PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2008 o 19:01, Taikun napisał:

> Mam Samsunga SH-S203B SB00 i mam problem z odczytem niektorych plyt (np. przy instalacji

> gry, nieraz wyskakuja bledy przy kopiowaniu zdjeć z płyty). Ściagnalem program firmware

> updater i sciagnalem najnowsze firmware, raczej zrobilem wszystko dobrze, ale problemy

> wystepuja nadal. Mozna zaradzic temu problemowi domowymi sposobami czy musze isc
do serwisu?

Do serwisu, w sumie można rozkręcić napęd i podkręcić chyba siłę laserów (chociaż nie
wiem czy czasem mi się nie wydaje tylko ;)) ale traci się wówczas gwarancję, a napęd
i tak padnie po jakimś czasie. Nie wiem jak działa serwis Samsunga, LG przykładowo odsyła
nowe napędy i nie bawi się w naprawianie sprzętu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 18:21, Virus 500 napisał:

Przeczytałem to i mam parę uwag , u mnie w BIOSIE nie ma opcji TIMINGI , nie ma FSB płyty
głównej :/

Zwykłej nazwy "timingi" to nie ma, tylko najlepiej to podpatrzeć sobie po wartościach jakie są z BIOSie(chyba, że naprawdę jakiś dziwny masz...). Z timingami to będzie mniej więcej tak jak na tym obrazku http://www.egielda.com.pl/images/art/cache/35b921e8948b5bc0b362dd699a25eab2.jpg
Alb o po prostu ciąg 3 liczb i 4 największa. :P

Z FSB, to External Clock, CPU Clock czy po prostu FSB Frequency. Bodajże masz Asusa, więc to trzecie, ale tam - popatrz te wartości i te co w poradniku. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 19:07, adrianos1234 napisał:

Jak tu usunąć konto ? Może mi ktoś powiedzieć ?


Swojego konta nie możesz usunąć. Możesz, co najwyżej, założyć nowe. A, i pytania o takie sprawy to nie w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam bardzo irytujący i hmm nie dający mi spokoju problem. Mianowicie mam ciągłe zwiechy komputera (zawieszanie się obrazu, tak że po chwili jak by się monitor wyłączał ponieważ dioda staje sie pomarańczowa z zielonej). Czasem wyskakuje mi blue screen i pisze że błąd występuje w pliku ati3.duag.dll czyli chodzi o stery do karty. Tak próbowałem instalować różne sterowniki, nawet te które zostały umieszczone dzisiaj... Hmm błąd i może zniknął co do ati, ale zwiechy kompa pozostają nadal. Szukałem po necie rożnych rozwiązań, jednak żadne nie poskutkowało. Przeczyściłem wszystkie wiatraki itp.. Temp. kompa też mam w porządku. Po prostu nie wiem co się dzieje:( męczę się z tym problemem już ponad miesiąc. Oto parametry mojego kompa:
Radeon x1950 Pro (AGP)
AMD athlon 64 3000+
2x 512 Kingston
Zasilacz: Amacrox Warrior 450
Myślę, że to wystarczy i proszę was o jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z napędem LITE-ON DVDRW SOHW-1653S SCSI. Płyty dwuwarstwowe czyta dopiero po którymś z rzędy włożeniem do napędu... Dzieje się tak już od doś dawna, ale do tej pory zawsze za 2 razem łapała... A teraz czasami i 1,5h wysuwam i wsuwam szufladkę napędu aż zaskoczy... Wymiana mnie czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 20:43, Satruss napisał:

Ostatnio mam problem z napędem LITE-ON DVDRW SOHW-1653S SCSI. Płyty dwuwarstwowe czyta
dopiero po którymś z rzędy włożeniem do napędu... Dzieje się tak już od doś dawna, ale
do tej pory zawsze za 2 razem łapała... A teraz czasami i 1,5h wysuwam i wsuwam szufladkę
napędu aż zaskoczy... Wymiana mnie czeka?

być może soczewka zakurzona, spróbuj rozkręcić i przeczyścić. tylko ostrożnie, jest z łatwo rysującego się plastiku (a jak już się porysuje, to cię napewno będzie wymiana czekać bo niczego nie przeczyta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 22:38, Virus 500 napisał:

A masz! CPU Frequency(i tak czy siak, ma dobrą wartość, ale kręcić możesz, a jeśli ci Windows nie będzie chciał uruchamiać to sobie zmniejszasz to) ! -_-

Zmieniasz tez DRAM Frequency na 1:1 lub 1:100, to to samo. Tam na wartość jaka jest w tym poradniku. Ażeby ustawić timingi to inne menu będzie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jest następująca: chciałem dokupić pamięci RAM do komputera. Jest chyba w tej chwili dobra koniunktura na tego typu zakupy bo pamięci są w tej chwili śmiesznie tanie. PDP Patriot EP 2x2 GB poniżej 300 zł.
Przeczytałem jednak, że Windows XP jest w stanie zaadresować 4 GB pamięci ale licząc łącznie z plikiem wymiany co daje rzeczywisty obszar pamięci w okolicach 3,25 GB. Czy to prawda?
Jeśli tak, to nie ma sensu inwestować w więcej niż 3GB pamięci mając do dyspozycji Windowsa XP, albo przenieść się na Vistę lub jakiś system x64 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 08:35, GeoT napisał:

Jeśli tak, to nie ma sensu inwestować w więcej niż 3GB pamięci mając do dyspozycji Windowsa
XP, albo przenieść się na Vistę lub jakiś system x64 :/

vista 32 bit ma to samo ograniczenie, te 4gb to limit szyny pamięci (która ze względu na zbyt małą "szerokość" (właśnie 32 bity) nie jest w stanie podać adresu komórki leżącej poza limitem)w 32 bitowym procesorze.64 bitowym pracującym jako 32 bitowy (a pracuje w takim jak się 32 bitowy system zainstaluje) a nie systemu. Tak wiec każdy 32 bitowy system je ma (ale np 64 bitowy xp ma już limit duuuuuuuużo dalej, bo tam szyna pamięci ma 48 bitów dla intela , i chyba 64 dla amd. Tak czy siak obsługiwaną pamięci liczy się w petabajtach wiec zanim limit zostanie osiągnięty 64 bitowe procesory będa już pewnie historią).
ps da się obejść to ograniczenie, ale wymaga to tzw stronicowania (podziału pamięci na mniejsze, akceptowalne przez szynę kawałki) co fatalnie odbija się na wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem przy zakupie nowego systemu operacyjnego nie ma sensu inwestować w systemy 32-bitowe. Przecież za jakiś czas te 4GB RAMU to będzie optimum dla pracy systemu.
Więc albo XP 64bit albo Vista 64 bit (pomijam kwestie dostępności sterowników dla tego typu systemów)
Z drugiej strony aktualne ceny pamięci bardzo kuszą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dość dziwny problem. Mianowicie czasami ( nie zawsze ) po włączeniu się już Windowsa cały ekran robi mi się różowy, Windows cały czas jest stabilny po można go zamknąć poprzez alt+f4, tylko że oprócz tego nic nie da się zrobić.

Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się