PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

To co proponujecie? Chodzi mi o jak najwyzsza wydajnosc. Wrocic do czestotliwosci 200, a bawic sie w taktowanie pamieci i rdzenia karty? Czy moze jakis kompromis sie znajdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu mój kumpel nie ma dźwięku w CS i na niektóórych stronkach np. Youtube? W CS nie ma dźwięków m.in. broni ale np. chodzenie już jest. A na youtube nie ma dźwięku wogóle. Wgralem mu kodeki których sam używam, ale to nic nie dało. Co trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 19:02, lechu28 napisał:

> FSB mam z 200 na 232 podkrecona... Czyli ze ile ma szyna AGP teraz? I czy to daje
jakies
> wyniki w wydajnosci w grach?

Teraz częstotliwość AGP chyba wynosi 77MHz. A jeżeli przesadzi się z O/C to wydajność
w grach może nawet drastycznie spadnąć

można by spróbować ręcznie zwiększyć dzielnik, ale niewiem czy to go nie "zamuli" bardziej (pamięci i wszystkie magistrale będą chodziły wolniej) niż podniesienie FSB przyśpiesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opcji zmiany dzielnika w swoim biosie :P Cos czytalem ze w tych procach chyba nie ma takiej opcji? To jak radzicie, wrocic do 200, czy moze cos pomiedzy pokombinowac, np. 210? Bo w tej chwili to karty podkrecac nie moge, bo od razu artefakty mam, ale to moze wlasnie przez to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 19:31, fifomaniak napisał:

Nie mam opcji zmiany dzielnika w swoim biosie :P Cos czytalem ze w tych procach chyba
nie ma takiej opcji? To jak radzicie, wrocic do 200, czy moze cos pomiedzy pokombinowac,
np. 210? Bo w tej chwili to karty podkrecac nie moge, bo od razu artefakty mam, ale to
moze wlasnie przez to...


Gdy ja miałem jakieś problemy z kompem, to zawsze wracałem do standardowych taktowań i to raczej pomagało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 19:37, fifomaniak napisał:

No to chyba tak sprobuje... Zobaczymy co sie stanie, wybuchnac na pewno nie wybuchnie
:D


Miałem kiedyś takiego sempa jak ty, ale gdy podkręcałem FSB na 232MHz to sprzęt zdychał po godzinie gry ://
Restartował się, zwalniał w gierkach, aż w końcu obniżyłem FSB na 200MHz i wszystko wróciło do normy.
Potem ostrożniej podnosiłem taktowania, aż komp był wydajny i stabilny.
Z przetaktowywaniem karty grafiki nigdy nie próbowałem, bo potem robią się takie zwidy niewidy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 200 jest tylko gorzej. A moze wyjme jedna kosc pamieci, bo nie dosc ze mam jednokanalowy tryb tylko na plycie glownej, to przy 2 zajetych slotach zwalnia do 333 zamiast 400 pamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 20:51, fifomaniak napisał:

Na 200 jest tylko gorzej. A moze wyjme jedna kosc pamieci, bo nie dosc ze mam jednokanalowy
tryb tylko na plycie glownej, to przy 2 zajetych slotach zwalnia do 333 zamiast 400 pamiec.


Możesz spróbować... A przywróciłeś fabryczne taktowanie karty grafiki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 21:22, fifomaniak napisał:

Aaa, jeszcze jedno. Warto powlaczac/powylaczac jakies opcje w biosie typu AGP fast write
itp.?

Edit: Taa, taktowania karty sa caly czas oryginalne.


Poczekaj tobie chodzi o artefakty w grach, czy o niestabilne działanie kompa?
Bo już się w tym wszystkim pogubiłem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 20:51, fifomaniak napisał:

Na 200 jest tylko gorzej. A moze wyjme jedna kosc pamieci, bo nie dosc ze mam jednokanalowy
tryb tylko na plycie glownej, to przy 2 zajetych slotach zwalnia do 333 zamiast 400 pamiec.

333? to jak najbardziej wyjmij, jeśli pamięć pracuje w trybie ddr to przy 400 ma takie samo taktowanie jak fsb proceosra, co jest korzystne od strony wydajności (jak ma inne to czipset musi buforować, a to zajmuje czas a co za tym idzie opóźnia transfer). Z drugiej strony jak pracuje poniżej swojego taktowania, to można by ustawić jej niższe timingi (co może ale nie musi ją przyśpieszyć bardziej niż różnica częstotliwości spowalnia, pozatym nie każda pamięć się do takich eksperymentów nadaje (część odmówi współpracy na timingach innych niż fabryczne)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah, tak, udało mi się ! Komp normalnie ZNOWU działa :). Ale mam znowu problem :P. Mianowicie chodzi o Avasta. Przez te przywracania systemu, w koncu mi go wywalilo, a jak przeczyscilem rejestr i wgralem na nowo go, to się nie chce odpalic ochrona Dostępowa :/. Klikam i nic. Wie ktos ocb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ona chyba sama sie przestawia na inne timingi. W Everescie sa napisane inne dla 200 i inne dla 166. Radzisz zeby wyjac? To normalne jest ze zwalnia, przynajmniej na tej plycie glownej (w instrukcji jest napisane, ze jak wlozy sie 2 400, to czestotliwosc obnizy sie do 333).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 20:51, fifomaniak napisał:

Na 200 jest tylko gorzej. A moze wyjme jedna kosc pamieci, bo nie dosc ze mam jednokanalowy
tryb tylko na plycie glownej, to przy 2 zajetych slotach zwalnia do 333 zamiast 400 pamiec.


Możesz wyjąć, ale czy gry zwolniły dopiero po tym jak zamontowałeś drugą kość pamięci?
Może pamiętasz po jakim zdarzeniu gry zwolniły? ( może przez przypadek coś uszkodziłeś w systemie, albo w sterownikach???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh, to jest bez sensu..... Komputer zaczal dzialac normalnie, to nie działał Avast!. Działa Avast!, to nie działa komputer.


WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się