PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

hej to znowu ja... podłączyłem za pomocą RJ45 kablem kompy... i w jednym i drugim zrobiłem konfiguracje sieci.. udostępniłem foldery... i w jednym widze tylko swój folder udostępniony.. a w drugim nie moge znalesc ikonki moje miejsce sieciowe :/
chciałem przezucic sobie filmy na inny dysk...
wiem ze mówiliście coś o kablu.. (gdy chce przezucac pliki) no ale powiedzcie mi dlaczego mi to nie działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 09:41, Chester001 napisał:

wiem ze mówiliście coś o kablu.. (gdy chce przezucac pliki) no ale powiedzcie mi dlaczego


to musi być kabel cross-over, czyli rożne kolejności kolorów przewodów we wtyczkach.
kolory przy ułożeniu wtyczki "kablem do siebie i zatrzaskiem do dołu":

Wtyczka pierwsza:
biało-pomarańczowy
pomarańczowy
biało-zielony
niebieski
biało-niebies ki
zielony
biało-brązowy
brązowy

Wtyczka druga:
biało-zielony
zielony
biało-pomarańczowy
niebieski
biało-niebieski
poma rańczowy
biało-brązowy
brązowy

jeżeli, coś pokręciłem to niech mnie ktoś poprawi, ale chyba tak to powinno iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - co jakiś czas zdarza się, że podczas uruchamiania komputer staruje tak jakby dwa razy. Dochodzi do ekranu ładowania Windowsa i tu następuje restart. Komputer ładuje się na nowo, ale tym razem z trybem wyboru: tryb awaryjny, normalny, etc.
Czytałem trochę na temat podwójnego bootowania, ale dokładnych informacji nie znalazłem. Stąd też pytanie - czy na pewno jest to to (podwójne uruchomienie), czy wina systemu.

Proszę o odpowiedź!

PS. Wszystko jest oryginalne, stery wgrane. Jeśli wina jest tego pierwszego to poczekam na nowy BIOS, jak tego drugiego to będzie problem, ale postaram się znaleźć wyjście. W razie czego sprawdzę jeszcze to na Linuksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Odpowiadam na twój post, ponieważ Dodaj Post nie chce mi działać...)

Da się to jakoś wyłączyć?
Włącza mi się co kilka minut...

Dodanie obrazka nie działa... :/
To muszę napisać, co się włącza:

Rozszerzony pakiet serwisowy

Rozważ zakup rozszerzonego pakietu serwisowego, zapewniającego pomoc techniczną i obsługę komputera HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem. A powodem tego było to, że miałem nową część w komputerze, której nie znajdował. Po restarcie wszystko było normalnie.
Ale wyjścia nie znam z tej sytuacji ponieważ teraz mam nowy komputer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 15:00, Virus 500 napisał:

Co to za Opcja PECI w Biosie , co daje ??


włączone - dostosowuje szybkość wentylatorów do temperatury - przynajmniej w ASUSach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa Acer Aspire (ma ponad 1,5 roku) i dziś przestał w nim działać touchpad. Normalnie podczas pracy kompa kursor przestał odpowiedać. Nie działają też wszystkie klawisze.
Jest to usterka mechaniczna czy można to jakoś softowo naprawić?
Za wszelkie sugestie dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A jakieś propozycje? Też pisze, że nowa część, ale nie wiem, czy to wina systemu, czy płyty.

Po obserwacjach (na szczęście są rzadko) zauważyłem, że jest to raczej wina hardware''u - nieoczekiwany restart (reset). Uważam, że jeśli byłby to system to po prostu by się zawiesił, etc. a tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 18:06, DJ Danielus napisał:

Po obserwacjach (na szczęście są rzadko) zauważyłem, że jest to raczej wina hardware''u
- nieoczekiwany restart (reset). Uważam, że jeśli byłby to system to po prostu by się
zawiesił, etc. a tak nie jest.

Ten problem zdarza się tez przy zbyt mocnym podkręceniu procesora - mój znajomy miał coś podobnego na Athlonie X2. Pomogło przywrócenie procka do standardowych wartości. Poza ty, może napiszesz dokładną konfigurację PC-ta, bo tak na oko ciężko stwierdzić, co może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 21:20, DJ Danielus napisał:

Mój config:
E8400
Foxconn P35A-S
Corsair 2x1GB 800MHz CL4 (dalej nie pamiętam)
8800GT Palit Sonic

Na oko wszystko wydaje się w porządku...poza płytą główną. Foxconn robi świetne płyty pod procesory, które pojawiły się w tym samym czasie co płyta. Za to ma sporo problemów z najnowszymi prockami. Przynajmniej tak słyszałem. W dziedzinie "najnowsze procki" lepiej radzą sobie Asus,Gigabyte i MSI - częściej wydają nowe BIOS''y i mają dużo więcej programistów, którzy się właśnie nimi zajmują.
A co do problemu - podejrzewam, że za jakiś miesiąc (czy kiedy tam nowy BIOS wydadzą) sam zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, że po aktualizacji BIOSu zniknie.

Co do nowych procków - z BIOSem w rewizji P30 miałem mocne problemy, ale komp chodził zaktualizowałem do P36 i dużo poprawili, no cóż, czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Kiedyś zainfekowałem kompa zapominając o końcu licencji antywirusa. Miałem wielkiego pecha, gdyż wirus od razu poważnie zainfekował system. Gdy właczałem kompa i Windows ładował się, nagle pojawiało się niebieskie okno ( nie STOP) informujące o tym, że wystąpił błąd i system nie został pomyślnie załadowany. Potem komp się restartował i pojawiały się opcje uruchomienia systemu ( awaryjne itp...) Na początku dawało się go jeszcze przes pewien okres uruchomiać, ale po pewnym czasie trzeba było formatować dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 21:20, DJ Danielus napisał:

Procek nie był kręcony :P

Mój config:
E8400
Foxconn P35A-S
Corsair 2x1GB 800MHz CL4 (dalej nie pamiętam)
8800GT Palit Sonic


Nie gniewaj sie, ale powiedz dlaczego nie kupiles mobo od asusa ?....to najlepsze plyty na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 22:38, Misquamaqus napisał:

Nie gniewaj sie, ale powiedz dlaczego nie kupiles mobo od asusa ?....to najlepsze plyty
na rynku

Wedle testów do podkręcania lepiej nadaje się Abit i Foxconn. Ja się właśnie z Asus''a przerzuciłem na Foxconna - dodatkowe 150 MHz więcej (na więcej nie pozwala sam procek...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ...dodatkowe 150 mhz na szynie fsb ?.
Z ilu ?....500 na 650 ?.
Taki stary wyga jak Danielus poszedl na ilosc a nie jakosc....no wiesz......
Asus byl, jesi i bedzie najlepszym producentem mobo.
Wykonanie pcb jest perfekcyjne.
Bez obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się