PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

heh thx za porady, zrobiłem jak radziłeś i komp wygląda na to że normalnie działa...
nawet w rejestrze nie tra było grzebać ;)


swoją drogą by tak od razu znajdowało się ok. 250 wirusów, spywerów itp.? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Sygate Personal Firewall Pro,ale nie jestem ostatnio z niego zadowolony.Co polecacie?Co byłoby lepsze i ewentualnie obciążało pamięc kompa w mniejszym stopniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 22:13, Jarzy napisał:

Mam Sygate Personal Firewall Pro,ale nie jestem ostatnio z niego zadowolony.Co polecacie?Co
byłoby lepsze i ewentualnie obciążało pamięc kompa w mniejszym stopniu?


Pewnie firewall systemowy obciaza kompa najmniej (ja korzystam i nie narzekam). Wiele pochlebnych opinii slyszalem o Outpost Firewall Pro (wersja darmowa jest 30 dniowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam kartw dźwiękową AC''97 zintegrowaną i mam głośniki 5.1 wszystkie 3 wejścia zostają zajęte przez dżeki od głośników, i nie moge podłączyć mikrofonu. Kupiłem rozgałęziacz, ale i tak musze przełanczać na 2głośniki stereo bym mógł kozystać z miktofonu. Czy da się to jakoś ominąć i kożystać z 5.1 jednocześnie używając mikrofonu, czy potrzebuje innej karty lub drugiej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 11:27, Lumbago napisał:

Mam pytanie mam kartw dźwiękową AC''97 zintegrowaną i mam głośniki 5.1 wszystkie 3 wejścia
zostają zajęte przez dżeki od głośników, i nie moge podłączyć mikrofonu. Kupiłem rozgałęziacz,
ale i tak musze przełanczać na 2głośniki stereo bym mógł kozystać z miktofonu. Czy da się to
jakoś ominąć i kożystać z 5.1 jednocześnie używając mikrofonu, czy potrzebuje innej karty lub
drugiej karty.

Jesteś pewien, że głośniki wetknąłeś tam gdzie trzeba? Bo głośniki to wyjście, a mikrofon wejście, więc nie bardzo sobie wyobrażam, że karta sama się dostosuje. Po kolorkach wejść jest tak:
zielony-przednie gł.
czarny-tylne głośniki
żółty - centralny+subwoofer
czerwony-mikrofon
To są standardowe oznaczenia. Być może Twoja karta nie ma tylu wyjść (np. nie ma wyjścia na centralny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co instalują od nowa WIN XP całkowicie na nowym dysku, proponuję sformatować partycję na NTFS, a po za tym ci co chcą instalować boot magic i partition magic to z góry mówię bendą problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>a po za tym ci co chcą instalować boot magic i partition magic to z góry mówię bendą problemy.

Ja jakoś mam PartitionMagic 7. Korzystałem z niego wiele razy i nigdy nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2006 o 11:45, Tomi_323 napisał:

Ja jakoś mam PartitionMagic 7. Korzystałem z niego wiele razy i nigdy nie było problemów.


Ja też go używałem bez problemów ale do czasu. Pewnego dnia coś walneło i nie mogę go nawet zainstalować.
Od tamtej pory mam zainstalowane systemy na standardowym znanym wszystkim zastosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 11:41, Harmegidon napisał:

Ci co instalują od nowa WIN XP całkowicie na nowym dysku, proponuję sformatować partycję na
NTFS, a po za tym ci co chcą instalować boot magic i partition magic to z góry mówię bendą
problemy.

Mógłbyś wyjaśnić bliżej? Ja sobie zainstalowałem Partiton Magic 7 (z Komputer Świata) ale zdaje się, że wersja 7 ma ograniczenie do 80 CB dysku (chociaż często pracuje na większych; jak dotąd, mimo zainstalowania, nie używałem) wersja 8 do 300 GB. Mam zamiar kupić Partition Magic 8 i zdaje się, że można uruchomić komputer z płyty z Partition Magic i sformatować dyski i podzielić na partycje, albo, jeśli dyski są już z danymi, też utworzyć partycje i poprzenosić pliki, zmienić Fat 32 na NTFS i na odwrót. Byłbym zainteresowany Twoimi doświadczeniami na ten temat, zawsze lepiej skorzystać z cudzych doświadczeń niż uczyć się na własnych błędach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 11:41, Harmegidon napisał:

Ci co instalują od nowa WIN XP całkowicie na nowym dysku, proponuję sformatować partycję na
NTFS, a po za tym ci co chcą instalować boot magic i partition magic to z góry mówię bendą
problemy.

Ja tesh mialem problemy z PM ale warsją 6.0 ... na partycjach bylo wiele bledow..polecam prog GParted z kieszonkowych i normalnych dystrybucji Linuksa a dysk druid tesh fajny jest ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam tylko 3 wyjścia i nie wiem już sam co mam zrobić. Może coś poradzisz może są jakie programy do omijania takiego czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 14:35, Lumbago napisał:

Niestety mam tylko 3 wyjścia i nie wiem już sam co mam zrobić. Może coś poradzisz może są jakie
programy do omijania takiego czegoś


Niestety tu za wiele nie poradzisz :/ możesz spróbować ustawić na 2.1 użyć przejścióki (rozgałeziacza) na jednym wejsciu tyle że dźwiek będzie cichszy zamiast na 2 bedzie szedł na 4 głośniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 14:35, Lumbago napisał:

Niestety mam tylko 3 wyjścia i nie wiem już sam co mam zrobić. Może coś poradzisz może są jakie
programy do omijania takiego czegoś

Nie słyszałem niestety. Gdyby było jakieś wyjście cyfrowe to mógłbyś to do zewnętrznego dekodera podłączyć, ale tak to chyba nie. Sprawdziłeś kolorki? Bo pewnie część głośników masz wsadzone do wejścia mikrofonu i i tak nie grają.
Czeka Cię chyba kupno jakiejś osobnej dźwiękówki jeśli już masz te 5.1 głośniki. Około 100 PLN za jakiegoś Creative. Może jest coś tańszego. Ja mam SB Live! 5.1 i nie narzekam, choć mam ją już od 4 lat prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy ta strona zjada posty? Miałem tu odpowiedź, wszedłem, nie ma nic. To ręcznie wpisałem adres do posta, który się powinien pojawić i ukazał się. Odpisałem na niego, a dalej tu nie ma ani tamtego, ani mojej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 14:55, Lumbago napisał:

Ta ja tęz miałem takie problemy.

No. I dopiero teraz mi przeszło. Jak się wylogowałem widziałem wszystkie posty - jak się zalogowałem, nie widziałem.
Włączyłem IE, zalogowałem się i było OK. Teraz znów do Firefoxa i jest też OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

standardowy błąd, czasem nawet sie musi ktoś następny dopisać żeby twój post sie pokazał (są też takie przypadki zę starczy wyjść z tematu i do niego wrucić). bywa też że zjada na dobre i nic mu nie pomaga poza ponownym napisaniem posta( a ten twój problem sie chyba do zrobaczałego forum nadaje, tam jest masa podobnych bugów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu używałem na dysku Caviara 40 GB, ale popełniłem błąd jakiś, taki iż nie mogę go zainstalować ponownie.

RobeN - może ty wiesz, czym jest to spowodowane; sam musisz przyznać że po zainstalowaniu partycji na nowo jest jak gdyby dysko fizycznie nowy. A może się mylę, czy dane mimo tego zostają na tależyach.
Bo słyszałem że są pewne korporacje które odzyskują dane z uszkodzonych dysków i chodźby nie wiem jak sformatowane.
Dlatego tak sądze że ten błąd mi pozostał od tamtej pory. Jednak jest to mój domysł, na tych dyskach to ja nie stoję nawet na 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 16:04, Hegemon napisał:

Jedyny dobry sposob na to to Ctrl+A i Ctrl+C przed wyslaniem.

To nie o to chodzi. Chodziło o to, że te posty jak się wylogowałem się pojawiały, a jak się zalogowałem... znikały :) Dlatego szukałem "ręcznie" odpowiedzi na mojego posta wcześniej, bo myślałem, że jak dodam nowego, to się tamten pojawi (bo to powszechny błąd). A tu każdy kolejny ginął. Wylogowałem się - było wszystko co napisałem, zalogowałem - ginęły. Zalogowałem się na IE - było OK, wróciłem do FF i też OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się