PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam. Mam procesor Itel Pentium Dual-Core E2140 2x1.60GHz. Niektóre programy jednak "widzą" tylko jedno jądro procesora=działają na 1.60GHz zamiast 3.20GHz. Kiedyś słyszałem o łatce likwidującej ten problem, jednak nigdzie nie mogę takowej znaleźć. Moje pytanie brzmi: czy istnieje taki jeden, generalny patch dotyczący wszystkich programów i jeśli tak to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde no chcę z tego procka wycisnąć chociaż 3.20 Ghz , napisz ktoś co mam podkręcić w biosie i na jakie wartości .
W Podpisie macie mój sprzęt ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 11:07, sig. napisał:

/.../


to zapewne przeprowadzę format na nim... bo szukać ani zastanawiać się dalej co jest nie tam już nie mam ochoty.
dzięki za pomoc ; )

i jeszcze mam jedno pytanie.
mam C2D E6750 a na nim chłodzenie Asusa Silent Square Pro [link: http://infobot.pl/r/w3z] razem z panelem przednim [zamontowane i podłączone wszystko, działa od samego początku mojego kompa, tj. nie używałem wcześniej boxowego wiatraka].
i teraz mam problem. wiatrak potrafi okropnie wariować. piszczy dość często, wskazując wartości ponad 5k obrotów/minutę. i nie wiem co by zrobić, żeby przestał wpadać w takie stany szału. sprawdzałem temperaturę procesora. ta utrzymuje się cały czas na niskim [bardzo zadowalającym poziomie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już kurde nie wiem o co biega , instalowałem każdą wersję programu ASUS AI Suite i cały czas ten sam błąd wywala , nie wyświetla mi żadnej temperatury szybkości itp... Poza tym tak muli że szok

20080531141456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 13:24, Virus 500 napisał:

Kurde no chcę z tego procka wycisnąć chociaż 3.20 Ghz , napisz ktoś co mam podkręcić
w biosie i na jakie wartości .
W Podpisie macie mój sprzęt ...


Kurcze Virusie....:) (heh ....fajna ksywka :)) masz szybkiego procka. Podkrecajac go doprowadzisz tylko do niestabilnosci komputera i wiekszego poboru pradu z sieci.
6750 radzi sobie z wszystkim co do tej pory wyszlo na rynku a i smiem stwierdzic, ze poradzi sobie jeszcze przez co najmniej 2 lata :).
Tak se mysle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj dla swietego spokoju zresetowac bios plyty glownej.
Chodzi o to, zeby system i caly sprzecior ruszyl na defaultowych ustawieniach.
Zdarza sie, ze nawet nieco podkrecony sprzet robi przeklamania.
Znam to z autopsji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 13:15, VeQtor napisał:

Witam. Mam procesor Itel Pentium Dual-Core E2140 2x1.60GHz. Niektóre programy jednak
"widzą" tylko jedno jądro procesora=działają na 1.60GHz zamiast 3.20GHz. Kiedyś słyszałem
o łatce likwidującej ten problem, jednak nigdzie nie mogę takowej znaleźć. Moje pytanie
brzmi: czy istnieje taki jeden, generalny patch dotyczący wszystkich programów i jeśli
tak to gdzie?

AMD swojego czasu pracowało nad połączeniem w fizycznych rdzeni w jeden wirtualny (ale szybszy), ale niewiem czy skończyli te prace sukcesem a jak tak to czy zadziałą z prockami intela. Nazywało się to reverse- HT czy jakoś tak (HT to z kolei technologia intela polegająca na "podziale" jednego fizycznego rdzenia na 2 wirutalne). Jak to nie zadziała/nie zostanie wydane to zostanie ci tylko cieszyć się z tego że system działa na jednym rdzeniu a soft na drugim (też wzrost wydajnośći, bo przełączanie się między zadaniami zabiera cenny czas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 18:55, Pawłek napisał:

Od jakichś 4 miesięcy występuje u mnie pewien problem z grafiką. Otóż w większości gier
po wybraniu zbyt wysokich ustawień pojawiają sie na ekranie artefakty. Jeszcze zrozumiałbym
to gdyby rzeczywiście karta była za słaba. Ale problem ten pojawia sie też w grach w
które teoretycznie powinienem grać na max detalach. Nie żeby mi to specjalnie przeszkadzało.
Problem ten dotyczy takich opcji jak wygładzanie krawędzi i inne maxymalnie obciążające.
ale przecież artefakty nie powinny się pojawiać. Nie zauważyłem jednak by moja karta
nadmiernie się przegrzewała. Nawet w trakcie grania.

Chodzi o GF 7600 GS pod AGP. Procesor graficzny 44 °C (111 °F) W czasie grania zwiększa
sie o jakieś 10 stopni.

Chciałbym sie dowiedzieć czym może to być spowodowane jak temu zaradzić i czy nie doprowadzi
to do zniszczenia karty.

Dla przykładu W Guild Wars gram Z wszystkim na max + wszystkie bajery, tylko anty antyaliasing
na 2x. Przy 4x pojawiają sie artefakty, ale to wszystko zależy od wymagań gry.



Up!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem cały czas zalogowany na gram, ale odkąd mam nowszą wersję przeglądarki to muszę się za każdym razem zalogować. Grzebię w "narzędziach" i nic nie mogę wykombinować. Co mam zrobić aby było tak jak dawniej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 20:35, Tokix napisał:

Jaką masz przeglądarke ATM ?

Przy logowaniu zaznacz, aby zapamiętało cię na stronie.

No właśnie mi ta ikona nie wyskakuje. Mam mozillę firefox. Wiem, że to jest gdzieś w "narzędzia" / "opcje" dalej już nie wiem bo wszędzie próbowałem. Może się mylę i może to być całkowicie gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem mozillę i nie miałem tego problemu, proponuję CI abyś pobrał Opere, siedze na niej aktualnie, i nie mogę o niej powiedzieć złego słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 14:38, Misquamaqus napisał:

Dla tego amd jest dla mnie cenniejszy.
W amd sa dwa niezalezne rdzenie co w intelu jest kanapka.
Dla tego jest wydany patch do amd co by system widzial dwa rdzenie jako jeden procesor.

tylko w starych 2-rdzeniowych intelach (tam dane z jednego rdzenia do drugiego szły przez chipset, bo nie były przystosowane do komunikacji ze sobą), nowsze są zrobione podobnie jak amd. Swoją drogą amd z początku robiło jak intel, tyle że użyty rdzeń był od samego początku projektowany tak żeby kiedyś w przyszłości mógł współpracować z innymi( więc omieli przewagę wydajnościową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 20:53, Dominik000 napisał:

> Jaką masz przeglądarke ATM ?
>
> Przy logowaniu zaznacz, aby zapamiętało cię na stronie.
No właśnie mi ta ikona nie wyskakuje. Mam mozillę firefox. Wiem, że to jest gdzieś w
"narzędzia" / "opcje" dalej już nie wiem bo wszędzie próbowałem. Może się mylę i może
to być całkowicie gdzie indziej.

zakładka bezpieczeństwo, tam jest zakładka pamiętaj hasła do witryn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 10:47, pizmak666 napisał:

lub inne skrypty java mogą zawierać ten niepożądany z podwójnym rozszerzeniem?

Tak dla ścisłości. Nie istnieją skrypty Java. Istnieją skrypty Javascript, które z Javą mają tyle wspólnego co nic (poza fragmentem nazwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z moim kompem.
Grając w Obliviona, muszę ustawiać rozdzielczość 800 na 600 niskie detale, bo inaczej gra zacina się, nawet w menu. Natomiast gdy gram (a raczej moja mama gra) w The Sims 2, gra zacina się podczas kupowania przedmiotów i trzeba resetować komputer. Czemu tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czy tak było od samego początku? Prawdę mówiąc pierwsze co mi przychodzi na myśl to trochę za słaba grafika na Oblivion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się