PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2006 o 22:06, Widek napisał:

juz dawno nieaktualne sorki:) Doszedłem z Robenem do wnioski iz mam za niskie napiecie sempron
powinmien miec 1.6 a mam 1.55 a zmienic w tym padle za chiny nie moge, czekam wiec az mi z
servisu oddadzą starą:)


Czyżby zpadek napięcia był by aż tak dotkliwy w przypadku restartów komputera. Jak dałem większe napięcie przy swoim pentiumie +3v to dopiero pojawiały się podobne komplikacje. A zresztą te aemdeki są jakieś "nieobliczalne" :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 09:13, Harmegidon napisał:

Czyżby zpadek napięcia był by aż tak dotkliwy w przypadku restartów komputera. Jak dałem większe
napięcie przy swoim pentiumie +3v to dopiero pojawiały się podobne komplikacje.

Na przykład stawanie procesora. Spalić, sie raczej nie spali bo intele mają dość dobre zabezpieczenia. Poza tym ty zwiekszyłes napięcie, a nie zmniejszyłeś. Za małe napięcie to na 100% restarty bo zwyczajnie niski stan linii reset procka jest wykrywany przez elektronikę jako polecenie restartu.

Dnia 02.02.2006 o 09:13, Harmegidon napisał:

A zresztą te aemdeki są jakieś "nieobliczalne" :DD

W takich warunkach każdy procek jest nieobliczalny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 09:13, Harmegidon napisał:

Czyżby zpadek napięcia był by aż tak dotkliwy w przypadku restartów komputera. Jak dałem większe
napięcie przy swoim pentiumie +3v to dopiero pojawiały się podobne komplikacje. A zresztą
te aemdeki są jakieś "nieobliczalne" :DD


To tak samo jakbyś żarówkę na 12V podłączył do 9V - będzie świeciła ale ciemniej. Za duże napięcie skolei przepali żarówkę.
Procesor nie może pracować na za niskim dla siebie napięciu, bo poprostu nie jest stabilny gdy układy nie dostają odpowiedniego prądu.
Do tego dochodzą wahania napięcia, które mogą czasami dawać na tyle niskie, że dzieje się tak jak napisał Olamagato.

Swoją drogą płyta kolegi Biostar na KT400A może mieć problemy z Sempronami. Ten chipset był przygotowany na magistralę 133 i ewentualnie (poprawka A) na 166MHz. Jednak często nie radzą sobie z Bartonami a już na pewno ze zmodyfikowanymi T-bredami (normalnie miały 133 jako Athlony a w Sempronach już 166). Dodatkowo na płycie nie ma możliwości zarządzania VCORE - funkcja automatyczna (najprawdopodobniej uzależniona od wewnętrznych tabeli zapisanych w BIOSie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam denerwujący problem. Mianowicie, nie chcą działac mi 1,2,3,4,7,8,9 i 0 na tej górnej klawiaturze numerycznej. To samo ze znakami podstawionymi pod te numery. Ktoś mi może powiedziec, jak to naprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej beczki... z 2 miesiace temu kupilem sobie nowego kompa, a ostatnio niepokoi mnie takie pewnie "pyk" nie wiem co to za dzwiek i skad sie bierze, ale jakies dziwne wrazenie mam, ze cos jest nie tak... mam obudowe otwarta i stoi obok monitora, nie wiem od czego to moze sie brac, jakby jakas iskierka przeskoczyla z kabelka na kabelek... takie "pyk" no nie wiem jak to opisac, ale sie martwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z usunięciem jednego trojana!Trojan nazywa sie:Trojan horse Downloader.Small.54.BH
Wykrywa go AVG,ale nie potrafi sie go pozbyć.Za każdym razem jest to samo.Siedzi w C:\System Volume Information\_restore{6A4F5390-ECAB-4BDD-996-A-EA1AA15453CC}\RP307\A0149969.EXE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 14:20, Night Elf napisał:

Wcisnij Num Lock na tej klawiaturze :)


Myślisz, że nie próbowałem? o.O
Błagam, dajcie jakąś sensowną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem na kompie jakiegoś wirusa

Wrzucił mi on na pulpit active desktop niebieski z czarnym prostokątem i napisem spyware alert i zablokował zmiane pulpitu i menadżer zadań

Dysk przeskanowałem AVG i Pandą, podobno nic nie mam ale jak odblokować zmiane pulpitu i menadżer zadań? menu wyboru pulpitu we właściwościach jest na szaro, a menadżer zadań jest "zablokowany przez administratora"

Po AVG, ale przed Pandą jak miałem włączony active desktop i firefox to wrzucał mi nowe panele i w pewnym momencie wrzucił mi olbrzymiego flasha na cały komp

czy wie ktoś co to mógł być za wirus, jakie mogą być jeszcze jego skutki i jak oblokować pulpit i menadżer?
Oraz co może active desktop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Raczej poważny. Otóż niemalże każda próba wyłączenia komputera kończy się albo błędem krytycznym, albo obraz sie wyłącza, a komputer chodzi dalej. Nie wiem czy ten problem ma podłoże systemowe (Windows 98SE :/), czy to wina któregoś z komponentów komputera. Co robić?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 22:54, Mr. Hahn napisał:

Mam problem. Raczej poważny. Otóż niemalże każda próba wyłączenia komputera kończy się albo
błędem krytycznym, albo obraz sie wyłącza, a komputer chodzi dalej. Nie wiem czy ten problem
ma podłoże systemowe (Windows 98SE :/), czy to wina któregoś z komponentów komputera. Co robić??
:/


To znany blad zwiazany z Win98. Moge poradzic zainstalowanie wszystkich mozliwych poprawek z WINUpdate. Problem moze powodowac m.in. karta sieciowa, albo dzwiekowa, jesli chcesz ustalic co jest przyczyna to sprobuj wylaczyc je w menedzerze urzadzen i zobaczyc czy system zamyka sie poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wroze, ze masz Win XP.

Przede wszystkim skanuj nie tylko Panda czy AVG ale tez jakims znanym antyspyware''em, np. AdAware, Spybot, HijackThis albo MS Antispyware. Moze sie okazac, ze spyware bedzie wracac po zresetwoaniu kompa. Wtedy bedziesz musial wylaczyc przywracanie systemu i przeskanowac kompa ww. programami w trybie awaryjnym.

Odblokowac menedzer zadan mozesz w rejestrze:

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
wartosc DisableTaskMgr i tam zmienic na 0 (a jesli juz jest 0 to zmienic na 1).

Active desktop pozwala wyswietlac pulpit jako strone html, co pozwala wlaczyc rozmaite bajery, ale jest tez zasobozerne i niebezpieczne. Na Twoim miejscu bym go wylaczyl.

Zeby powiedziec cos jeszcze nt. tego wirusa musielibysmy znac jego nazwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 14:43, Jarzy napisał:

Mam problem z usunięciem jednego trojana!Trojan nazywa sie:Trojan horse Downloader.Small.54.BH
Wykrywa go AVG,ale nie potrafi sie go pozbyć.Za każdym razem jest to samo.Siedzi w C:\System
Volume Information\_restore{6A4F5390-ECAB-4BDD-996-A-EA1AA15453CC}\RP307\A0149969.EXE


A sprobuj po prostu wylaczyc i wlaczyc przywracanie systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to "pyk" wystepuje???
Ogólnie różne pykania, trzeszczenia, strzelania, piszczenia mogą wydobywać z siebie kondensatory, cewki :)
Najczęściej nie ma się czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 23:40, Hegemon napisał:

A sprobuj po prostu wylaczyc i wlaczyc przywracanie systemu?

Zapytam sie jak nowicjusz-jak sie wyłącza przywracanie systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 02:45, Jarzy napisał:

> A sprobuj po prostu wylaczyc i wlaczyc przywracanie systemu?
Zapytam sie jak nowicjusz-jak sie wyłącza przywracanie systemu?



Panel Sterowania/System/Przywracanie Systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam taki problem: mianowicie gdy wlączam komputer wcina mi sie i nie idzie dalej na ekranie "uruchamianie systemu winodows". Probolwalem 10 razy resetowac kompa i nic. Dopiero teraz mi sie udalo wlaczyc go jakos. Jak sadzicie dlaczego tak sie dzieje? Mam windows xp pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw spróbuj antywira potem scandisc i defragmentacja? Może to wirus albo zapchany/zaśmiecony komp? Albo uszkodzenie dysku? Nie wiem do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie ja tez nie wiem. Pierwszy raz takie cos mi sie zdazyło juz myslem ze po kompie. Teraz sie boje go wylaczyc. Jakim antywirem najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się