zastosowań, ale jako grzejniki to raczej się nie nadają. Choć przy mrozach jakie ostatnio mieliśmy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2006 o 12:15, VuLgAtUs napisał:



Erm... Po co podnosić samą temperaturę procka? Wiem, że w dzisiejszych czasach komputery mają
wiele zastosowań, ale jako grzejniki to raczej się nie nadają. Choć przy mrozach jakie ostatnio
mieliśmy... ;)


Masz rajce że złużą jako "grzejnilki" ale sens ustawiania procka jako "grzejnika" w rodzinie firmy AMD bo zwiękrzenie prądu w układzie daje dobre możliwośći wyciśnięcia dobrego zegara nawet o 75%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakis sposób moge dobraćsie do startup''a?Nie mam żadnego programu rządzącego startupem,ale wiem,że można sie do niego dobrać przez regedit.Tylko jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 01:54, Jarzy napisał:

W jakis sposób moge dobraćsie do startup''a?Nie mam żadnego programu rządzącego startupem,ale
wiem,że można sie do niego dobrać przez regedit.Tylko jak?


Nie przez regedit, bo to jest tylko edytor i nim programu jako tak mechanicznie nie uruchomisz.
Wiem chyba o co ci chodzi: Kliknij na Start (potem daj Uruchom, i wpisz msconfig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 12:35, Harmegidon napisał:

Masz rajce że złużą jako "grzejnilki" ale sens ustawiania procka jako "grzejnika" w rodzinie
firmy AMD bo zwiękrzenie prądu w układzie daje dobre możliwośći wyciśnięcia dobrego zegara
nawet o 75%.


Wiem, bo mam Athlona 2000+ i nominalnie moge mu napięcie obniżyć do 1,45V, ale jak mu ustawię 10,5x200, albo 11x200 to nie ma przebacz, 1,775V i robi sie mały piecyk, ale Zalmanik jakoś daje radę. Na szczęście jeszcze nie miałem sytuacji, żebym musiał go tak żyłować. Tylko sprawdzałem ile da sie z niego wycisnąć. Po prostu zastanowił mnie sens podnoszenia samej temperatury procka. Ale to takie czepianie sie na siłę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haj mam problem z mainbordem
kiedy wszystko podlaczylem bez problemu i wlaczylem komputer nie zastartowal postanowilem wykasowac CMOS
znowu go wlaczylem i wtedy weszedl normalnie do biosu bez problemu.Lecz po tym jak nie wchodze do biosu to nic nie robi......dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 09:30, bobek123 napisał:

haj mam problem z mainbordem
kiedy wszystko podlaczylem bez problemu i wlaczylem komputer nie zastartowal postanowilem wykasowac
CMOS
znowu go wlaczylem i wtedy weszedl normalnie do biosu bez problemu.Lecz po tym jak nie wchodze
do biosu to nic nie robi......dzieki


A widzi twój sprzęt podczas startu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zaczął mnie dreczyc taki problem: Moja plytka gigabyte jest w naprawie i w zamian dostałem chwilowo jakiegos Biostara , wczesniej procek mial okolo 56 stiopni w spoczynku:) i 1,62 a teraz ma 45 stopnio lecz pisze ze jest na napieciu 1,55 sporadycznie restartuje mi sie komputer to znaczy 1 -2 razy dziennie, wiecie co moze byc problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos mi się skaszaniła nagrywarka... Czyta mi normalnie płyty z grami i wszystkie inne gdzie jest cos zapisane, ale jak chce nagrać coś na czystą płytkę, to ona mi w ogóle sie nie otwiera. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 00:05, Widek napisał:

ostatnio zaczął mnie dreczyc taki problem: Moja plytka gigabyte jest w naprawie i w zamian
dostałem chwilowo jakiegos Biostara , wczesniej procek mial okolo 56 stiopni w spoczynku:)
i 1,62 a teraz ma 45 stopnio lecz pisze ze jest na napieciu 1,55 sporadycznie restartuje mi
sie komputer to znaczy 1 -2 razy dziennie, wiecie co moze byc problemem?


Z tego co wiem to stabilnośc pracy nie tylko wynika z procesora ale właśnie z płyty głównej. Biostar to żadna marka nie dziwię się że się restartuje sam komuter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz dawno nieaktualne sorki:) Doszedłem z Robenem do wnioski iz mam za niskie napiecie sempron powinmien miec 1.6 a mam 1.55 a zmienic w tym padle za chiny nie moge, czekam wiec az mi z servisu oddadzą starą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 20:44, Abi Dalzim napisał:

Cos mi się skaszaniła nagrywarka... Czyta mi normalnie płyty z grami i wszystkie inne gdzie
jest cos zapisane, ale jak chce nagrać coś na czystą płytkę, to ona mi w ogóle sie nie otwiera.
Co to może być?

zaktualizuj firmaware do nagrywarki, po prostu zęby coś nagrać na płycie, wewnętrzne oprogramowanie musi wiedzieć jak zinterpretować fabrycznie nagrane instrukcje dotyczące obchodzenia sie z tą konkretną serią płyt (jedną nagrywarke już nawet sprzedałęm dlatego że nie było już nowych biosów a szukanie płyt na których uda sie coś nagrać przypominało rosyjską ruletke). ps wyrzuca jakiś komunikat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 22:18, sig. napisał:

ps wyrzuca jakiś komunikat?


Nic nie wyrzuca. Próbowałem na trzech rodzajach płyt i nic. Wcześniej na płytach tego samego rodzaju normalnie dało sie nagrywać. Jest to nagrywarka DVD samsunga, modelu teraz Ci nie powiem bo jestem w pracy i nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się