PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2006 o 11:15, aadasd napisał:

Własnie ja tez nie wiem. Pierwszy raz takie cos mi sie zdazyło juz myslem ze po kompie. Teraz
sie boje go wylaczyc. Jakim antywirem najlepiej?

antywirusowych jest duzo ja polecam pande 7.0 platinum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć płytkę instalacyjną Wina, niech się zaraz po włączeniu kompa uruchomi instalator Windows. Tam jest opcja naprawy systemu. Coś mi się o uczy obiło, że to pomaga. Ale ja tam zawsze robię formacik. Na C: nigdy nie trzymam ważnych plików, więc mogę formatować do woli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK jak bede wlaczac kompa od nowa to wrzuce ta plytke dziwi mnie tylko to ze zaczelo mi sie tak nagle wieszac podczas uruchamiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 12:33, Pirat10 napisał:

prawdopodobnie twoj windows to piracik a piraty mialy sklonnosci do zawieszania sie


? :lol: Ja miałem oryginalnego Windowsa 98 i wieszał się równie często co piracka wersja. Jak nie masz co napisać, to nic nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 12:33, Pirat10 napisał:

prawdopodobnie twoj windows to piracik a piraty mialy sklonnosci do zawieszania sie

orginalne win 9.x też (i to potężną) na xp przesiałem sie właśnie ze względu na brak stabilnosci 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 23:39, Hegemon napisał:

Przede wszystkim skanuj nie tylko Panda czy AVG ale tez jakims znanym antyspyware''em, np.
AdAware, Spybot, HijackThis albo MS Antispyware. Moze sie okazac, ze spyware bedzie wracac
po zresetwoaniu kompa. Wtedy bedziesz musial wylaczyc przywracanie systemu i przeskanowac kompa
ww. programami w trybie awaryjnym.


napewno bede musiał awaryjny? Bo ja jestem w ej komfortowej sytuacji że na drugim dysku tż mam windowsa i moge z niego skanować.

Co do antyspyware to spróbuje, niemniej pande wybrałem za to że ona nawet normalne pliki bieże za wirusy, to skoro ma cośtam przeciw spyware to chyba powinno wystarczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 12:39, PirO 17 napisał:

napewno bede musiał awaryjny? Bo ja jestem w ej komfortowej sytuacji że na drugim dysku tż
mam windowsa i moge z niego skanować.


Tak jak napisalem - byc moze bedziesz musial wlaczyc tryb awaryjny, a byc moze nie. Na poczatek skanuj w normalnym trybie, potem moze sprobuj w awaryjnym (albo i z drugiego windowsa, ale to moze nie dac spodziewanych rezultatow).

Dnia 05.02.2006 o 12:39, PirO 17 napisał:

Co do antyspyware to spróbuje, niemniej pande wybrałem za to że ona nawet normalne pliki bieże
za wirusy, to skoro ma cośtam przeciw spyware to chyba powinno wystarczeć...


Twoje klopoty swiadcza chyba o tym, ze nie starcza. Dzisiaj na windzie dla bezpieczenstwa dobrze jest, zeby chodzil antywirus, antyspyware, firewall i wszystkie poprawki systemowe. Warto tez zmienic przegladarke na inna niz IE, bo ten jest dla mastahow, ktorzy umieja go skonfigurowac :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 08:07, Abi Dalzim napisał:

>/.../ Jest to nagrywarka DVD samsunga, modelu teraz Ci nie
powiem bo jestem w pracy i nie pamiętam.

Nie zauważyłem odpowiedzi, więc Cię zmartwię. Wg mnie Samsung nigdy nie robił i pewnie jeszcze długo nie zrobi porządnej nagrywarki. Jeśli możesz, kup nową, a tej używaj do czytania dopóki chce jej się czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić,żeby ten głupi Anti Vir XP przestał ciągle aukatywniać swójego wirus guarda?Strasznie mnie to wkurza i nie moge tego wyłączyć nawet poprzez Startup Master''a :/ Jest jeszcze drugi problem-przy każdym starcie systemu virus guard z Anti Vir XP wykrywa mi jakiegoś trojana.Za każdym razem jest to ten sam plik w folderze Win32,ale jak szukam to nie ma tego pliku :/ Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 14:38, KrzysztofMarek napisał:

. Wg mnie Samsung nigdy nie robił i pewnie jeszcze
długo nie zrobi porządnej nagrywarki.


Prawdziwe słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 20:15, Jarzy napisał:

Co zrobić,żeby ten głupi Anti Vir XP przestał ciągle aukatywniać swójego wirus guarda?Strasznie
mnie to wkurza i nie moge tego wyłączyć nawet poprzez Startup Master''a :/


W ustawieniach programu powiniennes moc wybrac czestotliwosc aktualizacji. Jak nie to mozesz go zablokowac na firewallu, ale tego rozwiazania nie polecam.

Dnia 05.02.2006 o 20:15, Jarzy napisał:

Jest jeszcze drugi
problem-przy każdym starcie systemu virus guard z Anti Vir XP wykrywa mi jakiegoś trojana.Za
każdym razem jest to ten sam plik w folderze Win32,ale jak szukam to nie ma tego pliku :/
Co mam zrobić?


Pewnie jest ukryty, albo systemowy. Wybierz Narzedzia-OpcjeFolderow-Widok i wybierz, zeby pokazywal wszystkie pliki. Przy czym radzilbym sie zastanowic przed usunieciem, jesli plik jest w jakims folderze systemowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

antywirusowe czesto muwia ze wius jest np.w ... i ze trzeba go usunac w rzeczywistosci okazuje sie ze tam wirusa nie ma i jestto plik systemowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 09:14, Pirat10 napisał:

antywirusowe czesto muwia ze wius jest np.w ... i ze trzeba go usunac w rzeczywistosci okazuje
sie ze tam wirusa nie ma i jestto plik systemowy


Akurat ta szczególna cecha łącząca programy antywirusowe to...hmm...kit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samsunga mialem nagrywarke LG, Samsunga, Sony i Pioniera. [DVD lub CD lub jedno i drugie w jednym]
I uwazam, ze samsung jest najlepszy... ale to tylko moje zdanie :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 09:41, Night Elf napisał:

Co do samsunga mialem nagrywarke LG, Samsunga, Sony i Pioniera. [DVD lub CD lub jedno i drugie
w jednym]
I uwazam, ze samsung jest najlepszy... ale to tylko moje zdanie :P...


Poprostu masz szczęscie że nie była trefna, bo mój znajomy ma btc(najgorsza na świecie firma napędów)
i odziwo "żyje", a ciotka kupiła sobie komputer z betecekiem i zaraz się jej ta nagrywrka zajeździła.
I słyszałem od wielu że beteceki padają, dlatego lepiej kupić LiteON lub LG, (Teac, swego czasu były dobre ale nie wiem czemu upadły), dlatego gdyż jest przez to mniejsze prawdopodobieństwo zepsucia się napędu lub zatracenia jego pełnej funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się