Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Witam

mam 2 gry Might and Magic 7 i 8 ... w 7 troche już grałem... w 8 mało..
moje zapytanie.. którą z nich zainstalować i w końcu przejść ?

druga sprawa... co prawda szukałem ale cięzko.. nic nie znalazłem :/

są jakieś patche lub mody do grafiki w 7 lub 8 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 22:06, Chester001 napisał:

mam 2 gry Might and Magic 7 i 8 ... w 7 troche już grałem... w 8 mało.. moje zapytanie.. którą z nich zainstalować i w końcu przejść ?

VII jest bardziej rozbudowana i imo znacznie ciekawsza (jedyną naprawdę interesującą rzeczą w M&M VIII jest możliwość przyjęcia do drużyny smoka, cała reszta została uproszczona w stosunku do poprzedniczki) więc proponowałbym Ci zacząć właśnie od siódemki, w ósemkę możesz zagrać w drugiej kolejności jak już Cię znudzi Erathia :)

Dnia 25.08.2010 o 22:06, Chester001 napisał:

są jakieś patche lub mody do grafiki w 7 lub 8 ??

Erpegi z serii M&M były grami jeszcze ze starej szkoły - oznacza to że nie były tworzone z myślą o wprowadzaniu w nich jakichkolwiek późniejszych zmian i w związku z tym zrobienie do nich jakiegokolwiek moda byłoby niemal niemożliwym zadaniem, na plus można tu zaliczyć że jedną z przyczyn tego stanu rzeczy było to że przed ich wydaniem programiści naprawdę przykładali się aby nie było w nich bugów (to były czasy...).
Kilka patchy do nich jednak powstało i możesz je znaleźć tutaj ->
http://www.flamestryke.com/mm7/flamestrykes_mm7.html
http://www.flamestryke.com/mm7/flamestrykes_mm8.html
http://www.cenega.pl/pliki.php?Typ=2&Lit=M
Osobiście polecałbym jednak wstrzymać się z ich natychmiastowym zainstalowanie bo o ile dobrze pamiętam potrafiły sprawiać jakieś problemy. Najlepiej zajrzyj po prostu do sekcji "Bug Alert" na dwóch pierwszych z podanych przeze mnie stron i użyj podanych tam informacji do uniknięcia tych kilku istniejących problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego linku, jest co prawda patch unoficial ale.. do eng wersji :/
no niestety....

na razie gram w Divine Divinity, chciałem też pograć w Demise ale mam po ENG.. a rozpracowywać mi się nie chce, szukałem w necie i jedynie znalazłem wersje z krzaczkami eng/pol, szukałem też spolszczenie... też nie ma...

co do mm7 to już ją zainstalowałem ;) jakoś 8 nigdy mnie nie ciągła a do 9 to już wogólę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 00:05, Chester001 napisał:

co do mm7 to już ją zainstalowałem ;) jakoś 8 nigdy mnie nie ciągła a do 9 to już wogólę :/

Jeśli polubisz siódemkę ale Ci się znudzi po parokrotnym przejściu to ósemka jest dobrą alternatywą, nie tak ciekawa ale jak już się w nią zagłębisz potrafi zaoferować przynajmniej namiastkę tego co poprzedniczka.
Co do dziewiątki z kolei to całkowicie podzielam Twoje zdanie - trzy razy usiłowałem do niej podchodzić i jedyne co mi z tego przyszło to dogłębne przekonanie że ta gra nie jest warta nawet tych paru godzin które jej łącznie poświęciłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 00:15, Karharot napisał:

> co do mm7 to już ją zainstalowałem ;) jakoś 8 nigdy mnie nie ciągła a do 9 to już
wogólę :/
Jeśli polubisz siódemkę ale Ci się znudzi po parokrotnym przejściu to ósemka jest dobrą
alternatywą, nie tak ciekawa ale jak już się w nią zagłębisz potrafi zaoferować przynajmniej
namiastkę tego co poprzedniczka.
Co do dziewiątki z kolei to całkowicie podzielam Twoje zdanie - trzy razy usiłowałem
do niej podchodzić i jedyne co mi z tego przyszło to dogłębne przekonanie że ta gra nie
jest warta nawet tych paru godzin które jej łącznie poświęciłem :/

Mam płyte z grą.... jednak nawet jej nie zainstalowałem nigdy, gry przeczytałem recke z cd-action ze zmianami, powiedziałem sobie nie . ;)

Co ja bym dał aby zrobili takiego M&M 7 w pełnym 3D.... + potwoy, statystyki... itd, ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 08:35, Chester001 napisał:

Co ja bym dał aby zrobili takiego M&M 7 w pełnym 3D.... + potwoy, statystyki... itd, ehhh

Nie Ty jeden...
Dla mnie M&m VII grywalnością bije na głowę choćby Obliviona i to nawet dodając do oceny ich grafikę, gdyby UbiSoft kiedyś zrobiło porządnego erpega osadzonego w świecie Ashan i ozdobionego współczesną grafiką ale czerpiącego mechanizm rozgrywki z M&M 6,7 i 8... Pomarzyć zawsze można.
Tak btw - to jest temat o strategiach z serii Heroes, temat o cRPG M& VII znajdziesz tutaj ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4925&u=103
Zaś o M&M VIII (nie wiedzieć czemu od razu z IX) tutaj ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=402&tpage=14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 10:50, Chester001 napisał:

Zabiłeś Smoka na szmaragdowej wyspie ?

Przy pierwszym podejściu nie, przy niektórych z następnych tak. Ten smok to trudny przeciwnik bo niewiele można zrobić aby się do tej walki przygotować do tego jaskinia jest mała i znajduje się w niej sporo przeszkód co uniemożliwia swobodne manewrowanie i pozostawia jedynie opcję walki turowej, jeśli jednak naprawdę się zaweźmiesz to da się to zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 11:09, Karharot napisał:

> Zabiłeś Smoka na szmaragdowej wyspie ?
Przy pierwszym podejściu nie, przy niektórych z następnych tak. Ten smok to trudny przeciwnik
bo niewiele można zrobić aby się do tej walki przygotować do tego jaskinia jest mała
i znajduje się w niej sporo przeszkód co uniemożliwia swobodne manewrowanie i pozostawia
jedynie opcję walki turowej, jeśli jednak naprawdę się zaweźmiesz to da się to zrobić
;)

Zabilem smoka... ehhh
moja drużyna ma same kusze / łuki
około 11k złota
jest dobrze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 12:41, Chester001 napisał:

Zabilem smoka... ehhh
moja drużyna ma same kusze / łuki
około 11k złota
jest dobrze. ;)

Dobra robota :) Przy następnych smokach nie będzie już tak źle - odpowiedni sprzęt i wyszkolenie sprawi że będziesz mógł stanąć z nimi do równej walki ;)
Przy okazji drobna rada - gdy zbierasz loot z ciała smoka (a właściwie z jakiegokolwiek ciała) to jego zawartość jest generowana dopiero w momencie kiedy ją zgarniasz więc najlepiej po ubiciu smoka zapisać grę zanim przeszuka się zwłoki i jeśli to co znalazłeś Ci nie odpowiada zawsze możesz wczytać grę aby spróbować ponownie i zdobyć artefakt albo relikwię, przy smoku z Emerald Island lepiej tego nie robić bo zniszczyłoby to cały balans gry ale np. po ubiciu Wromthrax''a możesz już sobie na to pozwolić ;)
I naprawdę przenieśmy się z tym do temat o M&M VII ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=4925&u=103
Bo ten tutaj jest poświęcony innym grom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę.
Kupiłem sobie Heroes of Might and Magic kolekcja wszech czasów, gram sobie w jedynke rozegrałem tydzień i wywala taki błąd, zawsze w tym momencie gdy zaatakuje jednego przeciwnika. zmieniłem taktykę, najpierw zzaatakowałem innego, potem znów tego i znów błąd po pierwszym moim ruchu. gram na windows XP. jakieś rady?

20101011152029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 15:22, Lfdracon napisał:

Próbowałeś uruchomić grę w trybie zgodności z np. Windows 98?

tak, pomogło, choć przydażyło się to kolejny raz, to dużo rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 16:45, Szejkon napisał:

> Próbowałeś uruchomić grę w trybie zgodności z np. Windows 98?
tak, pomogło, choć przydażyło się to kolejny raz, to dużo rzadziej.

A grasz w oknie czy na full screnie. Bo screnshot jest w oknie. Może to dlatego, spróbuj full screen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:39, Maykowiec napisał:

> > Próbowałeś uruchomić grę w trybie zgodności z np. Windows 98?
> tak, pomogło, choć przydażyło się to kolejny raz, to dużo rzadziej.
A grasz w oknie czy na full screnie. Bo screnshot jest w oknie. Może to dlatego, spróbuj
full screen.

ale mam monitor 16:9 i nie chce zeby mi zniekształacło gierkę, a pozatym watpie by mialo to cos wspolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 18:52, Szejkon napisał:

ale mam monitor 16:9 i nie chce zeby mi zniekształacło gierkę, a pozatym watpie by mialo
to cos wspolnego.


Ustaw sobie w sterownikach grafiki proporcjonalne skalowanie, wówczas będziesz mieć pełny ekran z czarnymi pasami po bokach, ale obraz nie będzie zniekształcony.
W przypadku Nvidii -> Panel Sterowania NVIDIA -> Wyświetlanie -> Dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu -> Używaj skalowania NVIDIA o stałych proporcjach
Nie wiem gdzie to jest w przypadku Radeonów, ale tez gdzieś powinno być coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy tylko Ja uważam, że design jednostek w H5 jest o wiele gorszy niż w H3?
Tak właściwie to żadna jednostka nie przypadła mi do gusty pod względem wizualnym. np. Diabły. W H3 byli bardzo "ludzcy" co dodawało im pewnego uroku, zaś w H5 zrobili z nich typowe potwory :(
Albo smoki, w H3 były fajne, kolorowe a tutaj wszystkie mają po jednym kolorze, całe czarne(szare) albo całe zielone :( Kompletna chała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 12:18, Daimon_Frey napisał:

Ustaw sobie w sterownikach grafiki proporcjonalne skalowanie, wówczas będziesz mieć pełny
ekran z czarnymi pasami po bokach, ale obraz nie będzie zniekształcony.
W przypadku Nvidii -> Panel Sterowania NVIDIA -> Wyświetlanie -> Dostosuj rozmiar
i pozycję pulpitu -> Używaj skalowania NVIDIA o stałych proporcjach

wszystko się zgadza, ale nie mam opcji używaj skalowania nvidia o stałych propocjach. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 12:18, Daimon_Frey napisał:

Ustaw sobie w sterownikach grafiki proporcjonalne skalowanie, wówczas będziesz mieć pełny
ekran z czarnymi pasami po bokach, ale obraz nie będzie zniekształcony.
W przypadku Nvidii -> Panel Sterowania NVIDIA -> Wyświetlanie -> Dostosuj rozmiar
i pozycję pulpitu -> Używaj skalowania NVIDIA o stałych proporcjach
Nie wiem gdzie to jest w przypadku Radeonów, ale tez gdzieś powinno być coś takiego.

mam tylko to

:/

20101014102621

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować