PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2008 o 12:39, Chester001 napisał:

dobrze ze jestes.. mam nastepny problem kupiłem mode coma feel 3 500 w.. 24 piny juz
włozyłem w płyte główną foxconn p35-a-s jesszcze mi zostało 6 pinowe od procka zasiłke..
ale patrze i nie mam wtyka 6 pinowego od feela... mam coś tam podłączyc ?? czy zostawic
to.. ??

mam 4 pinowe jeszcze wtyk od zasiłki moge jego tam włożyc ??



pomyliłem sie mam tam 8 pinowe... i zostało mi tylko od zasiłki 6 pinowe i na nim jest napisane pciexp.
oraz mam 4 pinowe niebieskie... to włożyłem te niebieskie do tego 8 pinowego koło zasilacza... dobrze zrobiłem ?

jak coś to mój pierwszy składany komp :P wiec bądzcie wyrozumiali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

4-pinowe w gniazdo obok procesora.
6-pinowe w kartę graficzną (9600GT ma zasilanie z wtyczką 6-pinową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 13:00, mrosi napisał:

/.../

4-pinowe w gniazdo obok procesora.
6-pinowe w kartę graficzną (9600GT ma zasilanie z wtyczką 6-pinową).

ok dzieki tak myślałem i juz to wpiołem :)) bo wiesz.. człowiek pierwszy raz składa.. swój to sie boi :P
strach tez bedzie przy pierwszym uruchomieniu :P
jak zoabcze w końcu XP to odetchne....

a właśnie.. jeszcze jedno pytanie :
jak jest ram zółte niebieskie , złóte niebieskie ... to jak mam 2 kości to wkłądam w dwa pierwsze sloty ? czy jeden w zółtym a drugi w niebieskim ale tym dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W instrukcji płyty głównej opisane jest, w które sloty należy wpiąć kości aby pracowały w dual albo single channel. Po to te kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 13:41, mrosi napisał:

/.../

W instrukcji płyty głównej opisane jest, w które sloty należy wpiąć kości aby pracowały
w dual albo single channel. Po to te kolory.


ehhh po długich szukanaich. jezdzeniach.. w końcu.. w końcu... złożyłem. zagrałem juz w airborne.. i flatout 2 . jednak 9600GT jest lepszy od radeona 9600xt :P myslałem ze wtedy we flat out nie da sie wiecej wycisnać z grafy a tu patrze.. jeszcze lepsza grafa... normalnie.. cudo...niestety nie mam za duzo gier... jak na razie.. i dupa .. heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś miałem czas żeby sprawdzić to, co mi poradziłeś. Więc zainstalowałem Optimizera, jakieś sterowniki, zrobiłem skany antywirusem i spybotem, a Simsy jak się cięły tak się tną. :(
Moja mama wciąż mi nie daje spokoju. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 21:37, witkab napisał:

Dopiero dziś miałem czas żeby sprawdzić to, co mi poradziłeś. Więc zainstalowałem Optimizera,
jakieś sterowniki, zrobiłem skany antywirusem i spybotem, a Simsy jak się cięły tak się
tną. :(
Moja mama wciąż mi nie daje spokoju. Pomocy

jakieś stery ?! CZEMU NIE NAJNOWSZE ??
Z probowałeś REINSTALACJI WIDOWSA??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem. nagle moj system (vista 64bit) przestal widziec dwa napedy lg.nie wiem co robic bo nie mam gdzie sie z tym udac (bo serwis komputerowy u mnie nie prztyjmuje komputerow z vista) moze mi ktos pomoc?? znalazlem na necie jakies rozwiazxanie z edytorem rejestru ale nie umiem tego zrobic. pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 18:36, Chester001 napisał:

ehhh po długich szukanaich. jezdzeniach.. w końcu.. w końcu... złożyłem.


Kto szuka, tfu, pyta - nie błądzi... :-)

Dnia 09.06.2008 o 18:36, Chester001 napisał:

zagrałem juz w airborne.. i flatout 2 . jednak 9600GT jest lepszy od radeona 9600xt :P myslałem ze
wtedy we flat out nie da sie wiecej wycisnać z grafy a tu patrze.. jeszcze lepsza grafa...
normalnie.. cudo...niestety nie mam za duzo gier... jak na razie.. i dupa .. heh..


Eeee tam. Żeby zaraz cudo.... ;-P
Jak dla mnie ciut za głośna ta grafika. Moja 8800GT jest bardziej cicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki mały aczkolwiek denerwujący problem. Otóż co jakieś dwa tygodnie Windowsowy zegarek przeskakuje mi godzinę do tyłu... Niby nic, ale uwierzcie, że po kilku miesiącach jest to niesamowicie denerwujące, zwłaszcza jeżeli w pobliżu nie ma innego zegara i kierujemy się czasem z komputera... Mam Vistę, na XP nie było takiego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 22:18, RadeXMaster napisał:

znalazlem na necie jakies rozwiazxanie z edytorem rejestru ale nie umiem tego zrobic. pomocy!!

Nie umiesz uruchomić edytora rejestru? Czy też zatrzymałeś się gdzieś dalej? Sprecyzuj istotę problemu, najlepiej wymieniając czynności, które już wykonałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na moje to zamiast sterowników grafiki odinstalowałeś sterowniki chipsetu. JMicron to sterownik SATA od Intela. Sprawdź na liście programów.
Sam sterownik grafiki najlepiej odinstalować programem Driver Cleaner PRO. Po ponownym uruchomieniu zastartować do trybu awaryjnego, przeczyścić rejestr (ja używam tutaj CCleaner-a), ponownie zrestartować do trybu normalnego i dopiero zainstalować nowe sterowniki grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 09:11, mrosi napisał:

/.../

Na moje to zamiast sterowników grafiki odinstalowałeś sterowniki chipsetu. JMicron to
sterownik SATA od Intela. Sprawdź na liście programów.


Dzięki za odp. To jak zainstalować ten sterownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Najpierw sprawdź w menadżerze urządzeń (panel sterowania) jakie urządzenia są niezainstalowane - będą z żółtym trójkątem.
Najlepiej zainstalować z płyty dołączonej do płyty głównej. Można też ściągnąć ze strony producenta płyty głównej - tu musisz znać dokładny model płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 09:22, mrosi napisał:

/.../

Najpierw sprawdź w menadżerze urządzeń (panel sterowania) jakie urządzenia są niezainstalowane
- będą z żółtym trójkątem.
Najlepiej zainstalować z płyty dołączonej do płyty głównej. Można też ściągnąć ze strony
producenta płyty głównej - tu musisz znać dokładny model płyty głównej.


Dzięki - działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie głupie pytanie. (chce sie upewnic )
czy grzebiąc w biosie.. zieniając opcje VOLTAGE itd... moge doprowadzic ze coś się zepsuje fizycznie?

czy w najgorszym razie bede musiał uzyc zworki clearcmos i juz..
(tak jak to zrobiłem 5 min temu :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 16:05, Chester001 napisał:

czy w najgorszym razie bede musiał uzyc zworki clearcmos i juz..
(tak jak to zrobiłem 5 min temu :P )


W zależności od tego czego napięcie chcesz zmienić możesz spalić procesor, pamięć lub grafikę (podnosząc napięcie PCI-E)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,mam poważny problem bo mecze go od 2 tygodni...dotyczy on mojej karty Realtek High Definition Audio,i sterowników do niej.Posiadam juz kazda mozliwa wersje tego sterownika,po kazdej instalacji,wogole nie wykrywa mi sprzetu ani tego ze zainstalowalem stery,powiedzieli mi ze mam zainstalowa Microsoft UAA Function Driver for High Definition Audio Realtek 880/860 i tak tez zrobilem.Na poczatku pisalo we wlasciwosciach urzadzenia ze nie mozna go wlaczyc,potem znalazlem do niego nowszy sterownik zainstalowalem,i we wlasciwosciach pisalo ze nie ma zainstalowanych zadnych sterowników,ale nie bylo juz zoltego wykrzyknika kolo niego,no to pomyslalem ze wejde w karte tego urzadzenia,dalem Aktualizuj Sterownik,i potem ze ma skorzystac z Microsoft Update,zaczelo ladowac pliki,potem w karcie w Menadrzeze urzadzen,juz nie bylo tego Micrsoft UAA.. a zamiast niego Realtek High Definition Audio,ale z zoltym wyrzyknikiem,i pisalo ze nie mozna wlaczyc tego urzadzenia(kod 10)nie wiem co zrobic,moze ktos wie jak to zrobic,prosze o insrukcje krok po kroku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wymieniałem wiatraki w kompie (w zasilaczu i na procku),po wymianie postawiłem nowy system i niestety coś nawaliło. Po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej komp ustawia się na 800x600 i na odświeżanie 85Hz, przy próbie jakiejkolwiek zmiany rozdzielczości, odświeżania itd komputer się resetuje i przy scan discu wyskakują błędy alokacji(o ile dobrze pamiętam).
Komputer jest stary(celeron633,256ram,radeon 9200) ale do tej pory nie sprawiał większych problemów, macie jakieś pomysły co może nawalać, z góry dzięki za wszelką pomoc.
PS. Nie wymieniałem sam wiatraków,wymieniali mi w serwisie więc z nimi jest chyba wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się