Zaloguj się, aby obserwować  
Luteczek

Panie Marcinie Iwinski - artykul o Panu i CD Projekcie napisano, chyba warto zajrzec.

53 postów w tym temacie

Bardzo smutne, że w wortalu dotyczącym komputerów który się szanuje (a może i nie?) publikowane są tak subiektywne wypowiedzi. Ja sam wiem że Wizardry 8 nie wyszło za bardzo, ale autor tutaj wybitnie to demonizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ake z tego co widze to CYTUJE tutaj recenzenta "Clicka!", wiec nie wiem, skad to demonizowanie...
Nie zauwazylem tez przesadnej krytyki, wrecz przeciwnie - calosc sprawia wrazenia, ze autor jest na TAK:

Potencjalny klient oczekuje jednak czegoś innego. ONI wiedzieli, czego chcemy, ONI wiedzą do dziś.

hegemonia fenomenalnych Wrót Baldura, których spolszczenie do dziś to dla mnie podręcznikowy przykład doskonale wykonanej roboty (chyba już później nie towarzyszyły spolszczonym grom tak wielkie emocje). Moloch na czele z Fronczewskim, Kobuszewskim, Kownacką, Opanią, Piechocińskim i Zamachowskim. Jak na tamte lata niewątpliwa superprodukcja, co miało przełożenie na rekordy sprzedaży.

Oddać też należy cześć imperium Iwińskiego, które uczy się na błędach i ogranicza się w większości wypadków do "wersji kinowej", czyli lokalizacji tekstu bez gwałtu na oryginalnych odgłosach natury. To raz, a dwa - w trawie piszczy, że JEŻELI już musi być polskawa mutacja, to tylko od Iwińskiego.


Coś, co przede wszystkim skłoniło mnie do napisania niniejszego artykułu, wydarzyło się w roku bieżącym. Strona www.gram.pl to najnowszy, dość ciekawy pomysł ekipy Marcina Iwińskiego

ITD.

Zreszta sciagnijcie autora, niech sie sam broni. Sam artykul mi sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczytałem... i... hmm

tam gdzieś pisze że to "obiektywnie"? nie, nie pisze O_o tak więc każdy ma prawo do własnego zdania na jakiś temat, a to że taki czy inny serwis to publikuje to już "ich" sprawa... też bym tak chciał żeby mnie publikowali, może się to niedługo uda ;]


co do samego tekstu - to poza fragmentem z Wiz8 (IMO to głupota tak czepiać się w kółko jednego i tego samego tytułu... ja bym się wyżył NA CAŁEGO na BEZNADZIEJNYM Dungeon Siege II :P ) to się zgadzam... może nie jest to do końca obiektywny punkt widzenia, ale ciężko wymagać od ludzi bycia transcendentalnie-obiektywnymi... człowiek nie jest w stanie napisać w 100% obiektywnego tekstu, nie leży to w jego naturze ;]

co do gram.pl to się zgadzam JEST TO KROK WSTECZ... kiedyś było znacznie lepiej...


i słowem zakończenia - tak zawsze jest - z pięknych ideałów mamy co mamy... :]
i kłaniam się panu Marcinowi, autorowi tekstu i polskim politykom :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cos w tym jest, lokalizacje i brak ciekawych tytułów to bolaczka cdp. gdyby nie wydawali gier konami to nie mialbym czego u nich szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac że artykuł tez mi sie podoba ciekawa treść nad którą nigdy raczej nierozmyslałem. Ale troche nie rozumiem celu tego artykułu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 15:42, KHRoN napisał:

co do gram.pl to się zgadzam JEST TO KROK WSTECZ... kiedyś było znacznie lepiej...


Tzn kiedy? Jak nie było sklepu?? W stosunku do czego wg. Ciebie gram jest krokiem wstecz??

Sam artykuł jest kompilacją historii firmy CD Projekt (która jest/była dostępna na stronie cdprojekt.info) i kilku artykułów z gazet. Autor praktycznie nie napisał nic od siebie i kompletnie nie wiem, co chciał wyrazić tym artykułem. Ot tak po prostu opisał historię firmy... kompletny bezsens IMHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 16:57, Koleś napisał:

W stosunku do czego wg. Ciebie gram jest krokiem wstecz??


ano właśnie jest ;] ja wolałem stary layout, strare zasady, starą zawartość "witryny"...
a sklep? co za sklep, jaki sklep? O_o

masz na myśli TOTO gdzie jeszcze moje zamówienie nie doszło do skutku? :P no sorry, ale widziałem tylko lepsze i znacznie lepsze sklepy internetowe niż gram.pl :P

wirtualna kasa? tak, pod warunkiem że kupujesz gadżety albo gry za złotówkę ;] inaczej zaoszczędzisz parę złowych (bo dolicz przesyłkę) a nie wierzę żeby nagle ktoś "dla ekonomii" kupował po 10-20 gier ;] pozatym jak się raz w miesiącu przejdziesz gdzieś od kompa (nawet do sklepu komputerowego ;P ) to ci się krzywda nie stanie ;]

dożywotnia gwarancja? aha - zobaczymy jaką "żywotność" będą miały gry... rok? dwa?

a całość gram.pl podobna jest do gracz.info O_o taki sam układ newsów, identyczne forum, identyczne zasady... identyczna nazwa!?!


Dnia 09.11.2005 o 16:57, Koleś napisał:

nie wiem, co chciał wyrazić tym artykułem. [...] kompletny bezsens IMHO.


to że ty nie widzisz w tym żadnego celu, to nie znaczy że tego celu nie ma (lepszego czy gorszego) i to autor powinien się na ten temat wypowiedzieć, a nie nie ktoś z nas ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 16:57, Koleś napisał:

> co do gram.pl to się zgadzam JEST TO KROK WSTECZ... kiedyś było znacznie lepiej...

Tzn kiedy? Jak nie było sklepu??
W stosunku do czego wg. Ciebie gram jest krokiem wstecz??

Sam artykuł jest kompilacją historii firmy CD Projekt (która
jest/była dostępna na stronie cdprojekt.info) i kilku artykułów z gazet. Autor praktycznie nie napisał nic od siebie i kompletnie
nie wiem, co chciał wyrazić tym artykułem. Ot tak po prostu opisał historię firmy... kompletny bezsens IMHO.


Zgadzam się z przedmówcą a ponadto mógł ten artykuł jednak troszkę bardziej obiektyeny napisać. Ogólnie to nie wiem na co chciał zwrócić uwagę czytelnika.. ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 17:06, MoHanes napisał:

Ogólnie to nie wiem na co chciał zwrócić uwagę czytelnika.. ????


może właśnie chciał go "skłonić do refleksji"? ;P ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo rozumowania autora, a mianowicie zasady "dobre tytuły w ofercie = dobry dystrybutor". Przyznaję, że to ile gierczanych hitów ma w swojej ofercie dystrybutro dobrze o nim świadczy (głownie o jego handlowcach), ale nie przesadzajmy. Mimo że Nicolas Games początkowo był wydawcą HL2 (spory hit) nic to nie znaczy i nie dało mu to wiele - nadal jest b. mało znanym wydawcą.

A co do gram.pl. Powiedzenie, że jest to "krok wstecz" spowodowało u mnie atak śmiechu. Wprowadzono wPLN, dożywotnią gwarancję i używki. GRAM.PL jako strona www poczyniła nieduży krok w przód co do swojej poprzedniczki, ale jako IDEA jest to rzecz niepowtarzalna i wręcz doskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 17:07, KHRoN napisał:

> Ogólnie to nie wiem na co chciał zwrócić uwagę czytelnika.. ????

może właśnie chciał go "skłonić do refleksji"? ;P
;]


Hmm. Może i tak. Choć nie ukrywam, że na jego miejscu zachowałbym się inaczej, a jeżeli nie wymyśliłbym nic ciekawszego to po prostu DAŁ BYM SPOKÓJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 15:57, Indrid Cold napisał:

cos w tym jest, lokalizacje i brak ciekawych tytułów to bolaczka cdp.


Człowieku! Ty się zastanów co piszesz! Jaki brak ciekawych tytułów? Mało masz pozycji w ich planie wydawniczym? Jest tam dosłownie każdy gatunek gier! Ponadto od kiedy lokalizacje CDP to ich bolączka? Jak dla mnie CDP robi najlepsze spolszczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 17:09, Dark Templar napisał:

Wprowadzono wPLN, dożywotnią gwarancję i używki. GRAM.PL jako strona www poczyniła nieduży krok w przód co do swojej poprzedniczki, ale jako IDEA jest to rzecz niepowtarzalna i wręcz doskonała.

Niestety poza ideą póki co strona dopiero raczkuje.
wPLN jest faktycznie czymś dobrym dla graczy i tu nie będę się sprzeczał. Dożywotnia gwarancja tak naprawdę jest kilkuletnia, a zresztą zanim sie płyta zniszczy, to minie trochę czasu. Wtedy wyjdzie w taniej serii, zaś kupno gry z NXK kosztuje tyle samo, co wymiana nośników (koszty wysyłki, pakowania). Używki w takim kształcie są pomysłem beznadziejnym, gdyż nie ma weryfikacji wiarygodności sprzedającego. Poza tym wystawienie oferty jest darmowe, co powoduje, że gry tu są droższe, niż np. na Allegro.
Sklep to bardzo dobry pomysł, ale jak się nauczą wysyłać przesyłki. Gdy zamówi się pojedynczą grę, to jeszcze sobie radzą, ale spróbujcie zamówić ich więcej za jednym razem. Na pierwszą paczkę czekałem 2 tygodnie, na drugą (właśnie małą) 1 dzień, na trzecią czekam już tydzień i nadal nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowa postawa, ehh... Problemy z dostawą były, są i będą. Zauważ że na to wpływ ma także firma kurierska i poczta. Być może CDP już wysłał Twoją paczkę, lecz z przyczyn od nich niezależnych "krąży" gdzieś we wszechświecie.

A co do Dożywotniej Gwarancji... Nie jest to może jakieś dzikie rozpieszczanie graczy, ale jest to przywilej który mamy tylko u CDP.

Radzę wszystkim spojrzeć na to z innej strony. Macie do wyboru "nowy" CDP albo "stary". Co byście wybrali? Przypuszczam , że większość wybrałaby nową opcję, więc radzę nie narzekać tylko się cieszyć.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój komentarz do artykułu, to uważam, że jego autor definitywnie przesadza w dwóch momentach. Mianowicie ostro przesadza w kwestii tego niefortunnego spolszczenia Wizardry 8. Czy to spolszczenie będziemy wypominać CDP aż do końca świata? Według mnie należy o tym zapomnieć zwłaszcza, że stosunkowo szybko wyszedł patch. Przecież nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Drugi przesadzony moment to ten, w którym autor stwierdza, że spolszczenie Warcraft''a 3 jest nienajlepsze. Według mnie spolszczenie W3 jest jednym z najlepszych w historii CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować