PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam problem związany z klawiaturą i myszką (Logitech Deluxe 650 Cordless Desktop). Kiedy podłaczę dowolnego pendrive to po jakis 2 min myszka i klawiatura przestaje działać, po restarcie systemu wszystko jest już ok. Wie ktoś jak temu zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 11:45, muszczu napisał:

mam problem związany z klawiaturą i myszką (Logitech Deluxe 650 Cordless Desktop). Kiedy
podłaczę dowolnego pendrive to po jakis 2 min myszka i klawiatura przestaje działać,
po restarcie systemu wszystko jest już ok. Wie ktoś jak temu zaradzić ?


Podejrzewam że może być to związane z wydajnością prądową kontrolera USB. Spróbuj podłączyć pendrive do innego portu może to pomoże a jak nie to niestety nic z tym nie zrobisz, ewentualnie jesli masz podpięte jakieś inne urządzenia usb to na czas podpinania pendraka odłącz je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dziwny problem, otóż nie chce mi chodzić ŻADNA (nawet najstarsza) gra... To prawda, że mój komputer nie jest klasy światowej (procesor 1 GHz, 256MB RAM, grafika 128MB), ale gry typu fifa 98 powinny mi chodzić bez żadnych problemów. Kiedy włączam grę, po kilku sekundach nie mogę nic zrobić - kursor się nie rusza, ctrl+alt+delete nie pomaga, po paru sekundach z głośników dochodzi jakiś dziwny dźwięk i wtedy pozostaje mi już tylko restart... Nie wiem czym to jest spowodowane. Niedawno przeinstalowałem system właśnie z tego powodu, ale nawet przeinstalowanie nie pomogło wyeliminować tego problemu. Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer wyłączyłem bez żadnych problemów dzisiaj w nocy, około 3 nad ranem. Dzisiaj komputer włączam i... ku mojemu zdziwieniu widzę czarny ekran z tekstem
"Nie znaleziono pliku lub został on uszkodzony.
Windows/windows32/hal.dll"
i nie chce się w ogóle załadować Windows. No ok. Jutro zamawiam sobie nowy komputer, więc właściwie nic się nie stało, ale chciałbym jednakże odzyskać jakoś zakładki z firefoxa i niektóre pliki z pulpitu. Pomyślałem sobie, że wystarczy włożyć płytkę z Windowsem, zainstalować go, i uzyskam dostęp do pulpitu na tamtym koncie. Instalacja Windowsa przebiegła bez żadnych problemów. (miałem Windowsa Professional, teraz instalowałem Windows Home Edition)
Podczas uruchamiania komputera miałem do wyboru 2 systemy: XP Professional i XP HE. Wybrałem HE, Windows się szybko załadował. Wchodzę na dysk C (mam tylko jedną partycję), dalej Documents and Settings i tam próbuję wejść do folderu Admin (jest to moja nazwa użytkownika na tamtych Windowsie). Niestety przy próbie otworzenia go wyskakuje mi błąd treści:
"C:\Documents and settings\Admin nie jest dostępny.
Odmowa dostępu"
Spróbowałem w takim razie zrestartować komputer i przy wyborze systemów operacyjnych wybrałem XP Pro, myśląc, że może się Windows załaduje... Rzeczywiście - załadował się, ale tak jakby XP HE... czyli czysty pulpit bez żadnej ikonki (prócz kosza) i dalej nie mam dostępu do Pulpitu z tamtego konta.

Czy da się coś zrobić bym uzyskał dostęp do pulpitu z tamtego profilu? Jak powtarzam zależy mi tylko na zakładkach (które są w pliku na pulpicie) i niektórych plikach...

Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 14:24, cubba napisał:

Komputer wyłączyłem bez żadnych problemów dzisiaj w nocy, około 3 nad ranem. Dzisiaj
komputer włączam i... ku mojemu zdziwieniu widzę czarny ekran z tekstem
"Nie znaleziono pliku lub został on uszkodzony.
Windows/windows32/hal.dll"
i nie chce się w ogóle załadować Windows. No ok. Jutro zamawiam sobie nowy komputer,
więc właściwie nic się nie stało, ale chciałbym jednakże odzyskać jakoś zakładki z firefoxa
i niektóre pliki z pulpitu. Pomyślałem sobie, że wystarczy włożyć płytkę z Windowsem,
zainstalować go, i uzyskam dostęp do pulpitu na tamtym koncie. Instalacja Windowsa przebiegła
bez żadnych problemów. (miałem Windowsa Professional, teraz instalowałem Windows Home
Edition)
Podczas uruchamiania komputera miałem do wyboru 2 systemy: XP Professional i XP HE. Wybrałem
HE, Windows się szybko załadował. Wchodzę na dysk C (mam tylko jedną partycję), dalej
Documents and Settings i tam próbuję wejść do folderu Admin (jest to moja nazwa użytkownika
na tamtych Windowsie). Niestety przy próbie otworzenia go wyskakuje mi błąd treści:
"C:\Documents and settings\Admin nie jest dostępny.
Odmowa dostępu"
Spróbowałem w takim razie zrestartować komputer i przy wyborze systemów operacyjnych
wybrałem XP Pro, myśląc, że może się Windows załaduje... Rzeczywiście - załadował się,
ale tak jakby XP HE... czyli czysty pulpit bez żadnej ikonki (prócz kosza) i dalej nie
mam dostępu do Pulpitu z tamtego konta.

Czy da się coś zrobić bym uzyskał dostęp do pulpitu z tamtego profilu? Jak powtarzam
zależy mi tylko na zakładkach (które są w pliku na pulpicie) i niektórych plikach...

Proszę o pomoc...



Być może podczas reinstalacji systemu poszedł format, sprawdź czy masz dane np. z Program Files.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 14:30, PtaQ15 napisał:

Być może podczas reinstalacji systemu poszedł format, sprawdź czy masz dane np. z Program
Files.

Pozdrawiam!


Tak, mam wszystkie pliki, foldery. Przy instalacji XP HE wybrałem opcję by zostawił tak jak jest, bez żadnych formatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ostatnio dziwny problem z kompem - w losowych momentach wywala bluescreen, ale po restarcie komputer nie włącza się normalnie, tylko zaczyna piszczeć, wygląda tak jakby pracował, ale na monitorze nic się nie wyświetla. Czasami pomaga ponowny restart, w krytycznych wypadkach zaczynałem dociskać kable do dysku i zwykle pomagało. Ale po restarcie komputer zamiast zwyczajnie uruchamiać windę przechodzi do biosu (przy okazji sprawia wrażenie jakby nie widział dysku, ale mam SATA i zawsze dziwnie się zachowywał :P), po zachowaniu ustawień i restarcie wszystko wraca do normy... aż do następnego bluescreena. Wiem że po sposobie w jaki piszczy Bios można rozpoznać gdzie jest problem, ale jak to zrobić, tego już nie wiem. ;P Co może być powodem takiego zachowania kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niebieski brzydki ekran śmierci. Miałem tak kiedy za bardzo podkręciłem swojego zablokowanego pentiuma z FSB, też piszczało i do biosu też wchodził. Zawsze pisało overlock failure[feler :D]. Musiałem dać domyślne ustawienia BIOS''u.
Druga sprawa, czy przypadkiem za często nie resetowałeś kompa, albo bywały jakieś zwarcia, spięcia przy tablicy elektrycznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było podkręcane, komp na ustawieniach fabrycznych i działa na nich ponad 2 lata, żadnych zwarć nie zauważyłem, a na pierwszy rzut oka ze sprzętem wszystko w porządku. A z resetowaniem to nie wiem, od roku z niego (kompa ;)) praktycznie nie korzystam, to komp rodzeństwa, mającego bardzo nikłe pojęcie o komputerach... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 20:31, rob006 napisał:

komp rodzeństwa, mającego bardzo nikłe pojęcie o komputerach... :P

Hahaha, to się nie dziwię.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 20:33, TetraGramaton napisał:

> komp rodzeństwa, mającego bardzo nikłe pojęcie o komputerach... :P
Hahaha, to się nie dziwię.


Tylko że oni praktycznie nic z nim nie robią, włączają, robią co mają zrobić i wyłączają, bo boją się kombinować :P. Więc w sumie nie wiem, jeszcze zobaczę czy problem będzie się powtarzać, bo czasami jest kilka dni spokoju, a czasami kompa nie da się praktycznie używać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z komputerem. Otoz gdy wrzucam do napedu plytke DVD z filmem albo z jakas gra to uruchamia sie menu do instalacji tej gry lub menu wyboru akcji co zrobic w przypadku filmu. Gdy wybieram opcje, zeby obejrzec film/zainstalowac gre to owszem odpowiedni porogram sie wlacza, ale po chwili samoczynnie komputer sie restartuje. O ile w przypadku filmu zazwyczaj po ponownym uruchomieniu kompa da sie go obejrzec to w przypadku gry jest nieco frustrujace jak pasek instalacji do 3/4 dojdzie i tu samoczynny restart. Nie pojawia sie zadne ostrzezenie, zaden blue screen i nie wiem co zrobic. Konfiguracja kompa:

AMD Athlon 64 X2 5200 2.71 GHz, GeForce 8800 GT Galaxy 512 mb, 2 GB RAM, Asus M2N-SLI nForce 560 SLI MPC

A naped DVD mam nastepujacy:

Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T LightScribe bulk black (Serial ATA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś podobnego, tyle że nawet gorzej - bo za każdą uruchomienia czegoś z płytki lub wejścia na nią, a nawet przy auto odtwarzaniu, komp się restartował(miałem akurat 2 napędy, z jednym było ok, a z tym drugim już nie). Zostawił to ot tak sobie, tylko używałem tego co działał, to z czasem ni z tą ni z owąd komputer nie mógł wykryć poprawnie tego napędu(był błąd, nie pamiętam jak się nazywał, ale oznaczał, że jest błąd przy sprawdzaniu wszystkich elementów PC), przez co odłączenie go dopiero pomogło.

Polecałbym ci od kogoś pożyczyć napęd, żeby podłączyć u siebie zamiast tego swojego(pożycz od kogoś), czy to aby nie wina oprogramowania czy czegoś tam innego. Chociaż, skoro się tak restartuje, to możliwe, że jest problem z zasilaczem który nie wyrabia, co jest bardziej prawdopodobne jeśli posiadasz zasilacz 400W(podaj jakiej firmy też ;P) lub mniej przy takiej konfiguracji. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm pierwszy raz z takim problemem się spotykam . Napęd nie jest aż tak ważnym podzespołem PC aby powodował restarty . Spróbuj może zaktualizować Firmaware swojego napędu optycznego .Przeskanuj swój system również antywirem , zjawisko takie może nawet powodować głupi trojan... A i jeszcze jedno , nie grzebałeś ostatnio nic w Biosie ? jeżeli tak to przywróć jego ustawienia domyślne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, momentami komputer sam się wyłącza, to samo tyczy się monitora (który czasem w ogóle nie chcę się włączyć, dodam że jest nowy!)... O co chodzi? Coś z gniazdkiem od prądu czy co, bo normalnie te wyłączanie co chwila przyprawia mnie o ból głowy. Liczę na Waszą pomoc! Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jak piszesz wraz z PC wyłącza się monitor na bank coś nie tak z prądem . Sprawdź listwę zasilającą do której masz podłączone kable a także gniazdko. Może brak jakiejś fazy albo jakieś roboty koło prądu... A i jeszcze jedno , od dawna to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No troszkę to już będzie czasu... To chyba wina tego przedłużacza, który być może jest uszkodzony... Do niego właśnie mam podłączony PC i monitor, więc nie wiem co jest grane. Posłużę się Twoją radą, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie w imieniu kolegi. Otóż podłączył on napęd DVD do komputera, ale działają mu tylko płyty CD, DVD już nie. Czy może ktoś z was wie o co może chodzić ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się