Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Cztery gry o powiazanej ze sobą fabule. Mało Wam? Przeciez piątą częśc robią zupełnie inni ludzie. Mieli prawo coś zmienić. Według mnie brak jakiejś łączności fabuły może dobrze wyjść całej serii. Powstanie coś zupełnie nowego, cos co moze przyciągnąć jeszcze większą rzeszę graczy. Ja czekam z niecierpliwością. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 11:59, HumanGhost napisał:

Cztery gry o powiazanej ze sobą fabule. Mało Wam? Przeciez piątą częśc robią zupełnie inni ludzie. Mieli prawo coś zmienić.
Według mnie brak jakiejś łączności fabuły może dobrze wyjść całej serii. Powstanie coś zupełnie nowego, cos co moze przyciągnąć
jeszcze większą rzeszę graczy. Ja czekam z niecierpliwością. :-)


zgadzam się że nowa seria bedzie miała rzesze nowych fanów i że będzie dorównywała klimatowi z poprzednich serii ale fabula powinna się ciągnać.... to jest tak samo jak z final fantasy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Hmm... Posiadam HoM&M3 Złotą Edycję [z Extra Klasyki] i mam pytanie dotyczącego wprowadzającego intra. Otóż, zawsze wyświetla mi się film z Restoration of Erathia. Czy jest możliwość... że tak powiem, zmiany tego filmu na intro z AB albo SoD? Ewentualnie, czy są one zapisane na dysku w określonym katalogu w HoM&M3? EWENTUALNIE, czy mógłby ktoś podać linka z tymi filmami [nie sądzę, żeby ktoś je zamieścił w necie... chociaż...?]...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:12, kotarak napisał:

Ponawiam pytanie:

Hmm... Posiadam HoM&M3 Złotą Edycję [z Extra Klasyki] i mam pytanie dotyczącego wprowadzającego intra.
Otóż, zawsze wyświetla mi się film z Restoration of Erathia. Czy jest możliwość... że tak powiem, zmiany tego filmu na intro
z AB albo SoD? Ewentualnie, czy są one zapisane na dysku w określonym katalogu w HoM&M3? EWENTUALNIE, czy mógłby ktoś podać
linka z tymi filmami [nie sądzę, żeby ktoś je zamieścił w necie... chociaż...?]...?


jesli dobrze pamietam to w SoD nie ma intro
jest w AB - taki dynamiczny wyscig po miecz.. ale moge sie mylic - bo w AB gralem naprawde bardzo dawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:05, TwoSwords napisał:

zgadzam się że nowa seria bedzie
miała rzesze nowych fanów i że będzie dorównywała klimatowi z poprzednich serii ale fabula powinna się ciągnać.... to jest
tak samo jak z final fantasy......


Tyle, że FF robia cały czas Ci sami ludzie i wiedzą co im w główkach siedzi i co wcześniej wymyślili. HoMM5 robi już inne studio i mają prawo nie wiedzieć wszystkiego co mieli w planach ludzie z NWC, jakie wątki rozszerzyć, jakie zakończyć. Zresztą podałeś zły przykład. Każdy FF opowiada historię zupełnie innego świata i zupełnie innych postaci, wyjątkiem były tylko X i X-2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na coś takiego:
http://www.mightandmagic.com/uk/timeline.php
Czy dobrze mi się wydaje, że to jest na nowo napisana historia M&M?
Więc Ubisoft chyba tylko markę kupił i nic więcej.
Oglądałem galerię na Gram.pl i mam dziwne wrażenia. Galeria 1 - jak z marzeń. Galeria 2 - brzydkie modele jednostek i wręcz komiczna hydra(?), która wyglada jak żyrafa wsadzona do "malucha"(a raczej na jego dach :D).
Zawsze należy dawać grze szansę i oceniać ją sprawiedliwie, ale żadna kontynuacja HoMM i M&M nie ucieknie od swojej historii. To jest po prostu niemożliwe.
Wbrew mojemu sprzeciwowi co do zerwania z historią ja też czekam z niecierpliwością. Trailer wygląda dobrze, a screeny z Dark Messiah rewelacyjnie. To jest jednak wierzchni lakier, powłoka, której nigdy nie dam się zaślepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gevon Slicer -> Owszem... to splecione historie HoMM5 i DMoMM.

Dark Messiah będzie czymś w stylu Legends of Might and Magic... Czyli łażenie przez jeden wielki dungeon i młucenie potworów... To właściwie strzelanina FPP w stylu RPG. Nie ma co sie spodziewać jakichkolwiek powiązań z samymi Might and Magic.

Daimon_Frey -> Zdobycie obszernej wiedzy na temat fabuły całej serii nie jest żadnym problemem. Istnieją liczne stworzone przez fanów bazy danych. Wystarczyłoby nająć jedną osobę, która grała w HoMM1-4 i w MM6-9. Wcześniejsze części MM nawet nie byłyby potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:47, Monastor napisał:

Daimon_Frey -> Zdobycie obszernej wiedzy na temat
fabuły całej serii nie jest żadnym problemem. Istnieją liczne stworzone przez fanów bazy danych. Wystarczyłoby nająć jedną
osobę, która grała w HoMM1-4 i w MM6-9. Wcześniejsze części MM nawet nie byłyby potrzebne.


Zgadzam się, ale taką podjęli decyzje. Stwierdzili, że tak będzie lepiej i tak zrobili. Po co mieli utrudniać sobie życie? Moja profesorka od matmy na studiach ciągle nam powtarzała, że trzeba sobie wszystko ułatwiać, bo wtedy jest i lepiej i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:51, Sarafan_Knight napisał:

Wie ktoś może na kiedy jest planowane rozpoczęcie przyjmowania przed premierowych zamówień na grę Heroes of Might and Magic
5? W Czechach trwa to od wczoraj: http://www.xzone.cz/cdprojekt.php3?typ=strategie


Narazie sie nie da jak bedzie mozna to pewnie walna wielki post w newsach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 11:55, Daimon_Frey napisał:

Ale się czepiliście tej rezygnacji z historii poprzednich części. To aż takie straszne? Przecież nie znaczy to, że nowa
będzie gorsza.


Wlasnie, przeciez juz wczesniej bylo podobnie. "Czworka" zaczynala sie od zniszczenia swiata z "trojki" i wielkiej ucieczki. Toczyla sie juz w innym swiecie. Z poprzednich czesci zostanie czesc bestiariusza i sposob prowadzenia rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:18, Daimon_Frey napisał:

HoMM5 robi już inne studio i mają prawo nie wiedzieć wszystkiego
co mieli w planach ludzie z NWC, jakie wątki rozszerzyć, jakie zakończyć.


Tyle, ze my tez tego nie wiemy - nie bedziemy w stanie stwierdzic, czy stworzyli fabule (swiat, gre) lepsza niz NWC by stworzylo, czy tez gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 19:19, Sarafan_Knight napisał:

Ciekawe ile będzie kosztowała...


Mysle ze tak jak poprzednie 99zł. Ale inny producent wiec moze 129zl bo wiecej to przesada a na obnizke nie ma co liczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile by nie kosztowała, to zamierzam ja kupić. Trzecią częśc kupiłem w dniu premiery, bo się nie mogłem doczekać. Czwórki nie kupiłem i to był strzał w dziesiątkę. Słusznie przewidziałem, że mi się nie spodoba (grałem u kumpla). Ale piątki nie daruje, kupuje obowiazkowo. A cena chyba nie będzie wyższa niż 129 zł. Dobrze by było jakby była poniżej 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Wspomnieliście o cenie. Dziś informacja, że CDP będzie dystrybutorem. Myślicie, że będzie jakoś taniej np. w przedsprzedaży (o ile się nie mylę to bywały takie promocje), a będzie może upGRAde (co mnie nie podejdzie bo kupiłem część 4 zaraz jak wyszła a wtedy nie było elektronicznej rejestracji). Bo w sumie jak nie będzie żadnej zniżki w porównaniu ze sklepem to chyba pójde do sklepu. Nie będę musiał za przesyłkę płacić, a niedawno prawie, że pod blokiem otwarli mi Empika :).
I jeszcze jedna sprawa. Kiedyś HV miało wyjść na święta (z tego powodu na święta planowałem upgrade kompa coby mi poszło) a teraz się okazuje, że mogę z tym poczekać do wiosny ;)
No ale wolę poczekac i miec pożądnie wykończoną grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko powinni dać ją w Upgradzie. Ponadto napewno będzie możliwość pokrycia części ceny wirtualnymi pieniędzmi. Jeśli chodzi o czwórkę, to muszę przyznać, że mi przypadła do gustu. Jest oczywiście gorsza od trójeczki no i te rysunki niektórych istot pozostawiają wiele do życzenia, niemniej jednak podoba mi się.

Ja jeżeli będę chciał zagrać w piątkę, to będę musiał sobie zrobić *drastyczny* upgrade kompa. Miałem to zrobić na wakacje, ale musiałem wydać kasę na nowy monitor, bo stary się zwalił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować