PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam pytanie jesli mam orginalnego Windowsa XP zainstalowanego na moim kompie.I ostatnio w domu pojawił się drugi komputer mojego szwagra to czy on musi kupować nowy Windows XP czy może zainstalować tego mojego również???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 13:01, Kubus7741 napisał:

Mam pytanie jesli mam orginalnego Windowsa XP zainstalowanego na moim kompie.I ostatnio
w domu pojawił się drugi komputer mojego szwagra to czy on musi kupować nowy Windows
XP czy może zainstalować tego mojego również???

Niestety musi kupić, licencja na Windowsa jest na jeden komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 13:10, sig. napisał:

> Mam pytanie jesli mam orginalnego Windowsa XP zainstalowanego na moim kompie.I ostatnio

> w domu pojawił się drugi komputer mojego szwagra to czy on musi kupować nowy Windows

> XP czy może zainstalować tego mojego również???
Niestety musi kupić, licencja na Windowsa jest na jeden komputer

Aha to teraz już będę wiedział dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem
Otóź w grach które wymagają dużo ilości ramu wyskakują mi błędy graficzne i to bardzo często (i m więcej gra wymaga ramu tym częściej), typu:
znikania niektórych obiektów w grze i rozciągające się tekstury poza mapę,
Nie wiem zabardzo czego to może być wina, może pamięći dram, albo pamięći na karcie graficznej ?
Znacie jakieś darmowe programy do sprawdzenia tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kilka dni temu ale nikt nie odpowiedział może dziś ktoś się znajdzie:

Dyski, partycje, sektory...
Chciałem sobie podłączyć drugi dysk ("z odzysku") i powstaje problem bo partycje układają się na przemian. Pierwsza partycja drugiego wskakuje między dwie partycje pierwszego, bez względu na to który jest master. Próbowałem już wielu kombinacji... Może ktoś ma jakiś pomysł?

Jaką maksymalnie partycję można utworzyć w FAT32 z sektorami 8192, jakoś nie mogę się doliczyć ale to będzie chyba pomiędzy 11,5GB i 25,5GB.

Jeszcze o jakiś program do zabawy z partycjami zapytam: żeby zmieniał wielkość, konwertował FAT16 na FAT32, nie kasował zawartości, był FREE (przynajmniej czasowo :), działał na Win98SE, czy wymaga instalacji, czy może być odpalony z dysku "do przeróbki" (np z niezmienianej partycji). Kiedyś był jakiś Partytion Magic ale nie wiem czy spełniał wszystkie kryteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podkręciłem procesor c2d e6300 do 2,45 sprawdziłem w orthosie i pokazuje błąd: Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.
FATAL ERROR: Final result was CDC38719, expected: 86B106EB.
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
Torture Test ran 2 minutes 23 seconds - 1 errors, 0 warnings.
Execution halted.
co to oznacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 15:13, Opal P napisał:

Pytałem kilka dni temu ale nikt nie odpowiedział może dziś ktoś się znajdzie:

Dyski, partycje, sektory...
Chciałem sobie podłączyć drugi dysk ("z odzysku") i powstaje problem bo partycje układają
się na przemian. Pierwsza partycja drugiego wskakuje między dwie partycje pierwszego,
bez względu na to który jest master. Próbowałem już wielu kombinacji...
Może ktoś ma jakiś pomysł?

Pewnie ma partycję typu podstawowego, takowe zawsze mają przydzielane literki przed dyskami logicznymi (niezależnie od tego jak dyski były podłączone i czy były na nich dyski logiczne). Generalna zasada brzmi najpierw są partycje podstawowe (od c:), potem dyski logiczne (jak już wszystkie podstawowe z wszystkich dysków mają przydzielone litery) a na końcu napędy optyczne

Dnia 20.04.2008 o 15:13, Opal P napisał:

Jaką maksymalnie partycję można utworzyć w FAT32 z sektorami 8192, jakoś nie mogę się
doliczyć ale to będzie chyba pomiędzy 11,5GB i 25,5GB.

zależy czym. generalnie większą niż obecne dyski twarde, ale microsoftowe narzędzia do partycjonowanie skutecznie ograniczają tą wielkość (w win 98 o ile pamiętam 130 gb, w xp już dużo mniej (bo trzeba było ntfs wypromować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dość poważny problem otóż nie dawno kupiłem nową graficzkę HD 3650pro i gdy przez przeglądarkę odpalam jakiś plik video cały komp łapie zawieche na amen :( i wyskakuje monit do ATi.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

20080420180540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sory , to niestety wina sterowników ATI , ONI jeszcze nie zrobili stabilnych sterowników , także musisz czekać na nowe

Ps. a masz może najnowszą wersje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 13:55, Gol Galad napisał:

> No kurde to nie wiem , jak podkręcę to mi gorzej chodzi , gry mi strasznie mulą

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426 - b.dobry poradnik, na jego podstawie sam
podkręcałem. :]



Przeczytałem to i mam parę uwag , u mnie w BIOSIE nie ma opcji TIMINGI , nie ma FSB płyty głównej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 18:21, Virus 500 napisał:

No sory , to niestety wina sterowników ATI , ONI jeszcze nie zrobili stabilnych sterowników
, także musisz czekać na nowe

Ps. a masz może najnowszą wersje ?


Posiadam sterowniki z numerkiem 8.4 więc chyba najnowsze masz podobny problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga SH-S203B SB00 i mam problem z odczytem niektorych plyt (np. przy instalacji gry, nieraz wyskakuja bledy przy kopiowaniu zdjeć z płyty). Ściagnalem program firmware updater i sciagnalem najnowsze firmware, raczej zrobilem wszystko dobrze, ale problemy wystepuja nadal. Mozna zaradzic temu problemowi domowymi sposobami czy musze isc do serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowanego windowsa XP Pro 64bit i nie wiedzieć czemu nie mam dźwięku przychodzących wiadomości i zmiany statusu w gadu-gadu. Sprawa jest tym dziwniejsza, że podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów wszystko jest w najlepszym porządku. Problem dotyczy tylko i wyłącznie gg. Gdyby miał ktoś jakiś pomysł odnośnie rozwiązania tego problemu byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 18:49, dave03 napisał:

Problem dotyczy tylko
i wyłącznie gg.


Wejdź w ustawienie gg, dźwięki i zobacz czy masz "zaptaszkowane" odpowiednie opcje... :)

Jak jest zaznaczone, i nie ma dźwięku to przeinstaluj gg :]


Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 18:56, Yaquza napisał:

Mam problem.Gdy chce oczyścić dysk, zwykłym programem oczyszczanie dysku, on nie chce
go oczyszczać.Czy jeżeli zainstaluje odkurzacza i CCleanera, one będą działały??


Mówiąc "zwykły program oczyszczania dysku" masz na myśli tego Windowsowego? Jak dla mnie Windowsowa usługa czyszczenia dysku jest beznadziejna i zbyt wolna, używam tylko i wyłącznie CCleaner - jeszcze nigdy mnie nie zawiódł i jest niesamowicie szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 18:40, kulfoniarz napisał:

Mam Samsunga SH-S203B SB00 i mam problem z odczytem niektorych plyt (np. przy instalacji
gry, nieraz wyskakuja bledy przy kopiowaniu zdjeć z płyty). Ściagnalem program firmware
updater i sciagnalem najnowsze firmware, raczej zrobilem wszystko dobrze, ale problemy
wystepuja nadal. Mozna zaradzic temu problemowi domowymi sposobami czy musze isc do serwisu?


Do serwisu, w sumie można rozkręcić napęd i podkręcić chyba siłę laserów (chociaż nie wiem czy czasem mi się nie wydaje tylko ;)) ale traci się wówczas gwarancję, a napęd i tak padnie po jakimś czasie. Nie wiem jak działa serwis Samsunga, LG przykładowo odsyła nowe napędy i nie bawi się w naprawianie sprzętu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się