Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2005 o 22:37, Sheltem napisał:

> >I czy trzeba miec HIII z dwoma dodatkami, bo mam tylko Armageddon''s Blade?
>
> Tak, trzeba mieć oba dodatki
zainstalowane.

Bzdura, trzeba mieć tylko SHADOW OF DEATH. Nic więcej.


A da się zainstalować SoD bez Armageddon''s Blade? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 22:37, Sheltem napisał:

> >I czy trzeba miec HIII z dwoma dodatkami, bo mam tylko Armageddon''s Blade?
>
> Tak, trzeba mieć oba dodatki
zainstalowane.

Bzdura, trzeba mieć tylko SHADOW OF DEATH. Nic więcej.


A da się zainstalować SoD bez Armageddon''s Blade? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 22:41, Arxel napisał:

> > >I czy trzeba miec HIII z dwoma dodatkami, bo mam tylko Armageddon''s Blade?
SoD bez Armageddon''s Blade? :)


nie wiem czy ktoś proobował ale przy obecenej cenia za komplet to chyba nie problem mieć all?
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 22:41, Arxel napisał:


A da się zainstalować
SoD bez Armageddon''s Blade? :)


W HoMM 3 Złota Edycja z NXK - nie. Jak ma się oddzielnie - tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a mi jakoś WoG nie przypadł do gustu. Za dużo zapożyczeń z czwórki, to menu na początku mapy, 7 (a może 6 lub 8) poziom potworów etc. Właściwie zagrałem tylko kilka map i mnie odrzuciło. Od razu mówię: nie polecam, strata czasu, czwórka bez wielu ciekawych rozwiązań z gorszą grafiką. Chyba jedyne co było lepsze to oblężenia, ale pod warunkiem, że wszystkie dodatkowe opcje były wyłączone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 00:17, Furrbacca napisał:

Hmmm, a mi jakoś WoG nie przypadł do gustu. Za dużo zapożyczeń z czwórki, to menu na początku mapy, 7 (a może 6 lub 8) poziom
potworów etc. Właściwie zagrałem tylko kilka map i mnie odrzuciło. Od razu mówię: nie polecam, strata czasu, czwórka bez
wielu ciekawych rozwiązań z gorszą grafiką. Chyba jedyne co było lepsze to oblężenia, ale pod warunkiem, że wszystkie dodatkowe
opcje były wyłączone :P

Czy ja wiem... Ci dowódcy dodatkowi byli ciekawi, a fakt że jednostki zdobywały doświadczenie również był fajny... Szkoda że nowe potwory zrobili takie kiczowate...
Poza tym, jak już wspomniałeś, wszystko można powyłączać i nie musisz w ogóle "wogifikować map" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 00:21, Monastor napisał:

Czy ja wiem... Ci dowódcy dodatkowi byli ciekawi, a fakt że jednostki
zdobywały doświadczenie również był fajny... Szkoda że nowe potwory zrobili takie kiczowate...
Poza tym, jak już wspomniałeś,
wszystko można powyłączać i nie musisz w ogóle "wogifikować map" ;P


Ależ właśnie ci dowódcy mnie najbardziej bulwersują... Wszyscy tak nienawidzą czwórki, kochają WoG''a, a nie widzą, że Wog to tylko nieudana podróbka części czwartej. Dowódcy? A czym oni się różnią od bohaterów "mobilnych"? Ach, już wiem, brzydziej wyglądają, są wciśnięci na siłę. Krytykujecie Heroes IV, podczas gdy większość z was chciała możliwości chodzenia armii bez bohatera i bohatera bez armii. Denerwował was brak możliwości wyboru rozwoju jednostek - zawsze te same, co najwyżej priorytety inne. Nie wymagaliście zbyt dobrej grafiki, przecież powinno pójść też na słabszych sprzętach. I wszystko dostaliście w czwórce. Tylko nie potrafiliście tego docenić. Pewnie po prostu w podświadomości chcieliście kolejnego dodatku do trójki, który by nic nie zmienił, co najwyżej dodał kilka jednostek i kampanię. Ale wtedy oburzalibyście się, że 3DO chce wyciągnąć od was kasę. Po prostu nie da się wam dogodzić. Wracając do WoG''a, tam jest wszystko to co jest w czwórce plus kilka nigdy nie uruchamianych i niepotrzebnych nikomu opcji, żeby nie można było oskarżyć o plagiat. Nie ubóstwiam Heroes IV, po prostu denerwują mnie ludzie, którzy twierdzą, że to jest g**** po dwóch godzinach grania :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeech... Spokojnie ;)
Czwórka ma swoje dobre strony, tak jak i trojka. WoG ma taką zaletę, że jest w nim możliwość wybierania, które z tych cech mają być obecne w grze, a które nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 00:38, Furrbacca napisał:

Wszyscy tak nienawidzą czwórki, kochają WoG''a


znam rzeszę fanow serii Heroes - i zarowno ja jak i oni - nie lubią i nie graja w H4, WoG czy inne Equilibrisy.

Jesli ktos preferuje multi to zlewa WoG - ktory W OGole sie do tego nie nadaje. Jedyna słuszna wersja to SoD 3.2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 00:17, Furrbacca napisał:

Hmmm, a mi jakoś WoG nie przypadł do gustu. Za dużo zapożyczeń z czwórki, to menu na początku mapy, 7 (a może 6 lub 8)


Człowieku co ci jeszcze nie pasuje to jest dodatek nieoficjalny, masz go za darmo i jeszcze ci źle.
Te zapożyczenia jak najbardziej tu pasują. Nie widzisz tego że świat gry został bardziej urozmaicony pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 00:38, Furrbacca napisał:

Dowódcy? A czym oni się różnią od bohaterów
"mobilnych"?


Choćby tym, że dowódca jest tylko jeden, a nie jak w czwórce 5 bohaterów w jednej armii. No i dowódca nie jest w stanie sam wybić potężnej armii.

>Krytykujecie Heroes IV, podczas gdy większość z was

Dnia 04.12.2005 o 00:38, Furrbacca napisał:

chciała możliwości chodzenia armii bez bohatera i bohatera bez armii.


H4 krytykuje dla tego, że mnie bardzo poważnie rozczarował, pierwszy raz żałowałem wydanych pieniędzy.
Co prawda po zainstalowaniu patcha grało się całkiem fajnie, jednak zbyt wiele zmian mi po prostu nie przypadło. I jednak bohater bez armii to już nie ci sami Hirołsi, to już bardziej cRPG

>Denerwował was brak możliwości wyboru rozwoju jednostek

Dnia 04.12.2005 o 00:38, Furrbacca napisał:

- zawsze te same, co najwyżej priorytety inne. Nie wymagaliście zbyt dobrej grafiki, przecież powinno pójść też na słabszych
sprzętach. I wszystko dostaliście w czwórce.


Wypowiadasz się na temat tego co chcieliśmy, a nie powinieneś. Przeprowadziłeś jakąś ankiete? Jeśli tak to przepraszam. Ale jeśli nie, to nie wiesz czego każdy oczekiwał po 4. Ja napewno nie chciałem takiej części czwartej.

>Tylko nie potrafiliście tego docenić. Pewnie po prostu w podświadomości chcieliście

Dnia 04.12.2005 o 00:38, Furrbacca napisał:

kolejnego dodatku do trójki, który by nic nie zmienił, co najwyżej dodał kilka jednostek i kampanię. Ale wtedy oburzalibyście
się, że 3DO chce wyciągnąć od was kasę.


A nie chciał? Wypuszczając pseudo-dodatki w rodzaju Heroes Chronicles wprowadzające co najwyżej nową kampanię. To nie było wyciąganie pieniędzy i ratowanie się na siłę? Tak jak ktoś tu wspomniał H4 tylko przedłużyło agonię 3DO, które za bardzo pospieszyło się z wydawaniem czwórki. Zupełnie tak samo zrobił Eidos wydając TR6. Dlaczego Nival i Ubisoft organizują teraz betatesty z udziałem graczy? Przecież toczy się już chyba 3 faza tych testów, a jeśli się nie mylę, ma być jeszcze czwarta, ostatnia. Chcą po prostu poznać zdanie graczy. I dlatego piątka ma dużo większą szanse na odniesienie sukcesu.


>Po prostu nie da się wam dogodzić. Wracając do WoG''a, tam jest wszystko to co jest

Dnia 04.12.2005 o 00:38, Furrbacca napisał:

w czwórce plus kilka nigdy nie uruchamianych i niepotrzebnych nikomu opcji,


Właśnie opcji, każdy może sobie WoGa dostosować do siebie, dzięki temu to znakomity dodatek tym bardziej, że darmowy.

>po prostu denerwują mnie ludzie, którzy twierdzą, że to jest g**** po dwóch godzinach grania :/.

A co mają zrobić, pograli i wiedzą, że im się nie podoba. Poco mają się zmuszać do grania dłużej? Skoro to dla nich żadna przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 10:29, Harmegidon napisał:

Człowieku co ci jeszcze nie pasuje to jest dodatek nieoficjalny, masz go za darmo i jeszcze ci źle.
Te zapożyczenia
jak najbardziej tu pasują. Nie widzisz tego że świat gry został bardziej urozmaicony pod każdym względem.


A ty nie widzisz, że to urozmaicenie wcale nie pomaga? Trójka jest wystarczająco urozmaicona po dodatkach.
Tak jak powiedział moonman - prawdziwi fani Heroes III nie grają w WoG''a. Grają w niego ci, którzy twierdzą że czwórka to g****, a nie zauważają że WoG to tylko jej marna podróbka.
I nie jest mi źle. Odinstalowałem go i zastosowałem technikę "shift+delete".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:20, Daimon_Frey napisał:

Choćby tym, że dowódca jest tylko jeden, a nie jak
w czwórce 5 bohaterów w jednej armii. No i dowódca nie jest w stanie sam wybić potężnej armii.


A ile razy w filmach było pokazane, że potężny bohater może rozbić całą armię? Ale wtedy nikt się nie oburzał.
Btw, lubisz Władcę Pierścieni? Bardzo mi się tam podobała idea drużyny pierścienia, a tobie?

Dnia 04.12.2005 o 11:20, Daimon_Frey napisał:

Wypowiadasz się na temat tego co chcieliśmy, a nie powinieneś. Przeprowadziłeś jakąś ankiete? Jeśli
tak to przepraszam. Ale jeśli nie, to nie wiesz czego każdy oczekiwał po 4. Ja napewno nie chciałem takiej części czwartej.


Napisałem tak, żeby mocniej zabarwić wypowiedź. Przykro mi jeśli cię tym uraziłem. Mogę niestety podać z nazwisk kilkanaście osób i znam przelotnie kilkadziesiąt, które właśnie tak myślały, więc chyba mogę tak powiedzieć?

Dnia 04.12.2005 o 11:20, Daimon_Frey napisał:

A nie chciał? Wypuszczając pseudo-dodatki w rodzaju Heroes Chronicles wprowadzające co najwyżej nową kampanię.
To nie było wyciąganie pieniędzy i ratowanie się na siłę? Tak jak ktoś tu wspomniał H4 tylko przedłużyło agonię 3DO, które
za bardzo pospieszyło się z wydawaniem czwórki. Zupełnie tak samo zrobił Eidos wydając TR6. Dlaczego Nival i Ubisoft organizują
teraz betatesty z udziałem graczy? Przecież toczy się już chyba 3 faza tych testów, a jeśli się nie mylę, ma być jeszcze
czwarta, ostatnia. Chcą po prostu poznać zdanie graczy. I dlatego piątka ma dużo większą szanse na odniesienie sukcesu.


Drobne pytanie - czy gdyby wyszedł oficjalny dodatek do trójki, powiedzmy pod nazwą HoMM III:XXX, to czy byś go kupił? Myślę, że jednak tak (ja zresztą również). A czy kupiłeś wszystkie Heroes Chronicles? Bo ja nie zwróciłem na to większej uwagi.
Co do betatestów, to muszę się z tobą zgodzić.

Dnia 04.12.2005 o 11:20, Daimon_Frey napisał:

Właśnie opcji, każdy może sobie WoGa dostosować do siebie, dzięki temu to znakomity dodatek
tym bardziej, że darmowy.


Niestety nie pamiętam opcji, którą bym chciał uruchomił po przejściu 2 map.

Dnia 04.12.2005 o 11:20, Daimon_Frey napisał:

A co mają zrobić, pograli i wiedzą, że im się nie podoba. Poco mają się zmuszać do grania dłużej? Skoro to dla nich
żadna przyjemność.


Tylko czemu wypowiadają się na ten temat, jeżeli nawet nie przeszli podstawowych kampanii? Czemu mam słuchać ich złorzeczeń, jeśli nie wiedzą nawet o czym właściwie mówią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:46, Furrbacca napisał:

A ile razy w filmach było pokazane, że potężny bohater może rozbić całą armię? Ale wtedy
nikt się nie oburzał.
Btw, lubisz Władcę Pierścieni? Bardzo mi się tam podobała idea drużyny pierścienia, a tobie?


Nie przeszkadza mi to, że bohater mógłby sam sobie poradzić, ale w czwórce to było źle rozwiązane. Władca Pierścieni to nie Heroes. W wielu grach, filmach są drużyny czy grupki, ale wprowadzanie ich na siłe to bezsens. W Herosach zawsze był bohater i armia którą dowodził. Bohater bez armii to jak żołnierz bez karabinu ;]
Mógłby uczestniczyć aktywnie w walce, ale tylko gdyby był sam z armią. Kilku w jednej mi nie przypadło do gustu.

Dnia 04.12.2005 o 11:46, Furrbacca napisał:

Napisałem tak,
żeby mocniej zabarwić wypowiedź. Przykro mi jeśli cię tym uraziłem. Mogę niestety podać z nazwisk kilkanaście osób i znam
przelotnie kilkadziesiąt, które właśnie tak myślały, więc chyba mogę tak powiedzieć?


Nie uraziłeś ;)
No może i możesz ;)

Dnia 04.12.2005 o 11:46, Furrbacca napisał:

Drobne pytanie - czy gdyby
wyszedł oficjalny dodatek do trójki, powiedzmy pod nazwą HoMM III:XXX, to czy byś go kupił? Myślę, że jednak tak (ja zresztą
również). A czy kupiłeś wszystkie Heroes Chronicles?


Nie kupiłem, bo najpierw próbuje się na temat czegoś dowiedzieć, zanim to kupie. A czy kupiłbym normalny dodatek? Możliwe, zależy jak dużo nowości by wprowadzał.

Dnia 04.12.2005 o 11:46, Furrbacca napisał:

Tylko
czemu wypowiadają się na ten temat, jeżeli nawet nie przeszli podstawowych kampanii? Czemu mam słuchać ich złorzeczeń, jeśli
nie wiedzą nawet o czym właściwie mówią?


To sięnazywa wolność wypowiedzi. Chociaż powinni po prostu powiedzieć, ze im się nie podoba. Bo samo mówienie, że coś to g*** już jest przesadą. Zauważ, że co do piątki tez już się pojawiły podobne wypowiedzi, mimo, że nikt tak naprawdę jej na oczy nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 10:27, moonman napisał:

> Wszyscy tak nienawidzą czwórki, kochają WoG''a

znam rzeszę fanow serii Heroes - i zarowno ja jak i oni - nie lubią
i nie graja w H4, WoG czy inne Equilibrisy.

Jesli ktos preferuje multi to zlewa WoG - ktory W OGole sie do tego nie nadaje.
Jedyna słuszna wersja to SoD 3.2 :P


Ja też na ogół nie przepadam za urozmaiceniami WoGa, ale czasami się przydają... na przykład skrypty, lub jakieś hardkorowe opcje, kiedy się gra przez sieć lokalną albo na hot seat.
WoG jest gorszy od oryginalnych Heroes 3 (od RoE do SoD), ale jeśli się gra bez przerwy przez 2 lata tylko w tamte, to urozmaicenia dobrze robią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 12:08, Monastor napisał:

WoGa, ale czasami się przydają... na przykład skrypty, lub jakieś hardkorowe opcje, kiedy się gra przez sieć lokalną albo
na hot seat.
WoG jest gorszy od oryginalnych Heroes 3 (od RoE do SoD), ale jeśli się gra bez przerwy przez 2 lata tylko
w tamte, to urozmaicenia dobrze robią ;)


do H3 multi tez jest sporo urozmaicen np. mapki typu ''fest'' lub ''templatki'' do randomek (moj ulubiony rodzaj map - szczegolnie templatka balance)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 00:17, Furrbacca napisał:

Hmmm, a mi jakoś WoG nie przypadł do gustu. Za dużo zapożyczeń z czwórki,

Jeśli się nie mylę, to WoG powstał przed "czwórką" więc o żadnych zapożyczeniach czy podróbce nie może być mowy.
Jeśli już to HoM&M zapożyczało z WoGa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 13:57, A-cis napisał:

> Hmmm, a mi jakoś WoG nie przypadł do gustu. Za dużo zapożyczeń z czwórki,
Jeśli się nie mylę, to WoG powstał przed
"czwórką" więc o żadnych zapożyczeniach czy podróbce nie może być mowy.
Jeśli już to HoM&M zapożyczało z WoGa.

Nie, w WoGu są zapożyczenia z czwórki... nawet jest wykorzystana ta sama grafika w niektórych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2005 o 11:21, Furrbacca napisał:

- prawdziwi fani Heroes III nie grają w WoG''a. Grają w niego ci, którzy twierdzą że czwórka to g****, a nie zauważają że
WoG to tylko jej marna podróbka.


Ja z kumplami przynajmniej raz w miesiącu rozpykujemy jakąś mapkę w trybie HotSeat. Urozmaicenia wprowadzone w WoGu wznoszą taką rozgrywkę na szczyty grywalności. Poza tym trzeba wiedzieć co nam się najbardziej podoba w "trójce", wówczas lepiej dobierzemy sobie opcje woga, których jest zatrzęsienie. WoG jest spoko i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 14:46, Arxel napisał:


> - prawdziwi fani Heroes III nie grają w WoG''a. Grają w niego ci, którzy twierdzą że czwórka to g****, a nie zauważają
że
> WoG to tylko jej marna podróbka.

Ja z kumplami przynajmniej raz w miesiącu rozpykujemy jakąś mapkę w trybie HotSeat.
Urozmaicenia wprowadzone w WoGu wznoszą taką rozgrywkę na szczyty grywalności. Poza tym trzeba wiedzieć co nam się najbardziej
podoba w "trójce", wówczas lepiej dobierzemy sobie opcje woga, których jest zatrzęsienie. WoG jest spoko i tyle.

Świetny jest motyw z zamienianiem treści tabliczek :) Można zmylić innych graczy.
Dobre jest też nazywanie miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować