PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2008 o 23:09, fifomaniak napisał:

Z tego co pamietam, to gdzies tak wlasnie w tych okolicach...


To zostaw tą kość z którą komp przedtem chodził dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 09:11, Pernia napisał:

eh, to nikt nie ma pomysłu na tej mój komputer? Znaczy ze jestem Zdany na siebie? :/


Mówisz, że komp nie działa gdy jest avast!. Mósisz spróbować na innym antywirusie, nie mam innych pomysłów... Nikt nigdy nie zrozumie Windowsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 09:21, lechu28 napisał:

> eh, to nikt nie ma pomysłu na tej mój komputer? Znaczy ze jestem Zdany na siebie?
:/

Mówisz, że komp nie działa gdy jest avast!. Mósisz spróbować na innym antywirusie, nie
mam innych pomysłów... Nikt nigdy nie zrozumie Windowsa :P


tzn, to nie tak :P. Chodzi o to, ze po 2 przywracaniach windy, Wywalilo nagle błąd że "System Windows Odzyskał sprawnośc dzialania po powaznym bledzie". Wtedy nie dzialal avast, wywalilo mu wszystkie pliki. No to sciagnelem avasta, zainstalowalem, oczywiscie jeszcze raz kompa uruchomilem i... i *&@#(, dalej działa jak przed ''cudownym uzdrowieniem". Wydaje mi się że trzeba będzie zrobic reinstall windowsa, ale Czy da się to zrobic bez formata, i usuwajac stary system ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co tam w Windowsie nawaliło.Ja bym ci jednak radził zrobić formata.
A jeśli ruszałeś coś w " Uruchom/Msconfig" to w zakładce Ogólne zaznacz " Uruchomianie normalne " jeżeli nie jest ono wybrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 09:35, lechu28 napisał:

Nie wiadomo co tam w Windowsie nawaliło.Ja bym ci jednak radził zrobić formata.
A jeśli ruszałeś coś w " Uruchom/Msconfig" to w zakładce Ogólne zaznacz " Uruchomianie
normalne " jeżeli nie jest ono wybrane.


Tiam, już jest wybrane uruchamianie normalne. Ale nie chcę robic formata, bo naprawdę WĄTPIE żebym znalazł sterowniki do wszystkich gratów co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panow i panie :)...

Troche historii - domorosly majsterkowicz w postaci ojca mojej Przyjaciolki doszedl do wniosku, ze PIV 2,9GHz w ogole nie potrzebuje pasty termoprzewodzacej i spokojnie bedzie sobie radzil bez niej. Totez temperatura tuz po wlaczeniu kompa osiagala 80st (pomiar w biosie), a pozniej bylo juz tylko gorzej ;-). Obecnie, po nalozeniu pasty temperatura ma spokojne 50st (i ok 60st w stresie). Dodam jeszcze, ze troche dziwacznie zachowywalo sie napiecie pokazywane z biosie - skakalo jak glupie ;)...

A teraz pytanie:
Co moze byc powodem czestych, twardych, wylaczen kompa? Komp sie po prostu wylacza, robi ''pyk'' i czarny ekran i trzeba go uruchamiac od nowa. Teraz znow nie chce sie nawet wlaczyc (od razu odpowiadam na pytanie: to NIE jest moj komp, wiec nie pytac sie JAK napisalem tego posta, skoro nie chce sie wlaczyc ;)). Na ulamek sekundy zapala sie tylko przedni panel i gasnie. Tak samo bylo jak probowalismy z kumplem znalezc przyczyne co padlo, ale pozniej zaczal dzialac.

KTORY element kompa poszedl sie wlasnie [...] i nalezaloby go wymienic? Procek czy moze zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol, znowu nei mogę zeditowac :/

Już chyba wiem co za ścierwo załapałem, kolega miał to samo.. Winmixer, czy jakoś tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo zasilacz poszedł. SKoro się nie odpala, to znaczy że nie ma prądu...

oo, edit dostępny. Ok. Tak więc, Znalazłem tutka co do instalacji windy od nowa :
http://komputery.katalogi.pl/Instalacja_systemu_Windows_XP-t46168.html

I tutaj pytanie, czy wystarczy sformatowanie dysku c: ?, I czy będę musiał wgrywac od nowa stery do płyty głównej, k. graficznej itd... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych windowsach czasami się tak robi. Może wirus (itp) uszkodził jakieś pliki, może coś nichcący uszkodziłeś.
Takie przypadki prawie zawsze muszą się kończyć formatowaniem... ( sam kiedyś miałem podobnie...)
A sterowniki znajdą się na stronach producentów ( wystarczy tylko troche przeszukać internet)
A jeżeli to problem ze sprzętem to troche gorzej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja instaluje system troche inaczej...
He, He to może dlatego mi teraz tak warczy i harczy dysk twardy.
Otórz ja przy instalacji tworze automatyczną partycje i formatuje ją systemem plików NTFS :P

EDIT: Przy formatowaniu usuwane są wszystkie dane z dysku twardego, więc wszystkie sterowniki i gy trzeba wgrywać od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 10:18, lechu28 napisał:

Ja instaluje system troche inaczej...
He, He to może dlatego mi teraz tak warczy i harczy dysk twardy.
Otórz ja przy instalacji tworze automatyczną partycje i formatuje ją systemem plików
NTFS :P


No ja też chce miec NTFS, ale chodzi o to, czy wystarczy zformatowanei C: na którym jest Winda, czy muszę formatowac tez D...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to innych partycji niż C:/ nie trzeba formatować by mieć NTFS. Można to zrobić programem Hard Disc Manager (chyba ten lub Partition Manager). Ale dane na wszelki wypadek skopiuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć jeden dysk w NTFS a drugi w FAT. jeśli chcesz konwertować, nie musisz formatować dysku :) ani reinstalować windowsa - przez konsole można dokonać nieinwazyjnej konwersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol, widze że nie przeczytaliscie panowie całego wątku ;). Chodzi o to, że mam problem z komputerem. potrzebny jest format, i problem w tym, że nei wiem, czy żeby się tamtego ścierwa pozbyc, muszę zformatowac dysk c:, czy C: i D: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 10:21, Pernia napisał:

No ja też chce miec NTFS, ale chodzi o to, czy wystarczy zformatowanei C: na którym jest
Winda, czy muszę formatowac tez D...?


Ja mam tylko jeden dysk twardy, ale opisze ci ja to wygląda:
1. Bootujesz płyte z Windowsem i po chwili klikasz dowolny klawisz...
2. Gdy dojdziesz do ekranu partycji, usuń starą z zepsutym Windowsem.
3. Gdy twój komp, nie będzie miał już starego Windowsa, utwóż automatyczną partycję
4. Potem sformatuj ją systemem plików NTFS (raczej nie będziesz miał innego wyboru)
5. Będziesz musiał wybrać, czy chcerz sformatować partycje szybko, czy normalnie...
6. Jak najbardziej wybierz tryb normalny, gdyż gdy wybierzesz tryb szybki , dysk będzie miał chyba gorsze osiągi
7. Formatowanie trwa ok. od 30 do 70 min. ( chyba)
8. Potem jest instalacja systemu w której wystarczy podać godzine itp.
Jeżeli ktoś wie jak instalować system na dwóch dyskach, to niech pisze. Ale to chyba nie ma różnicy...
Chyba o niczym nie zapomniałem... Jak macie jakieś zastrzeżenia to piszcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 10:39, Pernia napisał:

lol, widze że nie przeczytaliscie panowie całego wątku ;). Chodzi o to, że mam problem
z komputerem. potrzebny jest format, i problem w tym, że nei wiem, czy żeby się tamtego
ścierwa pozbyc, muszę zformatowac dysk c:, czy C: i D: ?

fakt, nie przeczytałem :) zazwyczaj starcza format C ale w moim przypadku jak nie sformatowałem D to mi internet nie działał... xP więc lepiej sformatuj oba dyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 10:44, szypek26 napisał:

> lol, widze że nie przeczytaliscie panowie całego wątku ;). Chodzi o to, że mam problem

> z komputerem. potrzebny jest format, i problem w tym, że nei wiem, czy żeby się
tamtego
> ścierwa pozbyc, muszę zformatowac dysk c:, czy C: i D: ?
fakt, nie przeczytałem :) zazwyczaj starcza format C ale w moim przypadku jak nie sformatowałem
D to mi internet nie działał... xP więc lepiej sformatuj oba dyski


argh, to nie wchodzi w grę, właściwie to chyba format wogle nie wchodzi w grę. :/. Bo widzicie, nie mogę znaleźc Sterów. Komputer mam taki jak w Podpisie, ACER Aspire SA85 - Potrzebuje tylko sterów do płyty głównej, bo grafikę i ram wymienialem - a do muzycznej mam. Może wam się uda coś znalezc ? [dodam że na płycie głownej mam napis "661FX-M7 REV:1.2a", i z tego co widzę to chipset to SiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem jazdę przez ostatnie 12 godzin. Wczoraj wieczorem ściągnęła sie jakaś łata to Windowsa. Niby wszystko ok, ale.. komp soię zrestartował, uruchomił coś przypominajacego ScanDisk i zaczął kasowac pliki. Normalnie prawie zawału dostałem. Od razu wszystykie wtyczki srrruuuu i włączanie w trybie awaryjnym. Niestety nic to nie dało. Znajomy informatyk powiedział ,zę widział już taki rpzypadek: program podszywa się pod windows updatera i ściąga wirus czy coś tam na dysk. Potem, przy ponownym uruchomieniu kompa zżera co popadnie. W ten sposób straciłem wszystko na patrycji systemowej. Normalnie poszło się j.... sorki.
Na szczęście ponad 40GB danych zostało na drugiej partycji. Niemniej musiałem wszystko instalowac od początku, co przy moim "szczęściu" było nie lada zadaniem.
Piernicze tego Windowsa. Wyłączam automatyczne aktualizacje i niech mnie pocałują w moje wielkie dupsko. Ide zobaczyć czy jeszcze mam kase na koncie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się