PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2008 o 14:44, LastAid napisał:

Grając w Enemy Territory nagle coś mi zamuliło grę (ping 999) i nie mogłem normalnie
wyjść z gry. Wyłaczyłem gre z menedżera urządzeń, a na pasku było coś takiego [screen].
Może mi ktoś wyjaśnić o co w tym chodzi?


Jak masz stały IP to użyj Hamachi albo Hide IP ewentualnie proxy switcher. Jeśli masz zmienne ip (typowo neostrada) to rozłącz i połącz z netem i cacy. Podaj jakiego masz operatora neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Jutro będę musiał zainstalować Windows XP do nowego komputera. Pierwszy raz samemu :P
Dysk będę miał o pojemności 500GB. Chcę "włożyć" 40GB dla Windowsa (dysk C), 400GB dla gier (dysk D) i 60GB dla programów (dysk E).
Pytanie brzmi: Czy mogę dać aż 400GB na dysk D? I czy taki podział jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 16:19, sinir napisał:

Witam, mam pytanie. Jutro będę musiał zainstalować Windows XP do nowego komputera. Pierwszy
raz samemu :P
Dysk będę miał o pojemności 500GB. Chcę "włożyć" 40GB dla Windowsa (dysk C), 400GB dla
gier (dysk D) i 60GB dla programów (dysk E).
Pytanie brzmi: Czy mogę dać aż 400GB na dysk D? I czy taki podział jest dobry?


Z pewnej stronki
-możliwość obsługi bardzo dużych partycji (2^64) i plików (16 Terabajtów), więc sam pomyśl ;) NTFS jeszcze długo posiedzi.
Taki podział chyba nie zaszkodzi. Ja mam taka partycje (nazwałem ,,rezerwa") bo gdy przeinstaluje Win XP na tej partycji mam wszystkie stery. Nie muszę sie bawić w przekładanie płyt itp. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 16:19, sinir napisał:

Witam, mam pytanie. Jutro będę musiał zainstalować Windows XP do nowego komputera. Pierwszy
raz samemu :P
Dysk będę miał o pojemności 500GB. Chcę "włożyć" 40GB dla Windowsa (dysk C), 400GB dla
gier (dysk D) i 60GB dla programów (dysk E).
Pytanie brzmi: Czy mogę dać aż 400GB na dysk D? I czy taki podział jest dobry?


Jak najbardziej możesz ,podzielisz to sobie przy instalacji Windy (z Biosu) i bedzie dobrze.
Jeśli ci taki podział odpowiada to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki wkurzający dziebko problem....otóż w wszelkiego typu aplikacjach 3D (gry) wywala mi taki komunikat Ryc.1 lub Ryc.2 .
I o ile ten pierszy pokazuje się przy sterownikach ściaganych ze strony producenta ( bo na oryginalnych sterach go niema ) o tyle ten drugi pokazuje się notorycznie po 5~10 minutach gry. Mój sprzęt to to co w podpisie. Może nie najnowszy ale jeśli Crysisa ciągnie i nie zarywa na średnich detalach to chyba dobry :D. TZN Crysis też tak jak i reszta od jakiegoś czasu 5~10 minut pracuje i wywala do tego screena. :/

20080702174452

20080702174506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blue Screen. Zwiastuje śmierć :P Też takie coś miałem i pomógł format komputera. Nie wiem jak w Twoim przypadku, bo masz inny komunikat błędu. Przepisz go w google i poszukaj rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak jak wspomnial kolega wyzej, przeinstaluj system ale proponuje jeszcze przeczyscic gniazda pamieci i sprawdzic czy czasem tam nie ma syfu. Jak to zrobisz to zrob reinstalke systemu i powinno byc OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 18:23, MLODY2K6 napisał:

/.../

Tak jak wspomnial kolega wyzej, przeinstaluj system ale proponuje jeszcze przeczyscic
gniazda pamieci i sprawdzic czy czasem tam nie ma syfu. Jak to zrobisz to zrob reinstalke
systemu i powinno byc OK


hhmmm mam to samo czyli jednak muszę tez przeinstalować :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam pomóżcie mi! W niektórych grach w określonych momentach mój komp się zawiesza np: gdy w CoD4 chcę sobie odświeżyć serwery i szlus komp zawsze się zawiesza, lub gdy chcę sobie założyć grę co-op w GoW- pogram przez minutkę i się zawiesza (zwykle na moście prowadzącym z więzienia czyli pierwsze spotkanie z szarańczą gwoli ścisłości). Nieraz komp mi się zawiesza po dosyć długich posiedzeniach przy ostrej grze~3h. To chyba nie jest problem z wentylacją bo mam zdjętą ściankę obudowy, nic nie podkręcałem a konfing mojego kompa to: Core duo E4300, 1gb ram, Radeon X800Xl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 18:23, MLODY2K6 napisał:

/.../

Tak jak wspomnial kolega wyzej, przeinstaluj system ale proponuje jeszcze przeczyscic
gniazda pamieci i sprawdzic czy czasem tam nie ma syfu. Jak to zrobisz to zrob reinstalke
systemu i powinno byc OK




Eeeeeeee panowie..ja już robiłem reinstal -właśnie z tego powodu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 18:55, Buhahahahaha napisał:

Błagam pomóżcie mi! W niektórych grach w określonych momentach mój komp się zawiesza
np: gdy w CoD4 chcę sobie odświeżyć serwery i szlus komp zawsze się zawiesza, lub gdy
chcę sobie założyć grę co-op w GoW- pogram przez minutkę i się zawiesza (zwykle na moście
prowadzącym z więzienia czyli pierwsze spotkanie z szarańczą gwoli ścisłości). Nieraz
komp mi się zawiesza po dosyć długich posiedzeniach przy ostrej grze~3h. To chyba nie
jest problem z wentylacją bo mam zdjętą ściankę obudowy, nic nie podkręcałem a konfing
mojego kompa to: Core duo E4300, 1gb ram, Radeon X800Xl

Może ci się zakurzył... ;)
A tak na serio to może komp się po prostu przegrzewa. Sprawdź temperaturę jakimś stosownym programem. Możliwe, że któryś z komponentów nie wytrzymuje letnich upałów. A jaki masz zasilacz? Może coś nie tak z napięciami w komputerze czy cuś... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie , czy zintegrowany dźwięk na płycie głównej może się zepsuć ?? Bo od dłuższego czasu nie mam czystego dźwięku , słychać szelest oraz strzelanie z głośników , Podłączałem inne głośniki i to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 20:21, Crew 900 napisał:

Pytanie , czy zintegrowany dźwięk na płycie głównej może się zepsuć ?? Bo od dłuższego
czasu nie mam czystego dźwięku , słychać szelest oraz strzelanie z głośników , Podłączałem
inne głośniki i to samo

Pewnie może. A wejścia na pewno masz dobre tzn. nierozwalone? Przyczyną mogłybybyć głośniki, ale skoro testowałeś dwa modele to raczej nie o to chodzi. Barwa dźwięku jest ciągle zła czy tylko czasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 20:31, Crew 900 napisał:

Już stała :/ Parę razy przeinstalowywałem system , resetowałem Biosa , przeinstalowywałem
sterowniki do dźwięku i nic :/

Oj... to jak nawet po takich operacjach nie pomogło to musisz mieć zepsutą kartę graficzną. Innej opcji raczej nie ma ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego karta graficzna ? xD

Z resztą to nie to , wcześniej miałem 8600 GT i już to było niedawno zmieniłem na 9600 GT i nadal jest ....


Ps. Czy warto wysłać płytę główną do reklamacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się