PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2006 o 13:42, A-cis napisał:

Zwróć uwagę, że tam są dość stare opinie, a te najświeższe dotyczą Win 2000 i Linuxa. Nie wiem
czy dotyczą one również XP.

trudno mi sprawdzic bo nie mam oriona 1.
nie powinno miec znaczenia na jakim systemie to chodzi. w koncu dosbox niejako udaje dosa i oszukuje gre i niezaleznie od srodiwska samego dosboxa, warunki panujace w jego "wnetrzu" powinny byc takie same. napisz moze jak objawia ci sie to "nie chodzenie" gry. moze cos sie wymysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 14:14, penny napisał:

> Zwróć uwagę, że tam są dość stare opinie, a te najświeższe dotyczą Win 2000 i Linuxa.
trudno mi sprawdzic bo nie mam oriona 1.

Chodziło mi o opinie jakie są wypisane na stronie, którą podałeś. Nie potrzeba do tego Oriona.
A co do samej gry, to jeśli lubisz strategie turowe w stylu Civilization, to powinneś ją sobie koniecznie ściągnąć z netu i spróbować (o ile pójdzie) :))

Dnia 15.02.2006 o 14:14, penny napisał:

nie powinno miec znaczenia na jakim systemie to chodzi. w koncu dosbox niejako udaje dosa i
oszukuje gre i niezaleznie od srodiwska samego dosboxa, warunki panujace w jego "wnetrzu" powinny
byc takie same. napisz moze jak objawia ci sie to "nie chodzenie" gry. moze cos sie wymysli.

Objawy są dość proste. Gra się nie uruchamia :)
Orion był dość specyficzny co co wymogów pamięciowych (w końcu Civ I jest od niego starszy a chodzi bez problemu, bez DOSBOXa). Pamiętam coś z czasów DOSowych, że on wymagał nietypowej pamięci. Podczas gdy gry wtedy wymagały pamięci extended, to on wymagał expanded (lub odwrotnie).
I chyba cały problem o to się rozbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 18:29, A-cis napisał:

A co do samej gry, to jeśli lubisz strategie turowe w stylu Civilization, to powinneś ją sobie
koniecznie ściągnąć z netu i spróbować (o ile pójdzie) :))

alez ja ta gre bardzo dobrze znam. nagralem sie w nia swego czasu tyle, ze poprostu troche mi zbrzydla i dla tego jej nie mam. myslalem ze "trojka" na nowo odswierzy moje zainteresowanie tym tytulem, ale niestety okazala sie ona totalnym niewypalem.

Dnia 15.02.2006 o 18:29, A-cis napisał:

Objawy są dość proste. Gra się nie uruchamia :)

no tak, ale mowi cos, czy milczy jak grob?

Dnia 15.02.2006 o 18:29, A-cis napisał:

Orion był dość specyficzny co co wymogów pamięciowych (w końcu Civ I jest od niego starszy
a chodzi bez problemu, bez DOSBOXa). Pamiętam coś z czasów DOSowych, że on wymagał nietypowej
pamięci. Podczas gdy gry wtedy wymagały pamięci extended, to on wymagał expanded (lub odwrotnie).
I chyba cały problem o to się rozbija.

costam pamietam, ale zbyt malo zeby cos sensownego powiedziec. na pewno da sie te gre odpalic, bo moj znajomy czasem jeszcze w to rypie. faktem jest ze skarzy sie na problemy z dzwiekiem, ale gra mu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 18:45, penny napisał:

no tak, ale mowi cos, czy milczy jak grob?

Pokazywał mi się czarny ekran. Ale (kurcze) żeby Ci szczegółowo opisać objawy odpaliłem przed chwilą jeszcze raz.
I ta zołza zastartowała :D
Co prawda w małym okienku i bez dźwięku ale najważniejsze że chodzi (z dźwiękiem pokombinuję w kofiguracji, zresztą nie jest mi potrzebny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 21:03, A-cis napisał:

> no tak, ale mowi cos, czy milczy jak grob?
Pokazywał mi się czarny ekran. Ale (kurcze) żeby Ci szczegółowo opisać objawy odpaliłem
przed chwilą jeszcze raz.
I ta zołza zastartowała :D
Co prawda w małym okienku i bez dźwięku ale najważniejsze że chodzi (z dźwiękiem pokombinuję
w kofiguracji, zresztą nie jest mi potrzebny)

no i fajnie :) ale czy napewno nic nie robiles od ostatniej proby odpalenia? moze nowa wersja dosboxa, albo jakies zmiany w ustawieniach? zreszta to nie takie istotne, grunt, ze ci dziala. milej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 01:30, penny napisał:

napewno nic nie robiles od ostatniej proby odpalenia? moze nowa wersja dosboxa, albo jakies zmiany w ustawieniach?

Wersja jest ta sama. Ale wiesz co podejrzewam? Ja za pierwszym razem próbowałem odpalić grę bezpośrednio po zainstalowaniu DOSBOXa. Wtedy nie poszła.
A jedyną zmianą jaką zauważam, to to że teraz komputer był powtórnie włączony.
Może to właśnie polegało na zresetowaniu komputera?

Dnia 16.02.2006 o 01:30, penny napisał:

zreszta to nie takie istotne, grunt, ze ci dziala. milej zabawy.

Ale mnie wciagnęło :) Jak uruchomiłem grę, to grałem do tej pory :)
Ale już trzeba iść spać. Jutro skończę.
BTW. Czy okienko gry można jakoś powiększyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przypominacie sobie jak to było kiedy akcelerator był jeszcze osobno. I mówiło się "O !! jacie ale wypas osiem mega!! :D hehe ?? ??
A poniżej mój eksponacik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 02:46, A-cis napisał:

BTW. Czy okienko gry można jakoś powiększyć?

mozna sobie wlaczyc fullscreen. ale nie polecam, bo bedziesz musial siedziec pol kilometra od ekranu, zeby cos dojrzec :) zobacz czy nie masz przypadkiem ustawionego wyswietlania pixel do pixela. zajrzyj do pliku dosbox.conf i poszukaj linijki scaler=[XXXX] ja mam scaler=normal2x co powoduje. ze rozdzielczosc jest zdwojona. mozesz poprobowac inne tryby, ktore tam sa wymienione, ale wiecej niz 2 krotne powiekszenie tez nie daje zbyt dobrych rezultatow. zawsze zostaje fullscreen... no ale naprawde szalu nie ma - ja wole w oknie, szczegolnie z monitorem lcd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 08:33, Harmegidon napisał:

Czy przypominacie sobie jak to było kiedy akcelerator był jeszcze osobno. I mówiło się "O !!
jacie ale wypas osiem mega!! :D hehe ?? ??
A poniżej mój eksponacik.

hehe, ja mialem voodoo i potem voodoo 2... niestety ciezko bylo o gry, ktore by go obslugiwaly :/ trzeba bylo miec jakies patche, cuda nie widy. pamietam jak pierwszy raz sie pojawila riva 128 (czy jakos tak). i te porownania w gazetach co lepsze zwykla grafa z akceleratorem, czy ta riva. ech to byly czasy - nie bylo problemu jaka karte wybrac, a teraz? przez miesiac mozna wybierac i nie znalezc tego co co jest najesnsowniejsza opcja. to byl tez czas pierwszych krokow amd, ktore wtedy musialy udawac intele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 10:42, penny napisał:

zajrzyj do pliku dosbox.conf i poszukaj linijki scaler=[XXXX] ja mam scaler=normal2x
co powoduje. ze rozdzielczosc jest zdwojona. mozesz poprobowac inne tryby, ktore tam sa wymienione,

Właśnie przeglądam ten plik. Mam ustawione scaler=normal2x. Ale czy to nie jest najmniejszy ekran? Bo mam taki zapis:
Supported are none, normal2x, advmame2x, advmame3x, advinterp2x, interp2x, tv2x

I jak ustawiać cycles? Bo ja mam 3000.

Przepraszam wszystkich czytaczy wątku za trochę monotematyczny dialog z pennym ale może się to komuś przyda, bo obsługa DOSBOXa nie jest taka prosta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 12:25, A-cis napisał:

Właśnie przeglądam ten plik. Mam ustawione scaler=normal2x. Ale czy to nie jest najmniejszy
ekran?

z tego co pamietam to jest dwukrotnie powiekszona rozdzielczosc. zauwaz ze gry z tamtego okresu glownie byly w rozdzielczosci 320x200 - czyli poprostu micro. ta dwukrotnie wieksza rozdzielczosc to popsotu efekt dzialania pewnych algorytmow matematycznych, ktore staraja sie wycisnac z malej ilosci pixeli wieksza ilosc pixeli :)
zawsze mozesz odpalic sobie full screen naciskajac alt+enter - powrot do okna jest tak samo. w dosbox.conf w linijce "fullresolution" ustawiasz sobie rozdzielczosc jaka ma byc ustawiona w trybie pelnoekranowym.

Dnia 16.02.2006 o 12:25, A-cis napisał:

I jak ustawiać cycles? Bo ja mam 3000.

masz dwie opcje - optymalna dla siebie wartosc mozesz wpisac w dosbox.conf w linijce "cycles" oraz mozesz regulowac sobie w czasie pracy dosboxa z klawiatury: ctrl+f11 zmniejsza, ctrl+f12 zwieksza.
w readme masz wszystko napisane. uwaga - nie przeginaj z iloscia cycles, bo jak zrobisz za duzo to bedzie chodzic gorzej niz jak bedzie mniejsza wartosc.

Dnia 16.02.2006 o 12:25, A-cis napisał:


Przepraszam wszystkich czytaczy wątku za trochę monotematyczny dialog z pennym ale może się
to komuś przyda, bo obsługa DOSBOXa nie jest taka prosta :)

jest prosta, tylko trzeba troche pocwiczyc. zainstaluj sobie taki programi d-fend, czy jakos tak - link na stronie dosboxa, ktora podalem wczesniej. ulatwia on konfigurowanie dospobxa pod konkretne gry i dodatkowo pozwala ci na tworzenie sobie skrotow, ktore automatycznie odpalaja dana gierke bez koniecznosci grzebanai w samym dosboxie.

tak na marginesie: mozliwosci tuningu dosboxa sa ogromne, niestety z dokumentacja troche gorzej. trzeba sie wgryzc w opisy w pliku dosbox.conf, a w razie problemow niestety pozostaja jedynie fora tematyczne aktywnych uzytkownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
szukam programu, dzieki ktoremu moglbym zabezpieczyc pliki na moim dysku tak, ze jak ktos chce je otworzyc to musi podac haslo. znalazlem kilka takich ale sa to programy szyfrujace, ktore baaaardzo dlugo zabezpieczaja plik o wielkosci 350 a ja mam takich okolo 40 i to zbyt dlugo trwa. nie chodzi mi tutaj o program, ktory super dobrze zabezpieczy, bo nikt tego hasla nie bedzie probowal zlamac, po prostu zeby wyswietlilo sie haslo do wpisania po probie uruchomienia go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 14:38, Slave napisał:

witam!
szukam programu, dzieki ktoremu moglbym zabezpieczyc pliki na moim dysku tak, ze jak ktos chce
je otworzyc to musi podac haslo. znalazlem kilka takich ale sa to programy szyfrujace, ktore
baaaardzo dlugo zabezpieczaja plik o wielkosci 350 a ja mam takich okolo 40 i to zbyt dlugo
trwa. nie chodzi mi tutaj o program, ktory super dobrze zabezpieczy, bo nikt tego hasla nie
bedzie probowal zlamac, po prostu zeby wyswietlilo sie haslo do wpisania po probie uruchomienia
go.


Ja bym ci ewentualnie mógł polecić pakowanie pliów pod hasłem (co robi chyba większość standardowych packerów), ale to się raczej sprawdza gdy tych plików na co dzień nie uruchamiasz (przed uruchomieniem musiałbyś pliki wypakować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Żadko, a właściwie wcale tu nie zaglądam, ale tym razem i ja mam problem więc...
Polega on na tym, że nie mogę dodać avatara na forach phpbb (wiem, nie jest to poważne, ale proszę o pomoc). Co najdziwniejsze, na niektórych mogę a na innych nie mogę. Obrazek spełnia normalne wymagania, nie waży za dużo i rozdzielczość jest normalna i jpeg, a wyskakuje mi komunikat "obrazek nie może być większy niż 0 kilo i miejszy niż 0 kilo" -_-" Inni userzy forum nie mają takiego problemu, używam Fire Foxa jakby co, czy ktoś wie jaka może być przeczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy to co mam na screenie(Sound Blaster jakiś tam) bo zabardzo w tych kartach dźwiękowych nie stoję; powiedzcie mi czy jest to leprze od AC''97(dźwięk zintegrowany) czy gorsze.
Bo jeżeli gorsze to nawet tego nie będe montował tylko opyle za 10 zł na placu targowym :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary ciutko. Ale nie wiem do jakiego kodeka AC97 go porównujesz... C-media, Avance logic, realtek ... Sa kodeki nieco lepsze od tej karty, a tez sa i gorsze. Podaj wiecej danych. Ale uogulniajac, jakosc dzwieku nawet z tego staruszka (pierwsza z livek, bodajze jeszcze czterokanalowa, ale sie nie bede upieral) bedzie lepsza od prostych kodekow na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 10:14, Harmegidon napisał:

Człowieku czy ty nie wiesz jak się oznacza zintegrowany dźwięk na płytach. Chodzi mi tylko
czy jest to leprze czy gorsze.


live bedze duzo lepszy - mozesz porównac na słuchawkach albo lepszej klasy sprzecie audio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli to jest live z 1999 roku(tego co mam na screenie powyżej) a dźwięk zintegrowany mam na płycie z 2003 roku to i tak będzie leprzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 10:47, Harmegidon napisał:

Nawet jeżeli to jest live z 1999 roku(tego co mam na screenie powyżej) a dźwięk zintegrowany
mam na płycie z 2003 roku to i tak będzie leprzy.

ja mam live 5.1 z przed 5 lat i nowa plyte- dzwiek ze zintegrowanej mnie dobijal - jakis taki plaski i szumil, ale porównaj - 5min krecenia srubokretem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się