PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2008 o 20:36, Crew 900 napisał:

A co ma do tego karta graficzna ? xD

Ech, nic ;D Miało być kartą muzyczną, awyszło graficzną (prawie to samo) ;)

Dnia 02.07.2008 o 20:36, Crew 900 napisał:


Z resztą to nie to , wcześniej miałem 8600 GT i już to było niedawno zmieniłem na 9600
GT i nadal jest ....


Ps. Czy warto wysłać płytę główną do reklamacji ?

Może na razie poczekaj, ale w przyszłości na pewno tak... chyba że sam ją naprawiszm heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 19:42, Crew 900 napisał:


Fajnie dzięki.
Tylko to nie wyjaśnia że te same komunikaty pojawiają się na systemie na którym jest tylko Windows (legalny) i jaka kolwiek gra. Wirus jak to jest w linku powiedziane jest nie mozliwy bo skąd na świeżej nieaktywowanej wersji (
Skąd wiem...Poprostu na szybko przeinstalowałem system i jest cągle jednakowy problem.
Jeśli zaś powiesz mi że się przegrzewa...to ja na to odpowiem że mam fizia na punkcie chłodzenia i temperatury wahają się od 30/40 w idle po 60/70 w stresie.
Zasilacz 950W Robiony i wiem że ona ma te 950W +-1W (robiłem 5-ęć takich i wszystkie trzymają sygnał prawidłowy zwłaszcza że identyczne pracują w kompie u mojej ukochanej jak też u brata i u rodziców oraz jeden u kumpla), napięcia mam w odchyle około +- 0.0005V na lini 5V i
+- 0.0005V na lini 12V Więc o braku mocy nie ma mowy. No chyba że sam Windows źle jest instalowany...tylko jak inaczej go zainstalowac...bo niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 22:05, czaja24 napisał:

jeżeli temp w stresie na procu jest 60/70 to życzę powodzenia z rozwiązaniem problemu


Co za wysoka???? To ile ja tam mam mieć...40w stresie??? Kurcze to bede musiał jeszcze lepsze Peltiery założyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do wirusa, to miałeś odłączony (fizycznie jeśli nie wymaga sterowników) net podczas instalacji? wg przeprowadzonych jakiś czas temu badań średni czas infekcji kompa z niezabezpieczonym (a podczas instalacji zabezpieczeń niema bo skąd) windowsem i publicznym ip wynosi parenaście minut, a połączenie z netem nawiązuje już instalator (a co za tym idzie jest możliwe (a w przypadku publicznego ip i nieodłączonego netu wręcz prawdopodobne) że system tuż po instalacji jest zainfekowany).
edit co do temperatury to zależy od modelu procesora, proponuję sprawdzić na stronie producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 22:07, S.V.P.A.M napisał:

Co za wysoka???? To ile ja tam mam mieć...40w stresie??? Kurcze to bede musiał jeszcze
lepsze Peltiery założyć :/

Zależy od procesora...

Nie wiem czy pomogę, ale problemem może być praktycznie wszystko. Choć skoro przeinstalowałeś Windę (mam nadzieję, że dobrze) to raczej nie leży to po stronie systemu. Możliwe, że powoduje to jakaś aplikacja zainstalowana, ew. jest to wina hardware''u. Nie czytałem wcześniejszych postów, więc mogę się powtórzyć, ale bluescreen występuje też w razie złej pracy/awarii pamięci - sprawdź je np. przekładając do innego PC. Osobiście radziłbym też zaktualizować BIOS - w każdym razie niezaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 22:07, S.V.P.A.M napisał:

> jeżeli temp w stresie na procu jest 60/70 to życzę powodzenia z rozwiązaniem problemu


Co za wysoka???? To ile ja tam mam mieć...40w stresie??? Kurcze to bede musiał jeszcze
lepsze Peltiery założyć :/

z doświadczenia wiem że przy 60 potrafią się dziać szopki 70 to już stanowczo za wysoko dla CPU zresztą sprawdź temperatury pracy w oficjalnej specyfikacji procesora jestem prawie pewien że nie powinna przekraczać 55 C. A po co Ci ogniwa peiltera, wystarczy duet dobre chłodzenie i dobra pasta. Np Arctic Cooling Freezer 7(tanio,cicho i dobrze) i pasta arctic silver 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1/. Najnowszy Bios jest do MOBO wgrany Zresztą nowszego niżwydanie z przed półtorej roku już niema :?
2/. Instaluję zawsze system bez łączności z netem.
3/. Po zainstalowaniu windowsa nim podepnę net na dysku ląduje Antywirus i Zapora...ZAWSZE.
4/. System jest zawsze aktualny
5/. Sterowniki podobnie
6/. Jak można zainstalować XP-eka źle jest tylko jedna metoda przecież > dalej>dalej>serial>......dalej>dalej> Zakończ...OK. :D

7/. Chyba sobie kupie X360 i Laptopa do pracy :/ Będzie najlogiczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie zauważyłem aby ktokolwiek zwrócił na to uwagę. Sprawdziłbym przede wszystkim pamięci. To one są na pierwszym miejscu "podejrzanych" o spowodowanie "niebieskiej śmierci" (he, he, fajne określenie...).
Sprawdź je najpierw programem MemTest. Jeśli masz więcej niż jedną kość to pokombinuj, poprzekładaj je na zmianę, do różnych slotów. Potem popróbuj z innymi pamiątkami. Jeśli to nie przyniesie żadnego efektu podrzuć płytę główną do jakiegoś serwisu do sprawdzenia (kolejny ewentualny "sprawca" bluescreenów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kurde, czekam na razie na decyzję serwisu. Podobno moje grafy są w sprzedaży dostępne i jest prawdopodobne, że wymienią ją po prostu na nową. Byłoby niefajnie..
Zastanawiać się zastanawiam cały czas. Może się szarpnę. To 1100PLN (w sumie tylko) jak tamta wróci z serwisu to albo ją sprzedam albo zostawię "na zaś, w razie co". trochę szkoda mi Crysisa (oddałem razem z całym pudełkiem z grafiką).
Zastanawiam się tylko nad wyborem modelu. Gigabyte? Sapphire? Asus? Czy może HIS? Zegary te same, chłodzenie (niby) to samo... Piernik wie... mam tylko nadzieję, że w razie co nie ogłuchnę, że te grafy nie hałasują zbytnio (na PCLab napisali, że głośniej chodzi wiatrak na Scythe Infinity - choć nie za bardzo mi się chce w to wierzyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 10:40, mrosi napisał:

Zastanawiam się tylko nad wyborem modelu. Gigabyte? Sapphire? Asus? Czy może HIS? Zegary
te same, chłodzenie (niby) to samo... Piernik wie... mam tylko nadzieję, że w razie co
nie ogłuchnę, że te grafy nie hałasują zbytnio (na PCLab napisali, że głośniej chodzi
wiatrak na Scythe Infinity - choć nie za bardzo mi się chce w to wierzyć).


No ja swoja powiniem juz dzisiaj sprzedac i wlasnie sie zastanawiam. Wiesz lepiej poczekac az ktos kupi i powie jak jest w rzeczywsitosci bo z tymi serwisami to nigy nic nie wiadomo rozne opinie podaja. Co do halasu to tez nie uwierze ze Invinity jest glosniejsze bo sam je mam i jest nie slyszalne. Ewentualnie przytrzymam kase przez wakacje i sobie kupie cos pozniej. Mamy lato grac sie nie chce a jak chce to mam konsole. Myslalem ze moze juz masz to bys mi pwoiedzial jak to to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie, być może tym razem ktoś kto zna odpowiedź je zauważy.

Podczas startu kompa otrzymuję komunikat:

CPUID:06F6 Patch ID:0044

Czy ktoś wie o co chodzi?
Gdzieś tam wyczytałem, że może to być związane z BIOSem lub bezpieczeństwem w sieci lub to i to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie za bardzo mam ochotę czekać. Niestety póki co nie mam niestety wyjścia...
Mam wprawdzie laptopa ale na nim za bardzo nie pogram.
W sumie, gdyby wymienili mi (tyle samo płaciłem za tamtą grafę) na EVGA GTX 260 FTW Edition, to już nie kombinowałbym.... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:10, mrosi napisał:

/.../

Nie za bardzo mam ochotę czekać. Niestety póki co nie mam niestety wyjścia...
Mam wprawdzie laptopa ale na nim za bardzo nie pogram.
W sumie, gdyby wymienili mi (tyle samo płaciłem za tamtą grafę) na EVGA GTX 260 FTW Edition,
to już nie kombinowałbym.... :-P


Wiesz co tak wlasnie zaczynam sie bardzo intensywnie zastanawiac nad tym wszystkim. Z jedne strony NVIDIA ma bardzo pewne produkty kompatybilne z wiekszoscia gier itp. Instalujesz zwykle stery i po problemie. a Z ATI to wszystko przechodzi obrot o 360 stopni. Dlatego przyznam sie ze mam mieszane uczucia. W testach wypadaja super i wogole ale chyba im tego czegos brakuje. Najwazniejsza role gra wydajnosc i cena i w przypadku ATI nie ma co dyskutowac jest rewelacyjnie ale z kolei zeby miec wydajnosc tych 2x4850 trzeba by kupioc 280GTX ale cena tej jednej rowna sie cenom 3 ATI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Też się waham. Nawet przyznam szczerze nie mam pojęcia czy instalacja sterowników w ATI przebiega tak samo. Ściągnąłem stery opisane jako ...ccc...coś tam i ...ddd...coś tam... I bądź tu mądry i pisz wiersze...
Tak przy okazji, kumpel w serwisie dostał do testowanie referencyjną Asus GTX 280 i EVGA GTX 260 SC. Ta pierwsza - żaden szał, wręcz mizernie. Ta druga znacznie lepiej (kosztuje 30% mniej)i jest bardziej cicha.
Normalnie morze dylematów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 12:27, mrosi napisał:

/.../

Też się waham. Nawet przyznam szczerze nie mam pojęcia czy instalacja sterowników w ATI
przebiega tak samo. Ściągnąłem stery opisane jako ...ccc...coś tam i ...ddd...coś tam...
I bądź tu mądry i pisz wiersze...
Tak przy okazji, kumpel w serwisie dostał do testowanie referencyjną Asus GTX 280 i EVGA
GTX 260 SC. Ta pierwsza - żaden szał, wręcz mizernie. Ta druga znacznie lepiej (kosztuje
30% mniej)i jest bardziej cicha.
Normalnie morze dylematów...


No wlasnie dlatego sprzedam swoja karte i poczekam na spadek cen i to bedzie najabrdziej wyrozumiala decyzja. Zeby nie byc tratnym. Fakt gdybym chcial to moglbym sobie zaraz zamowic 3xGTX 280 ale po co. Fakt pilnuje sie zeby nie szalec z kasa ale w tym roku zainwestowalem w marzenia i tego sie wlasnie trzymam. Po wakacjach zobacze co kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor nagle pokazał biały ekran i nic nie może tego odwrócić.Miałem już kiedyś takie coś,ale jakoś samo się naprawiło :/ Gdy się to wcześniej zdarzyło odkręciłem końce kabla i było git.Na pewno nie jest to wina karty graficznej ani samego kabla,bo sprawdzałem drugi monitor i było ok.Mój monitor to HP 17'''' L1706 LCD :/ Drugi monitor na którym sprawdzałem czy czoś sie zwaliło to LG Flatron L1510S 15''''.Czy da się jakoś naprawić mój monitor czy mogę już z niego zrobić tarczę do strzelania z wiatrówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się