PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z Gothiciem 2, poziomy sie wolno ładują, i nie mogę atakować, to znaczy mogę ale jakby myszka o tym decydowała kiedy, i jeszcze nie mogę blokować, ni jest to wina karty graficznej, bo przedtem miałem 9550 a teraz mam 9600PRO i Semprona 2800+, gra jest oczywiście oryginalna, chociaż w międzyczasie sciągałem filmik na YT, ale to raczej nie powwino komplikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 07:15, Bluray napisał:

> Elo mam wkurzający problem z kompem. Mianowicie mój miesięczny komp dostał pewnych
zajawek,
> i gdy np. pogrywam w Gothica to często zacina się i nic się nie da zrobić, trzeba
resetować.
> Wcześniej tak nie było.
> W innych grach też tak czasem mam, a nawet podczas przeglądania netu. Mój komp:

>
> Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo E6750 @ 2.66GHz (2 CPU''s)
> Pamięć ram: 4096MB RAM
> Płyta główna: P5N-E Sli
> Dysk twardy: 320 GB
> Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT
> Monitor: LCD 22''
> Karta dźwiękowa: SB X-Fi Audio [ACOO]
> Windows xp
> Zasilacz 500 wat
>
> Proszę o pomoc.

Sterowniki?


Mam wszystkie,

I to nie jest wina temperatur, procek ma ok 35 stopni celcjusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu z reakcją klawiszy w grach. Chociażby w Icy Tower, czy Gumboy Adventures. Cokolwiek wcisnę działa z kilku(nastu)sekundowym opóźnieniem, nie działa wcale lub jest tak, jakbym wciskał dłużej niż naprawdę. W najnowszej TrackManii też jest taki problem, tyle że po jakimś czasie grania, a wyłączenie gry pomaga. Mam byle jaką klawiaturę za 30zł bez sterowników podpinaną z tyłu do tego kolorowego wejścia. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 15:02, Zbyszlaw napisał:

Od jakiegoś czasu z reakcją klawiszy w grach. Chociażby w Icy Tower, czy Gumboy Adventures.
Cokolwiek wcisnę działa z kilku(nastu)sekundowym opóźnieniem, nie działa wcale lub jest
tak, jakbym wciskał dłużej niż naprawdę. W najnowszej TrackManii też jest taki problem,
tyle że po jakimś czasie grania, a wyłączenie gry pomaga. Mam byle jaką klawiaturę za
30zł bez sterowników podpinaną z tyłu do tego kolorowego wejścia. Pomożecie?

Skołuj od znajomego inną klawię i sprawdź czy będzie to samo. Jak będzie o wiele lepiej, to nowa klawiaturka, zaś jeśli będzie to samo - to coś w komputerze. Sprawdź to najpierw, potem się pomyśli... xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja... Zainwestowałem w płytę czyszczącą do napędu DVD... Uruchomiłem, ale nadal dwuwarstwowe płyty DVD "zaskakują" z n-tym razem... Wymiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 16:46, Satruss napisał:

Tja... Zainwestowałem w płytę czyszczącą do napędu DVD... Uruchomiłem, ale nadal dwuwarstwowe
płyty DVD "zaskakują" z n-tym razem... Wymiana?


Tak, najlepiej na jakiegos PIONNIERA 115D na ATA lub 215D na SATA, koszta kolo 110zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki pieprzony problem i się już powoli wkurzam i jak tego nie naprawie to zamorduje kogoś daję słowo .

We wszystkich cholera grach przykładowo nagle robi mi się ze 150 fps 30 fps lub mniej , tak nagle , wtedy muszę jakoś w grze kursor skierować w niebo lub ziemię , oczywiście w grze i powracają do normy , i później tak znowu , zdarza się to losowo .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 20:47, Virus 500 napisał:

A ja mam taki pieprzony problem i się już powoli wkurzam i jak tego nie naprawie to zamorduje
kogoś daję słowo .

We wszystkich cholera grach przykładowo nagle robi mi się ze 150 fps 30 fps lub mniej
, tak nagle , wtedy muszę jakoś w grze kursor skierować w niebo lub ziemię , oczywiście
w grze i powracają do normy , i później tak znowu , zdarza się to losowo .........


Masz wlaczone wymuszanie synchronizacji pionowej w sterownikach karty graficznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 20:50, Tokix napisał:

Mam podobny problem ....:''(
Mi powiedziano, że problemy z kartą graficzną (temperaturą).


No i co ?....rozwiazales ten problem z temperatura ?.

Karta jak dochodzi do progu granicznego to ma w biosie ustawione aby zwolnic tempo i sie nieco ostudzic. Takie zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 22:55, Virus 500 napisał:

Oj teraz patrzę przy stresie to ma 75 stopni


Dopóki temperatura GPU nie przekroczy w stresie 90*C nie zaśmiecaj sobie tym głowy. Prób zwalniania NVidia ustawiła fabrycznie na 130*C więc możesz być spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to co jest do jasnej cholery ?!

Że te fps mi spadają . Może to jest wina tego że mam płytę główną która ma częstotliwość taktowania 1066 Mhz , efektywną 1333 MHz , a procesor ma 1333 Mhz .. Może to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 09:45, Virus 500 napisał:

No to co jest do jasnej cholery ?!

Że te fps mi spadają . Może to jest wina tego że mam płytę główną która ma częstotliwość
taktowania 1066 Mhz , efektywną 1333 MHz , a procesor ma 1333 Mhz .. Może to ?


napewno to nie jest to bo ja mam tak samo jak ty tyle ze u mnie wszystkie gry chodza idealnie plynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 09:53, bartek002 napisał:

Hmm czemu Gothic2 tak długo mi zapisuje i wczytuje?Mam 1GB ramu!


Bo to Gothic. Na sprzęcie znacznie przewyższającym wymagania potrafi się bez powodu przyciąć, więc się nie dziw. Albo się męcz, albo zagraj w coś innego - imho ta druga opcja, bo Gothic jest słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 12:13, Virus 500 napisał:

No dobra może przesadziłem , nie we wszystkich grach tak jest , tylko w Counter-Strike
Source i często na mapie de_dust2

Czyli twój problem sprowadza się tylko do jednej gry, tak ? Swego czasu jak jeszcze miałem poprzedni komputer to zaraz po zakupie miałem podobny problem, tyle, że u mnie dochodziły do tego jeszcze artefakty graficzne. Problem rozpłynął się po update''cie biosa. Zarówno karty graficznej jak i płyty głównej. Nie polecam ci jednak narazie tego (ewentualnie jak ostateczność) z racji tego, iż nie ma pewności czy winny jest bios czy coś innego, ale również niebezpieczeństwa jakie towarzyszy wymianie biosa (nie tylko niedoświadczonym użytkownikom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się