PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2008 o 13:22, Virus 500 napisał:

No kurde to nie wiem , jak podkręcę to mi gorzej chodzi , gry mi strasznie mulą

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426 - b.dobry poradnik, na jego podstawie sam podkręcałem. :]

Zmiana napięć szczerze mówiąc potrzebna nie jest, ponieważ na standardowym napięciu wyciągniesz te 3GHz, które już wystarczają dla najnowszych gier. Także to zwiększa naprawdę mocno temperaturę, a procek, który grzeje się powyżej 70 stopni, to będzie trwał maksymalnie rok... xd
No i patrząc jakie wcześniejsze temperatury miałeś, nie powinieneś nawet tykać napięć, tylko FSB, które zazwyczaj przy 300 już wystarcza.

A z tym muleniem, to zbytnio nie wiem, zrób testy, np. GOLDMEM, Orthosem czy OCCT, ale wątpię aby to była sprawa stabilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa super , szkoda że nie wiem jakie napięcie jest zalecane na moją pamięć , nie ma napisanego ani na pamięci ani na opakowaniu .
Mam 2x 1 GB DDR2 PC2 6400 CL5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 13:22, Virus 500 napisał:

> Napięcia podnosisz tylko, jeśli procesor działa nie stabilnie, max. 10-15%.

No kurde to nie wiem , jak podkręcę to mi gorzej chodzi , gry mi strasznie mulą

być może przestawił się dzielnik pamięci, i zaczeły pracować asynchroniczne, ew któraś magistrala podkręciła się tak bardzo że np karta graficzna nie wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 15:03, Virus 500 napisał:

Taa super , szkoda że nie wiem jakie napięcie jest zalecane na moją pamięć , nie ma napisanego
ani na pamięci ani na opakowaniu .
Mam 2x 1 GB DDR2 PC2 6400 CL5


Pamieci ddr2 chodza spkojnie na napieciu 2.1 do 2.4 volta. Wyzsze moze byc szkodliwe chociaz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc bo juz nie wyrabiam psychicznie....
Kupilem 1,5tyg temu kompa. Intel core 2 quad q6600 2,4ghz 4gb ram ddr2 gforce 8800 gt 512mb windows vista 64. wszystko dzialalo jak ulal do wczoraj gdy wieczoreem gdy konczylem swoja przyfode z lotro wylaczelm komputer z opcja instalacji aktualizacji...dzis z rana chce wlaczyc kompa a on dead....nie rusza system. ladowanie konczy sie na microsoft corporation a potem w momencie gdy powinno wyskoczyc logo windy pojawia sie czarny ekran i nic (nawet 45min czekanie nie dalo nic) probowalem naprawiac i rozne cuda i nic. to sie wkurzylem i biore sie za przeinstalowanie systemu dane szlag trafil. zainstalowalem wszystko jeszcze raz sciagnalem ze strony jakies microsoftu directx 10 i instaluje wszystko gra wlaczam aktualizacje lotro (kazdy chyba wie ile to sie sciaga....) no i teraz zainstalowalem warhammer mark of chaos hula jak marzenie, to chcialem sobie w c&c3 pograc a tu(błąd na zdjęciu) co robić? poza tym za kazdym razem jak włączam kompa to komp (mimo tego ze przeinstalowalm) umiera dopiero po resecie zaczyna dzialac. co mam robic bo juz sil nie mam ? prosze o odpowiedz i pomoc. bo mi w serwisie powiedzieli ze nie biora odpowiedzialnosci za system vista......pomoze ktos?

20080419171843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 17:45, Misquamaqus napisał:

Vista to crap wiec bedziesz musial uzbierac jakies 260 zlotych i kupic xp home edition.
Zrobisz aktualizacje i bedziesz spokojnie smigal we wszystkie gierki jakie sa.

chce viste. poza tym dwa dni temu wszystko dzialalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej to proszę napisz mi co mam zrobić . Bo nic z tego nie rozumie . Piszę żeby zmienić jakieś Timingi , nie pisze co toj jest , potem jakąś wartość napięcia pamięci , nie pisze jak ta opcja w biosie się nazywa , jakieś trza FSP ...

Napiszę moją konfigurację PC i napisz na jakie wartości mam pozmieniać :

Płyta Główna : ASUS P5B P965 Intel
Procesor : Core2Duo E6750 2.66 Ghz BOX
Pamięć : 2x 1 GB DDR2 800 Mhz Patriot PC2 6400 CL5
Dysk Twardy : SEGATA 205 GB HDD 16 MB cache 7200 obr./min
Grafika : GeForce 8600 GAINWARD 800/1600 Mhz 256MB/128 BIT

W stresie temperatura 2 rdzeniów wynosi 49/50 stopni

Napięcia tych ramów na opakowaniu u mnie nie pisze ani na kościach ale jak kolega wyżej pisał to tak 2.1 -2.4 V i tu już nie wiem na jaką ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wszystko ustawia się w biosie. i Nie chodzi o fps czyli ilośc klatek na sekundę/strzelankę z widokiem fpp tylko o FSB (bynajmniej nie o KGB bis ;) timingi zaś określają ile taktów pamięciom zajmie wykonanie takiej a nie innej czynności. są to 4 cyfry oddzielone pauzami. Generalnie im mniejsze tym lepiej, chociaż poszczególne liczby mają różne znaczenie dla wydajności.
edit: taka mała rada: poczytaj o overcockingu, bo jak zrobisz to nieumiejętnie to możesz albo mieć niestabilny (przegrzewanie się) komputer, albo nawet sprzęt uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przy instalacji Windows Vista "z urzędu" z systemem masz zaimplementowany DX10. Gra może się kłócić z nim. Na płycie z grą znajdziesz pliki aktualizacyjne DX9. Zainstaluj je. Jeśli nie pomoże spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z wcześniejszym systemem (P-Klik na ikonę gry->Właściwości->zakładka "Zgodność"->zahacz "uruchom w trybie zgodności z:"->wybierz System XP z dodatkiem Service Pack).
Przy okazji, jesteś pewien, że ściągnąłeś DX9 dla systemu 64-bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 21:17, Adham napisał:

Z góry dziękuję za pomoc.


Dopisuję się po części, żeby się przypomnieć, ale przede wszystkim doszła mi jeszcze jedna rzecz: teraz poza dochodzeniem procesora do 100%, zaczyna on wariować bez większego obciążenia. Bo wątpię, żeby taki firefox wykorzystywał ciągle 80% mocy procka, biorąc pod uwagę, że nigdy nie przekraczał kilkunastu. O co chodzi?
A, i jeszcze raz proszę o to z biosem, bo się na tym nie znam, więc jeśli ktoś mógłby sprawdzić, to info w poprzednim poście. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli masz pamięci Patriota 800MHz CL-5 to na nic Ci podnoszenie napięcia. Pamięci Edycji Ultra z CL-4, aby działały właśnie z latency 4 muszą mieć (zgodnie z opisem producenta) napięcie 2,0V.
Zresztą wiem jaki możesz mieć problem. Płyta obsługuje szynę 1066MHz a procesor działa na 1333MHz. Musisz zaktualizować BIOS i pobawić się ustawieniami szyny systemowej żeby to wszystko działało. Miałem podobny problem. W końcu się zdrzaźniłem i wymieniłem płytę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. mam zaktualizowanego Biosa , teraz jest taka wersja co poprawia to tylko :
1. Fix CPU ratio will not reset after load BIOS default
2. Enable support for N/2 Ratio option

Tak więc nie potrzebuję tej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 22:13, Virus 500 napisał:

Tak więc nie potrzebuję tej wersji


Nie wydaje mi się żebyś zdziałał cuda z tym procesorem na tej płycie pod względem OC. Płyta jedynie wspiera (a nie obsługuje) szynę 1333MHz. Sam miałem wrażenie, że procesor jest zamulony na tej płycie. Po zmianie płyty wszystko ustąpiło. Przy okazji - pamięci też chodziły mi z CL-5 zamiast CL-4. Wynika to z braku możliwości ustawiania stosunku FSB do szyny pamięci. Normalnie pamięci działają na 800MHz z CL-4 przy częstotliwości 333MHz. Dzięki modalnemu ustawieniu wspomnianego stosunku można spowodować, że pamięci będą działały z tymi parametrami przy 400MHz. Obawiam się jednak, że nie na tej płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się